Къде в Торонто живеете

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

albatros написа:Какво му е на Уест Скарбъро? Много точно място. Има всичко каквото ти трябва.
Проверете :
Шепърд- Дон Милс
Шепърд- Виктория
Шепърд- Кенеди
особено китайци - необходим е речник, защото повечето надписи са на китайски :lol: иначе китайците не са кофти хора
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Uточнявай какъв китайски- кантонезе, мандарин или шанхалезе :)
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Kirilius написа:
Ние живеем близо до Yonge и Eglinton и там много ни харесва. Близко е до метрото (на минути от downtown), като излезеш на Yonge, всичко ти е под носа: магазини, ресторанти, кина... Няма нужда да караш половин час до най-близкия магазин :lol:
Изобщо където и да потърсиш по линията на метрото от St. Clair до Sheppard, няма да сгрешиш. Там е малко по-скъпо от другаде, но си струва.
Може ли малко подробности за този район че съм го набелязала за в бъдеще - интересуват ме училища и детски градини дали са хубави? Какво е населението? Има ли българи, а какви са другите преобладаващи националности наоколо?
Цена на 2 bedroom рент и 2 bedroom condo?
Аватар
Kirilius
Мнения: 510
Регистриран на: Чет Окт 23, 2003 10:41 am
Обратна връзка:

Мнение от Kirilius »

Училища има, детски градини - сигурно има (то навсякъде има). Ние нямаме деца и не съм запознат много. Инак в радиус 500м от нашия блок има поне 3 различни вида училища.

Населението е (като цяло) по-заможно и по-младо. Общо взето млади професионалисти. Много от тях - single. На този район даже на майтап му викат Young and Eligible :wink:

В нашия блок съм виждал няколко българи, но като цяло няма много. Общо взето хората са по "бели". Пак има от всички раси и националности (в Торонто е неизбежно), но бяло-изглеждащите хора са повече.

Още нещо: за 2 години никога не съм се чувствал застрашен от нещо в този квартал. Нито аз, нито жена ми. Няма проблеми да се разхождаш посреднощ даже :wink:

2-bedroom в този район са скъпи, до колкото знам. 1-bedroom струва 900-1000 в зависимост от сграда, етаж, изложение и т.н.
2-bedroom е над 1100, стига до 1400 и нагоре в по-луксозни сгради.
Аватар
precious
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Мар 18, 2004 12:54 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от precious »

И ние сме в района на Bathurst и Sheppard.
Бял район с приятни хора, предимно руснаци. Много спокоен и сигуен със страхотен голям парк, в който си се разхождам посред нощ без да ми мигне окото.
Цена за 1 спалня ;) - нашия е 1050 с гаража. За две спални 100-120 повече.
Транспорта е много удобен, на 5 мин от двата лъча на метрото. За 40 мин си в центъра, а магистралата 401 е на 5 мин с кола.
За училища и детски не знам нищо полезно, но доколкото знам от приятели, има добри училищ, има и детски градини.
Има и добро училище за английски език за новодошли.
С две думи попаднахме случайно тук, но съм безкрайно доволна!
:kitty: :cat:
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

аз се чуствам сигурен сьщо когато се разхождам в моя квартал когато сьм с бронежилетка и гранати в джобовете и не се чуствам застрашен само когато ак-то с барабанен магазин е под седалката в колата :D :D :D
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

брамптън не беше ли индийската махала. А кво ше кажеш за новата джамия на Брамелия ,не е ли гот.
Така е, но какво да се прави, засега сме тук пък по-нататък ще гледаме да се изнесем към "по-бели" райони. Е, ние поне имаме късмет че в къщата дето живеем (собствениците са индийци разбира се) е много чисто и не мирише. :wink: Иначе нас МНОООГО ни дразнят тея забрадени, чалмосани и си им теглим често по една п...а м....а, но какво да се прави, това е реалността...... :D
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

RobinHood написа:
брамптън не беше ли индийската махала. А кво ше кажеш за новата джамия на Брамелия ,не е ли гот.
Така е, но какво да се прави, засега сме тук пък по-нататък ще гледаме да се изнесем към "по-бели" райони. Е, ние поне имаме късмет че в къщата дето живеем (собствениците са индийци разбира се) е много чисто и не мирише. :wink: Иначе нас МНОООГО ни дразнят тея забрадени, чалмосани и си им теглим често по една п...а м....а, но какво да се прави, това е реалността...... :D
Аз само не разбрах как се озовахте в Брамптън
Уж в Отава щяхте да идвате....
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
kralimarko

Мнение от kralimarko »

:lol:
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

гледам че никой до момента от българите в High Park не се е изцепил колко е готино там :lol:
прекрасно място, европейски квартал, супер хора, супер съседи :lol: :o

всеки ден си се радвам .и още дори не мога да се накефя :lol:
детски градини, училища, парк, център, абе всичко :lol:
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Kirilius написа:
Още нещо: за 2 години никога не съм се чувствал застрашен от нещо в този квартал. Нито аз, нито жена ми. Няма проблеми да се разхождаш посреднощ даже :wink:

.
Това е много важно макар че за мен специално не би важило, мен ще ме е страх въпреки всичко.

Но искам да питам - как е оживлението там - имам предвид че в нашия район (Don Mills& Lawrence) дори в най приятните дни не можеш да видиш жив човек по улиците - стоят си по задните дворове или са на weekend. И нас това много ни подтиска, бихме искали да живеем в район които е оживен и хората могат да се видят навън.
Аватар
Kirilius
Мнения: 510
Регистриран на: Чет Окт 23, 2003 10:41 am
Обратна връзка:

Мнение от Kirilius »

Yonge & Eglinton определено е оживен.
Galadriel
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2003 6:57 pm
Местоположение: Toronto, ON

Мнение от Galadriel »

Привет и от мен,

аз живея в The Annex, по-точно на Bloor & St. George и тук страшно много ми харесва, но всъщност наистина зависи от това какво търсиш. Аз живях тук заради университета, а сега като завърших държах да си намеря работа в даунтауна, за да не пътувам и се радвам, че намерих защото сега ходя пеша на работа, което беше важно за мен.

Харесва ми центъра, защото се чувствам като в Европа - всичко ми е на пеша растояние - хранителните магазини, барчета, ресторанти. Тук има училища, работа, живота е по-динамичен. Мога да излизам всяка вечер с приятели, да ходя на басейна в университета ми пеша, въобще на мен така ми харесва много. Може наема ми да е по-скъп, но нямам кола, не ползвам и ТТС ежедневно, храната не е чак толкова по-скъпа особено ако нямаш семейство.

Но кой знае като имам деца един ден може и да не ми харесва. Аз познавам много хора, на които им харесва да живеят в другите квартали.
Публикувай отговор