za Edmonton

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
bg2006
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 10:07 am
Местоположение: Canada

za Edmonton

Мнение от bg2006 »

Bihme iskali da se premestim ot Toronto v Edmonton. Interesuva ni dali naistina e po-lesno da se nameri rabota tam? Ima li mnogo bulgari v Edmonton? A kakvo shte kajete za cenite na condo ili na kushti? I vsiakakva druga informacia, bi ni bila ot polza
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

ей сега ще дойде Александър, но вие също може да се разходите до Живот в Квебек, където той води подобна дискусия с Куон-До, който пак е облякъл бойното костюмче :D аз съм в съседен Саскачуан и ако съдя по броя изнасящи се към Албърта оттук и (подчертавам) незавръщащи се, явно работа има, то и тук я има, но там вероятно е по-добре платена, за да се изнасят... :roll:
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Re: za Edmonton

Мнение от AleksandrAI »

bg2006 написа:Bihme iskali da se premestim ot Toronto v Edmonton. Interesuva ni dali naistina e po-lesno da se nameri rabota tam? Ima li mnogo bulgari v Edmonton? A kakvo shte kajete za cenite na condo ili na kushti? I vsiakakva druga informacia, bi ni bila ot polza
Българите сме малко. Може да използваш и този сайт за Едмънтън: http://www.bgedmonton.com
Дайте повече инфо каква работа търсите.
За цени на имоти по-добре се разровете из Интернет.

Код за потвърждение: Избери целия код

Една често срещана грешка, която допускат при конструирането на абсолютно глупакоустойчива апаратура, е подценяването на изобретателността на пълните глупаци.
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

Силно ви препоръчвам ЮЖНАТА част на Едмънтън.
По-скъпичка е но пък е в пъти по-добре от другите части.

Код за потвърждение: Избери целия код

Една често срещана грешка, която допускат при конструирането на абсолютно глупакоустойчива апаратура, е подценяването на изобретателността на пълните глупаци.
bg2006
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 10:07 am
Местоположение: Canada

Мнение от bg2006 »

Blagodaria za prepratkata kum drugia sait.
Tova, che bulgarite sa malko, oznachava li, che e trudno da si namerim poznati/priateli?
Edin poznat kaza, che Edmonton bil izostanal s 20 godini sled Toronto, a na men mi se struva malko preuvelicheno. I imame info, che jivota tam bil po-skup - vuzmojno li e da e istina?
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

ти явно не си чел достатъчно :lol: всички, които не живеят в Монтреал, Ванкувър или Торонто (даже и Ванкувър е под въпрос) са изостанали не с 20, а поне с 50 години! и всъщност те изобщо не са в цивилизацията, за да могат да изостават от нея :lol: виж какво, бензина и яденето са навсякъде достъпни като работиш, наемите в Едмънтън може и да са по-високи от Монтреал, но ги гледай на база заплати, а не просто така. а ако искаш ниски наеми, ела тука - работа има, освен ако не искаш да ставаш шеф немедленно :D зависи и каква ти е професията и какво искаш да работиш. и по-малко се връзвай на "един приятел каза", хубаво разгледай, прочети, направи си ти за себе си личната сметка какво точно търсиш - работа, съотношение заплата/разноски, с деца ли си или без, или забавления, ресторанти, магазини, театри и т.н. като си отговориш, ще си намериш и мястото, което би трябвало да те устройва. :) пък това колко българи има ми се струва адски абсурден довод! уверявам те, че и без българи наоколо ще оцелееш, да не говорим, че ще ти е полезно за езика да нямаш друг избор освен да говориш на английски! а и не е важно количеството им на българите, а качеството :wink: :beer:
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

Права е simplyaven.

Пък приятели ще намерите. Ние още първите месеци се запознахме с няколко семейства.
А за къде е по-скъпо. Според мен Торонто и Ванковър водят класацията по скъпотия.
След тях са Калгари, Едмънтън......Бусманци.............Монреал..... и т.н..

Само не знам как ще ви се стори след толкова голям град като Торонто.

Код за потвърждение: Избери целия код

Една често срещана грешка, която допускат при конструирането на абсолютно глупакоустойчива апаратура, е подценяването на изобретателността на пълните глупаци.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Кво да кажа за Ед.Той Любо ви каза ,трябва да ми дадат 2-3 пъти по голяма заплата ,а не 15% за да се преместя при вас.За 15-20% плюс сред диви селяни не ми се живее,все пак живея един живот .
rokamil
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Фев 27, 2007 11:33 pm
Местоположение: Edmonton,AB

Мнение от rokamil »

Dosega ne sam se vkluchval v debatite,no mislia che e kraino vreme da go napravia.Jiveia v Edmonton i ne mislia,che horata tuk sa "tapi seliani",daje naprotiv...dosta po-drujelubni sa ot tezi v Quebec.Za balgarite nishto ne moga da kaja,zashtoto ne poznavam mnogo,no tezi koito poznavam(broiat se na prastite na rakata)sa mnogo gotini i svestni hora.Savet za premestvane nikoi ne moje da vi dade...idvate i vijdate...razni hora-razni ideali.Uspeh s misleneto...i az minah po tozi pat,kogato reshih da se mestia ot Montreal.Za men tova beshe mnogo dobro reshenie.
bg2006
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 10:07 am
Местоположение: Canada

Мнение от bg2006 »

Ei, che debat se zaformil po moeto zapitvane. :)
A az mejdu drugoto gledah naemi na apartamenti - ami struva mi se, che Edm e po-skupichko, a ne samo naemite - i kushtite susho.
A az vse pak ne se otkazvam ot bulgarsko kuponche i veselie, taka che shte se radvame da se zapoznaem s drugi bulgari /ako otidem de/. Loshoto e, che reshenieto ne e lesno - to si prilicha na nova emigracia - novi shof knijki, novi dokumenti i t.n
Vupros kum tezi, koito sa se premestili ot goliam grad v Edmonton - kakvi plusove i minusi na Edmonton shte izbroite? Az chetoh, chetoh iz internet, ama niakaksi vse rozovi izlizat neshtata, a na men mi se iska da razbera niakoia po-trezva gledna tochka.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ами като искаш трезва гледна точка върни се назад и ми прочети мненията за Едм.Иначе пима и плюсове има и минуси.Но за едни юлюсовете са ми нуси,а за други обратно.Например плюс е ,че хамалската работа е по добре платена и лесно се намира,няма убийствен трафик и доста по спокойно движението по пътищата,но пък няма добра инфраструктора.
Друг пример за някой начинът на живот -Работа-Мола-Къщата за едни е плюс ,за мен е самоубийствен минус,дето 2-3долара в плюс на час в по вече не могат да компенсират. :D
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

мен пък около $4000 годишно ме компенсират за усилието да ида до мола 2-3 пъти в седмицата :roll: що така? :roll:
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

simplyaven написа:мен пък около $4000 годишно ме компенсират за усилието да ида до мола 2-3 пъти в седмицата :roll: що така? :roll:
Да не си изпуснала една нула, Симпли? :wink:
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

не Вор, смятам - 2$ повече на час според батето в Алберта = 16$ на ден (ако работиш 8 часа); по 5 дни в седмицата = 80$; по 52 седмици = 4160$ :D нали така? аз се смятам компенсирана :D пък и с тея 4160$ спокойно ще си разнообразя ежедневието с пътуване до цивилизацията, ходене по културни мероприятия и т.н. :D
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

bateto написа:....................................
Друг пример за някой начинът на живот -Работа-Мола-Къщата за едни е плюс ,за мен е самоубийствен минус,дето 2-3долара в плюс на час в по вече не могат да компенсират. :D
ей го на: нагледно :lol:
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
Публикувай отговор