Какво става с медицинските

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
nevergiveup
Мнения: 120
Регистриран на: Сря Юни 28, 2006 3:33 am

Мнение от nevergiveup »

Нa нас не ни искаха цитоамазка - минахме в Грийнберг на 05.07.
:beer:
"Life isn't about finding yourself, Life is about creating yourself" (unknown)
s.b.
Мнения: 136
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 9:12 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от s.b. »

отпадна
сега токущо се връщаме от Вита и цитоамазка и не се изисква, само дето ме избръснаха още 20 кинта за втора снимка и каката на рецепцията е леко нахакана иначе са професионалисти
Magdalena
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Авг 24, 2006 4:23 pm
Местоположение: Ottawa

Мнение от Magdalena »

аз си мислех да попитам,защото имах съмнения,но нищо ече е късно,напраих я...Благодаря се пак...Може постингите да са полезни за други които се чудят :?
Dessita
Мнения: 165
Регистриран на: Чет Мар 22, 2007 2:56 am

Мнение от Dessita »

И аз щях да правя женската процедура на друго място предварително, но се обадих по телефона във Вита. Операторката беше супер изчерпателна на тема какво включват прегледите на семейството ми.
В очакване на Годо...
Аватар
ваня-71
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:31 pm

Мнение от ваня-71 »

И какво включват,Десита?
Diavolo
Мнения: 186
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 12:52 pm

ре

Мнение от Diavolo »

Утре 19.07.2007 ще ви разкажа как преминават медицинските във Вита с най-пресни впечатления.
Magdalena
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Авг 24, 2006 4:23 pm
Местоположение: Ottawa

Мнение от Magdalena »

Минахме днес медицинските във Вита от 10 ч. Явихме се 10 без 5 в клиниката.Три рецепционистки ни посрещнаха( едната начинаеща,май и беше първи работен ден), любезни що годе,свикнали са на всякакви, та много подробно,като за малоумни ти обясняват какво да направиш.Първо попълваш формуляр,като залепяш на него двете снимките(на нас ни бяха изпратени от Букурещ).После минаваш рентген,който е на етажа на рецепцията.След това долу в лабораторията в сутерена даваш кръв и урина(ние там чакахме най-много- 15 мин),след това на 1 и 2 етаж са очен, УНГ(минават се много бързо и безпрепятствено).Слязохме на етажа на рецепцията да вземем снимките от рентгена и се качихме в 8 каб. при д-р Станчева(вътр.болести) за заключение.Тя ти задава разни въпроси(някой ги беше писал преди),преглежда те и ти мери кръвното налягане.Пита и колко алкохол се консумира(колко питиета,колко редовно),аз си признах,че всеки ден си пия,ама казах само чаша вино,да не се стряскаме прекалено...Колко си висок,колко тежиш.пушиш ли,в Б-я ли си бил през последните 5 години?какво си се занимавал през последните 5 г?Имал ли си контакт с туберколозен? и такива разни.Естествено намериха за какво да ни изтурст с още двайстюгер,но важното е,е че всичко приключи за 1.30 мин и 11.30 бяхме вече навън.От тел.си разговор с д-р Станчева след обеда,разбрах,че всичко е ОК и утре ще ги прати нататък по линията.Надявам се описанието да е полезно.Пожелавам успех на всички и нек аскоро сме с Визи!!!
strs
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Авг 03, 2006 4:30 am
Местоположение: Ville de Québec, Canada
Обратна връзка:

Мнение от strs »

Magdalena, благодаря ти, а предполагам, че и останалите от форума, на които им предстоят медицински прегледи също ще са ти благодарни. Нашите медицински все още ги няма, но се надяваме скоро да дойдат.
Желая Ви успех :D
Аватар
nadin13
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:53 am

Мнение от nadin13 »

имам въпрос относно таксите за медицинските..доколкото разбрах е 190 лв за възрастен, която сума се плаща в МОМ, нали?! а след това плаща ли се нещо в самата клиника, било то Вита или Грийнберг?!
благодаря предварително за отговорите :lol:
Аватар
nevergiveup
Мнения: 120
Регистриран на: Сря Юни 28, 2006 3:33 am

Мнение от nevergiveup »

Ако поискат да правят допълнителни изследвания по време на самия преглед тогава се плаща стойността на допълнителните изследвания в болницата на място - не се ходи пак до МОМ.
Успех!!! :beer:
"Life isn't about finding yourself, Life is about creating yourself" (unknown)
Аватар
ваня-71
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:31 pm

Мнение от ваня-71 »

Благодаря за разказа ти,Магдалена!Само остава и при нас да дойдат медицинските. :roll:
Magdalena
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Авг 24, 2006 4:23 pm
Местоположение: Ottawa

Мнение от Magdalena »

Днес след като направихме медицинските и ние получихме писмо от Букурещ,с което ни изискват още 2 документа:1) договора за финансова независимост,подписан на интервюто;2)оригинала на сертификата, т.к. аз след дълго чудене, бях изпратила копие.
strs
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Авг 03, 2006 4:30 am
Местоположение: Ville de Québec, Canada
Обратна връзка:

Мнение от strs »

Здравейте, и ние искаме да се похвалим с получени медицински, даже вече успях да запазя дата и час на 25.07.- 12.00 часа.
Магдалена чета, че е споделила, че е пратила копие на сертификатите и сега и искат оригинал, за съжаление и ние направихме така. Така че сигурно скоро време и ние ще получим известие.
Успех на всички и дано по- бързо да приключва процедурата.
Аватар
ваня-71
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:31 pm

Мнение от ваня-71 »

Днес 20.07.07 и ние получихме медицинските.Имаме час за 24.07.07 в 11ч.Желая на всички чакащи по-скоро да получат големият бял плик. :thumbsup:
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от bucca »

Ваня, честито, много си бърза :), в коя клиника се записахте? А на коя дата са ви ги пуснали от там? Дано и нашите да дойдат другата седмица!!! Ние също сме пратили копия на сертификатите и сигурно и на нас ще ни ги искат тези два документа - оригиналите на сертификатите и договора за финансова независимост.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Публикувай отговор