***Подадени документи към БУКУРЕЩ до 31.12.2006***

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
emoipoli
Мнения: 155
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 12:03 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от emoipoli »

RobinHood написа:Ние пък искаме да попитаме radost_var, mimolin, amigo и emoipoli какво става с техните визи. Пишете ли им на тея от Букурещ? То като гледаме вече мина почти месец, а никой от вас не пише до къде са му стигнали нещата и дали имате визи вече. Linko, какво става с тебе друже? Нещо никакъв те няма да пишеш напоследък. Хайде, няма ли да се похвалиш и ти с виза? :wink: :D

Привет RobinHood!
Ние си чакаме ли чакаме визите и тръпнем в очакване. В началото на май, когато мине законният 15-дневен срок за издаването им, ще ги подсещаме разбира се! Засега от нас това! Дано се похвалим бързо!
Успех на всички! :D
30.01.2006 DCS
20.10.2006 Date d'entrevue-УСПЕШНО!
3.11.2006 Documents Bucarest
17.01.2007 Barcodes
20.02.2007 Formulaires medicaux
09.03.2007 OK
Покана за Визи 05.04.2007
7.05.2007-ВИЗИ
12.06.2007-вече в Монреал
amigo
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 2:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от amigo »

Привет!Ние също чакаме да мине 15 дневният срок,в който ни молят да не ги безпокоим.Ние ги пуснахме на 04.04.,на 05.04. са получени в Канадското посолство.Пуснахме ги с UPS и вече два пъти проверявахме с номера на товарителницата има ли развитие.Но доста празници "нацелихме",смятам и затова ще почакаме.Те,служителите в посолството почиват и с Канада и с Румъния,а именно-06-09.04/вкл./ за Великден,сега и на 01.05.На 02.05,сряда са на работа.Така че,ще се чака-имаме ли избор?Успех и усмивки!До скоро!
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Re: Здравейте съфорумци

Мнение от Milenka »

CADNM написа:Бих искал да попитам съфорумците (Linko, ninaLILA,P.J,ge4e,janeta12, Milenka) какво става с вашите покани за визи?
на мен единият ОК на член от семейството е от 26.04, а останалите са от 16.04, така че след празниците ще пратя и аз един е-майл

ние гоним дата за заминаване 21 юли, ама ще видим какво ще стане..
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Аватар
mimolin
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Ное 27, 2005 10:22 am
Местоположение: Canada

Мнение от mimolin »

Ами и ние ще си почакаме.Нашите документи са пристигнали на 13.04.2007, така че броим дните :D
Търпение и успех на всички :D
Et quand tu veux quelque chose, tout l'Universe conspire a te permettre de realiser ton desir!

DCS - 03.01.06
Интервю - 18.10.06
Документи Букурещ - 30.10.06
Бар-кодове - 08.01.07
Медицински - 14.02.07
Покана - 05.04.07
ВИЗИ - 09.05.07
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Мнение от arci »

Ееее,ramone честито :wink: желая ти успех и така бързо да получиш и визите.Също така честитя поканите за визи и самите визи на получилите ги,Робин Худ,Риба Меч..................и да не ги изброявам всичките, :wink: че ще стане дълъг постинга.Успех!!!!
ramone
Мнения: 285
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 12:11 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от ramone »

Благодаря ти за пожеланието Arci! По-скоро получавай поканата и ти и да се махаме вазможно най-скоро от Абсурдистания! :D :thumbsup:
Какво ще бъде утре,най-лесно се познава в другиден...
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Ние с Букурещ си водим оживена кореспонденция от момента на пускане на документите, но поканите за визи все още ги няма. Имаме О.К. на медицинските от края на м. март.
В последното писмо от 12.04. (получено в София на 19.04.) ми искат свидетелство за съдимост от Франция и описание на служебните ми задължения в армията на английски език. Интересното е, че във Франция съм живял (учил) само 5 месеца, а не 6 м. каквото е изискването за изпращане на подобни удостоверения, а описание на задълженията бях изпратил още в самото начало, заедно с молбата за постоянно пребиваване.
Изпратих им протестно писмо относно исканото свидетелство за съдимост и ново описание на функционалните ми задължения, но вече на английски език. Едновременно с това пуснах факс и до Франция за издаване на въпросното удостоверение, тъй като за радост тази услуга при тях е безплатна. И продължавам да чакам...или покани за визи, или нови изненади.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
taki_f
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:33 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от taki_f »

Днес получихме покани за визи по имейла.ОК на медицинските ни е от 14.04.Сега пак трябват пари...
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

nikola76 написа:alkaponbg Не е ли по-хубаво тиа писма до Букурещ да са на Фенски? Нали хората се надяват да го знаеме тоя език :)
Тук вече не е много фатално, пък и във формулярите до Бъкурещ бях писал, че искам кореспонденцията да е на английски, макар че едва ли някой го гледа това, а и те винаги почти пращат на 2-та езика.
Като гледам така колко се бавят с тия визи, 14 юни като дата за летене започва да ми изглежда доста футуристична дата...

А как процедирате с билетите, кога направихте/ще правите ?
Аз още не смея да направя резервация, като гледам как се мотат, просто не мога да си направя свестен план с техните оливания...
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
amigo
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 2:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от amigo »

Привет!Френски,английски-ние за тях,вече,сме баркод,на интервюто да сме показали познания,а щом пишем и разискваме покани и резервации,значи сме със сертификати!Защо се притеснява alkaponbg,за резервацията...Пари за потвърждение не искат,до един момент.Утре им пращаш запитване за покана,най-късно другия ден ще я пратят на имейла-за няколко часа си готов с внасянето,очи,ръст,паспорти и пускаш.Май е пред Вас!Че Април се "размазахме"от почивни дни,а там в посолството почиват и с Канада и Румъния!Погледнете това - Calendar of Events!
http://geo.international.gc.ca/canada-e ... dar-en.asp
Успех и усмивки!
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

Еми това означава, че вчера им е бил работен ден на тях, нали така?!? Пише че почиват днес -1 Май, но за вчера не пише нищо. :roll:
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

amigo написа:Защо се притеснява alkaponbg,за резервацията...Пари за потвърждение не искат,до един момент.
Ами няма да правя никаква резервация...направо закупувам електронен билет от сайта на чехите и си ми дръпват паричките от кредитната карта...и ако я направя за да кажем 14 юни от сега, и румънците решат да се направят на тежки...горим :) или по-точно:

Semi-flexible ticket
Change of reservation and refund are usually permitted under a charged.
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
pinko80
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Апр 30, 2007 7:35 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от pinko80 »

Здравейте! Пишете и мен в статистиката. Информацията е в подписа ми. И аз съм от чакащите покана за виза. На 16-ти април имам ОК на медицинските. Направих си резервация за 14-ти юни с Чехите. Разчитам на късмет, въпреки че са много мудни от Букурещ. Пишете, ако някои друг има резервация на същата дата с Чехите. Все пак трябва да сме оптимисти.
DCS - 05.05.06
Интервю - 29.11.06
Документи Букурещ - 08.12.06
Бар-кодове - 23.03.07
Медицински - 30.03.07
ОК- 16.04.07
покана за виза - 19.06.2007
ВИЗА - 26.07.2007
Asicka
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Фев 01, 2006 2:16 pm
Местоположение: София България

Мнение от Asicka »

Днес 2.05.2007г. след 4 месеца и ние получихме дългоочакваните медицински.
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Имаме покана за визи.Днес 02.05.07г. реших да им пиша като само ги помолих да ми пратят поканата по email-а,а те в отговор ни искат паспортите :D
Изображение
Публикувай отговор