заем от канадска бахка за закупуване на имот в България ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Ако ти си мярката за финансист от УНСС, то той за нищо не е готов!

И нямах пред вид с4етоводство на фирма, а с4етоводството на твоето 4ейндж бюро, ако схващаш разликата! :lol:
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Вор ти изобщо не си в час.
Чеинч буро не е ли фирма според теб?
Само за твоя информация като се обадиш на 5 счетоводителя 3 -ма от тях не искат да те вземат за клиент като разберат че става дума за бюро ( това пнеже е много просто и много лесно)
Проблема идва от това че за да си по конкурентно способен предлагаш сделки от всяка във всяка валута. Да кажем може да ми платиш с Японски йени за да си купиш китайски уани.
След 5-10 дни документите от транзакцията отиват при счетоводителя и той полудява да търси колко са били курсовете на тези валути преди 5 дни, трябва да ги сметне за да ги осчетоводи в КАД това му отнема много време и за това не искат да го правят или ако се навият искат повече пари.
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

И защо той трябва да търси, ти не му ли даваш курсовете си ежедневно, заедно с данните за оборота? А за ексел таблици 4увал ли си?

Понеже не съм в 4ас, :lol: , да по4акаме да се появи баш с4етоводителя да видим колко струва ос4етоводяването на едно малко 4ейндж бюро... :wink:
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Вор кога беше счетоводител кога почна да разбираш.

На документа за транзакцията пише единствено
Дата, Купува или Продава,
Валута да кажем 100 000 Яапонски йени купени
платено с 200 000 Китайски и курса между двете валути
Няма никаква друга информация за тази сделка.
Курса се тъърси по късно към Канадски долар, смята се и се осчетоводява.
На ден може да има 30 сделки в 60 различни двойки валути.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Може ли да се включа конкретно по темата с едно питане.Правя си планове и аз догодина да си купя един апартамент на Сл. Бряг ,който струва 100К канадски.Тука казвате ,че има две опцции ,едната да се вземе кредитна линия от канадска банка на 8% ,а другата заем от българска банка на 12% лихва.
Значи моят случай е следният имам половината пари 50к и търся останалите 50К.В момента имам кредитна линия за 20к на 9% и се надявам догодина да я повиша на въпросните 50к които са ми необходими .Сравнително погледнато откакъвто и ъгъл да го мериш 9% са по малко от 12% и къде къде по изгодно би ми било да използвам кредитната линия отколкото заем от Бг. на 12%.Обаче има нещо друго което ме смущава ,ще се опитам да ви го поднеса в проста сметка без да навлизам в изчисленията на сложна лихва ,щото така и така не ми е ясно,та по същество да кажеме утр купувам апартамента и харча кредитната линия от канада 50к,значи още от следващия месец банката ще започне да ми удържа по 1500 д,защот по договор миним. ми месечна вноска по кредитната линия която трябва да погасявам за изхарчените пари е 3%.С течение на времето тази вноска прогресивно ще намалява след като ми намалява и задължението,но 1500д са непосилни за моя месечен бюджет.
Да вземем за пример втория вариант,тегля заем от Бг банка 50к канадски със срок на изплащане 20 години=240 месечни вноски и месечната ми вноска е 210 канадски долара.Едно нищо ,половината от месечната ми консумация на цигари и уиски/и аз съм човек ,имама и пороци и слабости/,но в интерес на моето здраве намалявам наполовина тези дразнители и в този случай се оказва ,че дефицитът в моя месечен бюджет е 0,докато в първия случай -1300д./извадил съм разликата 200 д. от намаляването на пороците/Е кажете ми кое ми е по изгодно ,да взема заем от канадска кредитна линия и да плащам всеки месец 1300д. което не ми е по силите или да взема заем от Бг. банка и да не изваждам нищо от бщджета си ,независимо от разликата в лихвата .
Сметнах в по горния пример само главницата без да претендирам за точни цифри,а по скоро да ви ориентирам мисълта към съществото на моето питане с което се застраховам да не започнете сега да ми обеснявате как при първия случай ще си върна парите по кредитната линия за 3-4 год.и докато при втория ще влача заема цели 20 ,щото отсега отговорът ми ще бъде ,че след 5-10-15-20 години тези инфлационни 200д. могат да се равняват на две връзки репички и една глава лук.
Всъщност има и трети вариант ,да избера заема с по нисък лихвен процент и банката да чака от умрял писмо,обаче ми се вижда малко аматьорски такъв капацитет като мен да пореже банката с джобни пари. :wink:
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

hullboy написа:Вор видя ли сега колко разбираш от финанси и счетоводство след като твърдиш че финансист от УНСС е готов да води счетоводство на фирма в Канада.
Повече от този коментар не заслужаваш по този въпрос.

Към БгМОнтреал.
Незнам къде си чел но 80 % от инфоро ти е грешно.
Хълбой е чакал 1 година преди да почне.
Дошъл е 2000
Почва да учи 2001 като визима за 1 календарна годнина нещо което се учи в 2 учебни.
Така става края на лятото на 2002 и тогава отваря бизнеса.
6000 - 7000 $ беше е цената на обучението.
Разделена на 3 семестара по 2000 - 2300 на семестър. Чети внимателно казвал съм ти много пъти. :)
програмата е в 3 нива по 900, които си взел за една т.е. 900-1100
трябва да се научиш да четеш пустия енгилизки ;)

Абе Роберт не знам защо си такъв във форума, а иначе звучиш "пич" и не си далеч от добрите (даже много добрите котировки)
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Я да видим дали БгМонтреал е прав.
Това са таксите от линка на БгМонтреал и Алгонкуин колидж

FEES AND EXPENSES
Tuition Fees listed are in effect for the 2006-2007 academic year.
Tuition Fees: $960.00 per term in levels 01 and 02 and
$946.40 per term in level 03.
Information Technology Fee: $50.00 per term.*
Student Activity/Sports Fee: $150.50 per term.
Student Centre Building Fee: $17.50 per term.
Health Service Fee: $10.00 per term.
Health Plan Fee: $121.13 paid once annually.**
A $30.00 graduation fee is payable in the final term.
A $25.00 transcript fee is payable in the first term a student attends Algonquin College.
An $85.00 application fee must accompany the application
form.

Смятаме:
960 + 50.00 + 150.50 + 17.50 + 10.00 + 40.33 ( 1/3 от 121 ) + 10 ( 1/3 от 30 ) + 8.33 ( 1/3 от 25 ) + 28.33 ( 1/3 от 85 ) = 1275

+ 400 $ на терм за паркинг на колата ( паркинага на колежа е платен независимо че си студент там )
+ 50 $ на терм за локер ( шкафче в коридора на колежа да си слагаш дрехи, чанта, зимни обувки и книги )
+ 133 ( 1/3 ot 400 долара за счетоводни PC
програми за да си ги инсталираш на домашния PC за да може да си правиш асайнтментите в къщи а не да ходиш до колежа за да ги правиш на PC там.
Те май станаха към 2000 $ на терм както Хълбой казва а не 900 - 1000 както БгМонтреал казва.:)
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Пропусна да сметнеш времето за завръзване на връзките на обувките сутрин, парите за храна, щот не можеш гладен да слушаш лекции - амаха, химикалките, моливите и листовете, освен ако не искаш с въглен да си пишеш по ръката, цената на зимните обувки, дето ще си ги държиш в локъра, щото за джапанки не си струва да се хабиш с локър, тях можеш да си ги оставиш и в колата, за която ени уей вече си платил паркинг - друго си е да си с кола, все пак не можеш в автобуса да си оставиш обувките, и после из колежа по цървули можеш да перкаш. Също така да не забравяме такса за масажистка, щото тея столове в алгонкуин колидж много неудобни и т.н, т.н., уйде коня у реката. :lol: Бе въобще кой и за какво ги е измислил тези колежи и университети, друго си е пица деливери и с бакшишите - броячна машина и го ахед. :lol:
Let it go...
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

hullboy написа:Вор кога беше счетоводител кога почна да разбираш.

На документа за транзакцията пише единствено
Дата, Купува или Продава,
Валута да кажем 100 000 Яапонски йени купени
платено с 200 000 Китайски и курса между двете валути
Няма никаква друга информация за тази сделка.
Курса се тъърси по късно към Канадски долар, смята се и се осчетоводява.
На ден може да има 30 сделки в 60 различни двойки валути.
Пак питам, какво те спира да подаваш инфото за курса на с4етоводителя ти? Фирмаджиите, които познавам карат секретарката дето ба4ка за 10 на 4ас да въведе в комп. вс. данни по приходи и разходи, а с4етоводителя само размества по пера, смята и оформя документите професионално.

Кой е луд да губи времето на добър с4етоводител с ровене из хартии???
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Бате, проверил ли си бг банка ще ти отпусне ли заема при положение че не си в България?
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Пак питам, какво те спира да подаваш инфото за курса на с4етоводителя ти? Фирмаджиите, които познавам карат секретарката дето ба4ка за 10 на 4ас да въведе в комп. вс. данни по приходи и разходи,
Вор ако разбираше от счетоводство, знаеш кое къде да намериш, знаеш колко време отнема да запиша една транзакция щеше да знаеш че вместо да правя това което ти предлагаш, да обяснявам на секретарката, да записвам по някакви ексел страници, за същото време даже и по малко мога сам да я запиша тази транзакция и да се приключи въпроса.
Не разбирам защо със зор ме пращаш на счетоводител да харча по 4000 долара на година, да пропускам допълнителен доход от счетоводство което првя на други фирми в момента като мога да си го върша сам срещу еднократна инвестиция от 10 000 долара. за училище за една година като през това време пак съм изкарал толкова.
Да не говорим че счетоводител може да ти записва транзакциите но не може и няма задължение да те научи да се изразяваш като счетоводител, да мислиш като такъв, да имаш цялостен поглед какво става във фирмата, да може да вземеш правилното решение а не да ходиш да си губиш времето в път до офиса на експерта за да питаш и да плащаш за това.
Кой е луд да губи времето на добър с4етоводител с ровене из хартии???
Когато плащаш за счетоводител не си длъжен да правиш нищо друго освен да му занесеш, квитанции от транзакции, сметки за ток, газ, тел, интернет, застраховка и каквито там други имаш.
Може и да не вярваш но има доста фирми които ги носят на счетоводителя тези документи в хартиен формат в кутия от обувки.
Хвърлят му ги и той да се оправя. Те за това си плащат хората. Нямат задължение да въевждат нищо в никакъв PC.
Публикувай отговор