Легализации

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
emoipoli
Мнения: 155
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 12:03 pm
Местоположение: Mtl

Легализации

Мнение от emoipoli »

Задължително ли е да се правят легализациите на дипломите в МОН и МВнР?
30.01.2006 DCS
20.10.2006 Date d'entrevue-УСПЕШНО!
3.11.2006 Documents Bucarest
17.01.2007 Barcodes
20.02.2007 Formulaires medicaux
09.03.2007 OK
Покана за Визи 05.04.2007
7.05.2007-ВИЗИ
12.06.2007-вече в Монреал
dada
Мнения: 256
Регистриран на: Нед Мар 05, 2006 4:57 pm
Местоположение: Toronto, ON

Мнение от dada »

Според мен това са излишни разходи, защото от познати знам, че Канада е единствената страна, която не е подписала харта, касаеща легализацията.Така или иначе мисля, че в Канада няма да ти признаят преводите и ще трябва там отново да ги превеждаш.

Нека все пак и другите дадат мнение, тъй като аз не съм на 100 процента сигурна!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

emoipoli само превод от превода4 стига. Но както ти е казал/а дада канада не е подписала едикакво си споразумение и обикновено там не пропускат да ти вземат кинтите за превод.
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

В МОН е безплатно печата, ако си занесете дипломите лично, но това е половината от легализационния процес, за пълна трябва и външно, но не е необходимо за Канада
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Re: Легализации

Мнение от dog »

emoipoli написа:Задължително ли е да се правят легализациите на дипломите в МОН и МВнР?
Легализациите не важат в Канада.
Заверките също са излишни.

Тук има оторизирани преводачи при които си заверяваш преводите от БГ, така ти излиза по-евтино отколкото и да ти ги превеждат тук.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
miro_m
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 3:51 pm
Местоположение: Toronto,CA
Обратна връзка:

Мнение от miro_m »

Ако искате да използвате дипломата си за приравниаване в Канада,а не само като документ за интервуто/говориа за Торонто/,ниама да ви е излишно да си иа легализирате.И нещо още по-важно-направете обезателно превод и легализациа на хорариумат си по всички предмети,вземете си и документ за актуалност кам днешна дата че документат е верен от саответниат университет.
Разбира се че всичко ,което са ви написали по-горе е виарно,но лично аз сам бил свидетел как се изискват наново уверение от университетите за актуалност на хорариамат и дипломата без наличие на легализациа и печатите от министерството-не си пестете парите сега-после ще ви излезе по-скапо.
ludgidiya
Мнения: 83
Регистриран на: Нед Фев 15, 2004 5:53 am
Местоположение: BG Varna

документите

Мнение от ludgidiya »

Здравейте!
Правете разлика между легализация и превод от заклет преводач на
нотариално заверено копие от съответния документ!!!
Според мен Легализация не е необходима ,само превод си е достатачен.
Легализацията изисква заверка от министерство на образованието, министерство на външните работи и други министерства, ако документа е специфичен, на вече преведените копия.
Не си струва толкова ходене и харчове, ако кандидата няма да взема докторат или аспирантура по специалноста си, ако само ще преравнява - само превод.
Това е моето мнение, и само мнение.
ПОСТОЯНСТВОТО Е В ОСНОВАТА НА ВСЕКИ УСПЕХ!
Публикувай отговор