za Edmonton

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

AleksandrAI написа:...
Само не знам как ще ви се стори след толкова голям град като Торонто.
Ами като на село вероятно :lol:

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

Mark написа:
AleksandrAI написа:...
Само не знам как ще ви се стори след толкова голям град като Торонто.
Ами като на село вероятно :lol:
Ами нищо чудно. Ние когато ходихме до Торонто и се върнахме в Монреал, на влизане се чудехме дали не сме се объркали нещо.
Той Монреал като Столипиново изглеждаше направо.

Код за потвърждение: Избери целия код

Една често срещана грешка, която допускат при конструирането на абсолютно глупакоустойчива апаратура, е подценяването на изобретателността на пълните глупаци.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12474
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Защо искате да се местите в Едмонтон? Писах на няколко пъти и сега пак. Не идвайте в Алберта, ако не знаете защо. Aко знаете - направете го. Шансовете да успеете са най-големи. Но само ако знаете защо го правите и имате поне груба идея как да го направите.
Едмонтон също започва да се пука по шевовете като Calgary.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Ivailo K
Мнения: 115
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 1:49 pm
Местоположение: София / Канада

Мнение от Ivailo K »

Е да взема и аз да се изкажа за тоз Едмънтън.
СУБЕКТИВНО МНЕНИЕ НА МОЯ МИЛОСТ : работа има по разните заводи и фирмички . ако искаш нещо по така си е трудничко . За наеми не говоря , има си сайтове . Улиците мога да ги сравня само с БГ , не съм бил в големите Канадски градове , тук има дупки колкото искаш / аз викам бат Бойко - ма той не идва , че американците не му дават достъп до континента /, абе вярно си е село , но като свикнеш и почва да ти харесва. Сега е кално , но очакваме чистене през май и тогава ще прилича на град . Гледал съм Торонто на снимки и не мога да го сравня с нашето градче . Днес по радиото повтяряха като бесни , че 45 % от населението живее в 6 града иииииииии на 6 място сме ние. ГОРДОСТТТТТТТТТТ . Сравнение : Торонто - Едмонтон е все едно София - Айтос .
На мен лично засега на село ми харесва , нищо , че съм живял в София.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12474
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Забравих да спомена. Това се отнася до ходене където и да е. Ако не знаете за какво отивате и как да го постигнете, стойте си където сте си. Миграцията под каквато и да е форма не е е решение на каквито и да било проблеми.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Todd
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:39 pm
Местоположение: Lower Mainland

Мнение от Todd »

И моето лично мнение:
Едмънтън е почти като Калгари - малко по-малък, цените са същите или с около 5% по-ниски (по информация от пазара на имоти), къщите са същия тип "барака", работа има толкова и такава, както в Калгари и Торонто.
За 2$ повече на час, чисто се получава около 2500 годишно (не забравяйте по-високия процент фед.такси).
А на мен и 10$ повече да ми дадат, не отивам в тая пустош и кучешки студ!
По-добре малък ум, отколкото голям цирей!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12474
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Todd написа:И моето лично мнение:
Едмънтън е почти като Калгари - малко по-малък, цените са същите или с около 5% по-ниски (по информация от пазара на имоти), къщите са същия тип "барака", работа има толкова и такава, както в Калгари и Торонто.
За 2$ повече на час, чисто се получава около 2500 годишно (не забравяйте по-високия процент фед.такси).
А на мен и 10$ повече да ми дадат, не отивам в тая пустош и кучешки студ!
Още един експерт дето вероятно не е стъпвал в Алберта. Седалищата на всички нефтени, а и доста други компания са в Calgary. В това отношение Calgary отстъпва само на Торонто. Съответно повечето IT, sales, executive, geologyst са в Calgary
Едмонтон е град повече на "сините якички" и държавни чиновнци.
Това за по-високия процент федерални такси сигурно и ти самия не знаеш какво си сикал да напишеш. Не забравяй че в Алберта няма Provincial Sales Tax.
И като става въпрос за пустош и Calgary и Едмонтон са милионни градове..
Днес е +16 в Calgary
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

да бе, и аз се опулих на по-високите федерални такси :shock: :rotfl:
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Адаш бъркаш нещо сините якички с хард хът и сейфти бутс.Едмънтон е бачкаторски град с много нефтохими и констракшъм ярдове за разлика от Кал.Другата разлика е ,че Ка е гол град,строят се квартали за живеене в/у нищото,няма дърво ,няма зеленина ,купчини къщи наблъскани една до друга отцепени с огради от пътните артерии.В това отношение Ед. е малко по добре,по вече борове и по вече трева.На мен лично ми направи впечатление ,че и и в Ед. и Ка. няма цветя,лехички градинки,даже и в централните им части,докато в Мтл. през лятото даже и пред най просташката къща има цветна градина.
Това са диви градове,недодялани,първични и изостанали.Толкова скучни и еднообразни ,почти като едно голямо нищо. :x
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

:wink: В алб. няма провинциал салес такс ОК.това бих го приел за положително,ако не ме възпира факта ,че цените на всички стоки и услуги са доста по високи от тия в Кб. ,даже и като калкулирам 7те процента провинсиал.
други аргументи освен пр.такс ,ако обичате,щото май на вас това ви е аргумента ,а аз съм живял и там и лесно не може да ме убедите. :wink:
Аватар
Todd
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:39 pm
Местоположение: Lower Mainland

Мнение от Todd »

Ivan1007 написа: Още един експерт дето вероятно не е стъпвал в Алберта.
Това за по-високия процент федерални такси сигурно и ти самия не знаеш какво си сикал да напишеш. Не забравяй че в Алберта няма Provincial Sales Tax.
И като става въпрос за пустош и Calgary и Едмонтон са милионни градове..
Днес е +16 в Calgary
1. Ходил съм в Калгари и градчетата около него. След 6 седмици е наред Едмънтън!
2. Явно ти не знаеш за какво иде дума - говоря за данъци и явно не разбираш, че като ти расте заплатата растат и данъците, и не се бий в гърдите, че нямате Provincial Sales Tax (биг дийл!).
3. Днес може да е +16, а утре може да е -20
4. Това, че има много народ у ваше село, не го прави по-цивилизовано. Като стигнете Монреал, може да ми отговориш на постинга! (че почвам да се нервя от индивиди, дето не виждат по-далеч от носа си и розовите си очила)
По-добре малък ум, отколкото голям цирей!
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

кои цени на стоки и услуги са по-високи? аз от тези данни, които дотук сте пускали всички не забелязах особена разлика :shock: аз също сравнявах с Калгари, големите компании си държат едни и същи цени, те са за Канада, а не за отделни провинции! храната в магазините е на същите цени като при нас, бензина е по-евтин, телефони, интернети и кабелни - същите, доставчиците нямат отделно ценообразуване за Албърта! колите са на същите цени, застраховки - някои са по-ниски, други същите... за наеми и цени на имоти тук не говоря, ясно че са по-високи в Албърта, но е ясно и защо. какво остана? дрехи - същата работа... ресторанти - много готини места, цени абсолютно същите... това се сещам в момента :roll:
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

Todd, извинявай, но навсякъде данъците ти растат с по-високата заплата! :shock: и не само в Канада, ами в световен мащаб :shock: това съвсем няма общо с "по-висок процент федерални данъци"! и в Монтреал като правиш 200К примерно, ще ти светне от данъци :roll:
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12474
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

bateto написа:Адаш бъркаш нещо сините якички с хард хът и сейфти бутс.Едмънтон е бачкаторски град с много нефтохими и констракшъм ярдове за разлика от Кал.Другата разлика е ,че Ка е гол град,строят се квартали за живеене в/у нищото,няма дърво ,няма зеленина ,купчини къщи наблъскани една до друга отцепени с огради от пътните артерии.В това отношение Ед. е малко по добре,по вече борове и по вече трева.На мен лично ми направи впечатление ,че и и в Ед. и Ка. няма цветя,лехички градинки,даже и в централните им части,докато в Мтл. през лятото даже и пред най просташката къща има цветна градина.
Това са диви градове,недодялани,първични и изостанали.Толкова скучни и еднообразни ,почти като едно голямо нищо. :x
както щеш ги наричаш същността е това което и двамата казваме, че Едмонтон е град на рафинериите и химическите заводи,
Calgary съвсем не е гол град. Вярно е че в Едмонтон има повече еcтествена растителност, но Calgary който е в прерията за разлика от Едмонтон доколото знам е най-разпръснатия и рядко застроен град в Северна Америка. Кварталите които са по над 10-15 години са с много стари дървета и след месец - два всичко наоколо ще е зелено. Има прекрасни паркове, а планините са само на 70 километра.
Ливади и градинки има пред всяка къща и по всички обществени места.
Не съм бил в Монтреал, и не може да се очаква че Calgary ще е същата джунгла от естествена зелинина като Seattle или Ванкувър, но определено огромните количества вода които се изразходват за напояване в Calgary не отиват напразно.

http://www.viewcalgary.com/attraction/r ... index.html
http://www.viewcalgary.com/attraction/k ... index.html

Bate ti ne si zhivial tuk. Bil si na gurbet.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Todd
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:39 pm
Местоположение: Lower Mainland

Мнение от Todd »

И аз това казвам, но явно съм останал неразбран. Ето го и примера:
правиш 14$ на час и вземаш чисто 1800 на месец, вдигат ти заплатата на 16$ и получаваш 2000 чисто на месец, т.е. 2400 повече на година, а не 4000. Не претендирам за точност, това са груби сметки.
Бай дъ уей - за Калгари май познах, току-що хвърлих един поглед на прогнозата: утре сутрин ще е -6 (-14 с фактор вятър) :lol:
По-добре малък ум, отколкото голям цирей!
Публикувай отговор