Priziv kam vsichki "Da pomognem na Doktora"

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
anakim
Мнения: 117
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2003 5:59 am
Местоположение: Canada Quebec Montreal

Мнение от anakim »

Една идея: Това да стане с участието на Българската църква в Канада таке че тя да бъде основен орган в тази дейност, а и идеята е много хуманна и християнска!!! :D
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Doc.

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Foxxbatter spoko ne e otisla idejata v 3 –ta gluha.
Ima prichina i nai dobre da ja spodelja za da po jasno na vsichki i da ne se spekulira.

Poluychih lichno saobstenie ot Doc. v koeto toi objasnjava s izvinitelni prichini zasto ne moze da tragne vednaga, no pojasnjava che ste e skoro.

Ne sam pusnal adresa kade da se prastat chekovete zastoto te trjbvda da se napisat na imento na njakogo. Osven ako ne iskate da gi prastate prazni samo sas suma no bez ime koeto e vaiant. No pak ostava problema s kontrola na chekovete kolko na broi sa prateni.

Kakto spodelih predpochitam da sa na imeto na Doc. za da znajat pone dvama choveka ( az i toi ) kolko sa, i na kakva stoinost, za da ne me obvini njakoi posle men v prissvojavane na njakoi chek.

Doktora ot svoja strana kato zrjal maz, ne iska da razkrie vse oste imeto si zaradi takiva kato mumjata primerno. Az go razbiram.
Neka da se saobrazim s tova negovo zelanie. A kato diode vreme da se prastat chekove ste razkrie imeto si.

Doc. ne e loso da blagodaris I na tezi hora koito mi pratiha lichno saobstenie i sa gotovi da pomognat no darzat na anonimnost. Te sa oste okolo 5 choveka.

Ako ima njakoi ideja kak da se saberat parite bez da se razkriva na Doc. imeto pisete.
Ima variant s Western Union na koito sam agent v Canada.
Tam moze da se pise vsjakakvo ime, nail az izplastam parite.
No tozi variant e po skap zastoto ima taksa za prastane, kojato se plasta ot izprastacha. V granitsite na Canada e 12 $ taksa za da se pratat 50 $ i tova oskapjava pratenata suma.

Vaznoto e zelanieto I gotovnostta da pomognem. A kato doide vremeto pochvame.

Pozdravi

Hullboy
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Ми на мен ми допада:
Чек с попълнена сума и подпис, но без дата и име на получател - в момента, в който парите бъдат изтеглени, аз имам информация от банката - не знам за какви злоупотреби може да става въпрос!
На мен лично не би ми хрумнало, че някой друг ще усвои парите, вместо Доктора!!! Хич не ме притеснява да ти пратя чек без име!
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

Kakvo shte kajete da se sazdade neshto kato organizacia i tia da otgovoria za parite si t e vsichki nei chlenove shte reshavat kade i na kogo da se davat parite i shte se sledi za tiahnoto opolzotvoriavane.
Tova bi pomognalo i za nashite siraci kogato stane vapros za blagotvoritelnost !!!

Molia da chyia drygi mnenia !!
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Doc.

Мнение от VanBC »

hullboy написа: ... Doktora ot svoja strana kato zrjal maz, ne iska da razkrie vse oste imeto si ...
Желещите да напишат име на чека, могат да се свържат с Док и да получат нужната информация чрез лични бележки.
Obey gravity ... It's the law!
M.Sc.
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 8:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от M.Sc. »

Prashtam 4ek bez ime....ne me pritesniava...doveriavam se izcialo.

Ideiata za fond-kasa e prekrasna...dori az parvi podmetnax za neia, no tova ne e ot zna4enie. Iskam samo da dam vizdaneto si za tozi fond-kasa. 4e triabva da ima upravlenie e iasno. Az sam matematik...no ot finansii ne razbiram. Neka se ogledame i vidim vav foruma koi sa finansisti. D apusnem anketa ili neshto ot tozi rod.
Za upravlenieto na fonda...mislia 4e triabva da se sazdade tema( neka moderatorite ili Administratora kaze) v koiato publi4no vav foruma da se vzima reshenie na koi da se otpuskat pari i podrobnosti...( bez da se spomenava imeto do okon4atelnoto potvarzdenie ot foruma) Tuk ve4e e ot ogromno zna4enie nashata 4ove4nost s koiato da predrazpolozim xorata kam doverie kam foruma( tova e mnogo vzrivoopasna 4ast...zashtoto samo edna podigravka bi srinala vsi4ko).
Sabirane na fonda. Xubavo e da se pomisli za edna bezboleznena za vsiako domakinstvo suma, koiato da e realna i da pozvoli da se privlekat pove4e 4lenove. ( V tazi vrazka iskam da kaza 4e, i foruma ima nuzda ot finansova podkrepa...neznam koi plashta za poddarzaneto mu).
Oshte edno si mislia...pri dobro upravlenie na fonda ...zivot i zdrave...mozem da pomislim i za sredstva s koito da se pomogne ili postroi Balgarska carkva( nadiavam se pravilno me razbirate....ne si mislete ot roda " oshte ne iaxnal magareto i si klati krakata).

Mozem mnogo da si pomognem i obedenim s tozi fond.

I oshte edna malka ideia...vizte Italianci....poliaci...i drugi nacii koito vapreki 4e sa imigranti ...misliat parvo za SEMEISTVOTO SI...naemat na rabota i pomagat na srodnici ot Italia. Ta dobre e da se pomisli i po vaprosa...za vzaimopomosht...s informacia...bilo za rabota, bilo za biznes...bilo za vsi4ko koeto shte ni napravi po-sploteni i edinni.

Az taka mislia. Moze i da gresha. Popravete me.
Pravi tova koeto neiskash da ti napraviat!
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

M.Sc. евала! И аз си мислех нещо подобно - крайно време е да се стегнем!
Освен това нали всички знаем - дарение=> по-малко данъци...
Доста българи сме тук - вервам, че нещо можем да направим, та да не ни е срам да се наречем такива! :beer:
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
Shock
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Яну 01, 2006 10:08 pm
Местоположение: Solun
Обратна връзка:

ре

Мнение от Shock »

Хълбой, здравей, аз до сега не съм използвал чекове като средство за плащане ...по-лесно ми е да пратя пари по western union, не ме притеснява, че се оскъпява, също не ме притеснява на чие име ще ги пращам! Новата идея е интересна , съфорумци. Незнам законите в Канада , но тук отркиването на такова дружество например си има своята правна част, т.е. трябва да е издържано и да е създадено по определени правила..ако наистина се реши да се прави , трябва да си дадем сметка, че ще има и такива неща , които пък от своя страна могат да се окажат времеемки , също и за самото създаване, признаване и легална дейност ще са нужни пари ..аз като неуспял правист само констатирам и пак казвам не претендирам, че нещата ще са същите както тук в Гърция, просто ми изглежда логично и там да са подобни.
M.Sc.
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 8:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от M.Sc. »

Mnogo pravilno Elia...
Pravi tova koeto neiskash da ti napraviat!
M.Sc.
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 8:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от M.Sc. »

Hullboy, izviniavai 4e, davam lek zavoi ot prekrasnata ti i blagorodna tema. No znaesh, ve4e koi e gotov. Kazvash...prashtam pari. A tazi ideia se prokradna sama po sebe si i nabira skorost. Nadiavam se 4e, ne sam te zasegnal...Iskrenni pozdravi
Pravi tova koeto neiskash da ti napraviat!
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

А по правния въпрос - доколкото знам има Бг дружество тук - нещата може да не са чак толкова сложни!
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Do hullboy !!!
Molia te, na tozi e-mail adres da mi izpratish adres na koito da izpratia 4eka i vsi4ko neobhodimo po slu4aia:

kalinbozhkov@yahoo.com
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
Shock
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Яну 01, 2006 10:08 pm
Местоположение: Solun
Обратна връзка:

re

Мнение от Shock »

Елия, неказвам че са сложни просто подхвърлих, че най-вероятно и там съществуват. А вие , които сте там можете да разберете много лесно като се допитате до подходящия човек или институция.
M.Sc.
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 8:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от M.Sc. »

Hullboy,

privet i ot men. Prati mi ako obi4ash vsi4ko koeto e neobxodimo da se napravi kato informacia za 4eka....na adres:

g_stoevs@yahoo.ca
Pravi tova koeto neiskash da ti napraviat!
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

V kraina smetka taka li shte stava - vseki si prashta mail na Hullboy i se razbira individualno? Ne e li malko slojno?
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Заключено