Kолко време ще ми е нужно, за да постигна нива 7-7 и 8-8 по

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
mikemastercorp
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 12:14 pm
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от mikemastercorp »

Их как ми се идваше и на мен в добрата стара Алба, но мисля да пропуснем, че при нас положението се постъжни след преместването в БС. Но за сметка на това мисля октомври да прекарам доста време във Варна, за да мога да се срещна с фирмата и останалите късметлии за интервю през месеца, така че може да се присъединим. Айде пийте по една бира и за нас :)

Becks, и аз така мисля, че месец преди интервю ще е най-добре, да се мине към учене с частен учител. Аз вече говорих с желаната от мен учителка, и ми обещаха да ме включат в графика, че учителката е невероятна и перфектна в обяснения и подготовка, и месеците на интервюта са и хипер заети. Затова препоръчвам на всички които се чудят за методиката, поне 10-20 дена преди интервюто да започнват да се подготвят по "личните си разказчета" ;о) Успех на всички... Е, дай боже и на нас де :)
Az znam che ti znaesh che az znam :)
Аватар
Helena
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Яну 13, 2006 2:27 am
Местоположение: София (ама искам Montreal)

Мнение от Helena »

...
Последно промяна от Helena на Съб Окт 21, 2006 10:56 am, променено общо 1 път.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

nachinaesht написа: Този Pimsleur къде го продават и колко струва?

От ТУК ще ти излезе безплатен.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
;-)
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 4:34 am
Местоположение: VLC

Въпрос за Pimsleur

Мнение от ;-) »

Ние също сега започваме с френския от нулата. Преди време изучавах за кратко основите на испанския по системата Pimsleur, но при нея имаше учебник с разписани всички диалози от записите и малко граматика. Сега си свалих френския Pimsleur, но намерих само трите booklet - а, в които са думите които се произнасят след всеки урок. Знаете ли дали изобщо има подобен учебник или испанския учебник е дело на някои ентусиаст?
nachinaesht
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:34 pm

Re: Kолко време ще ми е нужно, за да постигна нива 7-7 и 8-8

Мнение от nachinaesht »

Darkblade написа:
nachinaesht написа: Мерси, а В-2 това на какво съответства?
B2-1 =7
B2-2 = 8
C1-1 = 9
C1-2=10
C2 =11
Мерси, стана ми ясно.
amko написа:Здравей "начинаещ",
радвам се, че имаш такава упоритост.
Само две неща - недей оставя глаголите, ами направо ги почвай, защото те правят езика, а пък не са за подценяване.
Мился, че за самостоятелно учене вече имаш достатъчна основа и ми се струва, че ще трябва да продължиш с частен учител или курс, просто защото не виждам как можеш да започнеш да разбираш какво ти говорят в цели изречения, както всъщност е на интервюто.
Успех и продължавай в същия дух!
Мерси, ще ги почна (глаголите) до края на месеца (аз и сега ги уча, само не съм ги спрягал, но и това ще почне скоро).

becks написа:Nachinaesht, не се притеснявай за ниво 7-8, ще го защитиш, дори и да ти е тази година интервюто ;) Ти горе-долу си в положениято, в което бях аз преди няколко месеца. Даже си учил повече време отколкото бях учил аз.

Не си прави сметки за изучени брой часове и време. Предполагам сам знаеш, че знанията по един език не се мерят с часове "проспани" на някакви курсове. Лично за мен (от опита ми с интервюто) 5-6 месеца са достатъчни да го докараш до ниво на френски 7-8, че и повече. В моя случай аз минах с назубрени отговори на въпросите и почти без никакви импровизации. Знаех три глаголни времена, бях минал основната граматика и понаучих доста думи. За това не бих си писал и двойка,а в сертификата съм франкофон, което за мен означава доста ниски изисквания към езика. :lol:

Виж тази таблица, която беше дал някой във форума:

http://206.162.174.213/dpi/help/popupHe ... etence.pdf

7-8 според тази класификация би означавало да разбираш какво говори интервюиращия и да отговаряш на въпросите му, дори с някакви грешки. С две думи да проведеш нормален разговор.

И аз лично бих те посъветвал поне един месец преди интервюто да започнеш уроци с частна учителка или да практикуваш с някой говорене.

айде успех !!!!!!!
Мерси, надявам се и на интервюто да ме оценят така високо. Иначе аз си мисля да си оставя поне още 6 месеца за учене, като си знам нивото, може и да поуча повече, за да постигна нещо по-прилично (9-9 може би, за да съм по-добре с точките, че не знам дали ще стигнат). А за учител(ка) сигурно ще отида да ме понаучи малко, ама това накрая мисля да го направя.
mira91
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Окт 07, 2004 10:23 am
Местоположение: plovdiv

Мнение от mira91 »

a be hora, NEVAZMOJNO e da se u4i nov esik sam...namerete si dobar u4itel...i ne sabraviate, 4e esikat ne vi triabva samo sa intervuto...tova e noviat vi esik...6te triabva da rabotite ne nego, da popalvate dokumenti, da gledate televisia i da pomagate na decata si da si pi6at doma6nite...taka 4e po-seriosno i ne pestete pari sa urozi ili kursove...tova si e investicia
nachinaesht
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:34 pm

Мнение от nachinaesht »

mira91 написа:a be hora, NEVAZMOJNO e da se u4i nov esik sam...namerete si dobar u4itel...i ne sabraviate, 4e esikat ne vi triabva samo sa intervuto...tova e noviat vi esik...6te triabva da rabotite ne nego, da popalvate dokumenti, da gledate televisia i da pomagate na decata si da si pi6at doma6nite...taka 4e po-seriosno i ne pestete pari sa urozi ili kursove...tova si e investicia
Не пестя пари, просто за мен това е най-добрият вариант за учене (отделно трябва да се преместя, за да имам физическа възможност да ходя на курсове). Деца засега нямам, така че когато им дойде времето ако имат късмет ще живеят във френскоговоряща среда и най-вероятно ще имат проблеми единствено с българския :)
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

mira91 написа:a be hora, NEVAZMOJNO e da se u4i nov esik sam...
Малко пресилено изказване. Ако говорим за академични цели, наистина е невъзможно, но за да се явиш на интервю и да се представиш на ниво, си е повече от възможно и постижимо.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Re: Капка оптимизъм

Мнение от kurta007 »

mikemastercorp написа: Учим по Англо-френската система Pimsleur и наистина съм очарован колко бързо се усвоява (поне при нас е така). Системата 3 от 3CD-та и имам чувството, че сега, в края на първото, все едно сме минали 1-2 нива френски на курсове :)
И аз уча по тази система вече съм в началото на 3-то CD ,даже първите 2 ги минах 2 пъти :) .Изпробвал съм и съм учил по кви ли не програми,самоучители и т.н. но от Pimsleur-a съм супер доволен и го препоръчвам на всеки 8)
nachinaesht
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:34 pm

Re: Капка оптимизъм

Мнение от nachinaesht »

kurta007 написа:
mikemastercorp написа: Учим по Англо-френската система Pimsleur и наистина съм очарован колко бързо се усвоява (поне при нас е така). Системата 3 от 3CD-та и имам чувството, че сега, в края на първото, все едно сме минали 1-2 нива френски на курсове :)
И аз уча по тази система вече съм в началото на 3-то CD ,даже първите 2 ги минах 2 пъти :) .Изпробвал съм и съм учил по кви ли не програми,самоучители и т.н. но от Pimsleur-a съм супер доволен и го препоръчвам на всеки 8)
Мерси за препоръката, скоро мисля и аз да го тествам, само трябва да си завърша започнатото и ще го почна и него (абе аз май докато стигна до интервюто ще покрия 12-12 по тая прословута таблица за селекция и като отида там ще уча квебекците на френски :D ).
nachinaesht
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:34 pm

Re: Капка оптимизъм

Мнение от nachinaesht »

nachinaesht написа:
kurta007 написа:
mikemastercorp написа: Учим по Англо-френската система Pimsleur и наистина съм очарован колко бързо се усвоява (поне при нас е така). Системата 3 от 3CD-та и имам чувството, че сега, в края на първото, все едно сме минали 1-2 нива френски на курсове :)
И аз уча по тази система вече съм в началото на 3-то CD ,даже първите 2 ги минах 2 пъти :) .Изпробвал съм и съм учил по кви ли не програми,самоучители и т.н. но от Pimsleur-a съм супер доволен и го препоръчвам на всеки 8)
Мерси за препоръката, скоро мисля и аз да го тествам, само трябва да си завърша започнатото и ще го почна и него (абе аз май докато стигна до интервюто ще покрия 12-12 по тая прословута таблица за селекция и като отида там ще уча квебекците на френски :D ).
Заключено