хард диск - в ръчния или в чекирания багаж?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
amko
Мнения: 54
Регистриран на: Чет Фев 16, 2006 2:17 pm

хард диск - в ръчния или в чекирания багаж?

Мнение от amko »

Здравейте на всички.
Дойде време и ние да стягаме багажа и възниква въпрос. Как да пренасяме хард диска? От представителството на чехите ми казаха - всички електронни устройства да са в ръчния. От друга страна ме притеснява покрай засилените мерки за сигурност да не решат, че това е някое много опасно маскирано взривно устройство и да трябва да си го оставя някъде по скенерите...Някъде във форума беше писано, че съфорумци са си пренесли харда в чекирания багаж - в антистатична торбичка...
Какви са вашите предложения?
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

не мога да споделя за Канада ,но два пъти съм пренасял харда си из европейските летища-накратко нямаше проблеми.Когато беше в ръчния, му обърнаха повече внимание, отвориха раницата и го разгледаха, казах какво е и това беше всичко.В чекирания го бях сложил в най-обикновена торбичка, пак нямаше проблеми.Всичко това обаче се случи преди да "затегнат" контрола по летищата.Питай на летището, по принцип ако има проблем те ще знаят, авиокомпанията мисля че няма думата, никои не те пита на скенерите за къде летиш и с кого
...мразя мастика без айрян...
amko
Мнения: 54
Регистриран на: Чет Фев 16, 2006 2:17 pm

Мнение от amko »

totev, благодаря за съвета - има логика. И аз си мислех да питам на летището, ама се възпирам по две причини:
1) в България контрола на ръчния багаж и пътниците се извършва от служители на МВР - НС "Гранична полиция", сиреч трябва да изнамеря някакъв техен телефон. От друга страна, за всяко летище и всяка ситуация (и дестинация) те получават леко модифицирани изисквания - например смешката с руската баба-терорист във Варна...После всички руснаци ходеха по летището с прозрачни найлонови торбички.
2) ако хардът мине ОК на ръчен в София, това нищо не означава за Прага...
Еееех, май ще лети между дрехите в куфара, пък дано нищо му няма.
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

Ако не ти се загуби багажа по летищата, в куфара няма проблеми /на меко между дебелите пуловери;) /
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

а дали няма да се заядат за това какво има на харда :) ?
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

най-добре го сложи в куфара между дрехите, няма да има проблем.За това дали ще се заядат какво има на харда е просто нелогично, колко хора пътуват с лаптопи, някои да ги проверява? аз пътувах с около 100CD-та, мемъри карти -4GB, няма да се притесняваш.
От цялата работа да не забравиш да извадиш всичко течно, гелове, паста за зъби и т.н. от ръчния ,че тези правила важат навсякъде.На мен ми взеха запалката в Монреал, и като гледах колко хубави парфюми бяха събрали, граничните можеха да отворят сергийка :D
...мразя мастика без айрян...
amko
Мнения: 54
Регистриран на: Чет Фев 16, 2006 2:17 pm

Мнение от amko »

Мдаа, дано не се изгуби багажа...Защото тогава си оставаме без хард и непарфюмирани, негелосани и с неизмити зъби до първото спешно посещение в "Уолмарт", канадски вариант на "Долар Трий" или каквато дрогерия има наблизо :oops: .
Благодаря на всички...Мафиоте, на хард-а има "Васко да Гама от село Рупча" :wink: - надявам се да не е в тяхната сфера на интереси.
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Мнение от Дякон Игнатий »

amko написа:Мдаа, дано не се изгуби багажа...Защото тогава си оставаме без хард и непарфюмирани, негелосани и с неизмити зъби до първото спешно посещение.......
К'ви парфюми ,к'ви гелове,чадо??? :shock:
Вие си вземете в ръчния и по един чифт гащи ,да не се развявате по кашмер :lol: :lol: :lol:
В ръчния е добре да имате "бойна готовност", т.к. гледам с чехите се каните , а с тях има изненади.
Слагай харда в ръчния ,ако имаш важно инфо. , не мисля,че ще имаш проблеми някъде..........
Успех..........
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
amko
Мнения: 54
Регистриран на: Чет Фев 16, 2006 2:17 pm

Мнение от amko »

Айде, направихме веселото на целия форум...Щом стигнахме и до гащите...А всичко започна от един хард.
nachinaesht
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:34 pm

Мнение от nachinaesht »

amko написа:Айде, направихме веселото на целия форум...Щом стигнахме и до гащите...А всичко започна от един хард.
Аз си мисля, че трябва да питаш авиокомпанията, с която ще летиш. Те би трябвало да са наясно с нещата.
Аватар
miro_m
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 3:51 pm
Местоположение: Toronto,CA
Обратна връзка:

Мнение от miro_m »

Mogesh da go prenesesh i vav chekiraniat i vav rachniat bagaj-razlikata shte bade ,che nai-veroiatno vav rachniat shte se pointeresuvat kakvo e tova chudo i nai-veroiatno tova shte bade na letishteto sas kraina destinacia-Kanada,t.e. Praga,v BG niama da mu obarnat koi znae kakvo vnimanie,nito niakoi niakade shte se interesuva kakvo prenasiash na nego.

Spokoino-az letiah predi 10 dena tochno sas Chehite-ne e strashno,dori puskat sas drehite v samoleta/za nai-goliamo moe sagalenie/. :( :thumbsup:
sun shine
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Май 27, 2006 2:08 am

Мнение от sun shine »

В Канада на летището изобщо не проверяват багажа на имигрантите - когато влизаш в страната за пръв път. Ние кацнахме на Монтреал преди 3 месеца, но са ми го казвали и други хора. На митницата само ти дават списък със нещата забранени за внос в Канада - но това е за следващия път, когато влизаш.
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Мнение от AnnaR »

sun shine написа:В Канада на летището изобщо не проверяват багажа на имигрантите - когато влизаш в страната за пръв път. Ние кацнахме на Монтреал преди 3 месеца, но са ми го казвали и други хора. На митницата само ти дават списък със нещата забранени за внос в Канада - но това е за следващия път, когато влизаш.
Не бъди толкова сигурен, защото и ние като пристигнахме 31.10.2005, не ни проверяваха багажа, но на друго семейство, също българи, така им разпартушиниха багажа, че направо не искам да си спомням. Не знам по какво преценяват, но е факт. Те бяха новопристигащи с две деца, ние бяхме само двама. Мисля си, че им провериха багажа, защото го бяха опаковали на летището, докато нашия беше само с катинарчета, но знам ли.
Абе, дано да не се стига дотам, че после прибирането му е много трудно, осбено след 11 часа път.
Заключено