Dental problems

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

за теб, винаги! :D

имплант

Изображение

друг вид имплант

Изображение

тук си си без зъби

Изображение

тук си с два импланта

Изображение

ето скелета на зъболекарската работа

Изображение
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

глей сега какво става тук, бъррррр :)

Цялостно възстановяване на съзъбието

- презапълване на кореновите канали
- възстановяване на зъбните тъкани
- окончателно възстановяване със златокерамика



Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

хехе, и на края - красива!

Изображение
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Бррррр
Кримон, предупреждавай че следва снимков материал неподходящ за хора със слаби нерви

:smhair1: :smhair1: :smhair1: :smhair1:
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

хаха, а ти не ходиш ли на зъболекар :evillaugh3:

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Ходя
Ама не си надничам в устата докато ми работят
А корони още нямам, макар че имам няколко зъба със запълвани канали
От 5 години ми обещават да се пукнат, още не са!
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

извинявам се, ако съм уплашила някой ... аз само набирам смелост за първият си зъб, който трябва да умъртвят и всеки ден, с който приближава събитието ме убива по малко че ще стане нещо непоправимо :bigeyecry:
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Леля Екимка написа:Темата доста се задълбочи! Мисля, че е време да пуснете и малко снимков материал :twisted:
Някой да сподели дали са му присаждали кост преди да му правят имплант, или да се чувствам като опитно зайче.
Екимке, ами явно ти ще си ни опитното зайче :) Я кажи моля те на първо време колко струва това присаждане на костна тъкан?
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

krimon написа:извинявам се, ако съм уплашила някой ... аз само набирам смелост за първият си зъб, който трябва да умъртвят и всеки ден, с който приближава събитието ме убива по малко че ще стане нещо непоправимо :bigeyecry:
Чакай преди присаждането да успокоя тая бъзла!
Кво толкоз един умъртвен зъб! Хората знаеш ли по колко мъртви ги имат из устата си! Ето аз например - мисля, че 1 ми е отдавна заминал...За други не се сещам! И не боли като ти го убиват, нема страшно!
За присаждането на кост - това е една извънземна технология! Хич не е кост както си я представяме, ами един прашец подобен на кокаин :twisted: Та, разрязва се венеца, разбива се костта наоколо (предполага се, че там дето ще се присажда костта е разтопена изцяло или отчасти) и се насипва "костта". Тя започва да взаимодейства с околната тъкан и след 6 месеца се предполага, че се е възстановила напълно на мястото, дето е била изчезнала.
Не знам дали съм достатъчно ясна, ама за повече подробности търсете в интернет на керамична кост (серамик боун :lol: )
Цена - според зависи! Ценоразпис никой не ми е показал, ама е доста по-евтино от самия имплант.
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Леля Екимка написа:Темата доста се задълбочи! Мисля, че е време да пуснете и малко снимков материал :twisted:
Някой да сподели дали са му присаждали кост преди да му правят имплант, или да се чувствам като опитно зайче.
Аз нямам нужда от присаждане на кост.

За survivor: тук няколко пъти се спомена за повторно работене на зъбен канал - именно за това се прави, защото ако канала не е запълнен добре се развива пулпит и оттам настъпват проблемите. Ако всичко ти е наред не би трябвало да има проблем с разрушаване на зъбната маса и падане на коронката. Да си приьная, че нямам личен опит.
drowssap
Мнения: 68
Регистриран на: Нед Яну 07, 2007 4:09 pm

Мнение от drowssap »

off topic, no inn BG.
Prodalzenieto na piesata "Madrezi".
Deistvieto se razviva v SZ, godinata e 2007.
Imenata na glavnite deistva6ti liza sa v sakra6tenie, za6toto zelta mi ne e antireklama. I taka...
4ak me e sram 4e sled tolkova mnogo 6um ni6to ne stana s vadeneto na drugite mi dva madreza.
Parviat lekar B. e bil glavniat lekar hirurg (ili ne6to pove4e) v stomatologi4noto otdelenie na SZ bolniza. Kato otivahme na tam parviat pat, vlakat be6e zakasnial i vzehme taxi. Maika kaza na 6ofiora - pri B., zabolekarya. 6ofiora, aaa, otivate pri nai-dobria, bravo. I po4na da go hvali 4e niama drug kato nego v SZ. Bili toi i Dr. Z., ama vtoriat ve4e nedovizdal.

Parvia den go niama6e vapreki belezkata na vratata mu 4e otvarial na ...-ti. Na vtoria den, mi izvadi zaba i me prati na van. Po rediza (izbroeni v pre6nia razkaz) pri4ini az re6ih da potarsia niakoi po-mlad zabolekar za ostanalite madrezi, koito 6te e 4est za profesiata si. Otziv4ivi saseliani i savestni grazdani ni napatiha kam Dr. L.. Doktor sas sestra. (V BGto ako ima niakoi da priema bolnite i da im sabira zabite ot poda, "sestrata" (obiknoveno sa babi), to yavno se smiata za lekar s renome.)

Ta otidoh pri Dr. L., koito otvaria6e v 10:00. Vlizam az parvi v 4akalnyata v 9:45. Metar na Metar s 3 stola. Tiasno. Sled 5 minuti pristiga edna madama. S moia kasmet..., 59 godi6na, van6no na 101 - oble4ena v mnogo dale4en rodnina na Chanel 5 (mozhe bi beshe 5005). Ot kabineta se nosi podrankvane na lek metal - iavno steriliziraha instrumentite. Ot vreme na vreme edna baba, "sestrata," po patia si kam toaletnata prevra6tashe nomera v 4akalnyata v troika. Za radost ne 6vedska. A kakvo prave6e tia v toaletnata za men e vse o6te taina koiato sam dovolen 4e nikoga niama da uznaia.

V 10:30 vratata na kabineta se otvaria i "sestrata" s trepere6t glas povikva hiliadoletni4kata do men da vleze. Az se u4udvam za6to ne vikat men. "Sestrata" mi zadava dvukratno vapros koito ne do4uvam i tia vizdaiki 4e imam nuzda ot pomo6t mi zatvaria vratata pod nosa. Nari4aite go Karma, nari4aite go God - sled niama i minuta spira toka. Mezduvremenno be6e do6la o6te edna pazientka nepu6a4ka, s koiato se opitvahme da osvetim 4akalniata, ne sas zapalka, a sas svetlinata ot stalbi6teto - na vsiaka minuta lampata se zagasva6e. Sled 10 minuti Dr. Lenkov, setil se za kletvata koiato go obvarzva s griza za pazientite, otvaria vratata na kabineta i taka do nas dostiga malko svetlina ot maglivata Yanuarska utrin.

Pitam doctora dali samo s "ugovorka" (BG termina za nasro4en 4as) priema i toi potvarzdava. Iskam 4as i toi mi dava za petak, 12ti. Pitam dali 6te napravi operaziata i mu podavam snimkite. Saotvetno vlizam v kabineta mu, za da dostignem do prozoreza. Toi si poopravia anzuga (po staroruska tradizia, v BGto uspelite v zivota se obli4at s anzug, gumenki, i boikoborisovki (bradiasala glava i sporten korem)) oglezda snimkite i mi prepora4va da otida pri Dr. B.. Iavno vsi4ki pati6ta vodiat kam B. (uzas - ta toi dori niama sestra, no si spomniam s umilenie edna stonozka deto laze6e po stenata na priemnata mu)

Na drugia den sam pri nego za da razbera, 4e toi vednaga bi opravil edinia mi zab, ama na.. ma6inata mu razvalena. 6te ia opravuiat na sledva6tia den. 6to ne otida sled niakolko meseza, kato doida pak do BGto. Drugia zab bil po-slozen i toi ne bil oborudvan da go operira. Strahotna ideia, blagodaria az.

Vednaga otivam v "S." - klinika za stomatologi4na i druga hirurgia. Obiasniavam ot kakvo imam nuzda. (Ima6e sestra koiato na van6en vid be6e polubaba - tova mi be6e use6taneto - polubaba (ili polovin lize na grizovna baba i polovin na "az koya sam i kakvo pravya tuk") V sa6tnost babe6kata polovina me gleda6e s "ti pak kvo iska6?" ). Kazvat mi - na to4noto miasto ste popadnali - imate 4as za sabota v 3:30.

Otivam az v ure4eniya 4as. Poiaviava se lekariat i se u4udva: "4e imam li pazient za tozi 4as?" Pazient ne znam, klient - da. Vika me v kabineta si. Tam, sas zadu6even glas mi obiasniava 4e niamal instrumenti prigotveni za operaziata. T.e. "abe ne 6te6 li da ia napravim po-natatak!" Ami kak da ne 6ta! Ne vidiah entusiazam v o4ite mu. Po-dobre za men 6tialo da bade da me operira po-natatak, i az lesno se usamnih i otkazah. Obiasni mi nakratko kakvo ima da se pravi. Pitam ot u4tivost kolko mu dalzha. Ami sega 6te doide "sestrata". Idva tia i po4va da pi6e imeto mi i problema mi (konsultazia) na list4e i mi iska 12 leva. Davam gi i stoia sre6tu neia o4akva6to. "Kakvo ima?" pita tia. Ami razpiska iskam. "O-o, elate v sedmi4en den, sega ne davame razpiski." Kak, sega izvan sedmi4en den li e? "Ami az ne sam kasierkata, az prosto pomagam ." Ami kato ne si kasierkata za6to mi "kasierva" parite? Ami takava bila praktikata... mnogoto4ie... No az 6te ida za razpiskata.

Ina4e me vpe4atli "priamotata" na BG zabolekarite. V U. otiva6 pri dentist i predi pregleda tryabva da opi6e6 kup intimni podrobnosti, kato eventualni zaboliavania, alergii, kaprizi, porozi, doma6en telefon, 4e dori i adres. Posle sestra te nastaniava na stola. Vliza lekaria - preglezda ti venzite, garloto, 4eliustite, pod- i nad-garlieto, limfnite vazli, ezika, i vsi4kite zabi. Zapisva razni preporaki v niakakav karton. 4aaak togava se obra6ta kam problema, s koito si oti6al pri nego. I t.n. i t.n. - podrobnosti.

V BGto, otiva6 pri zabolekaria i spomenava6 4e iska6 da ti izvadiat madrezi. Toi poglezda beglo zaba koito moze da se izvadi (hi4 ne ti gubi vremeto s ogledi i inspekzii na drugite) - vadi go i te pra6ta v ka6ti. Ako go pomoli6 da ti ogleda drugite zabi toi pita s podozrenie: "Za6to, boliat li vi?" - "Ami malko, da" - edvam smee6 da si prizne6. "Ama siguren li ste?" - "Da" - I toi te gleda vse edno 'ti pak kvo razbirash'.

Osven tova BG zabolekarskite kabineti sa zabelezitelni s ekologi4no-otgovornoto otno6enie kam profesiata - ne se prahosvat marli, rakavizi, ili plastmasovi 4a6ki za plaknene na ustata. Ne se prahosvat li? Ne se polzvat! Da ne govorim za bro6urki s obrazovatelni stih4eta za zaboopazvaneto - palna zaguba na hartia i mastilo. Ta nali se znae 4e nie balgarite vsi4ko si znaem.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Тва да си го четат тия които казаха че зъболечението в България е добро -:)
:beer: :beer: :beer:
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

Bel. ot avtora: ne ste dlazni da viarvate, nito da go priemate na seriozno, az prosto se izpoviadah (nali forumat e za tova :twisted: )
Forum (Roman) - an open public space in the middle of a Roman city. Forum (legal) - a designated space for public expression )
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

iliana написа: От 5 години ми обещават да се пукнат, още не са!

не съм чел цялата тема, но това много ми хареса

никой не ти е обещал, но когато стане има вероятност да си загубиш зъба.....
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

poumpy написа:
iliana написа: От 5 години ми обещават да се пукнат, още не са!

не съм чел цялата тема, но това много ми хареса

никой не ти е обещал, но когато стане има вероятност да си загубиш зъба.....
да бе на мен ми стана. счупи се едната страна, след като падна пломбата (докато ям супа :shock: , да и то зеленчукова, т.е. никакви твърди неща).
Трябваше да ми градят зъба, защото се беше счупил под венеца и това ми струваше мидъл 4 цифри
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

bgmontreal написа:
да бе на мен ми стана. счупи се едната страна, след като падна пломбата (докато ям супа :shock: , да и то зеленчукова, т.е. никакви твърди неща).
Трябваше да ми градят зъба, защото се беше счупил под венеца и това ми струваше мидъл 4 цифри
Ха! На мен така ми се счупи един зъб по същата схема (под венеца :cry: ), ама зъболекарката отказа да ми го гради - сигурно е предпочела да ми спести мъки и пари...
Сега си ходя с половин фасада и чакам да видя кога и какво ще стане...
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Заключено