Пак изоставате в Квебек.....

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

krimon написа: Аз живея по селски, на около 30 мин. от Мтл, обаче бебешки дрешки мога да купя на 5 мин от къщи в Дзелерс, Уинърс, ....
Това Дзелерс е велико ! Звучи като Дзвер :lol:
Аватар
Kwon-Do
Мнения: 391
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 4:31 am

Мнение от Kwon-Do »

:idea:
Последно промяна от Kwon-Do на Вто Мар 20, 2007 12:26 pm, променено общо 1 път.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

filipne написа:
krimon написа: Аз живея по селски, на около 30 мин. от Мтл, обаче бебешки дрешки мога да купя на 5 мин от къщи в Дзелерс, Уинърс, ....
Това Дзелерс е велико ! Звучи като Дзвер :lol:
ми мъжа твърди от самото начало, че били немци и така си ги наричаме по нашенски :oops: да не го свързваш с кебекарското "дз" :wink:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

simplyaven написа:според мен кримон трябва да си смени селото... това не е достатъчно селско :roll: :lol:
Много си ми е убаво даже, не го сменям за никой град! Та после някой да ми вика какви дупки, каква цигания, каква скъпотия и т.н. простотии имало при мен. Така не се чувствам засегната на село :twisted:

И френска хлебарница/сладкарница имаме, кафененца - дал господ, едното даже е кръстено "европейско" ;) . Малки занаятчии от типа на обущари, ключари, фризьори, обществена пералня, малки бутици и магазинчета - пълно е. Освен големите магазини - Макси, Провиго, Ига. На 2 до 5 минути има ресторанчета, суши бар, бюфети, боулинг зала, парк с арена, библиотека, полиция, болница, няколко медицински центъра, кметство, скаутска организация и зала за социални забавления, нещо като читалище, видеотрони и прочие :roll: Абе всичко си е на 2 крачки разстояние, пък вие как живеете в Монреал и Режайна - не мога да ви мисля :lol: 8)
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Ами че ти като описваш това което имате във ваше село, същото важи и за моя квартал в Монреал. Само болница няма на 2 до 5 минути, ама клиники има.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

аа, ама си нямате кина Гузо :lol:
майтап бе, Уили :wink: Да каже сега Савоар-Фер в кое загубено градче живее щом и Мтл е като нашто село прекрасно :beer: :beer:
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Мнение от Gonzo#1 »

Пожарната забрави, Кримонкееееее! Нищо не ти струва селото начи!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

пфу, вярно :oops: Ама тя на едно място с полицията и кметството :lol:
Даже там ще е гласуването на изборите. Освен това забравих къде-къде по-важни работи като полския деликатесен магазин, хокейния и сватбения :D А до арената има 5-6 игрища, ледена пързалка, колоездачна алея и обществен басейн! Имаме си и български депаньор "Милена". :D
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

На 3-4 минути пеша от нас има две магазинчета, в които се продава лютеница :D А сега пУкни се :lol:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

пукам се :rotfl: :rotfl:
В наш'та ИГА продават лютеница :P (10 мин. пеша), ама аз и без това не съм се затъжила особено.
Аватар
7George
Мнения: 9663
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

bis написа:
Пък за децата - то ако детската градина ще е 1000 $ на месец то за какво работи жената. А заплатата на мъжа в прословутата Албърта позволява ли на жената да не работи. :roll: :roll: :roll: :roll:

И как се изплащат апартаменти за 300 000 $ а?
Тука няма жена дето да работи за хиляда долара на месец. Най-малко си го представям за 1600 чисто. Иначе заплатите на доста от мъжете тука биха го позволили - те колите на едно средно семейство в Калгари, вече не се побират отзад и отпред на къщата (проблем!).
Тя една жена винаги знае за какво работи - за канадски стаж и опит, да не си е в къщи, за джобни пари, да прави кариера, да ядосва Маргинала...
Да не говорим, че има жени, дето взимат повече от мъжете си, тука не ги дискриминират.

По принцип тука много не си идават зор да си правят деца, освен това. Хората идват да работят и да печелят пари, децата остават на заден план. Едва ли не, освен това, в половината билдинги децата не са разрешени. Счита се че щом вече имаш деца, значи си си насмогнал на масрафа и си имаш къща.
А как се изплаща къща за 300 бона - един приятел скоро си купи по-скъпа даже, ами продаваш кондото и изплащаш само разликата, която пак е сравнима с един тукашен наем. :)
Embrace your climate change!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Бах м..му .Все си мислех ,че критерий за успех е да правиш минимум 150К годишно преди таксите за да не си от стадото ,а то се оказа ,че имало цъфнали и завързали само с някакви си кирливи 87К албертианци. :D
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

krimon написа:пфу, вярно :oops: Ама тя на едно място с полицията и кметството :lol:
Да не се окаже само че кмета е и полицая, и пожарникара ;)
chili
Мнения: 94
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:48 am
Местоположение: Canada

Мнение от chili »

Добре, че са някои активни форумци да ни отварят очите какви сме такива загубени да се местим в Алберта. Писна ми да ми обясняват колко съм тъпа, каква съм неудачница, че не съм се преборила в Квебек, как не съм си направила сметката и как съм отишла в селото. Още нещо, което не съм знаела? Оставете хората да си живеят живота! Всеки има право да реши къде и как ще живее. Тази тема ще ми държи топло поне няколко месеца. Никой не ми плаща да седя и да чета злобни изказвания, които кой знае защо се леят с кофи тук. Няма ли проституки за вас, бе, идете да си платите, да ви мине и да не тормозите хората.
***
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

що? кво не те кефи? че не иска да я смятат за селянка и неудачница или че й е добре там, където е и не страда от липса на цивилизация? :shock: и аз така :D екстра ми е, не ми се налага да се пъна излишно, не се прескачам с разноцветни на всяка крачка, не си купих колиба и имам пари да обикалям - кеф ми в Канада, кеф ми в Щатите или на друго място :) тя няма какво да намалява, но ти започваш да минаваш границата! на твое място бих си преосмислила отношението - не знам ти как точно се държиш с околните, но тук учтивостта е задължително условие, не е лошо да важи и във форума, не боли :shock:
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
Публикувай отговор