България.......

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Сега от женски род ли стана ? :lol: :lol: :lol:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Знаеш ли Джовани какъв е проблема на твоят приятел според мен...
Просто няма амбиции и не се цели на високо...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
dgovani
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 11:56 am

Мнение от dgovani »

Това е странична тема, но според мен по важното е че той се чувства на мястото си и е доволен от живота си!
От друга страна не всичко в живота има само материални измерения, защото както е казано .....цитирам по смисъл: ''стоиността на живота не се измерва с броят на вдишванията и издишванията изпълнени през него, а с броят на моментите които ти спират дъха''..... става много дълбоко и предпочитам да отплувам по течението...хех.

Поздрави,

dgovani
Lub0 написа:Знаеш ли Джовани какъв е проблема на твоят приятел според мен...
Просто няма амбиции и не се цели на високо...
Последно промяна от dgovani на Пон Юли 09, 2007 12:53 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Ами точно за това става дума, колко по-интересен би бил животът му ако се беше борил за ръководна позиция в някоя голяма банка в Лондон да речем и колко спиращи дъха моменти щеше да има, вместо да се носи по течението...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
dgovani
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 11:56 am

Мнение от dgovani »

Любо, много се отклоняваме от темата, ама ти колко 30 годишни управителя на клон на банка познаваш в Канада, особено пък емигранти. Пак казвам, това е частен пример, но според мен комплексът от неща които той вече е постигнал и има в България едва ли би могъл да постигне където и да е на друго място по света, особено като се вземе в предвид че би трябвало да започва всичко от начало с две малки деца.......
Уверен съм че в Лондон има много добри училища и учители, ама той като нов емигрант дали ще може да си ги позволи......като навярно той самият ще трябва да си доучва! Ти си програмист и при тебе е друго, но с останалите професии не е точно така...
Пак казвам доста се отклонихме от темата.....успех и здраве в събота ще бъдем заедно с тях и ще вдигнем тост за хората немерили/осъществили себе си където и както са намерили за добре, по точно казано: "Всеки има своето щастие, като успее да осъществи собствената си житейска философия, но признае на другият правото на ближен"!.............поръчал съм си две шишенца Тетевенска Сливова отлежала....горещо я препоръчвам.

Поздрави,

dgovani
Lub0 написа:Ами точно за това става дума, колко по-интересен би бил животът му ако се беше борил за ръководна позиция в някоя голяма банка в Лондон да речем и колко спиращи дъха моменти щеше да има, вместо да се носи по течението...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

само да вметна, че не съм програмист ;)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
dgovani
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 11:56 am

Мнение от dgovani »

Извинявам се за неточността, останал съм с погрешни впечатления от други теми, но като цяло продължавам да поддържам съжденията си.
Все пак на здраве......за сега с водка, докато дойде ракията.

Поздрави,

dgovani
Lub0 написа:само да вметна, че не съм програмист ;)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Джовани,малко са Тук хората които да те разберат.Аз съм един от малцината които са в сходна ситуация на твоя приятел,само дето малко се осрах с тази авантюра ,ама както казват хората всяко зло за добро,събирам сили/средства/ да мога да я изоставя.Заради това ти препоръчвам да не спориш с радиоточка,безсмисленно е ,ако следиш форума отдавна предполагам ти е ясно кой от кои е ,кой се е чувствал щаслив на местото където тежи и на кой мутрите са пръснали на кучето му задника ,а да не забравя още и за дупките по пътищата и лошата храна. :D
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Бате, аз още не бях регистрирана в форума като четях тук и помня че преди година - две някои които много плюеше Canada и обичаше България си беше ходил до родината и се върна много разочарован. Почти съм сигурна, че беше ти? Така ли е?
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

Бате, аз още не бях регистрирана в форума като четях тук и помня че преди година - две някои които много плюеше Canada и обичаше България си беше ходил до родината и се върна много разочарован. Почти съм сигурна, че беше ти? Така ли е?
Към bateto:
Хахах, бате, я да видим сега откъде изскочи заека,а? :D :D :D
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

абе вие наистина ли се вързахте на поредната ми партенка. :D значи съм голям артиста ,а. :wink:
Аватар
Igor
Мнения: 423
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 2:19 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Igor »

Всички компютърджии са програмисти.
Само батето е Академик. :D

И аз кат един виден българин да поправя dgovani:

Манастира край Етъра е Соколски, а не Соколовски както е написано.
Забравихте как изглежда България? Тя е красива - http://nigor.myphotoalbum.com/
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

колегата явно бърка манастирска със соколовска сливовица :wink:
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Igor написа:Всички компютърджии са програмисти.
Ами сега:
Lub0 написа:
само да вметна, че не съм програмист
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :wave2: :wave2: :wave2:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Липса на амбиция определено, по вашата логина по-добре пръв на село отколкото последен в града...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Публикувай отговор