заем от канадска бахка за закупуване на имот в България ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

krimon написа:Абе защо този студентски заем за 1 г. колеж е толкова голям :shock:
Какво се включва в тези 15 хил. - само за обучение ли е отпуснат или има някакви екстри ?
предполагам 4е става въпрос за таксите на колежа + 7-8 хилки за живот, но не искам да задълбавам и там, 4е не е ясно какво още ще изко4и. :wink:
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Вор ти с всичкия акъл ли си се питам
Ето ти едно линк4е където Статистик Канада ти казва кой средно изкарва толкова пари в Квебек:
Защо говориш само за Квебек? Канада само Квебек ли е? Ти в Квебек ли живееш? или ап. в БГ след 2 години искат да си купуват само хора живееши в Квебек?
Какво ни интересуват нас местнте родени тук с незавършено основно или средно образование.
Ние нали сме висшисти и специалисти.
И аз за чак толкова много професии освен доктори , зъболекари инжинери не се сещам кой други приравняват.
В листа за професии сигурно има над 300 професии. Всички ли тези 300 професии изискват приравнение?
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Към Кримон.
От тези 15 000 около 7000 са такси за училище. Около 2000 са за учебници, учебни материли.
Другите за квартита, храна, транспорт. Ако си пестелив останалите 6000 може да ти стигнат за 9 месеца от септември до края на маи.
Ако не на трастиката вечер или помощ от родители или работа през лятото
Последно промяна от hullboy на Сря Юни 13, 2007 12:27 pm, променено общо 1 път.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Добре де, Хъли, ти като си плати училището и пестеливо живя, как можа със същите пари да завъртиш и бизнес :shock: :roll:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

VorGrigorov написа:3000 4исто на месец са заплата от около 45К годишно, да?
Не не са. И на 50 000 чистото е по малко от 3000 на месец. И това са заплати ниво колеж.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Кримон казах че съм работил вечер. И понеже може да се пестят пари в Канада затова студентския заем остана почти не похарчен.
Или казано по друг начин платих 7000 за училище и 2000 за учебници но после ги спестих тези 9000
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

hullboy написа:Вор ти с всичкия акъл ли си се питам
Ето ти едно линк4е където Статистик Канада ти казва кой средно изкарва толкова пари в Квебек:
Защо говориш само за Квебек? Канада само Квебек ли е? Ти в Квебек ли живееш? или ап. в БГ след 2 години искат да си купуват само хора живееши в Квебек?
Какво ни интересуват нас местнте родени тук с незавършено основно или средно образование.
Ние нали сме висшисти и специалисти.
И аз за чак толкова много професии освен доктори , зъболекари инжинери не се сещам кой други приравняват.
В листа за професии сигурно има над 300 професии. Всички ли тези 300 професии изискват приравнение?
Говоря за Квебек защото там има най-много българи. Данните за др. провинции могат да се сравнят лесно.

Това, 4е ти не се сешташ не зна4и, 4е масата дипломи нямат нужда от приравняване.

Ти например защо ходи да у4иш? В Икономи4еския не те образовата добре, имаше да си доу4ваш, 15К ли ти трябваха (дето си можел да ги спестиш за 1 год с работа по специалността ти?) или просто по тия интервюта дето си ходил на тях не те бръснеха за слива???
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

hullboy написа:Кримон казах че съм работил вечер. И понеже може да се пестят пари в Канада затова студентския заем остана почти не похарчен.
Или казано по друг начин платих 7000 за училище и 2000 за учебници но после ги спестих тези 9000
аз никак не съм по пестенето :oops: :oops:
ако беше учил в Квебек, правителството отпуска заем+стипендия /която естествено не се връща/ ... обаче ако работиш едновременно с ученето, стипендията ти яко се орязва и може изобщо да не получаваш, тъй че не си на далавера да го правиш едновременно от финансова гледна точка /освен ако не е на черно, естествено/
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

IRA написа:
VorGrigorov написа:3000 4исто на месец са заплата от около 45К годишно, да?
Не не са. И на 50 000 чистото е по малко от 3000 на месец. И това са заплати ниво колеж.
Според статистик Канада средната заплата в Квебек за 4овек с University certificate, diploma or degree е 46К.

Сериозно ли с 50К докарваш по-малко от 3000 4исто? Не се 4егуват там при вас...
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Ти например защо ходи да у4иш? В Икономи4еския не те образовата добре, имаше да си доу4ваш, 15К ли ти трябваха (дето си можел да ги спестиш за 1 год с работа по специалността ти?)
Вор Хълбой е завършил финанси. В Канада е учил счетоводство. Това са две отделни различни науки.
Давах си сметка че няма да ходя на счетоводител после. Похарчих 9000 $ които вече отдавна съм си ги върнал за това че не ходя на счетоводител а дори правя пари от счетоводство освен че се водя моето.
Ако бях работил за тези 15 000 а не да ги взема от студентски заем ( а аз пак съм работил вечер и съм ги върнал тези 9000 похарчените ) сега нямаше да разбирам от счетоводство. Досега за 5 години да съм похарчил 20 000 за счетоводство и всяка следваща година по още 4 000 или повече защото при счетоводителите също се вдигат цените и така докато работя за себе си
Надявам се правиш разлика и разбираш за какво говоря
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

VorGrigorov написа:
IRA написа:
VorGrigorov написа:3000 4исто на месец са заплата от около 45К годишно, да?
Не не са. И на 50 000 чистото е по малко от 3000 на месец. И това са заплати ниво колеж.
Според статистик Канада средната заплата в Квебек за 4овек с University certificate, diploma or degree е 46К.

Сериозно ли с 50К докарваш по-малко от 3000 4исто? Не се 4егуват там при вас...
Е при 50К са почти 3000 чисто, но малко по малко. Но то с Онарио разликата не би трябвало да е толкова голяма.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

hullboy написа:Кримон казах че съм работил вечер. И понеже може да се пестят пари в Канада затова студентския заем остана почти не похарчен.
Или казано по друг начин платих 7000 за училище и 2000 за учебници но после ги спестих тези 9000
ами не си платил 7000!

ето в тази тема си посочил какво си учил:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... c&start=90

а тук е брошурата:
http://extraweb.algonquincollege.com/fu ... X04FWO.pdf

даже да приемем, че цените и тогава са били същите, то излиза, че си плати 2-2.5 за колежа, от къде си изсмука другите не знам, да не говорим, че си спестил 1 ниво след като си го взел за 2 години.
Имайки предвид признатите ти предмети оставаш с 2К.

Изобщо има нещо гнило в Англия ;)
Да не говорим, че за да се класираш за заема си трябвало да живееш в Онарио една година ПОНЕ.
Та излиза, че на вторат агодина си завършил, т.е. си учил 3 годишна програма за 1 година и си взел за една година обучение 15К заем от Онтарио.
Кратка справка показва, че това е НЕВЪЗМОЖНО за ерген и без деца.

Другото са митове и легенди или Събърбън леджънс
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

IRA написа:
VorGrigorov написа:
IRA написа:
VorGrigorov написа:3000 4исто на месец са заплата от около 45К годишно, да?
Не не са. И на 50 000 чистото е по малко от 3000 на месец. И това са заплати ниво колеж.
Според статистик Канада средната заплата в Квебек за 4овек с University certificate, diploma or degree е 46К.

Сериозно ли с 50К докарваш по-малко от 3000 4исто? Не се 4егуват там при вас...
Е при 50К са почти 3000 чисто, но малко по малко. Но то с Онарио разликата не би трябвало да е толкова голяма.
Да, де ама не броиш рифънда в края на годината!
Чисто на семейство са 3100-3300
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

hullboy написа:
Ти например защо ходи да у4иш? В Икономи4еския не те образовата добре, имаше да си доу4ваш, 15К ли ти трябваха (дето си можел да ги спестиш за 1 год с работа по специалността ти?)
Вор Хълбой е завършил финанси. В Канада е учил счетоводство. Това са две отделни различни науки.
Давах си сметка че няма да ходя на счетоводител после. Похарчих 9000 $ които вече отдавна съм си ги върнал за това че не ходя на счетоводител а дори правя пари от счетоводство освен че се водя моето.
Ако бях работил за тези 15 000 а не да ги взема от студентски заем ( а аз пак съм работил вечер и съм ги върнал тези 9000 похарчените ) сега нямаше да разбирам от счетоводство. Досега за 5 години да съм похарчил 20 000 за счетоводство и всяка следваща година по още 4 000 или повече защото при счетоводителите също се вдигат цените и така докато работя за себе си
Надявам се правиш разлика и разбираш за какво говоря
:lol: Сега да не искаш да кажеш, 4е финансист от УНСС не може да направи с4етоводството на едно 4ейндж бюро и за целта трябва да у4и 1 година, да задлъжнее с 15К студентски заем и да пропусне ползи (спестявания) за други 15К/год. за да спести от с4етоводител 20К за 5 години???

Да ти имам сметките! :rotfl:

Бгмон, реално ли е да се плащат 4К за ос4етоводяване на 4ейндж като на Хъл?
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Вор видя ли сега колко разбираш от финанси и счетоводство след като твърдиш че финансист от УНСС е готов да води счетоводство на фирма в Канада.
Повече от този коментар не заслужаваш по този въпрос.

Към БгМОнтреал.
Незнам къде си чел но 80 % от инфоро ти е грешно.
Хълбой е чакал 1 година преди да почне.
Дошъл е 2000
Почва да учи 2001 като визима за 1 календарна годнина нещо което се учи в 2 учебни.
Така става края на лятото на 2002 и тогава отваря бизнеса.
6000 - 7000 $ беше е цената на обучението.
Разделена на 3 семестара по 2000 - 2300 на семестър. Чети внимателно казвал съм ти много пъти. :)
Публикувай отговор