Съгласие за емиграция от бившия съпруг?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
decatur
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Яну 28, 2006 5:11 am

Съгласие за емиграция от бившия съпруг?

Мнение от decatur »

Вярно ли е,че е необходимо съгласието на бившия съпруг (при положение,че имате заедно дете)за да се подадат документи за емиграция?Става въпрос за съгласие не за детето,а за мен?
borsay
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 11:34 am
Местоположение: Saint Liban

hi

Мнение от borsay »

iska se saglasieto mu samo za deteto, ako e pod 21 godini. da ne si robinya, che sthe ti tryabva negovoto saglasie za tebe, ako e taka ne znam :D
barbi
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Мар 19, 2006 11:32 am
Местоположение: plovdiv

Мнение от barbi »

Da - notarialno zaverena deklaracija , 4e e saglasen da emigrira6. Az sam v sa6tata situacija.Minah ve4e intervu i trjabva da izpratja do Bukure6t to4no tazi deklaracija v protiven slu4ei nemoga da prodalga. Uspeh!
nobleman

Re: Съгласие за емиграция от бившия съпруг?

Мнение от nobleman »

decatur написа:Вярно ли е,че е необходимо съгласието на бившия съпруг (при положение,че имате заедно дете)за да се подадат документи за емиграция?Става въпрос за съгласие не за детето,а за мен?
Da vyarno e! Dori i da ne ya dadesh tazi deklaratziya v na4aloto, posle na interviuto si dlajna da ya predostavih. Nie malko ne ya nosihme, zatova se naloji da po4akame s okolo mesetz pustite mu sertifikati.
marcho_bg
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 5:43 am
Местоположение: Sofia-Montreal,QC
Обратна връзка:

Мнение от marcho_bg »

Здравейте :)
Винаги се иска декларация за съгласие придружаваща документа за развод. Адвокат ми обясни че тази с тази декларация оставащите в БГ половинка дете или деца няма да имат претенции за присъединяване на ДЕЦАТА към родителят който отива в Канада. Т.е. ако мъж замине и остави жена си с която се е развел и детето си в БГ, майката може да предяви претенции към бащата за издръжка, наставничество или дори присъединяване на детето към бащата. ... (малко сложно го написах ама дано да го разберете) :)
Je vous souhaiter tout le bonheur du monde !!!

DCS Vienna - 25.10.2005
Accuse de .. - 30.11.2005
Entrevue - 14.04.2006 - OK
Médecine - xx.xx.2006
Аватар
iv
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 2:04 pm
Местоположение: Toronto, Nort York

Мнение от iv »

МНОГО СЪМ УЧУДЕН! На кой или коя са му искали декларация от бивш съпруг/а за разрешение за емигриране? А декларация за следбрачни връзки да ли изискват? :(
на циганина давали царство, а той: А има ли хляб?
marcho_bg
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 5:43 am
Местоположение: Sofia-Montreal,QC
Обратна връзка:

Мнение от marcho_bg »

На мен ... на приятел колега който замина миналата година и на мъжа на колежка който сега дества по процедурата ... ако се разтърсиш тук из форума още няколко души са им искали такова нещо ...
Je vous souhaiter tout le bonheur du monde !!!

DCS Vienna - 25.10.2005
Accuse de .. - 30.11.2005
Entrevue - 14.04.2006 - OK
Médecine - xx.xx.2006
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Мнение от mirkaa »

Разбирам, че на някой хора са им искали такива декларации, но това е пълна лудост, и как е възможно??? Да не би да е във връзка главно с попечителството на детето.

Какво става ако:
1.Има повече от един бивш/а съпруг/а??? Да не би да искат декларации от всичките, или може би само от последният/а??? :lol:
2.Ако нямате деца с този бивш/а?? Ами ако не знаете този човек къде е, жив ли е, и т.н.???
3.А ако този бивш не е българин, или живее извън страната, и вие пак нямате деца, тогава какво ще искат???

Склонна съм да вярвам, че става дума за персонални случай, и че се действа според ситуацията.

Може ли някой да ми каже, примерно, дали познава ЛИЧНО такъв човек, на когото са искали декларация от бивш, при положение, че не са имали деца?? Съмнявам се....
third generation immigrant :)
vadelia
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Фев 15, 2006 7:18 am

декларация

Мнение от vadelia »

Хей, хора, дано това с декларациите от бивш съпруг да не е вярно!!! Каква е логиката да ми искат декларация от бившия съпруг дали е съгласен да емигрирам, след като аз от почти 5 години съм омъжена за втори път (щастливо :-) ) и кандидатствах за емиграция в Квебек с настоящия ми съпруг. И сага ако ми поискат такава декларация от бившия, ще е един голям абсурд и ужас за мен.
Дълго се двоумях дали да отбележа във формулярите за Виена, че съм била омъжвана повече от един път. И вече бях решила, че няма да го споменавам изобщо, когато тук във форума попитах дали ще ми искат такава декларация от бивш и ми казаха, че няма да искат за мен, а само за детето, ако имам такова (а аз нямам). Така, след това, реших да не скривам факта, че съм била омъжвана преди.... и четейки тази тема отново тук, ме обливат студени душове, като знам колко трудно се отървах от бившия ми и сега ако ще трябва той да ми подписва такава декларация ще започне същия ад на преследване и ужас. Боже упази!!! Моля ако някой наистина има достоверна информация и е в ситуация като моята - да ми пише лично или тук. Ще съм много благодарна.
Ситуация - омъжена за втори път, втория брак е вече 5-та година, още нямам деца, кандидатствах със съпруга ми (настоящия разбира се :-) )

Благодаря Ви!!!
desisa
Мнения: 104
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 4:39 am
Местоположение: Toronto, North York

Мнение от desisa »

Аз имах същият проблем и за по-сигурно попитах директно във Виена.
От там ми пратиха отговор, че ми е необходима само декларация от бащата, че е съгласен с имиграцията на детето.
Не се тревожи за друго тъй като ти нямаш деца няма да ти трябва нищо повече.
Но ако все пак искаш да си на 100% сигурна направи запитване във Виена.
Успех!
plisanto
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2003 10:14 pm
Местоположение: Montreal zavarnal se v BG

????????

Мнение от plisanto »

AZ sam na treti brak i mi iskaha saglasie na dvete biv6i plus i dvata razvoda i to orginalite Uspeh
Заключено