TORONTO ILI MONTREAL???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Тошко, поздравления, виждам че нещата се развиват страхотно при теб :D
Я кажи сега моля ти се темата за голфа по-актуална ли стана? :D 8)
Извинявам се за офф-а :D
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

survivor написа:Тошко, поздравления, виждам че нещата се развиват страхотно при теб :D
Я кажи сега моля ти се темата за голфа по-актуална ли стана? :D 8)
Извинявам се за офф-а :D
Еиий много помниш survivor :D
не ме кефи голфа, пък и сезона мина, тъкмо бях се навил, то цяло лято само за това говориха на работа, но в интерес на истината имам вече топки за голф Дънлоп платиниум :D напредвам така да се каже :wink: :lol:
извинявам се и аз за офф-а

по темата, Монреал разбира се :D
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Po temata: ELA vav Toronto!!! :D
kakвото потърсило,такова намерило
kura
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Окт 28, 2006 8:57 pm

Мнение от kura »

Nito TORONTO ,NITO MONTREAL.Otivai na zapad i tova e.Isto4nite provincii sa obrana niva! Tendencijata e da se investira na zapad, i zapednite provincii mnogo barzo darpat,iconomikata bumti.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12467
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

kura написа:Nito TORONTO ,NITO MONTREAL.Otivai na zapad i tova e.Isto4nite provincii sa obrana niva! Tendencijata e da se investira na zapad, i zapednite provincii mnogo barzo darpat,iconomikata bumti.
Айде и ти! Абе трай си бе човек, че станаха много маймуните на клона и ще се счупи!
Или поне ги пращай в SK и MB. AB - не!
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
kura
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Окт 28, 2006 8:57 pm

Мнение от kura »

Ivan 1007,ti se bazika6 ama znae6 li 4e i v MB i SK izliza kato cjalo 4e e po dobre ot Toronto i Montreal
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12467
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

kura написа:Ivan 1007,ti se bazika6 ama znae6 li 4e i v MB i SK izliza kato cjalo 4e e po dobre ot Toronto i Montreal
Ne se bazikam, shtoto ne sum bil nito v Toronto nito v Montreal.
Ama znam che ot SK i MB idvat v AB. Inache bez buzik - pravila niama. Verno e che ima ostur nedostig na rabotna ruka v Alberta, no ako niakoj si misli che parite se rinat s lopata ili che ako pochnat v MacDonalds s 9 CAD na chas shte izdurzhat dulgo se luzhat.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

абе той се бъзика ,обаче неизвестното е дали в МБ или СК ще ти влезе или ще ти излезе.
малко по сериозно,ти какви надежди имаш за себе си ,ако смениш провинцията,да си намериш работа,да си намериш по платена работа,да си намериш желаната работа.какво точно искаш да кажеш,бих се радвал да науча нещо ново,щото аз като ги пообиколих разбрах ,че Кура е един и същи ,остава избора за по приятно место за живеене ,макар ,че в Канада по геогравски и климатичен признак такова почти няма.
kura
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Окт 28, 2006 8:57 pm

Мнение от kura »

Bate prav si mai kura verno e edin i sast navsjakade,ti si vidjal dosta pokrai tvojata rabota ama svetni ni nesto za WINNIPEG MB,nesto ima tam i na6te bg_ta mal4at,no ima njakva dalavera ,baja narod do4uvam se zapatva natam, kvo stava znae6 li nesto?Sto za grad e tova Winnipeg,znae6 li nesto po specialno,osven 4e e studeno i ima mnogo indianci.Kaji nesto Bate ti si v 4as,a ne glavozamajan kato dosta drugi.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ми кво да става ,града е по спокоен като начин на живот от Мтл. и То,но и доста по скучен,но не е чак толкова малък за да се успиш.
Общото за Канада е ,че от индивида се очаква по вече гърбене и по малко мислене /не првя квалификация това дали е добро или лошо /и лесно няма.Колкото в То. толкова и в Уини ще си е..ан в началото докато се ориентираш накъде,обаче след това идва въпрос къде ми харесва да живея,а аз на него отговор не мога да ти дам.за себе си го знам със сигурност,но ми костваше доста средства,нерви и усиля да го установя.ако ти препоръчам моя път мога да те объркам ,но най добре е да опиташ сам.
kura
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Окт 28, 2006 8:57 pm

Мнение от kura »

Batka kak e v Winnipeg za shoferi,tarsjat li se,do4uvam 4e dosta ot Toronto se digat natam.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12467
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

kura написа:Batka kak e v Winnipeg za shoferi,tarsjat li se,do4uvam 4e dosta ot Toronto se digat natam.
Imam shofiori pri men ot Winipeg, kakto i ot SK, NS, i NF. Ako niakoj se interesuva ot rabota kato driver v AB mozhe da mi pishe na lichna. Ne e zadulzhitelno da se preselva mozhe da se raboti na rotaciia. Rabotata ne e samo shofirane, no klas 3 e zadulzhitelen, kakto i dobur English.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ами как да е положението в Уини.както навсякъде в Канада шоьори се търсят много,но ги търсят с опит.ако имаш 2-3 год опит и си чист/нямаш взети точки,аксиденти/ ще те наемат още от летището.проблемът е ,ако нямаш опит,но и той се решава някак си ,щото по тая логика никой не се е родил научен и камионите тогава нямаше да се движат,но за всеки е индивидуално как ще се провре през иглените уши за да влезе един път в системата.
аз пък да питам защо точно избирате да ставате шоф. в Уини.,според мен в То.и Мтл. е съсредоточена цялата търговия на Канада,а от там и по голямото предлагане на работа,ако поразгледаш статистиката ще видиш ,че най големите транспортни фирми са точно тук.
знам ,че бягате от скъпотията на То./по високи наеми,застрах. на коли и детски градини/ и се насочвате към по евтини градове за да спестите едни 500-600д от горните пера ,но това би ли имало голямо значение ,ако в То. получавате като шоф едни 4-5 К на месец,които ще получавате и в Уини.,щото заплащането е едно и също защо трябва да сменяте града със село,освен ако не търсите по американизирания начин на живот.Плюс това по Западните покрайнини ми се струват доста по консервативни.От проучването ,което правих почти не намерих фирма която да плаща на инкорпорейтед ,болшинството плащат на пей чек ,което никак не е изгодно по две причини,пьрво плащат с 2-3 долара надоло ,защото шоф. им излиза скъп и второ по тоя начин ти пада главата от данъцзано,ако изкараш 5000 д. за месец ,след таксите ще вземеш 3500-3700,докато ако си на инк. на 5000д ще минеш с 200-300д данъци.разликата е едни 1000д. и при този сценарий Уини или Едм. могат да ти се сторят по скъпи от То.
А в То. специално работа за шоф. има за целия китайски народ и е много по лесно за нови шоф. по простата причина ,че има много братушки с фирми в този бизнес ,а също и други себеподобни -българи,поляци ,сърби ,маке ,хървати които вземат нови щото са по малко предирчиви за разлика от канатците на които постоянно трябва да доказваш ,че сестра ти не е к..а ,щото нямаш такава.Е като се поопечеш е по добре да бягаш от себеподобните и да ходиш при канатците ,но в началото нямаш много -много избор.Е това последното беше определението за промъкване през иглени уши.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Ivan1007 написа:
kura написа:Nito TORONTO ,NITO MONTREAL.Otivai na zapad i tova e.Isto4nite provincii sa obrana niva! Tendencijata e da se investira na zapad, i zapednite provincii mnogo barzo darpat,iconomikata bumti.
Айде и ти! Абе трай си бе човек, че станаха много маймуните на клона и ще се счупи!
Или поне ги пращай в SK и MB. AB - не!
:D
Няма да се счупи бе, АБ е дебел клон ... и чепат
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

kura написа:Ivan 1007,ti se bazika6 ama znae6 li 4e i v MB i SK izliza kato cjalo 4e e po dobre ot Toronto i Montreal
А като половина, 5/8 :) ?
Циганите - на Сатурн !
Заключено