Priziv kam vsichki "Da pomognem na Doktora"

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Sergo
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 2:20 am
Местоположение: BC

Мнение от Sergo »

Dok imam edna idea za teb ama ako ne ti haresa ne go vzemai li4no tova e prosto idea, znam 4e mnogo hora go praviat, ako se obarnesh kam podhodiashtata carkva mogat mnogo da ti pomognat i da napraviat jivota ti mnogo lesen e shte spresh alkohola cigarite hazarta ama shte ti nameriat edna poslushna sapruga dom i rabota po specialnosta i deteto shte gledat kogato se naloji, shte hodish na carkva vsiaka nedelia, dori moje da namerish spasenie za dushata si

Nazdrave
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

Моята ръка си е протегната -- 50 КАД ги има от мен.

Моля да прати Хълбой или Док на foxxbatter@gmail.com емейл с име и дата, и адрес на който да го пратя (надявам се не БГ :wink: ). Нямам проблем с пост-дейтнат или чек със сегашна дата, но разликата в изписването на името може да има проблем с банката -- затова ще го напечатам на пишеща машина.

Дано парите бъдат полезни :thumbsup:
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Doctora

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Javno veche sme gotovi da izpalnim tova koeto resihme a imenno da pomognem na Doc.
Ne se zasjagam che se otklonjavate ot temata.
Stiga da resite kakvo iskate da pravite s druzestvo, fondatsia kakvoto namerite za dobre.
Az moga da predostavja adresa na ofisa za sedaliste.
I da se kandidatiram za kasier.
Ako se sabere po znachima suma moga dori da plastam lihva za sredstvata koito sa pri men dokato ne se izrazhodjat za nesto.
Taka kakto plastam na mnogo drugi hora.

Koito iska da prasta pari s Wetern Union da ide pri agent na
W. Union I da kaze che iska da prati transfer na imeto na
Doktor Dktorov.
( kakvo ime sam izbral samo , dali ima drug s takova v Ottawa, )
Platim transfera v Ottawa, Ontario Canada.
Za da ne machite kolegata agent mu kazete che iskate da pratite
50 -100 CAD. $ I toi ste vi kaze kolko struva v mestna valuta za horata koito ne ste v Canada.
Sled tova mi pratete L.S. za da mi kazete nomer na transfera toi vinagi e ot 10 tsifri I go ima na razpiskata kojato ste vi dadat.

Za tezi koito iskt da pratjat prazni chekove, s podpis i suma.
Molja prilozete malko listche s Ime ili Nickname vav foruma edno ot dvete.
Sasto adres za da moze da vi varnem s Doc. sumata.kojato prastate.
Za predpochitane na malak list za da moga da go zalepja samo na plika i da ne gubja vreme da pisa adresi.

Trudno mi e da pisa e-mail na vseki ako njakoi iska da pita nesto pisete mi L.S . ste vi otogvorja pochti vednaga.

Prastaite pismata na address

Ottawa Foreign Exchange
101- 1500 Bank Str.
Ottawa, ON
K1H 7Z2

Attn. Doc.



Pozdravi

Hullboy
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Много страници, пълни с човещина и желание за помощ. Само че все пак става дума за 50 долара, които са си едното нищо, изкарват се за 3-4 часа, и с тях и без тях - все тая. Аз само едно не видях - Док да казва - "Реших! Идвам! Приемам помоща!" Има една поговорка - "Насила можеш да вземеш, не можеш да дадеш". Та и ние така - според мен, докато Док сам не вземе решение и не се гмурне в дълбокото няма как да му помогнем. Емиграцията си е риск, и смелост, и здраво бачкане, и учене, и какво ли още не. Та, ако човек не е готов за това - и пет коли да му купим, и 10 000 долара да му дадем, все тая! Лично аз бих помогнала по-скоро с нещо по-човешко, като например, ако дойде тук, да му организирам някой да му гледа детето 2-3 дена в седмицата без пари, да му се намери по-бързо работа и да му се помогне да се адаптира. Но докато той самия не реши какво точно иска и как поне приблизително би могъл да го постигне, всяка помощ е малко странна, като да обясняваш на умиращия от глад вредата от преяждането.


Док, вземи най-накрая някакво решение, за да можем и ние адекватно да ти помогнем. Бройте ме и мен с 50-те долара, ако нещата опрат до там, Хълбой лесно ще го навестя. :lol:
:beer:
Let it go...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Хайде някой да обобщи важните неща, едно кратко HOWTO - всичко около написването и изпращането на чековете и когато Док е готов, просто да се действа. ;)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Здравейте на всички,направих си труда да прочета всички 11 страници.Удовлетворяващо и достойно за уважение е желанието на всички да помогнат на другарчето в беда ,но не се ли замислихте дали това е най правилната форма която се предлага ,да се съберат 2000 д. с които Док да си закупи кола с която да работи,да печели и по този начин да я изплаща.Аз лично съм с малки резерви,а именно кола на стойност 2000д. в Канада е нож с две остриета,както може да бъде полезна така може и да причини многобройни разходи по ремонт и поддръжка,както и е голяма вероятноста на 2ия,третия месец тотално да издаде бакажа и да се скраира.И при това стечение на обстоятелствата какво се получава,Док няма кола с която да работи и да изкарва пари ,а в същото време е поел ангажимент да изплаща нещото което не може да ползва и вместо с това начинание да сме му полезни ,може да се окаже ,че само сме му навредили.
За това предлагам да насочим темата в друга посока ,всеки да предложи някаква друга форма с която да му помогнем със събраните 2000д.Аз например се включвам със 100д. с които да му бъдат закупени 10 литра домашна канадска гроздова ракия с която на първо време да омекотява културния и битов шок който му предстои. :D
Вие сте на ход с подобни оригинални и полезни идеи подобно на моята ,която считам Док с голямо удоволствие ще приеме. :D
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

бате, и за $1000 има малки бъгита с които да се джитка за доставки. :wink:
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Doc

Мнение от hullboy »

Zdrasti Bate

Bare kade izchezna ti che mi bese domachnjalo za teb.

Ne dei da plasis Doc, toi i bez tova e obarkan.
Njama takava kola deto dnes varvi, minava na pregled, i utre izvednaz se chupi.

Mojata parva bese za 3000 $ karah ja 2 god. nisto i njamse i ja prodadoh za 2000 $.

I da stane nesto drebno nali izkarva, ste si plati remont. No toi njama da e 2000 $ a 100 - 200 -300 $

I da se zabavi Doc. s plastaneto ste spodeli vav foruma ste mu dadem dopalnitelno vreme. Lihva ne iskame.

Takiva pari za remont se izkarvat za 3 dena a tja njama da se schupi na 3 den.

Da mu kupim kola za 10 000 ne e realistichno, nito pak e cost efective.

Za rakijata dobre predlagas, ama neka tova da e za postestaneto.

Pozdravi

Hullboy
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

здр!
bateto дава правилен курс, но виждам че не среща разбиране от останалите, които съсредоточени в дърветата (пиците) не успяват да видят гората (живота, вселената и всичко останало).

Вдъхновен от bateto и oт KolioBalkanski бях осенен от идея, която ще реши всички проблеми на Док и ще му осигури меко кацане в Монтреал - може и друг град, ама трябва да е по-големшък, че да е в състояние предложи долуизброените екстри.

Давам думата на KolioBalkanski -
KolioBalkanski написа: та дайте да направим сметка
излизате на суши
сметка - 80-100 ако си хапнете като хората в готин сушихауз
оставяте колата на паркинг
$20
въртите по барове с таксита
$40 на вечерта

пиете на корем
10 бири - с бакшиша $100
мадамата 3-4 коктейла - $60
няколко малки шота - $60

отивате след пиенето на китайско - $50

след това отивате с мадамата на масаж или се возите на рикша - $100 най малко

кокаина не го броим нито бакшишите за влизане на барове (поне $300)

а ако отидете и на хубав стейкхауз или на френски ресторант и решите сериозно да си пийнете
верно че 2000 са много ама човека иска да е добре и да има резерви.
Смятам че културния шок ще бъде преодолян от раз, при това без засилване, като евентуални последици предвиждам средна до тежка форма на махмурлук, лечима с шкембе-чорба и бира, приложени вътрешно.
Остава да се намери дама, която да участва на добра воля в така предложеното начинание, но този проблем считам за лесно решим, предвид горепосочените предложения и разбира се наличието на левент като Доктора.
Сумата от 2000$ си остава, но целта мисля е по-благородна от разни пици дето щял да ги разнася Доктора по имигрантските свърталища.
:D
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Shock
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Яну 01, 2006 10:08 pm
Местоположение: Solun
Обратна връзка:

re

Мнение от Shock »

И аз мисля, че Батето има право до някъде ..и за това аз измислих ..за мен лично със 50/100 долара повече или по-малко финансовото ми състояние не се променя осезателно :) , така че в случай, че на Док колата се повреди толкова зле и не става за ползване не бих си искал парите обратно ..Док неискам обаче да те засегна по някакъв начин, нали ме разбираш правилно ? И пак казвам, че не мисля за задължително Док да направи точно това, което ние му казваме с тези пари , ами ако той намери по добра употреба ? Така де, помоща си е помощ ,за да е помощ:)
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Doktora

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Dnes pristigna parvija chek za Doc.
Izprastacha e Stoynev

Nadjavam se poveche hora da posledvat negovia primer. Za da pomognem na Doc


Pozdravi

Hullboy
M.Sc.
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 8:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от M.Sc. »

Hullboy, moiat 4ek shte se zabavi do kraia na meseca zashtoto pomagam na drug balgarin...
Pravi tova koeto neiskash da ti napraviat!
Заключено