Къде в Торонто живеете

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
melissa
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Апр 26, 2007 5:56 am

Къде в Торонто живеете

Мнение от melissa »

В момента ровя из сайтовете за апартаменти под наем в Торонто. Коя част да предпочета? Вие коя предпочетохте и как я избрахте? Нямам никаква идея къде е добре, тъй като аз гледам само цени, но не знам как е 'обкръжението', къде има българи, как стоят нещата с градсия транспорт и т.н. Моля помощ :))
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Мнение от leaf »

Може да се повторя с някой, ама Шепард и Батарст е едно хубаво място за начало на живота ви тук в Торонто.
Има следните предимства:
-близо е до метрото и следователно дори без кола се предвижвате сравнително барзо
- магистралата 401 е много близо и не висите по светофари докато се включите в нея, тя е основна пътна артерия на Торонто
-хранителни магазини до блоковете, т.е. може и без кола първите месеци
-има много сънародници, които ще ви помогнат с информация, за да не се лутате
-има добри училища
-има разкошен парк за отмора и разходки
-има и работни места с работа на първо време
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

Много си зависи от това къде ти е работата. Ние например сме в Брамптън. :D
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

брамптън не беше ли индийската махала. :wink: А кво ше кажеш за новата джамия на Брамелия ,не е ли гот. :wink:
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Аз пък не мога да разбера какъв е този мазохизам да се бута човек в Торонто.
Хълбой избяга от там и не иска да чуе да живее там дори на колене да му се молят.

Причини много ето някои от тях.
- Най неориенитраните хора са в Торонто. Питай някой кое училище е най добро за нещо си ( да кажем електро техник ) всеки вдига рамене и казва не знам има много. А тези много учлища са кои от кои по голями измамници, разчитайки на не ориентирания имигрант който не спира да идва и да е наивен.
Едното училище ти обещава да те направи най добрия техник за 3 месеца срещу 10 000 долара, второто плюе първото и се кълне че тази работа за 3 месеца не става. Второто ти предлага същата специалност за 2 години ти понеже си объркан отиваш в трето което ти предлага за 1 година и имигранта се чуди на кого да вярва.:)
- Паркинг за кола се плаща всеки божи ден до 21 часа само в неделя май е до 19 часа.
Нашенците правят чудеса за да паркират ако може за малко без пари. Купуват билет за кино, после го вращат за да използват паркинга на киното за час - два.
- Като тръгнеш да си купуваш да кола на втора ръка 2/3 от обявите не ти вършат работа защото са на 100 км или в другия край на града.
- За да изкараш шофьорска книжка чакаш 6 месеца за да ти запишат час за изпит , през това време плащаш 300 $ на месец застраховка защото си с бг книжка. Предложиха ми да се предредя и да ми дадат час след седмица ако дам 100 $ подкуп за предреждане на един инсруктор който имал вразки. Точно като в БГ.
- Ако искаш да правиш бизнес наемите на главна улица за бизнес помещение са убйствени.
- Огромни разстояния, смениш ли работа сменяш и жилището ако не губиш по 2 -3 часа в път.
- Ако някой те помоли да го вземеш от летището или да го закараш до там се приготви да загубиш 3 часа.

Мога да продължа още в съсщия дух, списъка е дълаг но нека не развалям мечтите на новопристгащите.:)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

hullboy написа:
Едното училище ти обещава да те направи най добрия техник за 3 месеца срещу 10 000 долара, второто плюе първото и се кълне че тази работа за 3 месеца не става. Второто ти предлага същата специалност за 2 години ти понеже си объркан отиваш в трето което ти предлага за 1 година и имигранта се чуди на кого да вярва.:)

... Предложиха ми да се предредя и да ми дадат час след седмица ако дам 100 $ подкуп за предреждане на един инсруктор който имал вразки. Точно като в БГ.
Ми то си е баш Ганъовска работа тази ... Всеки плюе другия и подкупи хвърчат ...
Аватар
Al Bundy
Мнения: 160
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 7:47 am
Местоположение: Торонто

Мнение от Al Bundy »

Отивайте където имате приятели.
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

ако искаш хубаво не идвай в канада, :lol: тук е грозно
на Шепард и Батарст ще гледаш евреи традиционалисти като пред стената на плача
повечето българи са около Данфорт където са основно от балканите има и метро и кръчмета, но си е мизерничко и грозно - повечето блокове са около кръстовишата с Пейп и Мейн
около нашето консулство също има българи близо до Дон Милс, но там пък е арабска ерия - направо са отврат
най-добре е наистина да отидеш там където имаш познати
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

не се оплаквай от торонто,щото ако знаеш във ванкувър или едмонтон каква цигания е ще ти падне шапката. :D
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

да, тук има доста "бели" места, стига да ги знаеш къде са. Достатъчно е да избягваш Скарбъро, някои части на Норт Йорк , Брамтън, фронтовата линия "Джейн/Финч" и нема да имаш проблем :)
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

hullboy написа:Аз пък не мога да разбера какъв е този мазохизам да се бута човек в Торонто.
Хълбой избяга от там и не иска да чуе да живее там дори на колене да му се молят...
С този критерий наистина има къде по-добри места от Торонто. Чудя се как не си ги открил още. Примерно - Бобкейджън. Хората са любезни и съвсем ориентирани, паркингът е безплатен, пеша минаваш града за 10 минути. Наемите за бизнес помещение са много ниски, а пазарът за финансови услуги съвсем неразработен.

А по-сериозно - съветите за Bathurst/Sheppard ми се виждат разумни, при положение, че работата не е на голямо разстояние.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Kirilius
Мнения: 510
Регистриран на: Чет Окт 23, 2003 10:41 am
Обратна връзка:

Мнение от Kirilius »

melissa, Торонто е голям град и като цяло е добре да избереш място, което е близо до работата ти или поне близо до транспорта. Разгледай някоя карта на TTC (торонтовския транспорт) ето тук: http://www.toronto.ca/ttc/schedules/index.htm успоредно с търсенето на квартира и ще се ориентираш по-добре.

Освен това е добре да кажеш какви критерии имаш, за да могат хората да ти дадат съвет.
Ако критерият е само "да има българи" наоколо, значи трябва да търсиш жилище около Pape и Cosburn. Само дето не виждам как наличието на българи ще ти помогне (освен ако не знаеш английски, разбира се). Освен това точно този квартал не бих ти го препоръчал - лично мнение.

Пиши какви изисквания имаш: да е близо до транспорта (ако няма да купуваш кола), да има свестни училища (ако имаш деца), да е близо до парк/магазин/кръчми... :lol:

Ние живеем близо до Yonge и Eglinton и там много ни харесва. Близко е до метрото (на минути от downtown), като излезеш на Yonge, всичко ти е под носа: магазини, ресторанти, кина... Няма нужда да караш половин час до най-близкия магазин :lol:
Изобщо където и да потърсиш по линията на метрото от St. Clair до Sheppard, няма да сгрешиш. Там е малко по-скъпо от другаде, но си струва.

Други места, където можеш да потърсиш са:
- Целия North York
- Don Mills and Eglinton
- Sheppard Station
- Leslie and Eglinton (Lawrence)

Разбира се, ако дойдеш и си наемеш квартира някъде из midtown, а после почнеш работа в Mississauga, например, не ти мърда пътуване 1 час и половина в едната посока. Затова е добре да имаш някаква идея за работата предварително.

Освен това не знам какво ти е отношението към другите раси и техните привички. Има доста райони, където е по-евтино и съответно са станали нещо като гета за индийци, пакистанци, филипинци, китайци и др., много от които идват като бежанци (или роднини на роднините) в Канада и не покриват по никакъв начин критериите (образование, език, квалификация и т.н.) за емиграция. Такива ройони са доста неугледни, мръсни и имат склонност към по-висока престъпност. Като цяло такива райони са Scarborough, Jane & Finch (черни банди) и North Etobicoke. Обикновено, ако в новините пише за престрелка, тя няй-често е станала в един от тези три района.
Scarborough е много голям район и има много хубави части от друга страна.

Някои блокове, където преобладава индийското население доста миришат. Причината е, че индийците здраво готвят (surprise!) индийски манджи :lol: Аз лично нямам нищо против индийците и много обичам индийска кухня, но 24 часа на ден да ти мирише на манджа, не е много добре.

Има доста блокове под наем около Sherbourne. Намират се на няколко минути пеш на изток от Yonge (downtown). Едно познати живяха там до скоро и знам, че не е много скъпо (на фона на скъпотията в Торонто), но и там доста намирисва на индийска кухня. От друга страна е много удобно откъм транспорт, особено ако ще работиш downtown.

Можеш да помислиш за някое от предградията на Торонто (част от GTA), само ако ще работиш там или ще трябва да прекаваш дълго време в транспорта/колата.

Най-добрият вариант е да поживеете няколко седмици у приятели (ако имате такива) и да имате време да се ориентирате на място. Разбира се предварителното проучване е задължително.
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

sasho71 написа: Достатъчно е да избягваш Скарбъро, някои части на Норт Йорк , Брамтън, фронтовата линия "Джейн/Финч" и нема да имаш проблем :)
сашо нали знаеш че фронтовите линии се местят :lol:
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

живеех st claire and yong
it is good
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Аватар
albatros
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 4:48 pm
Местоположение: TO

Мнение от albatros »

Какво му е на Уест Скарбъро? Много точно място. Има всичко каквото ти трябва.
Проверете :
Шепърд- Дон Милс
Шепърд- Виктория
Шепърд- Кенеди
"The secret of success is going from failure to failure without loss of enthusiasm."
~ Winston Churchill
Публикувай отговор