Има ли някой,минал интервюто без достатъчно точки (таблица)?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
melomana
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2006 5:13 am

Има ли някой,минал интервюто без достатъчно точки (таблица)?

Мнение от melomana »

Питането ми е има ли някой, който да е заминал за Квебек, без да е събрал достатъчно точки по таблицата за предварителна селекция? Защото онлайн теста в интернет казва, че се класирам, а таблицата казва, че не достигат точки. Нещо аз ли не разбирам или повредата не е в моя "телевизор".
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

Нещо аз ли не разбирам или повредата не е в моя "телевизор".
Спокойно, повредата не е в твоя телевизор. Ако в сайта ти дава че се класираш, значи пускай документите. :beer: :wink:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Докато "таблицата" не те пусне, не си хаби времето и парите напразно да събираш и пускаш документи.
Щото тази "таблица" е всъщност самият "ключ" за Квебек. Ако знаеш как да си направиш сметката, естествено.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Linko относно фактор 4 по таблицата,а именно адаптивност как един кандидат може да си направи предварителната преценка дали ще събере максимума,защото предварително ми се струва ,че ще взема максимума там,обаче човечето срещу мен може да не е на същото мнение.Пример:Познат,който кандидатства сам събираше необходимите точки ,но на самото ивнервю точно по този фактор не му дадоха максимума и моят познат не успя за някакви си 2 точки ...
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
George
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Сеп 06, 2006 7:01 am
Местоположение: AB,Canada

Мнение от George »

Íàïðàâè ñè òåñòà â ñàéòà è àêî ãî ìèíàâàø ñè ïîìèñëè êàê îùå äà óâåëè÷èø âúçìîæíîñòèòå ñè è ðåñïåêòèâíî òî÷êèòå êîèòî ùå ïîëó÷èø ïðè ïðåäâàðèòåëíàòà îöåíêà íà ïúðâèòå äîêóìåíòè êîèòî ùå èçïðàòèø-òîâà å ìîÿò ñúâåò.Ñìåëî íàïðåä è ñ åäíè õóáàâî ïðåâåäåíè äîêóìåíòè êîèòî äà ñà ðàçáèðàåìè çà êàíàäöèòå ñ òåõíèòå ñòàíäàðòè è íåùàòà ùå ñå íàðåäÿò
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

estoyanova написа:Linko относно фактор 4 по таблицата,а именно адаптивност как един кандидат може да си направи предварителната преценка дали ще събере максимума,защото предварително ми се струва ,че ще взема максимума там,обаче човечето срещу мен може да не е на същото мнение.Пример:Познат,който кандидатства сам събираше необходимите точки ,но на самото ивнервю точно по този фактор не му дадоха максимума и моят познат не успя за някакви си 2 точки ...
Ами явно не разбираш системата на тази таблица - тя ти дава отговор дали ще бъдеш поканен на интервю или не. Естествено, че няма да ти даде отговор доколко адаптивен си - затова има интервю.
Въпроса е, че ако НЕ МИНАВАШ по таблицата за интервю изобщо няма да бъдеш поканен на такова и естествено няма как да покажеш адаптивност и т.н.
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Aries ,поясни моля какво имаш впредвид.Според таблицата,която виждам има предварителни 58 точки /за семейни/ и 68 за селекция.В предварителните именно 58 точки се смятат и тези за адаптивност,които са разбити 4.1 лични качества,4.2 мотивация и 4.3 знания за Квебек.Аз например си смятам и тези 6 точки за предварителните 58 .Бъркам ли някъде?
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

Точките за адаптивност, мотивация и т.н., които са общо 10 НЕ СЕ СМЯТАТ ПРЕДИ интервюто. Или само може да гадаете колко и какви ще са.
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

estoyanova написа:Aries ,поясни моля какво имаш впредвид.Според таблицата,която виждам има предварителни 58 точки /за семейни/ и 68 за селекция.В предварителните именно 58 точки се смятат и тези за адаптивност,които са разбити 4.1 лични качества,4.2 мотивация и 4.3 знания за Квебек.Аз например си смятам и тези 6 точки за предварителните 58 .Бъркам ли някъде?
Всъщност 4.1, 4.2 и 4.3 не се включват в тези 58 точки. Т.е. семейството трябва да събира минимум 58 точки по всички останали показатели преди интервюто и да се надяват интервюиращият да им даде всичките 10 точки за адаптивност, за да бъдат одобрени.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

zaia написа:
estoyanova написа:Aries ,поясни моля какво имаш впредвид.Според таблицата,която виждам има предварителни 58 точки /за семейни/ и 68 за селекция.В предварителните именно 58 точки се смятат и тези за адаптивност,които са разбити 4.1 лични качества,4.2 мотивация и 4.3 знания за Квебек.Аз например си смятам и тези 6 точки за предварителните 58 .Бъркам ли някъде?
Всъщност 4.1, 4.2 и 4.3 не се включват в тези 58 точки. Т.е. семейството трябва да събира минимум 58 точки по всички останали показатели преди интервюто и да се надяват интервюиращият да им даде всичките 10 точки за адаптивност, за да бъдат одобрени.
Да, това е отговора.
И естествено е доста рисковано да очакваш да ти бъдат присъдени всичките тези 10 точки.
Нормални шансове имат кандидатите (семейните), които събират 62-63 точки без прословутите 10 точки за адаптивност (чувал съм, че консула държи 20 точки в ръцете си, но не мога да кажа другите 10 кои са).
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Благодарско на всички!
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

Точно така - изобщо не бива да се разчита, че ще получиш максимума от тези 10 точки. Напротив - колкото по-малко не ти достигат, толкова по-добре. Не че нещо, но на листа, който стоеше пред интервюиращия, нашите точки по предварителна оценка бяха 67 /за 2ма/. Видяхме ги на самото интервю. Значи смятай колко от тези 10 са ни трябвали и защо интервюто мина като приказка.
nachinaesht
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:34 pm

Мнение от nachinaesht »

Linko написа:Докато "таблицата" не те пусне, не си хаби времето и парите напразно да събираш и пускаш документи.
Щото тази "таблица" е всъщност самият "ключ" за Квебек. Ако знаеш как да си направиш сметката, естествено.
Jeeves написа:Точно така - изобщо не бива да се разчита, че ще получиш максимума от тези 10 точки. Напротив - колкото по-малко не ти достигат, толкова по-добре. Не че нещо, но на листа, който стоеше пред интервюиращия, нашите точки по предварителна оценка бяха 67 /за 2ма/. Видяхме ги на самото интервю. Значи смятай колко от тези 10 са ни трябвали и защо интервюто мина като приказка.

И какво излиза - докото не събереш 1-2 точки над минимума въобще да не кандидатстваш. :( .....
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

nachinaesht написа:
Linko написа:Докато "таблицата" не те пусне, не си хаби времето и парите напразно да събираш и пускаш документи.
Щото тази "таблица" е всъщност самият "ключ" за Квебек. Ако знаеш как да си направиш сметката, естествено.
Jeeves написа:Точно така - изобщо не бива да се разчита, че ще получиш максимума от тези 10 точки. Напротив - колкото по-малко не ти достигат, толкова по-добре. Не че нещо, но на листа, който стоеше пред интервюиращия, нашите точки по предварителна оценка бяха 67 /за 2ма/. Видяхме ги на самото интервю. Значи смятай колко от тези 10 са ни трябвали и защо интервюто мина като приказка.

И какво излиза - докото не събереш 1-2 точки над минимума въобще да не кандидатстваш. :( .....
Аха
то4но така- То не е нужно да си гении за да разбере 4овек 4е сиситемата за Квебек е субективна и вси4ко е в ръцете на имиграциония. То уж и Федералната е по малко субективна -но и там има субективизъм доста - примери и доказателства колкото иска6.
Аватар
Helena
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Яну 13, 2006 2:27 am
Местоположение: София (ама искам Montreal)

Мнение от Helena »

Знаете ли по т.6 от таблицата (ниво на владеене на френски и английски) как се определят точките?

Изчислявах какви ли не варианти - и максимума точки и занижаване, но тотално се обърках.
Заключено