за чека за Виена

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
ividani
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 4:14 am
Местоположение: Bulgaria

за чека за Виена

Мнение от ividani »

здравейте,
утре ще се опитам да взема чек от Биохим за първите документи до Виена, но не знам каква фамилия да напиша. в сайта е казано, че трябва да бъде фамилията по рождение на водещия кандидат, но моята след брака е друга. според вас коя трябва да напиша - тази преди брака или тази която нося сега, т.е. на съпруга ми? и още нещо - в първите документи искат и адресите от последните 10 години. трябва ли да се описват всички (например аз имам поне 4 различни адреса само в Студентското градче, където съм била регистрирана само с настоящ адрес) или само тези от личната карта (т. е. постоянните адреси). благодаря!
ivaeva
Мнения: 29
Регистриран на: Пет Дек 08, 2006 6:22 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ivaeva »

иви, всичките ти документи вече са с новата фамилия, тази след брака, нали, така че пиши си нея. Пък и какво значение има, важно за тях е , че си изпратила парите и че са на името на титуляра, който кандидатства, така че каквото попълваш в док. за кандидатстване ,това пиши и на чека. Когато правих SWIFT-а, го правих аз на името на съпруга ми. Колкото до адресите, аз лично попълвах тези, които са доказуеми, т. е по адресна регистрация. Не е необходимо да попълваш всички адреси, на които си се местила, още повече, че си била студентка по това време, т.е не си сменяла дейността си
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Re: за чека за Виена

Мнение от dog »

ividani написа:здравейте,
утре ще се опитам да взема чек от Биохим за първите документи до Виена, но не знам каква фамилия да напиша. в сайта е казано, че трябва да бъде фамилията по рождение на водещия кандидат, но моята след брака е друга. според вас коя трябва да напиша - тази преди брака или тази която нося сега, т.е. на съпруга ми? и още нещо - в първите документи искат и адресите от последните 10 години. трябва ли да се описват всички (например аз имам поне 4 различни адреса само в Студентското градче, където съм била регистрирана само с настоящ адрес) или само тези от личната карта (т. е. постоянните адреси). благодаря!
Като е написано изрично означава че така трябва да бъде. Тук навсякъде ще те водят по рожденната ти фамилия, така че свиквай.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: за чека за Виена

Мнение от becks »

ividani написа: и още нещо - в първите документи искат и адресите от последните 10 години.
Пиши само градовете и държавите в които си живяла, не точните адреси. Това, че си се местила няколко пъти в рамките на един град няма значение за тях.
Аватар
ividani
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 4:14 am
Местоположение: Bulgaria

Мнение от ividani »

Много, много ви благодаря за бързите отговори :) Тук беше настанала наистина голяма бъркотия около довършителните работи по попълването на документите :?
Stamenkova
Мнения: 168
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 3:47 pm

Мнение от Stamenkova »

Zdr na vs :P

Iskam da popitam kakvo moge da se obarka ako mi izdadyt 4ek za taksata i se zabavq den-dwa sled towa s pra6taneto na DCS-to???
(izwinqwaite, no koga wi se izdawa tozi SWIFT???)

Merci :wink:
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Stamenkova написа:izwinqwaite, no koga wi se izdawa tozi SWIFT???
След банков превод, съдържа информация кой на кого превежда колко пари и по какъв повод :) А чека си го взимаш и си го пращаш с документите ако щеш и след седмица, няма проблем.
eli_t
Мнения: 79
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 5:21 am

Мнение от eli_t »

за Стаменкова
ако плащаш с превод ще имащ СУИФТ, ако плащаш с чек-не.
Нищо няма да се обърка, с чек е по-евтино, можеш и по-късно да го пратиш, но виж все пак дали има някаква давност и каква?
Canada 22.9.07
Stamenkova
Мнения: 168
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 3:47 pm

Мнение от Stamenkova »

Здр на всички, а какво ще стане ако водеща съм аз а чекът е на името на мъжът ми :shock:
мерси
Stamenkova
Мнения: 168
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 3:47 pm

Мнение от Stamenkova »

ehooooooo nqkoj moge li da mi pomogne :cry:
Аватар
oganche
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 6:22 am
Местоположение: Montreal, CA

Re: за чека за Виена

Мнение от oganche »

ividani написа:здравейте,
утре ще се опитам да взема чек от Биохим за първите документи до Виена, но не знам каква фамилия да напиша. в сайта е казано, че трябва да бъде фамилията по рождение на водещия кандидат, но моята след брака е друга.
В Квебек е важно моминското име и така ще те водят винаги, независимо колко пъти си го сменяла. Това ми го казаха и на интервюто. Сертификата също ще ти бъде издаден с моминското име.
Докато се усмихнеш...се озъбиш!
Аватар
oganche
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 6:22 am
Местоположение: Montreal, CA

Мнение от oganche »

Stamenkova написа:Здр на всички, а какво ще стане ако водеща съм аз а чекът е на името на мъжът ми :shock:
Нищо! Няма проблем. И ние бяхме така- аз водещата, а той куфара с парите. :P
Докато се усмихнеш...се озъбиш!
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Stamenkova написа:Здр на всички, а какво ще стане ако водеща съм аз а чекът е на името на мъжът ми :shock:
мерси
Чекът ще бъде в един плик с останалите ви документи, ще се сетят кой им превежда парите и за какво, не се тревожи.
Аватар
oganche
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 6:22 am
Местоположение: Montreal, CA

Мнение от oganche »

zaia написа:Чекът ще бъде в един плик с останалите ви документи, ще се сетят кой им превежда парите и за какво, не се тревожи.
Пък и на самият чек се пише основание за плащане, което го има като образец в официалният сайт. Важното е парите да отидат за разглеждане на документите на Вашият Водещ Кандидат-т.е. ТИ, пък кой плаща....никой не го интересува.
Успех!
Докато се усмихнеш...се озъбиш!
Заключено