Podaruci + Boxing Day :)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

Godis написа:Като чета някои от постингите тук имам усещането че в много семейства подаръците се правят не за да покажат внимание и обич. Като че ли подаряването се превръща в състезание кой "по-по-най" ще подари. Сравнява се кой какво подарил, колко скъпо било и т.н. и т.н.

Много се учудвам и като чета за съответните детските реакции- сълзи, намусвания, отрицателни реакции - ей хора, какво сте направили с децата си???

I az imam sashtoto useshtane i se chudia nashite deca li karat niakakav po-razlichen pubertet ili neshto ne sa v krak s novite teenegerski tendencii za povedenie pri poluchavane na podaraci. :roll:
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

аз ще се съглaся с anxeli, че тийнейджърството предполага да се държиш като голям неприятник :? и аз си спомням - първото бижу, което ми подариха ме разрева, за сметка на това пък ако гаджето ми подареше един прът, щях да си го сложа над леглото най-вероятно :D така че, всичко отминава! след време тези бижута си ги подносих с най-голямо удоволствие, защото са ми и скъпи спомени от родителите ми, само че това се случи около 10 години след получаването им :shock:
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Joy написа:
Godis написа:Joy, за да ти помогна да се ориентираш - имам момиче на 17 и момче на 13, и биха се радвали даже и да им направя нещо саморъчно. Това с плащането на празниците и аз не го разбрах много.
Ооо, и какво им подари, Годис? Предполагам саморъчно направено?
Хаха...ей боже че си...толкова ли те интересува? А защо те интересува впрочем? Нещо ще мериш или какво?
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Godis написа: Хаха...ей боже че си...толкова ли те интересува? А защо те интересува впрочем? Нещо ще мериш или какво?
Какво съм? Интересува ме разбира се на какво се радват възпитаните тийнейджъри...Нищо не си меря.

ббб, също би могла да сподели. В крайна сметка, такава е темата...Включване със заяждане и квалификации не е възпитано.
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Нашата тинейджърка пък се зарадва на черен колан /метълски както тя му казва :roll: /, щото много и подхождал на гривната и часовника.
А за именния й ден решихме да й дадем пари /да видим какво би си купила, :wink: /. И след като обиколихме магазините за боти и якета/по нейно желание/, си избра яке.
Весела Нова година на всички, здраве и късмет :beer: :beer: !
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Godis написа: Хаха...ей боже че си...толкова ли те интересува? А защо те интересува впрочем? Нещо ще мериш или какво?
Какво стана Годис? Нещо много се притесни да кажеш какво подари на децата си? Толкова ли е срамно?
Nadi a
Мнения: 168
Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 5:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Nadi a »

:shock: :shock: :shock:
Ако искаш да прегърнеш света - купи си глобус!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Симпли,ако съм тинейджърка и гаджето ми подари за празника :wink: пръта си дето всеки делничен ден ми го подарява такъв прът ще му покажа.... :D
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

Joy написа:
Какво стана Годис? Нещо много се притесни да кажеш какво подари на децата си? Толкова ли е срамно?
Az pak se chudia koi podarak bi mogal da se nareche "sramen" spored teb.Osobeno pak ot roditel.I osobeno kakto tvardish che kolednite podaraci sa prosto tradicia i nisto drugo.I ako materialnia izraz niama znachenie kakto ti pak tvardish, koe e tova "sramno" neshto koeto edin roditel bi "kupil" ili "napravil sobsvenorachno" za da podari na deteto si spored tradiciata. :roll: :roll:
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

абе и аз да знам ,че майка ми прави 200К годишно и ме залъгва с дрънкули за някакви си 200 долара ,а не се изръси една 20тачка с 3 нули за една Мини Купър например и аз щях да се заям.Ама Джой явно си е цинцърка по рождение и не и дреме дали детето и се измъчва. :cry:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

bbb написа:
Joy написа:
Какво стана Годис? Нещо много се притесни да кажеш какво подари на децата си? Толкова ли е срамно?
Az pak se chudia koi podarak bi mogal da se nareche "sramen" spored teb.Osobeno pak ot roditel.I osobeno kakto tvardish che kolednite podaraci sa prosto tradicia i nisto drugo.I ako materialnia izraz niama znachenie kakto ti pak tvardish, koe e tova "sramno" neshto koeto edin roditel bi "kupil" ili "napravil sobsvenorachno" za da podari na deteto si spored tradiciata. :roll: :roll:
Ааа, не знам...Това вие с Годис и Ивет ще кажете. Вие претендирате за възпитание и при това криете какви са ви подаръците-не аз. :D Не виждам друга причина за криене, а какво е да се притесняваш да си кажеш, не ми е известно. Скруполи и комплекси предполагам някакви... :? :?
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Ха, какво си мериш ли? Ми мериш си подаръците и се чувстваш неудобно от дущеря си ако не дай си боже някой й подари нещо по-скъпо от това което ти си й подарила. Няма значение дали твоя подарък е 10 или 100, важното е да си отгоре.
Което е рефлектирало пък във възпитанието.

А за твоето болно любопитство - не те чувствам достатъчно близка за да ти се изповядвам. Подаръците на децата ми са видели тези които са дошли у дома, не намирам никакъв смисъл да коментирам какво аз съм подарил по произволен повод или без повод.
Аватар
fantalicious
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Дек 26, 2006 1:45 am
Местоположение: At the top of your tree

Мнение от fantalicious »

Da ne bi da ima ne6to sramno da kajete kakvo ste polu4ili ili kakvo ste podarili ..

Lelee horata na na6te dnii :roll: :eek7:
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Аз, понеже, както вече Джой каза, претендирам за възпитание, смятам да не й отговарям. А да си изреждам подаръците на трите деца, за да й задоволя болното любопитство съвсем не смятам. И нужда от съвет какво да си подаря на децата, никога не съм имала и се надявам, че винаги майчината интуиция ще ми подсказва какво да им подарявам, за да са щастливи на Коледа. :D Джой, от теб всичко очаквам, но честно казано, да превърнеш тема за коледни подаръци в злобно съскане, не съм очаквала. Ай успокой се малко, а?
Let it go...
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Godis написа:Ха, какво си мериш ли? Ми мериш си подаръците и се чувстваш неудобно от дущеря си ако не дай си боже някой й подари нещо по-скъпо от това което ти си й подарила. Няма значение дали твоя подарък е 10 или 100, важното е да си отгоре.
Което е рефлектирало пък във възпитанието.

А за твоето болно любопитство - не те чувствам достатъчно близка за да ти се изповядвам. Подаръците на децата ми са видели тези които са дошли у дома, не намирам никакъв смисъл да коментирам какво аз съм подарил по произволен повод или без повод.
С кой именно и как "си ги мерих" Годис? :lol: Как позна че се "чувствам неудобно защото някой подарил ПО-СКЪП подарък"? Не съм казвала нищо подобно. Май не е мое "болно любопитство", а твое "болно въображение" барабар с комплекси. :D Знаеш ли колко ми пука именно Годис как се е представил за Коледа? Ясни сте ми мъжете като бял ден доколко ви стига въображението, ами няма да ми разправяш кой как си възпитавал децата като нямаш доблестта да дадеш пример! :wink:
Не съсипвайте темата на жената- като нямаш намерение да взимаш отношение по въпроса, бъди добър да не се изказваш за чуждото възпитание! :evil: Това за твое сведение не е тема за "изповед", а за споделяне на радост. Като не си готов да споделяш, намери си по-забавна тема! Някоя за избиване на комплекси примерно. Ще си допаднете много с Ивет.
Заключено