Obratno v Bg

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Obratno v Bg

Мнение от VanBC »

sick and distroy написа:...As sam ot tri mesetsa v Canada no ne mi haresva na4ina na jivot ogromnite rastoqniq trafika ot koli u4il6nata sistema,izklu4itelno strogite zakoni.Namiranoto na rabota sa6to se okaza seriozen problem ...
Нормално е в началото да имаш трудности, точно затова му викат "имиграция", а не "почивка" :wink: . Както много други хора вече казаха, 3 месеца са прекалено малко за да можеш да кажеш, че познаваш канадския начин на живот, а още по-малко - да го разбереш. Разбирам ти проблемите, но никой от тях не е неразрешим. С разстоянията и трафика се свикава, а училищната система се компенсира в къщи. Работата е най-важния и вероятно най-сложен проблем, но с упорство, желание и, ако се налага - учене, хубава работа се намира. Отнема време, но ако имаш реални и точни планове, не може да не стане, стига да не летиш из облаците. Единственото, което не мога да разбера, е защо имаш проблеми със силния закон ?!? Предпочиташ да живееш в държава в която цари беззаконие ли? И то при положение, че вече си живял в такава?!? :roll:
Silistra
Мнения: 131
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 12:00 pm
Местоположение: Germany

Мнение от Silistra »

Kak ste se vrastate BE? Nima zabravihte kakvo e pensij ot 55 leva? Kato vzemete pasporti pravete kakvoto iskate ! Moi poznati kazvat vsi4ko bihme napravili za da ostanem niakade , ako trjbva DORI I LAINA DA JDEM!!!! :?:
imalizna4enie
Мнения: 296
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 11:57 pm
Местоположение: montreal

Мнение от imalizna4enie »

Onia den grumnali 4 ma v edin asansior..

Ama neka si hodi 4oveka, kakvo ste go zaspirali. Sled kato na 3tia mesec ve4e bie otboi i ne mu haresvalo, kogato normalen imigrant na 3tia mesec o6te e v oblacite.. abe da si hodi. Moje da e ot Karnobat.Edin svetofar, edna glavna ulica. Do6ul 4oveka, na tretia mesec re6il 4e ne moje da se adaptira, goliamo dvijenie, strah da ne se izgubi v metroto.Slu4ai razni. Smiataite na 6 -tia, toi niama da izleze izvun grada.
Moje da mu e po- dobre v bg.Ima6e edni deto kru4mite im lipsvaha.
4ao i lek put.
Rien n'est si dangereux qu'un ignorant ami, mieux vaudrait un sage ennemi.
Аватар
miloto
Мнения: 426
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 7:58 am
Местоположение: Bulgaria, Sofia
Обратна връзка:

Мнение от miloto »

Едно семейство, което пътува с нас се върна на 2-та седмица. Не можаха да свикнат, не им харесвало, било трудно. За мен това е твърде кратък период. 3 месеца също не са достатъчни за да се ориентираш, да знаеш какво искаш.

Аз бях много добре в България, и винаги имам път назад. Засега с мъжа ми сме се устроили много добре, имаме си дом, работа, приятели, можем да си позволим доста неща. Е няма ги нашите приятели роднини, но пък тук животът е на други обороти и нямаш време за нищо.
Има толкова възможности за учене, за работа, просто човек трябва да е положително настроен и да гледа само напред.
On a quelquefois assez souffert pour avoir le droit de ne jamais dire:"Je suis trop heureux"!!!
happy again
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 1:29 pm

Мнение от happy again »

Направете това, което искате! Ние се върнахме и не съжаляваме. В Канада формално всичко се уреждаше много добре - мъжът ми започна работа още в края на първия месец, аз също бях одобрена за една позиция, изкарахме бързо driving test... Но не се чувствахме щастливи. Затова решихме да се върнем. Дори канадският паспорт не ни блазнеше. Сега гледната ни точка и за България, и за света е съвсем различна. Преоткрихме хубавата страна на живота в България. Грешката ни, преди да заминем за Канада, беше, че тръгнахме с идеята, че това е завинаги. Сега сме наясно, че път назад винаги има. Нищо няма да изгубите, ако се върнете за година - две или дори три. Да, ще изгубите пари, но те не са най-важното. По-лошо е, ако изгубите самоуважението си. Ще си дадете по-ясно сметка дали изобщо искате да сте имигранти. Не са прави тези, които виждат само негативната страна на живота в БГ. В интернет е пълно с работни позиции - все повече мои познати си намират работа по този начин. За всичко останало, което ви липсва, вие си знаете по-добре. Наистина 3 месеца са кратко време за устройване, но достатъчно да прецените дали искате да продължавате, или не.
"Прави това, което искаш, пък да става каквото ще!"
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

!

Мнение от balbi »

MechoPuh написа:chii da go diria v BG... :shock: . Edvam se izmaknah predi vreme, a sega- haide obratno...nema kak...
I vaporsa ne e v parite, zashtoto i edno vreme vzimah dostatachno za da jiveia v sobstveno jilishte i da karam hubava kola...ne tova e vajnoto (za mene). Po-vajno e ch ekolata stoeshe na platen parking na 500 metra ot nas, a apartamenta beshe zakluchen s metalna vrata i reshetki+ SOT...ega ti prostotiata. A tuka v kashtata niamam daje i alarma (za kakvo e sasedkata- italianka na 85... :wink: ). I tova deto nai me kefi e che niamam OGRADA na kashtata...za takova chudo mojeh samo da si mechtaia v BG. A kato pomognesh 1-2 pati na komshiite ia kola da zapaliat, ia s neshto drugo i stavash lubimets na kvartala...smee li niakoi da te krade posle.
Spokoistvito nemoga da si kupia v BG...drugoto ne me pritesniava...inache kato si ida ne mi se pribira obratno, no...kato chuia za kompira ili tukvata ili za porednata bomba (ot ponedelnik) i si vikam...trai Babo Metso, che inache losho... :roll:

Mdaaaaa Me4o abs sym syglasen s teb!!!
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

happy again написа:Направете това, което искате! Ние се върнахме и не съжаляваме. В Канада формално всичко се уреждаше много добре - мъжът ми започна работа още в края на първия месец, аз също бях одобрена за една позиция, изкарахме бързо driving test... Но не се чувствахме щастливи. Затова решихме да се върнем. Дори канадският паспорт не ни блазнеше. Сега гледната ни точка и за България, и за света е съвсем различна. Преоткрихме хубавата страна на живота в България. Грешката ни, преди да заминем за Канада, беше, че тръгнахме с идеята, че това е завинаги. Сега сме наясно, че път назад винаги има. Нищо няма да изгубите, ако се върнете за година - две или дори три. Да, ще изгубите пари, но те не са най-важното. По-лошо е, ако изгубите самоуважението си. Ще си дадете по-ясно сметка дали изобщо искате да сте имигранти. Не са прави тези, които виждат само негативната страна на живота в БГ. В интернет е пълно с работни позиции - все повече мои познати си намират работа по този начин. За всичко останало, което ви липсва, вие си знаете по-добре. Наистина 3 месеца са кратко време за устройване, но достатъчно да прецените дали искате да продължавате, или не.
"Прави това, което искаш, пък да става каквото ще!"
ti za www.jobtiger.bg li govorish?
teia dni, kakva zaplata ustroiva edin chovek v BG?
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
sofiya
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:08 pm
Местоположение: MTL
Обратна връзка:

Мнение от sofiya »

happy again: Преоткрихме хубавата страна на живота в България.
само се чудя, коя ли е хубавата страна на живота в БГ - да ти взривят входа, изнасилят в градинката, гръмнат на улицата, или може би мизерната заплатка, благодарение на която всеки месец взимаш на заем ( ако има от кой) и се чудиш днес сирене ли да ядем или чушки, също може би е гот да те обиждат някви простаци с 2 кила златни ланци, да се буташ в студеня рейс , да те псуват някви нервни полу-шофьори, да слушаш чалга носеща се от всеки ъгъл и най-простата гейша да е облякана по-добре от теб с твойто више образобвание..е, благодаря, за много хубав живот се сещам в БГ, хеххехе, ай наздраве, пийте една ракия менте и се молете доктора утре да ви иска само 100 кинта :lol:
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

;-)

Мнение от balbi »

Mmmmmmdam.........
;-)
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

sofiya написа:
happy again: Преоткрихме хубавата страна на живота в България.
само се чудя, коя ли е хубавата страна на живота в БГ - да ти взривят входа, изнасилят в градинката, гръмнат на улицата, или може би мизерната заплатка, благодарение на която всеки месец взимаш на заем ( ако има от кой) и се чудиш днес сирене ли да ядем или чушки, също може би е гот да те обиждат някви простаци с 2 кила златни ланци, да се буташ в студеня рейс , да те псуват някви нервни полу-шофьори, да слушаш чалга носеща се от всеки ъгъл и най-простата гейша да е облякана по-добре от теб с твойто више образобвание..е, благодаря, за много хубав живот се сещам в БГ, хеххехе, ай наздраве, пийте една ракия менте и се молете доктора утре да ви иска само 100 кинта :lol:
edinstvennata razlika v Canada e che tuk pone ti davat na zaem
inache i tuk edva se jivee s edna zaplata
a, niamame i chalga ama ima oshte po zle - Rap
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

sofiya написа:
happy again: Преоткрихме хубавата страна на живота в България.
само се чудя, коя ли е хубавата страна на живота в БГ - да ти взривят входа, изнасилят в градинката, гръмнат на улицата, или може би мизерната заплатка, благодарение на която всеки месец взимаш на заем ( ако има от кой) и се чудиш днес сирене ли да ядем или чушки, също може би е гот да те обиждат някви простаци с 2 кила златни ланци, да се буташ в студеня рейс , да те псуват някви нервни полу-шофьори, да слушаш чалга носеща се от всеки ъгъл и най-простата гейша да е облякана по-добре от теб с твойто више образобвание..е, благодаря, за много хубав живот се сещам в БГ, хеххехе, ай наздраве, пийте една ракия менте и се молете доктора утре да ви иска само 100 кинта :lol:
Не мога да разбера, защо когато някой, някъде се чувства щастлив, винаги ще се намери друг да го убеждава, че не е така?
Що за хора сте? Нали всички си мечтаем за по-добър живот? Е, навсякъде има проблеми. Затова различните хора, с различните си проблеми, различните си усещания - чувстват различно. Е, аз пък се радвам, когато разбера, че някой се чувства щастив, независимо къде живее, че се е научил да оценява това което има или е имал!
Затова - бъдете щастливи!
Rosi

Мнение от Rosi »

Последно промяна от Rosi на Пет Апр 23, 2004 12:25 pm, променено общо 1 път.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Minalata sedmica hodih v Ottawa da si vadya medicinsko za driving test go iziskvat ,v edna klinika na recepciyata mi kazaha 100kinta ,razbuchah se i nakraya sekretarkata kato razbra ,che imam zdravna karta ot Qc. mi kaza ,che tarifata e 35d. Da ama ne ,kogato vlyazoh pri doktora da mi premeri kravnoto i da se podpishe ,tarifata beshe otnovo 100,obyasnih mu ,che imama zdr. karta i na recepciyata sa se korigirali na 35d. ,a toy otide da im se kara ,che pak sa se obarkali ,a men me podkrepi duhgovno ,kaza mi -nyama strashno momko ,kakvo sa 100d. za edin truck driver ,nali ste rabotish za mnogo pari .E platih i si zaminah ,v prednata klinika mi iskaha 150d. ,ta se setih kak v Bg. tiya neshta se opravyaha s edna kutiya shok. bonboni ili edno neskafe,da zamislih se posle no v Bg. zaplatata 200lv. ,a tuk 2000 imat pravo i tova me uspokoi i izgivyah edin priyaten izpalnen s pripovdignato nastroenie den.
Ostavyam na ;negativistite; da si mislyat :da zaplatite i cenite razlichni ,no otnoshenieto edno i sashto ili kakto se kazva v sentenciyata bolen na leglo se ebe.
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Ами емигрантската болест си е това според някои като си навънка у вас си искаш, като си у вас навън искаш. Една позната беше в Бг за 2 месеца дългоочаквано пътуване чак и се искаше да остане повече, но още на първта седмица мислеше за обратно (Монреал), и каза ако ходя пак там за седмица две не повече мдаа.
Аватар
sofiya
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:08 pm
Местоположение: MTL
Обратна връзка:

Re:

Мнение от sofiya »

niamam nishto protiv, neka sa si shtastlivi horata, samo iskam da mi kajat koi sa hubavite strani na jivota v BG ! :?: :o :wink:
Заключено