заем от канадска бахка за закупуване на имот в България ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Вор това пак няма значение за % и кредити.
Ако сте се засегнали за 30 000 спестени кеш аз пак твърдя.
Ако сте добри специалисти от БГ, знаете какво правите, имате добра професия и заплата което е нормално за добрия специалист при 2-ма човека семеиство работещи не е никакъв проблем да си спестил 30 000 за 2 години.
Ако не сте ги спестили значи нещо не е наред. Или не сте чак таиква специалисти или някой е без работа или сте си купили нещо голямо с вече спестените пари.
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Хъли, няма защо да се притесняваш за семейното ми финансово състояние. :wink:

Двама специалисти с Ph.D. заемащи съответни на образованието им позиции могат да имат 30К в банка и/или да вземат 50К кредитна линия на преференциален % в на4алото на 3тата им година в Канада, купувайки си къща междувременно, без да се напъват прекалено...

НО за огромното болишинство от имигранти необезпе4ени 30К на добър % до 2-3 години след пристигането са само ме4та (да не говорим за 30К спестени). Както стана ясно ти самия си имал, хм, затруднения в тази насока.

Затова трябва да се внимава с приказките за цървулите...
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Първо не те коментирам теб и семейството ти. Ти не купуваш имот в Бг.
Вор ти пак не мислиш логично.
В живота има приоритети.
Аз не съм дошъл в Канада за да се напъвам да купя имот в БГ за 50 000 Евро на втората година.

Имал съм план. За студентския заем , за кредитните линии, за кредитните карти за това къде искам, на какво положение и за кого да работя 5 години по късно в Канада.
За това съм тръгнал на училище.

Повярвай ми че ако исках да купувам имот в Бг и това ми е бил приоритета а не друго на карая на втората година щях да имам 30 000 КАД спестени кеш и то работейки сам.
Ако бяхме 2-ма които имаме тази цел щеше да е още по лесно.
Схващаш ли сега за цървулите или не схващаш?
Пак повтрям. Двама работещи специалисти в Канада не би трябвало да имат преоблем да спестят 30 К за две години освен ако не са купили нещо голямо.
За който се е засегнал на канадски цървул.:)
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

От цялата дрсканица стана ясно, че човек на 1-2 години имигрант от България в Канада не БИ трябвало в общия случай да мисли да купува имот в БГ с пари от Канада
1во В ОБЩИЯ случай едва ли е спестил 30К
2ро процента на заем в Канада ще е по-голям от тоя в БГ (имайки предвид, че тук се приемат по програмата само специалисти със стаж (в ОБЩИЯ случай) значи в БГ сте имали работа и там БИ трябвало в ОБЩИЯ случай да сте по-добре поставени)
3то Не трябва да се гледат отделни случаи (хълц и мен и др.) а да се гледа индивидуалният случай.

И най-важното това е форум и всеки има право да спи с пръст в контакта и отвити крака ;)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

bgmontreal написа:3то Не трябва да се гледат отделни случаи (хълц и мен и др.) а да се гледа индивидуалният случай.
тук какво каза :roll:
вие с хлъц сте общия случай или ... :lol:
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

krimon написа:
bgmontreal написа:3то Не трябва да се гледат отделни случаи (хълц и мен и др.) а да се гледа индивидуалният случай.
тук какво каза :roll:
вие с хлъц сте общия случай или ... :lol:
ами хълц, вор, ти, аз и г-н Х (като отделни случаи) имат нещо, това нещо не е задължително да се притежава/има от всеки, а да се гледа индивидуално всеки за себе си и случая си.

Нещо си кисела? Да не подгатвяш изявление тип кенгата ;)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

не бе, малко ми е жега :wink:
обаче щото акъла ми работи "аналитично" и не можах да се примиря с антагонизма ти "частен случай - индивидуален такъв" ... ама ти си знаеш :lol:

п.п. я си кажи проф. мнение в тази тема, моля

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 278#284278
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

hullboy написа:Първо не те коментирам теб и семейството ти. Ти не купуваш имот в Бг.
Вор ти пак не мислиш логично.
В живота има приоритети.
Аз не съм дошъл в Канада за да се напъвам да купя имот в БГ за 50 000 Евро на втората година.

Имал съм план. За студентския заем , за кредитните линии, за кредитните карти за това къде искам, на какво положение и за кого да работя 5 години по късно в Канада.
За това съм тръгнал на училище.

Повярвай ми че ако исках да купувам имот в Бг и това ми е бил приоритета а не друго на карая на втората година щях да имам 30 000 КАД спестени кеш и то работейки сам.
Ако бяхме 2-ма които имаме тази цел щеше да е още по лесно.
Схващаш ли сега за цървулите или не схващаш?
Пак повтрям. Двама работещи специалисти в Канада не би трябвало да имат преоблем да спестят 30 К за две години освен ако не са купили нещо голямо.
За който се е засегнал на канадски цървул.:)
Хъли, всеки има приоритети, това е ясно, но ми е любопитно как сам 4овек, разнасящ пици спестява 30К за две години, живеейки нормално? Пари могат да се спестят и от хонорари като опитна мишка за изследване на нови лекарства, ако е въпроса, но... :wink:

Бгмонреал ти го е казал, но да ти повторя - по белия свят има възможни неща има и вероятни неща, има и фантазии. Ти май не можеш да правиш разлика...

Да ръсиш акъл как и какво може да спести сем. специалисти, като нито имаш семейство, нито си специалист е то4но като да разтягаш лукуми за 30К кредит за който са ти отрязали главата до кръста...
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Хъли, всеки има приоритети, това е ясно, но ми е любопитно как сам 4овек, разнасящ пици спестява 30К за две години, живеейки нормално? Пари могат да се спестят и от хонорари като опитна мишка за изследване на нови лекарства, ако е въпроса, но... Wink

Бгмонреал ти го е казал, но да ти повторя - по белия свят има възможни неща има и вероятни неща, има и фантазии. Ти май не можеш да правиш разлика...

Да ръсиш акъл как и какво може да спести сем. специалисти, като нито имаш семейство, нито си специалист е то4но като да разтягаш лукуми за 30К кредит за който са ти отрязали главата до кръста...
Пак експертни заключеня от разбирачите.:)
Кога ти донесох на теб пица че знаеш какво правил Хълбой?
Как разбра какъв специалист е Хълбой като никога не си го виждал, говорил с него, не е работил за теб?
Хълбой е казвал че е работел нещо вечер след училище по няколо часа докато е бил студент. Вечерни работи много.

Не ти ли минава през акъла че ако Хълбой не е бил студент фул тайм и зает по цял ден с училище Хълбой е щял да работи нещо друго за съвсем други пари, като специалист по каквото е специалист.
Той с тези си качества е дошъл в Канада, а днес го доказва като работи за себе си един от малкото хора които работят за себе си от форума.
Повярвай ми че ако не беше специалист досега да се провалил, фалирал и щеше да кара пици в момента ако не можеше да прави друго.
Ако това правеше тогава този твой постинг щеше да има стойност.

Искаш да кажеш че 2-ма специалисти не могат да пестят грубо по 1000 $ на месец ако работят що годе прилична работа в Канада? Това ли казваш?
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

hullboy написа:
Хъли, всеки има приоритети, това е ясно, но ми е любопитно как сам 4овек, разнасящ пици спестява 30К за две години, живеейки нормално? Пари могат да се спестят и от хонорари като опитна мишка за изследване на нови лекарства, ако е въпроса, но... Wink

Бгмонреал ти го е казал, но да ти повторя - по белия свят има възможни неща има и вероятни неща, има и фантазии. Ти май не можеш да правиш разлика...

Да ръсиш акъл как и какво може да спести сем. специалисти, като нито имаш семейство, нито си специалист е то4но като да разтягаш лукуми за 30К кредит за който са ти отрязали главата до кръста...
Пак експертни заключеня от разбирачите.:)
Кога ти донесох на теб пица че знаеш какво правил Хълбой?
Как разбра какъв специалист е Хълбой като никога не си го виждал, говорил с него, не е работил за теб?
Хълбой е написал че е работел нещо вечер за няколо часа докато е бил студент. Вечерни работи много за 3-4 часа.

Не ти ли минава през акъла че ако не е бил студент фул тайм и зает цял ден с училище Хълбой е щял да работи нещо друго за съвсем други пари, като специалист по каквото е специалист защото той с тези си качества е дошъл в Канада, а днес го доказва като работи за себе си.
Повярвай ми че ако не беше специалист досега да се провалил, фалирал и щеше да кара пици в момента.
Ако това правеше тогава този твой постинг щеше да има стойност.

Искаш да кажеш че 2-ма специалисти не могат да пестят грубо над 1000 $ на месец ако работят що годе прилична работа в Канада? Това ли казваш?
Кой е казал, 4е ти си разнасял пиците? :wink:

Не, Хъли, не ми минава през ум, 4е си специалист или 4е можеш да работиш като такъв за някой друг. :lol:

Единственото което казвам е да престанеш да правиш сметка на другите, да ги клалифицираш и да ги съветваш да правят неща които ти самия не си правил. Защото виждаш какво се полу4ава като някой запо4не да прави разбор на твоите финанси... :wink:
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Единственото което казвам е да престанеш да правиш сметка на другите, да ги клалифицираш и да ги съветваш да правят неща които ти самия не си правил. Защото виждаш какво се полу4ава като някой запо4не да прави разбор на твоите финанси...
Получава се това което се случва на нормалните работещи хора .
Разбира се няма да се получи ако взимате социал, не работите, или работите на черно. Тогава няма кой да ви даде клредитни линии, кредитни карти, студентски заеми.
неща които ти самия не си правил.
Тук Вор е прав. Хълбой социал не е взимал и за това може и да НЕ спестите 30 К, за 2 години, да ви дадат кредитни линии и кредитни карти. Такова нещо Хулбой не ви обещава ако сте на социал.
Но Хълбой не говори за тези които стоят на социал а говори за подчертавам " работещи специалисти на прилична работа"
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

hullboy написа:
Единственото което казвам е да престанеш да правиш сметка на другите, да ги клалифицираш и да ги съветваш да правят неща които ти самия не си правил. Защото виждаш какво се полу4ава като някой запо4не да прави разбор на твоите финанси...
Получава се това което се случва на нормалните работещи хора .
Разбира се няма да се получи ако взимате социал, не работите, или работите на черно. Тогава няма кой да ви даде клредитни линии, кредитни карти, студентски заеми.
неща които ти самия не си правил.
Тук Вор е прав. Хълбой социал не е взимал и за това може и да НЕ спестите 30 К, за 2 години, да ви дадат кредитни линии и кредитни карти. Такова нещо Хулбой не ви обещава ако сте на социал.
Но Хълбой не говори за тези които стоят на социал а говори за подчертавам " работещи специалисти на прилична работа"
А сега се огледай около себе си и ми кажи какъв е % според теб на работещите специалисти на прили4на работа сред имигрантите 2ра година в Канада??? И от колко време според теб я работят тая работа? Направо от летището ли? :wink:

Всъщност, какво разбираш под прили4на работа? 40К годишно? 50К?
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Вор аз не работя за Статистиката на Канада. Грубо бих казал 60% към 40 или 70 % към - 30 % си работят по професията ако са добри специалисти.

Прилична работа е тази за която получаваш това което е нормално заплащане за тази професия съобразено със стажа който имаш. Професии много и различни.
Но 2000 долара чисти на месец заплата на човек не ми прилича много като за специалист а по скоро обща работа.

Нека кажем да е 3000 чисти на месец като за специалист.
Стават 6000 при двама. Не могат да се спестят 1000 $ от тях на месец това ли казваш?
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

3000 4исто на месец са заплата от около 45К годишно, да?

Ето ти едно линк4е където Статистик Канада ти казва кой средно изкарва толкова пари в Квебек:

http://www40.statcan.ca/l01/cst01/labor50b.htm

отговора на кратко е "4овек с университетска диплома"

Ето ти още едно линк4е, където пише колко % от родените Кебекари изкарват 50К годишно:

http://www40.statcan.ca/l01/cst01/famil105f.htm

Какво излиза - грубо 15 на всеки 100 4овека от родените в Квебек имат заплати позволяваши да се спестят 30К за две години.

Като знаеш как се признават бг дипломите в Канада, като запо4неш с лекарските и свършиш с инжнерните (нас касметлиите природо нау4ници с Др. ни остави, ние сме под 2% от имигранто потока) и как 2 години едва стигат за приравняване на диплома, не можеш ли да прецениш какъв % от бг имигрантите идват в Канада и по4ват веднага на 2 заплати по (консервативно) 40К????

Аз ще ти кажа - ако са и 5% пак добре!

т.е. по твоята логика останалите 95% са цървули и то скъсани! и това от 4овек с неизплатен студентски заем от 15К!!!

Сори, брато, но според мен трябва да се извиниш на форума!
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Абе защо този студентски заем за 1 г. колеж е толкова голям :shock:
Какво се включва в тези 15 хил. - само за обучение ли е отпуснат или има някакви екстри ?
Публикувай отговор