ЗА ГЕРМАНИЯ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
stiga_be
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Яну 07, 2004 11:17 am
Местоположение: Germania>?>?>Manitoba

Мнение от stiga_be »

Za otpuskata - tuk (Germania) mi se polagat 28 dni - no shefa mi pochva da se musi ako polzvam poveche ot 2 sedmitsi, a mnogo chesto mi se nalaga da rabotia i v sabota i nedelia. V interes na istinata triabva da kaja obache che nikoi ne mi pravi vapros v kolko chasa idvam na rabota.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Re: ЗА ГЕРМАНИЯ

Мнение от KolioBalkanski »

Silistra написа:оЩе по темата, старите коли ги подаряваха или ти даваха по 50 марки да се оттарват от тях, а сега им искат по 500 или 1000 евро,досега полу4авах 1600 до 1700 нето , оба4е наем zа жилиЩето , една спалня 720 * ток 70 * zастраховка на колата 150 * бенЗин 150 до 200 ( 1 литьр струва 1.10 евро ) * храна около 300 * около 1500 до 2000 на година zа роднините в БГ и ти остава 0,00 zа живот , спестени пари zа 3,5 години = на ГЕВРЕКА ДУПКАТА, поне нямам zаеми zа раЗлика от моите поЗнати , до _ 20000 някои. ТА тук не е цвете zа мирисане. Цените са ужасно скапи тук , кафе около 3 евро , бира халба 5,8 , пиzа 5 до 12 евро , салата 4 до 7 , кино 6 до 8 , дьнки(маркови) 60 до 80 евро, обувки ( естественв кожа ) 50 до 300 евро , дрехите са много скьпи , аспирин 4 до 15 евро и т .н. АМА Е ПО ДОБРЕ ОТ БГ. Тук е било хубаво до 1991_1993г. , докато не са доШли кам 4_5 милиона бежанzи от воините в Сьрбия , които са раЗвалили тотално мнението ЗА 4ужденzите, абе ЦИГАНИЯТА ПАЛЗИ БАВНО И СИГУРНО КЬМ ЕВРОПА. Носят си хората труШия , кисело Зеле , Буркани , месо и какво ли не с автобусите, е та как да ни оби4ат хората? Вярвате или не магаzините За дрехи втора употреба стават все по ве4е и по ве4е. БЕЗРАБОТИЦА 10,4 % официално в ГДР до 25 %. ЗА цял МÜнхен 1.4 милиона в бурото по труда има кам 400 обиави zа работа?????????Това може да ви каже много , та бадете доволни от канада и не сьжаляваита , ТЪРПЕНИЕ МУ Е МАИКАТА И ЗАПОМНЕТЕ НЯМА ЛЕСНО ЩАСТИЕ , вси4ко се постига сьс много труд и упорство сьс zдраве
hehe
smeshno - samo potvarjdava ideiata che celia sviat se razvalia
tuk e sashtoto s izkluchenie na facta che benzina e po eftin i kinoto po skapo
i obuvki za 50 niama da namerish

tuk vmesto sarbi i turci e palno s pakita, kitaici, indiici i negri
ela i vij - moje i da ti haresa
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

V Toronto dokolkoto znam 1bdr/spalnya ,hol i kuhn. box/ struvat okolo 1000d. ,zastrahovka na kola 200d.,razstoyaniyata sa golemi ,benzin100d.,tok,tel idrkonsum. pone 100d,detska gradina ,ako deteto e malko 600d.
samo za tiya razhodi -2000d.
ako dvamata golemi rabotyat na po 10d. ,koeto ne e min 7,chisto vzemat 2x1200d=2400d,znachi im ostavat 400za yadene i drugi razhodi
ami sluchayno ,ako ediniya ostane bez rabota za mesec ,dva ya se opitayte da poznaete kakvo stava
i kakvo izliza ,za da mogat horata da si pozvolyat neshto po veche osven da rabotyat ,yadat i s...t im se nalaga da rabotyat i vtora rabota ,ey na tova mu vikam standart na givot
Tuk v Montreal pologenieto e malko po rozovo,cenite na naemite ,na zastrahovkite i detskite gradini sa po niski ,no 10te d. chesto sa 8d.
tova sa masovite zaplati za novopristignali imigranti pone 2-3g. dokato se vzeme nyakakvo mestno obrazovanie,natrupa se proslovutiya can. experians i sled tova chovek ima kasmet da si nameri po dobra rabota ,v nyakoi sluchai moge da otneme i 5g.Kazvat sled tova se opravyal i e vyarno ,no pak ne se otnasya za obshtiya sluchay ,mnogo si ostavat na staroto pologenie,tuk veche se namesva faktora vazmognosti,gelanie i uporitost.
E da priemem ,che choveka e stignal veche poziciyata ;opravyane;,kakvo e stanalo prez tiya 3-5g. ,ami stanalo e zdravo izduhvane na supata ,samo koyto ya e duhal moge da znae za kakvo stava duma .A vsashtnost vaprosnoto ;opravyane; zapochva ot tam natatak,na toya etap primkata okolo vrata e veche porazhlabena .
Mi kvo da pravi ,choveka ,nikoy ne go e bil po glavata da imigrira,da si sarba poparata deto si ya e drobil i da se ;opravya;
rath

Re: ЗА ГЕРМАНИЯ

Мнение от rath »

Silistra написа:След вси4ко което про4етох реШих и аz да напиШа неШто , живея от 3,5 години в Германия. Засто си мислите 4е тук е раят ? По4ти вси4ки мои поzнати тук са недоволни от живота тук . Все оШте полиzиятя охранява неонаzистите като демонстрират , а в някои градове те саветват да си седис в кьЩи , zа по сигурно. сьЩто се слу4ва като отидеШ на лекар да кажат 4е не се нуждаят от нови паzиенти , а ако не ти го каzат ти дават 4ас zа след 3 или 4 до 6 седмиzи и така раzбираШ 4е не те искат. мои колеги които са по мургави ги спукват полиzаите от проверки по улиzите. ве4е и тук има zели турски квартали , иЗ4ислили са 4е 1 доШал помага на други 70 да доидат , А НИЕ БЬЛГАРИТЕ САМО СИ ПРЕ4ИМ ? След вьвеждането на ЕВРОТО zените се пока4иха между 5 и 150 % , а zаплатите не мьрдат , дори новонаzна4ените полу4ават по малко.С голямо удоволствие бих се приместил в Канада , там поне имате СВОБОДА , която е важна да се 4увствате НЕЗАВИСИМИ И РАВНОПОСТАВЕНИ
kakvi sa tezi gluposti deto gi rasish? mnogo si e hubavo v Germania, az vinagi sam izlizal kadeto si iskam, lekar te preglejda na sledvastia den, nikakvi proverki po ulicite ne sa me zasichali, dori kogato karah kolata me spriaha za previshena skorost bez dokumenti za kolta, samo shofiorska knijka ot Kanada, mi izkozirubaha i niama problemi........iavno jiveesh v niakoe malko iztochno germansko gradche.
V kraia na kraistata, ako ne ti varta, mahni se ottam
Silistra
Мнения: 131
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 12:00 pm
Местоположение: Germany

Мнение от Silistra »

град4ето е München, и вси4ко , написано е вярно, лекар те преглежда дори на сьЩият ден , но домаШен , zа специалиzираните кабинети се 4ака гореспоменатото време. та ти си бил с канадска книжка , а не с баиганьовска има раzлика , и никьде не пиШа дали ми харесва или не , само споделям реалности от живота , zаплатите които сьм написал са БРУТО.
stiga_be
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Яну 07, 2004 11:17 am
Местоположение: Germania>?>?>Manitoba

Мнение от stiga_be »

Silistra написа: лекар те преглежда дори на сьЩият ден , но домаШен ,
Po otnoshenie na meditsinskite uslugi v Germania i pregledite sashtia den: Kato novopristignala v Germania imah 'kasmeta' da si shupia kraka. Shupih go na pat za rabota edna ranna utrin :-), uspiah niakak si da dokutsukam do nai-blizkata chastna ortopedia i travmatologia, koiato za shtastie se okaza na ima niama 30 metra, vlizam vatre az, jalta zelena ot bolka i obesniavam na damata ot retseptsiata (na angliiski, zashtoto i malkoto nemski koito znaeh kam togavashnia moment se beshe izparil totalno ot glavata mi) che mislia che kraka mi e schupen i mi triabva speshna meditsinska pomosht. Be mi otgovoreno da sedna i da pochakam (90% ot horata pod 40 v bivshata zapadna germania govoriat prilichen angliiski). Stoia az i chakam tarpelivo (DVA CHASA!!!) sled koeto reshih che predi da sam pripadnala niama da e losho da napomnia na damata za za sebe si, napomnih i, doktora se poiavi sipesht izvinenia KAM edna NEMSKA matrona na okolo 60 ochevidno s CHASTNA zdravna osigurovka che shte i se naloji da pochaka 10ina minuti za PROFILAKTICHNIA SI pregled dokato toi pogledne moia krak...mmm daaammm (vsichko si e MNOGO hubavo v Germania spored RATH...daaammm)

V interes na istinata kato vidiaha rengenovite snimki se razbarzaha i dori mi nameriha pateritsi, transport do kashti i iztichaha do blizkata apteka za da mi kupiat injektsiite protiv sasiretsi i bolkouspokoiavashtite...no taka ili inache kam onzi moment biah gotova da ubia vseki oblechen v biala prestilka nemski govoresht individ, koito mi spomene neshto za hipokratova kletva...
Заключено