Acanac.ca

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: ОТНОВО ЕДИН ВЪПРОС ЗА ACANAC

Мнение от DIMELBE »

miteto написа:[Би трябвало освен DSL модема да получиш и ATA (Analog Telephone Adapter) устройство, към което си включваш обикновен телефон. Даже има и DSL модеми с вграден ATA, но не знам Acanac кой от двата варианта предлагат. Не мисля, че ще ти трябва специален телефон. Ще ти трябва обаче стационарен телефон (т.е. да имаш прекарана телефонна услуга през наземна линия), иначе ще трябва да плащаш допълнително за т.нар. dry loop DSL - т.е. наем за това че ще ползваш телефонна жица за DSL без да имаш телефонна линия (грубо казано)
Ясно разбрах :D - благодаря много за точния отговор! :beer:
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Напълно е прав Митето, само с едно уточнение. Адаптера за телефона не се изпраща нито заедно с модема, нито когато и да е. Той се закупува и се доставя отделно и по желание на клиента. Ако същият иска да ползва стацинарен телефон. Естествено срещу допълнителна месечна такса от около 10 $.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
batkoto
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 6:45 pm

Мнение от batkoto »

:D Хайде да се върнем на въпроса колко се печели от този Воип и Аканак. Значи цифром и словом плащам толкова този месец:
Изображение
Нета е хай-спиид неограничен на 3 Мбпс. Кредита ми прайс-мача от Белл и е това което плащам от 3 месеца, а преди това плащах тотално 65 кинта.

Принципно не трябваше да си купувам модем защото чичко Симпатико ми даде но съм си купил това за 20 кинта:
Изображение
....ми що...щоту е мноу як мудем.... :D

Чета за тези драй дсли и воип от Аканак и още не ми излиза сметката обаче като сметна плащането наведнъж а пък и от Белл ретеншън департмънта ме изненадват досега в момента който искам да драсна към Тексеви.

Та нека сравним кой какво плаща и за какви услуги?
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

С мен Acanac бяха доста коректни, 1 седмица след плащането (има вариант да се плати и без кредитна карта) получих модема, интернета си беше активиран на точната дата, не ползвам Voip услугите им, така че ми пратиха и 2 филтъра за телефоните, цената им е прилична, скоростта им също (поне за сега)...277 за година с таксите и включени парите за модем (49$) които се връщат при прекратяване на договора.
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Алкапоне кажи какъв е чалъма за плащане без кредитна карта .... ако може де? :?
calculator
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 12:05 pm

Acanac

Мнение от calculator »

Последно промяна от calculator на Чет Юли 22, 2010 8:47 pm, променено общо 1 път.
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

mborodin написа:Алкапоне кажи какъв е чалъма за плащане без кредитна карта .... ако може де? :?
Пощенски запис, отваря се формата за онлайн плащане, попълва се, принтира се, и пращаш сумата за интернет таксата за 1 година+таксата за модема (277,35$ общо) с пощенски запис, а с отделно писмо пращаш принтираната заявка+ксерокопие от потвърждението на пощенския запис.
Адреса за записа и писмото е:
1650 Dundas st. Est, unit 204
Missisauga, Ontario, LX4 2Z3
for Acanac.ca
ИМЕТО ВИ ДА ФИГУРИРА В ПОЩЕНСКИЯ ЗАПИС.
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

ееее един на аканак всички на аканак.....
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Благодаря Алкапоне!

След като Беладжийте не предлагат неограничен достъп.

На въпроса защо вече не предлагат неограничен достъп служителя в маазина отговори че това било желание на техните клиенти. :lol:
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Може въпроса да е тъп въпроса, но пощенския запис го изпратихте с Канадаските пощи нали, а ксерокопираш разписката за изпратения пощенски запис?
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

С канадските пощи(стига за 4 работни дни и струваше мисля 5$), и да, копираш тази част от записа, която ти дават и пращаш копието+формата за попълване от интернет.
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Аватар
SAVANNA
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Апр 08, 2005 8:39 am
Местоположение: някъде из Montreal
Обратна връзка:

Мнение от SAVANNA »

Аз мога да споделя, че засега съм доволна от връзката на VDN /www.vdn.ca/. Хубавото е, че не сключваш срочен договор и можеш да се откажеш по всяко време в случай, че не си доволен от услугите им. Модема можеш да закупиш или да наемеш срещу 5 долара на месец.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

batkoto написа::D Хайде да се върнем на въпроса колко се печели от този Воип и Аканак. Значи цифром и словом плащам толкова този месец:
Изображение
Нета е хай-спиид неограничен на 3 Мбпс. Кредита ми прайс-мача от Белл и е това което плащам от 3 месеца, а преди това плащах тотално 65 кинта.
batkoto, ако не е тайна как си го направил тоя номер да намалиш цената на Интернет услугата до 19.95 ?

Благодаря !
Evlogi
Мнения: 178
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 8:31 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Evlogi »

А може ли да се запази стария телефонен номер с Аканак?

Ако не- възможно ли е Роджърс ако някой ме търси на стария ми номер те да го уведомяват за новия.Мисля, че Бел имах подобна опция.
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

Evlogi написа:А може ли да се запази стария телефонен номер с Аканак?

Ако не- възможно ли е Роджърс ако някой ме търси на стария ми номер те да го уведомяват за новия.Мисля, че Бел имах подобна опция.
Ако не позваш Voip какво общо има телефона ти с интернет...остави си телефона на Роджърс, а си пусни интернет от където искаш.
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Публикувай отговор