относно промените в критериите за оценяване

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
vanio
Мнения: 142
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 10:34 am

относно промените в критериите за оценяване

Мнение от vanio »

Здравейте,

Моля за мнение по следният въпрос:

Минах интервюто есента, но сега се ожених и ще пращам документите на съпругата ми. Естествено ги уведомих предварително за промяната на социалния ми статус и те пи пратиха писмо с указания какво да направя и необходимите формуляри за попълване.
Естествено не са забравили да упоменат че отново ще премина през ситото на точковта система и ако всичко е наред ще ни издадат новите сертификати вече като семейство. Питам се по кои критерии ще бъде това точкуване, след като вече има промяна в тях и аз след като съм одобрен по старите критерии не е ли по - логично отново да използват тях?
vanio
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Най-вероятно по новите критерии, ти започваш процедурата от начало. Може да се окаже по-добре да заминеш сам и тогава да подадеш документи за съпругата си, зависи колко точки събираш по новите изисквания.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
vanio
Мнения: 142
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 10:34 am

Мнение от vanio »

по новите изисквания май съм над минимума за одобряване на кандидатурата по мои скромни пресмятания... аз повече се чудех дали го надхвърлям по старата точкова система, а нещо не мога да намеря старите анекси, където са дадени точките
vanio
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

vanio написа:по новите изисквания май съм над минимума за одобряване на кандидатурата по мои скромни пресмятания... аз повече се чудех дали го надхвърлям по старата точкова система, а нещо не мога да намеря старите анекси, където са дадени точките
Навярно и те вече са изхвърлили старите изисквания и трудно ще започнат да ви оценяват по тях, така че ако на предварителния тест минавате, подавай смело.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Разбира се, че оценката на кандидатурата ти е била и ще си бъде по критериите и показателите, по които си била оценявана до този момент т.е. които са били в сила при подаването на молбата ти за селекция. Нищо ново не започва сега, още по-малко пък нова кандидатура, просто се установява промяна в характеристиките на основния кандидат и по-точно - в семейното му положение. Това веднага води до влизане в сила на параграф 7. Caractéristiques de l'époux ou du conjoint de fait от стария Анекс 1 и съпругът ще се оцени по следните критерии:

7.1 Formation (мах 5 т.)
a) secondaire - 2 т.
b) diplôme postsecondaire au moins 1 an - 3 т.
c) universitaire 3 ans - 4 т.
d) deuxième spécialité ou formation privilégiée - 1 т.
7.2 Expérience professionnelle (мах 2 т.)
a) 6 mois à 1 an - 1 т.
b) plus d'un an - 2 т.
7.3 Âge (мах 2 т.)
a) 20 à 39 ans 2
b) 40 à 45 ans 1
7.4 Connaissance du français (мах 8 т.)
a) compréhension orale 0 à 4
b) expression orale 0 à 4

Събраните точки от съпруга (мах 17 т.) ще бъдат прибавени към общия сбор на точките на основния кандидат и ако надвишават необходимия минимум от 68 т., то на съпругът веднага ще бъде издаден сертификат за селекция. Това е всичко.

Е, няма начин да се избегнат някои от новите изисквания като да речем доказване на ообразованието чрез удостоверяване на дипломата от издалото я учебно заведение, подписване на нов договор за финансова автономност и др. Но те не касаят критериите за селекция и присъжданите точки.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
vanio
Мнения: 142
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 10:34 am

Мнение от vanio »

Благодаря Линко!
Значи излиза, че ако аз съм взел един път сертификат за селекция, т.е съм събрал мин. 59 точки, следователно съпругата трябва да ми донесе поне 9 точки за да е всичко наред.

Какво имаш предвид под "доказване на ообразованието чрез удостоверяване на дипломата от издалото я учебно заведение" ?
в мисмото което са ми пратили пише да им пратя копие на дипломата и
vanio
vanio
Мнения: 142
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 10:34 am

Мнение от vanio »

Сега чие име да пиша в Motif du paiement когато изпращам 150-те долара за обработката на документите на съпругата ми - нейното или моето??? Все пак тя влиза в моето досие а пък сумата е за обработка на нейните документи....? Може въпросът да изглежда глупав, но аз все пак не съм си отговорил още еднозначно
vanio
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

vanio написа:Благодаря Линко!
Значи излиза, че ако аз съм взел един път сертификат за селекция, т.е съм събрал мин. 59 точки, следователно съпругата трябва да ми донесе поне 9 точки за да е всичко наред.
Точно така.
vanio написа:Какво имаш предвид под "доказване на ообразованието чрез удостоверяване на дипломата от издалото я учебно заведение" ?
в мисмото което са ми пратили пише да им пратя копие на дипломата и
Добре, че си получил писмото с указания какво да изпратиш преди да гръмне скандала в образователното министерство с фалшивите дипломи. Имиграционните веднага реагираха и сега изискват копията на дипломите да се заверяват от учебните заведения, които са ги издали. Но това теб не те касае.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

vanio написа:Сега чие име да пиша в Motif du paiement когато изпращам 150-те долара за обработката на документите на съпругата ми - нейното или моето??? Все пак тя влиза в моето досие а пък сумата е за обработка на нейните документи....? Може въпросът да изглежда глупав, но аз все пак не съм си отговорил още еднозначно
Твоето име си пишеш, както и при предишния превод. Разбирай нещата така - продължава проучването на твоето досие и тъй като вкарваш придружаващ кандидат, а не представяш една нова диплома да речем, то трябва да заплатиш и съответната такса за това.
Ако напишеш нейното име, ще се приеме като нова кандидатура и тя ще получи писмо с искане да се доплати сумата до 390 $СА. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
vanio
Мнения: 142
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 10:34 am

Мнение от vanio »

Linko Благодаря отново за изчерпателната информация!!! По мои изчисления съпругата ми носи 8 точки, а аз, понеже не разбрах колко последно събрах на интервюто, се притеснявам малко, защото ако приемем че съм събрал 59 точки, сега с новия социален статус ми трябваха поне 9, за да съм спокоен. Моля дай ми някакъв линк или ми post-ни ако го имаш старият анекс 1, за да си преизчисля резултата. На интервюто мадам ми каза, че едва съм прехвърлил бариерата....което аз си тълкувам, че ми е писала минимума точки или малко отгоре....дано поне една повече ми е дала...:)
vanio
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Каквото и да е преизчисляване на твоите точки от теб самия е излишно, невъзможно и напълно погрешно като идея.
Общия брой на достигнатите от теб точки е вече постоянна величина, която не зависи от каквито и да е изчисления и преизчисления. Само дето на теб тя не ти е известна. Единственият начин да я узнаеш, е да си поискаш FEVAL-а от Виена. Но имиграционната служба на Квебек във Виенското посолство може и да ти откаже да ти го изпрати, защото при издаден сертификат т.е. при успешно минало интервю не са задължени да издават копие на FEVAL.
В последния случай ти остава варианта да работиш с приблизителна стойност на тази величина - общ сбор на твоите точки, според информацията с която разполагаш до момента. И ако наистина смяташ, че общия ти сбор точки е на прага на минимума т.е. 58-59 т., то нямаш друг избор освен да намериш начин съпругата ти да събере поне 10 т. Това ти дава 100 % гаранция за успех. Всеки друг вариант е рисков и може да доведе до провал. А и как ще правиш нови изчисления като не знаеш нито колко точки са ти дали за езиците, нито за адаптивност, нито за образование и т.н. Абсурдно е.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
emel
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Ное 22, 2006 4:38 am
Местоположение: varna
Обратна връзка:

Мнение от emel »

zdr vanio pisah ti na li4ni a az ne razbrah samo ti pusnal li si dokumenti za viza bi li mi otgovoril na tozi vapros haide i kasmet
vanio
Мнения: 142
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 10:34 am

Мнение от vanio »

emel написа:zdr vanio pisah ti na li4ni a az ne razbrah samo ti pusnal li si dokumenti za viza bi li mi otgovoril na tozi vapros haide i kasmet
Здрасти, не съм получил лично съобщение от теб. Не съм пуснал документи в Букурещ ако това имаш предвид.
vanio
Заключено