za Edmonton

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12474
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Todd написа:4. Това, че има много народ у ваше село, не го прави по-цивилизовано. Като стигнете Монреал, може да ми отговориш на постинга! (че почвам да се нервя от индивиди, дето не виждат по-далеч от носа си и розовите си очила)
И кое прави Монтреал по-цивилизован?
Определено има за какво да се ядосваш, но като те е яд - рaпни се отзад.
Най ценното преимущество на Calgary е липсата на подобни парвенюта дето приказват за култура и цивилизация, а се оказва че мярката им за културен живот е диагонала на телевизора им.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Симпли цените на хранителните и пром. стоки за ежедневна битова употреба/тоалетна хартия/ са по високи с 10-30% в сравнение с Кебек.На основните храни ив Кб. и в Аб. няма такси това го знаеш,но всички останали които се таксуват,като минеш през цигари,шоколад,алкохол ,кафе и каквото си помислиш са по скъпи.В този смисъл пров. салес такс даже не компенсира разликата.Например при покупката на 2-3 год кола от дилър или авто къща в Аб. ще минеш само с федерална такса ,докато в Кб.ще се издрусаш и с двете,но те уверявам ,че същата тази кола която ще си купищ в Аб. е с поне 2000д.минимум по евтина в Кб. и даже и с калкулирани 7% пр.такс.
Това всъщност не е болка за умиране ,10-20% по високи цени на стоките в аб. не са в състояние кой знае колко да ти събори бюджета,но в този смисъл аргумента в + за Аб.че няма пров. такс може да бъде реклама за незнаещите,но не и за такива като мен ,които са имали възможност с око да видят и с ръка да пипнат.
Ето ти задача ,аз съм пушач ,пуша по 2 кутии цигари на ден .В Едм. най ниската цена за пакет цигари е 7,50,в Мтл-5,50.Колко ми е месечният разход за цигари в Ед. като в/у посочената цена платя една такса и колко в Мтл. след като платя две такси.
Симпли това ти го пиша разбираемо като за по прости хора .Ако се затрудняваш с отговора на задачата ,кажи ,няма проблеми,ше ти я обесня като за олигофрени. :wink:
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

не, искам като за мулти-олигофрени да ми я обясниш, може ли? :shock: аз сега ще ти кажа на ниво "първи клас": цигарите в Аб са по-евтини от тук. бензинът също. дрехите в двата мола, в които влязох също. останалото беше на същите цени - в супермаркета е = на тук!!! дано се е поизяснило, аз чак сега разбрах че живея в много скъпа провинция, обикновено чувам обратното, но не от българи в Монтреал, де, може би там е проблема :roll:
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12474
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

батето,
ми то нормално тоалетната хартия да е по-скъпа тука. Нали знаеш закона за търсенето и предлагането. В Табърнашко ползвате шума още за тези цели та затова търсенето е по-малко.
Откажи цигарите бате! Ако пушиш по две кутии цигари на ден по 5.50 в МТЛ това са си 330 долара средно на месец. Бате това е месечната вноска за прилична нова кола.
Това беше в твой стил бате.
:D
Иначе колите на старо тук бате бая поевтиняха и момчетата от East Coast дето бачкат при мен си накупиха оттук и предпочетоха да си ги закарат и си платят бензина от тук вместо да ги купят от Монтреал дето им е 5 пъти по-близко и за роднините си накупха и си ги закараха натам. И това е обяснимо, бате. Хората си купуват нови коли и не щат на старо.
Това е абсолютно сериозно.
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16505
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Призовавам всички живущи извън Монреал да признаят веднъж за винаги, че града е центъра на Цивилизацията с главно "Ц" и там се живее най-добре. Ето аз си признавам и си посипвам главата с пепел. А, да не забравим и да отдадем нужната благодарност на основния просветител и експерт по въпроса - Батката, който ни отвори невиждащите очи и ни открехна за всички тънкости на живота от Атлантика до Пасифика. Крайно време е сагата да приключи веднъж завинаги, защото от този повтарящ се рефрен почнах да получавам разстройство и запек едновременно. :freak: :lol: :rotfl:
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

Батето и Хълбой по едно си приличат. И двамата дават безкрайно тъпи примери и двамата си мислят че са супер ентелегентни.
Но и двамата не знаят какви са смешници.

Код за потвърждение: Избери целия код

Една често срещана грешка, която допускат при конструирането на абсолютно глупакоустойчива апаратура, е подценяването на изобретателността на пълните глупаци.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

AleksandrAI написа:Батето и Хълбой по едно си приличат. И двамата дават безкрайно тъпи примери и двамата си мислят че са супер ентелегентни.
Но и двамата не знаят какви са смешници.
Не е точно така!
Позволи ми да не се съглася съвсем с теб!
Док..............
TROUBLEMAKER
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

Doktora написа:
AleksandrAI написа:Батето и Хълбой по едно си приличат. И двамата дават безкрайно тъпи примери и двамата си мислят че са супер ентелегентни.
Но и двамата не знаят какви са смешници.
Не е точно така!
Позволи ми да не се съглася съвсем с теб!
Док..............
Позволявам.

Код за потвърждение: Избери целия код

Една често срещана грешка, която допускат при конструирането на абсолютно глупакоустойчива апаратура, е подценяването на изобретателността на пълните глупаци.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Благодаря!
Док.............. :beer:
TROUBLEMAKER
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Да внимават Бг девойки които отиват в цивилизована Алберта.
Ето така цивилизования "Каубои" си решава семеините проблеми.

http://www.theglobeandmail.com/servlet/ ... ional/home
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Todd написа:
Ivan1007 написа: Още един експерт дето вероятно не е стъпвал в Алберта.
Това за по-високия процент федерални такси сигурно и ти самия не знаеш какво си сикал да напишеш. Не забравяй че в Алберта няма Provincial Sales Tax.
И като става въпрос за пустош и Calgary и Едмонтон са милионни градове..
Днес е +16 в Calgary
1. Ходил съм в Калгари и градчетата около него. След 6 седмици е наред Едмънтън!
2. Явно ти не знаеш за какво иде дума - говоря за данъци и явно не разбираш, че като ти расте заплатата растат и данъците, и не се бий в гърдите, че нямате Provincial Sales Tax (биг дийл!).
3. Днес може да е +16, а утре може да е -20
4. Това, че има много народ у ваше село, не го прави по-цивилизовано. Като стигнете Монреал, може да ми отговориш на постинга! (че почвам да се нервя от индивиди, дето не виждат по-далеч от носа си и розовите си очила)
3. Хм, не само утре, но и след 30 минути. Калгари е известен с супер внезапните промени за един ден.
4. Ванкувър е доста по-близко.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

simplyaven написа:Todd, извинявай, но навсякъде данъците ти растат с по-високата заплата! :shock: и не само в Канада, ами в световен мащаб :shock: това съвсем няма общо с "по-висок процент федерални данъци"! и в Монтреал като правиш 200К примерно, ще ти светне от данъци :roll:
Симпли, става въпрос, че от тези 4000 (които идват с по-високата заплата) няма да вземеш 4000.
При 12 долара в Ванкувър годишно чисто остават 1700*12 - 20400
При 14 долара в Калгари - 1939*12 - 23268
Разликата не е 4160 (2*40*52) а е 2868. Като добавиш 200 на месец (минимум) за по висок наем и сметката отива на кино.
Не говорим за загубата на много други социални придобивки с нарастването на заплатата (детски, GST кредити, помощи за детски градини). 2 долара не само не покриват разликите, но даже си на загуба.
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

Aries написа:
simplyaven написа:Todd, извинявай, но навсякъде данъците ти растат с по-високата заплата! :shock: и не само в Канада, ами в световен мащаб :shock: това съвсем няма общо с "по-висок процент федерални данъци"! и в Монтреал като правиш 200К примерно, ще ти светне от данъци :roll:
Симпли, става въпрос, че от тези 4000 (които идват с по-високата заплата) няма да вземеш 4000.
При 12 долара в Ванкувър годишно чисто остават 1700*12 - 20400
При 14 долара в Калгари - 1939*12 - 23268
Разликата не е 4160 (2*40*52) а е 2868. Като добавиш 200 на месец (минимум) за по висок наем и сметката отива на кино.
Не говорим за загубата на много други социални придобивки с нарастването на заплатата (детски, GST кредити, помощи за детски градини). 2 долара не само не покриват разликите, но даже си на загуба.
Добре, а сега вместо 2$ добави 10$ и пак сметни, после с 15$, после с 20$.
А тези придобивки които ще загубиш ще си ги избиеш само за 2-3 месеца. И пак си по-добре.
А за наема не съм съгласен. На едно и също ниво са.

Код за потвърждение: Избери целия код

Една често срещана грешка, която допускат при конструирането на абсолютно глупакоустойчива апаратура, е подценяването на изобретателността на пълните глупаци.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

AleksandrAI написа:
Aries написа:
simplyaven написа:Todd, извинявай, но навсякъде данъците ти растат с по-високата заплата! :shock: и не само в Канада, ами в световен мащаб :shock: това съвсем няма общо с "по-висок процент федерални данъци"! и в Монтреал като правиш 200К примерно, ще ти светне от данъци :roll:
Симпли, става въпрос, че от тези 4000 (които идват с по-високата заплата) няма да вземеш 4000.
При 12 долара в Ванкувър годишно чисто остават 1700*12 - 20400
При 14 долара в Калгари - 1939*12 - 23268
Разликата не е 4160 (2*40*52) а е 2868. Като добавиш 200 на месец (минимум) за по висок наем и сметката отива на кино.
Не говорим за загубата на много други социални придобивки с нарастването на заплатата (детски, GST кредити, помощи за детски градини). 2 долара не само не покриват разликите, но даже си на загуба.
Добре, а сега вместо 2$ добави 10$ и пак сметни, после с 15$, после с 20$.
А тези придобивки които ще загубиш ще си ги избиеш само за 2-3 месеца. И пак си по-добре.
А за наема не съм съгласен. На едно и също ниво са.
Хайде да спрем с тези 10, 20 и 30 долара над заплатата, които цитирате.
Няма такава музика. Единственото предимство е, че тука нещата (уж) стават по-лесно.
Кажи ми един електротехник, който взима 25-30 на час в ВС дали тук заплатата ще му бъде 45-50. Ще бъде ама друг път.
Ако си програмист в ВС ще взимаш толкова, колкото и тук (ако не и повече). В най-ниските класове (фаст фууд, хамалщина и подобни) има разлика от 2 долара (Тим Хортън вместо 8 дава 10 на час). Отделен е въпроса колко от надписите NOW HIRING отговарят на истината. Защото нещата не изглеждат по същия начин, когато слезеш от колата и си подадеш резюмето в съответната фирма, както когато прелиташ покрай табелите, че "търсят" касиери например.
Търсят балами. Условията по наемането са "възможност да работиш задължително ПО ВСЯКО време в неделя, и "право" да избереш два от другите дни в които не искаш да работиш". При успех с наемането ти обещават от 0 до зашеметяващите 24 часа заетост на седмица. А мерси.
Познавам човек с три години опит от ВС в Макдоналдс (издигнат до шеметните 12/час и пълен работен ден), който замина за Калгари привлечен от приказките за 15 долара стартова заплата.
Та този човек, след като изкара 3 седмици в напразно търсене на работа по куп Макдоналдси и не намери Каквато и да е работа в тях с НОРМАЛНО работно време взе, че се върна в ВС. Сега и не иска да чуе за Калгари.
Айде спрете се с тези ГИГАНТСКИ заплати. Сейфа наемал на 16.50!!! Ама че всъщност това е up-to написано с малки букви видяхте ли? Wal-mart имал навсякъде обяви за работа. Но че става въпрос за една единствена локация на майната си райна - това прочетохте ли го?
В град "препълнен" с обяви за работа и с глад за работна ръка, да те карат да чакаш 1 месец, за да "вземат решение" - ай сиктир.
За детските градини хич не ме карайте и да започвам. Както и за нивото на обслужване по магазините. При подобно обслужване в ВС продавача е узхвърчал на минутата (а ако е собственик е хлопнал кепенците на втората).
Пътищата, хм, абе вие на това главни улици ли му казвате. Щото аз такива дупки трябва да ги търся усилено в ВС. И пак не е гаранция, че ще ги намеря. За наличие на маркировка - няма да говоря. Такава просто не съществува.
Даунтауна, ох, Даунтауна - мале, по-грозна история не бях виждал. Мръсно, прашно, наблъскано с разни грозотийки... не знам за даунтаун Монтреал и Торонто, но определено ми заприлича на Ванкувърския ийст хастингс (който е бил в това предградие на даунтауна ще ме разбере). Хора, ако не сте виждали даунтаун отидете и вижте. Пък после говорете.
Калгари кипи от живот. Наистина кипи. Това го признавам. Но че можеш да си намериш работа само като щракнеш с пръсти - но пасаран.
Навсякъде се строи, навсякъде е разкопано - разбираемо, хората бързат да оправят инфраструктурата, докато не е станало прекалено късно, ама навсякъде, когато попиташ за работа ти се усмихват и кимат умно с глава - "работа има, много, но не при нас. Ние в момента такова... не търсим".
Наемите... нещо, което в ВС ще ви струва 800 (а доколкото разбирам в Монтреал около 550-600) тук ще трябва да се бръкнете поне с 1200 (ако изобщо имате късмета да го намерите). Свободни двустайни има от 1300-1400 нагоре. Е, това прави 500-600 долара в повече, което означава само за наем да трябва да изкарваш с поне 5 кинта на час в повече.
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

Aries по-спокойно със изводите.
Аз не ти говоря за Тим Хортън или МакДоналдс, говоря ти за нормална работа по специалността.
Имам познати във Ванкувър които хич не са очаровани от него.
Но както и да е. Няма смисъл да спорим.
Няма двама човека които мислят еднакво.

А мнението ми за Ванкувър ще ти го кажа след като го посетим след месец-два.

Код за потвърждение: Избери целия код

Една често срещана грешка, която допускат при конструирането на абсолютно глупакоустойчива апаратура, е подценяването на изобретателността на пълните глупаци.
Публикувай отговор