3 meseca v Montreal

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
ovni
Мнения: 64
Регистриран на: Пет Сеп 22, 2006 6:49 pm

Мнение от ovni »

Krassima написа:Niakoi hora ostavat na sosial dulgo vreme i hodiat na COFI- tova sushto e variant, no nie poiskahme sosial predi da sa minali 3 meseca, a imahme pari samo za 1 naem i ni otkazaha ...
Видно е, че сте доста амбициозни :beer: :beer: :beer:
Ако сте дошли тук за социала евала на вас.

И на мен ми предложиха вчера курс за "галфонизация" КОФИ - след 15 години престой в Канада :oops: Тези в Квебек нещо са изперкали здраво.
Аватар
Krassima
Мнения: 132
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 10:08 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Krassima »

Shte kaja dve izrechenia po temata, kojato otvorih. Purvoto e za horata, koito sa oshte v BG i vikat "URA, vzehme intervuto!": Tova e super, no ne e losho da pomislite za tova koeto shte pravite tuk i se podgotvete psihicheski che moge da se nalogi da pravite tova, koeto vi se predlaga, a ne tova koeto ste si naumili, v sluchaj che ne iskate da gubite vreme:)
Vtoroto izrechenie e za veche "obrugnalite" (! egati dumata) bulgari, koito sa v Canada : Radvam se che pri nas neshtata se stekoha taka, che zapochnahme da uchim na 2-ia mesec, podadohme dokumenti za stipendia, izkarahme makar i samo 1 mesec predi tova kurs po angliiski, sega se zapisah na kurs po angle i franse sled school i tova e napulno bezplatno kum colega i nezavisimo dali shte imame poveche zaemi otkolkoto stipendia, sled 1 godina ...niama da se chudim kakvo sme pravili tuk 1 godina.
Izrecheniata stanaha dulgi:))) sorry, ama po-kratko ne moga da go kaja
QUI VIVRA, VERRA
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Bravo Krassima ,bravo za smelosta ti da im kaje6 na priqtel4eta ti ot ve4erinkite v Plovdiv,Sofiq ili Varna koito si organizirate da se samonavivate/motivirate/ ,4e ne6tata ne sa tolkova rozovi i k.a e dosta debel. :D
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

zmeikinq написа:Е ама как само звучи,аз си мислех че да се стигне до Монреал е най-трудното пък то ще излезе ,че като си там ще е по -тежко, така ли е?аз лесно се приспособявам ,но това с големите разтояние ме безпокои много.Как стои там въпроса с придвижването,отнема ли доста време?
Имиграционната процедура приключва когато човек си получи визата, а същинската имиграция започва едва след това.
Монтреал не е малък град, но ако те притесняват големите растояния - недей идва в Торонто.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Yulia
Мнения: 99
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:57 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Yulia »

Dobre doshli,
sigurno vi e dosta trudno i gadno v na4aloto...razbiram vi...Az samo shte povtoria edni dumi, koito mi kaza edin priatel kogato biah v purvite meseci. "V Canada vsi4ko se postiga, no si ima etapi, prosto niama da vi se spesti nishto..." I tova e taka
A tova e pojelanie ot men - budete silni i turpelivi i shte postignete tova koeto ste si me4tali. Ne padaite duhom. vsik4o, koeto vi se slu4va v na4aloto i vi se struva gadno, trudno, tehjko i kakto i da go nare4ete ot toia rod, priemete,4e tova e 4ast ot avanturata nare4ena IMIGRACIA.
Ako poglednete ot tozi ugul, na vsi4ko kato na porednata avantura i predizvikatelstvo na jivota, moje bi shte vi bude po-lesno da se adaptirate i integrirate v sistemata. Uspeh!!!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

filipne написа:Krassima, бъдете внимателни със ученето и вземането на заеми.

Заемите се трупат бързо и лесно а се изплашат бавно и трудно.
Местаната диплома не е никаква гаранция за по-добра работа. Може да ви е от полза а може и никога да не ви послужи за нищо. Както се изказа наскоро Lub0 (вещ специалист по въпроса, въпреки, че самият той не притежава местна диплома) "не е важно какви дипломи имаш а какво знаеш" :lol: :lol: :lol: . Вярно е че образованието е един от факторите за оценка при търсене на работа, но само то далеч не е достатъчно. Искат се познания , стаж и най-добре ако имате познати да ви помогнат с "препоръки".

Успех !
Eeee 4ove4e vednyj da sme na edno mnenie s teb!
Naistina kolekciyata ot mestni diplomi ne vodi nepremenno do polojitelni rezultati.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

ovni написа:
Krassima написа:Niakoi hora ostavat na sosial dulgo vreme i hodiat na COFI- tova sushto e variant, no nie poiskahme sosial predi da sa minali 3 meseca, a imahme pari samo za 1 naem i ni otkazaha ...
Видно е, че сте доста амбициозни :beer: :beer: :beer:
Ако сте дошли тук за социала евала на вас.

И на мен ми предложиха вчера курс за "галфонизация" КОФИ - след 15 години престой в Канада :oops: Тези в Квебек нещо са изперкали здраво.
Ovni, ne go zimai lo6o no kato te gledam kolko si iztrypnal na snimkata bi trqbvalo da se kefi6 4e se pak vyob6te sa ti predlojili ( na mene napr nikoga do sega ne sa mi predlagali a im jiveq tuka ve4e 16 godini ... )
:beer: :beer: :beer:
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

bateto написа:Bravo Krassima ,bravo za smelosta ti da im kaje6 na priqtel4eta ti ot ve4erinkite v Plovdiv,Sofiq ili Varna koito si organizirate da se samonavivate/motivirate/ ,4e ne6tata ne sa tolkova rozovi i k.a e dosta debel. :D
Bate, ochakvash li che kadeto i da e po sveta shte e 'rozovo' za hora koito niamat iasno opredeleni tseli predi da sa stapili na Kanadska zemia i ne govoriat ezitsite perfektno?

Ne se obijdai Krassima, ne iskam da te obidia. Za razlika ot niakoi izkazali se po temata pishesh kato normalen, umeren chovek. Prosto ne mi haresva kogato 'negativistite' izpolzvat postinga na edna postresnata i iavno nepodgotvena za trudnostite, no nezagubila duh imigrantka kato potvarjdenie na 'Kolko ne e rozovo v Kanada'.

Rozovo e - prosto triabva sam da si napravish rozovoto!

Uspeh, Krasima. Nadiavam se s maja ti da ste izbrali vnimatelno novata si spetsialnost i dvamata da si namerite dobra rabota maksimalno barzo.

:beer:
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

" Rozovo " mislq 4e moje da e samo na ludite i typite 6toto ne vijdat realnostta, no 4e ne trqbva da se obezkurajavat novodo6lite sym syglasen.
Idealno ne sy6testvuva nikade po sveta, nezavisimo dali govori6 ezika ili ne.
Moje bi nqkoi hora sa ostanali sys spomeni v syznanieto ( ili o6te po-lo6o v pod - syznanieto ) ot filmi koito sa gledali za svobodniq svqt i sa re6ili 4e i tqhniq jivot 6te e takyv ...
Ta uspeh na Krasima i jivi i zdravi.
:redghost:
Аватар
Krassima
Мнения: 132
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 10:08 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Krassima »

E Blagodaria na vsichki! Beshe mi polezno, pone razbiram gore dolu kak reagirat bulgarite v Canada, no zashto mi se struva che tuk poveche se "siajdat" edin drug, otkolkoto tezi koito sa v BG ili moge bi gresha? Az produlgavam napred makar i s po-bavno tempo. Razbrah che imam dostatuchno vreme. Tova ne mi beshe iasno kogato pristignah. Sega veche usetih che e taka. Vsichko e vuzmojno, no triabva vreme>..
QUI VIVRA, VERRA
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Krassima написа:E Blagodaria na vsichki! Beshe mi polezno, pone razbiram gore dolu kak reagirat bulgarite v Canada, no zashto mi se struva che tuk poveche se "siajdat" edin drug, otkolkoto tezi koito sa v BG ili moge bi gresha? Az produlgavam napred makar i s po-bavno tempo. Razbrah che imam dostatuchno vreme. Tova ne mi beshe iasno kogato pristignah. Sega veche usetih che e taka. Vsichko e vuzmojno, no triabva vreme>..
1. Ne ti se struva a e taka, obqsnenieto e 4e bylgarite sme mazohisti i kolkoto pove4e ni e nared tolkova pove4e gledame da go razvalim, v /bg za tva sa krotki 6toto sa pylni s problemi -:)
2. Ne e si4ko vyzmojno, ima dve nevyzmojni ne6ta.
:beer: :beer: :beer: :twisted:
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

maria29 написа:
Montreal e numero uno. ..
Niama dve mnenia po vuprosa. :beer:
aha verno e maria :D oste edno mnenie ot bivsh quebec city :wink:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ма вие сте се нанесли масово на сам, аз се чудя защо престанахте да пишете. :D
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

Krassima написа:А колко път трябва да извървиш и вода да изпиеш, за да скочиш от 8 к.д. на 48 к.д. заплащане....нека кажат хората, които са вече в Канада.
Краси, отговори ли си на горния въпрос, сега след като вече и ти си в Канада ? :wink:
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

bbb написа:
Krassima написа:А колко път трябва да извървиш и вода да изпиеш, за да скочиш от 8 к.д. на 48 к.д. заплащане....нека кажат хората, които са вече в Канада.
Краси, отговори ли си на горния въпрос, сега след като вече и ти си в Канада ? :wink:
Az napr. sko4ih za okolo godina ma ne vijdam kvo zna4i tva, 4e i nqkoi drug 6te sko4i za okolo tolkova li ???
Az mislq 4e moje i da a moje i ne ...
:beer: :beer: :beer:
Заключено