Priziv kam vsichki "Da pomognem na Doktora"

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
DrJack
Мнения: 213
Регистриран на: Пет Фев 20, 2004 7:01 pm
Местоположение: MTL downtown
Обратна връзка:

Мнение от DrJack »

Pak nqma garancii - problema s residentyrite e 4e tam discriminaciqta e oste po-golqma.Za da imash shans trqbva da imash golqm shef tykashen lekar zad gyrba si - abe to4no kakto v BG e.
Ima pove4e vuzmojnosti za resident v selo v USA otkolkoto v selo v Canada.Za golemite hubavi bolnici v golemi gradove - mnogo slojno i na dvete mesta, makar 4e ako imash visok resultat na canadskiq STEP moje pove4e da go za4etat v USA. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
I am whoever I say I am, If I wasn't then why would I say I am....
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

разбрах за някаква програма , при която лекар с диплома от чужбина може почти директно да започне работа като доктор. Става дума за отдалечени и сурови райони и ангажимент за няколко години. Не знам как обаче да проверя това "зрънце". Ако имате идеи - моля!
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

mama_kenga написа:разбрах за някаква програма , при която лекар с диплома от чужбина може почти директно да започне работа като доктор. Става дума за отдалечени и сурови райони и ангажимент за няколко години. Не знам как обаче да проверя това "зрънце". Ако имате идеи - моля!
В Британска Колумбия има такава програма, но тя е за хора с дипломи от английскоговорящи страни - Англия, Австралия, Южна Африка и т.н. Първият бълагарин който "стана" доктор в БК мина по тази програма - дойде от Южна Африка направо с работна виза и осигурена работа като доктор в едно градче на границата с Албърта. Изкара там 3 години и, докато работеше, си взе изпитите. През цялото това време беше на работна виза, чак след като си взе изпитите и се регистрира с консула, кандидаства и получи Permanent Residence.
Obey gravity ... It's the law!
pol
Мнения: 302
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2003 6:16 am
Местоположение: Sofiq

Мнение от pol »

ima rabota be hora ,mogo rabota
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Докторе един съвет от мен, който се вижда на ден с поне 2-3 семейства.

АКО НЕ ЗНАЕШ ФРЕНСКИ - няма какъв да го дириш тук, АКО си тръгнал да ставаш доктор в Канада!!!!!!

Тук може да минеш "тънка лайсна" със социал и на черно, но това ще те отдалечи от докторлъка, а няма да те приближи.
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

mama_kenga написа:разбрах за някаква програма , при която лекар с диплома от чужбина може почти директно да започне работа като доктор. Става дума за отдалечени и сурови райони и ангажимент за няколко години. Не знам как обаче да проверя това "зрънце". Ако имате идеи - моля!
Аз от трета страница говоря за тази програма! Става въпрос за хора със специалност, работили по специалността си през последните 12 месеца и с резидентски статус. (на канадски резидент; не медицински). Тази програма е валидна в Онтарио; това е т.нар. fast-tracking и информация за нея има на сайта, който му дадох по-рано - на лекарите, завършили в чужбина:
http://www.imgo.ca/index.html

http://www.cpso.on.ca/

Сигурно подобни програми има и по другите провинции, но не съм запозната.
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

beckythomas9 написа:
Явно наистина много малко хора имат представа как се изравнява лекарска диплома. ..

...След като издържи изпитите (3 на брой, както някой бе посочил) трябва да си намери място за резидент. .... защото местата са кът. Може да има късмет, но може и да няма... Има хора, които от години чакат да си намерят резидентско място....

... Затова аз пак казвам; погледни възможностите за работа като специалист в неособено атрактивно място. Има такава опция за хора, които в последните 12 месеца са работили по тясна специалност и са резиденти на Канада...
Becky parvo mnogo pozdravi ot Tom Soyer :)
Sega po mnenieto ti:
1-vo: ne vajno kolko hora vav foruma znaiat kak se priravniava lekarska diploma... dostatachno e tezi koito shte priravniavat da znaiat...
2-ro: kakva e operativnata definicia na kasmet za residentsko miasto (t.e. kakvi sa statisticheski danni za lekarite imigranti izdarjali izpiti...i namerili rezidentura)
3-to: preporakata ti za proverka za rabota v neatraktivno miasto provincia e mnogo dobra pista za prouchvane (chuval sym ot bg lekar, che v Manitoba stavalo vednaga. ne znam kolko e viarno, na koito mu traibva da si proveri)
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Ognen_led написа:
beckythomas9 написа:
Явно наистина много малко хора имат представа как се изравнява лекарска диплома. ..

...След като издържи изпитите (3 на брой, както някой бе посочил) трябва да си намери място за резидент. .... защото местата са кът. Може да има късмет, но може и да няма... Има хора, които от години чакат да си намерят резидентско място....

... Затова аз пак казвам; погледни възможностите за работа като специалист в неособено атрактивно място. Има такава опция за хора, които в последните 12 месеца са работили по тясна специалност и са резиденти на Канада...
Becky parvo mnogo pozdravi ot Tom Soyer :)
Sega po mnenieto ti:
1-vo: ne vajno kolko hora vav foruma znaiat kak se priravniava lekarska diploma... dostatachno e tezi koito shte priravniavat da znaiat...
2-ro: kakva e operativnata definicia na kasmet za residentsko miasto (t.e. kakvi sa statisticheski danni za lekarite imigranti izdarjali izpiti...i namerili rezidentura)
3-to: preporakata ti za proverka za rabota v neatraktivno miasto provincia e mnogo dobra pista za prouchvane (chuval sym ot bg lekar, che v Manitoba stavalo vednaga. ne znam kolko e viarno, na koito mu traibva da si proveri)
Мерси за поздрава, обаче "неговата" е Беки Тачър. :lol: :lol:
1. Да, така е. Именно затова вече няколко пъти предложих сайтове, които са с най-достоверна информация по темата.
2. Не зная, но преди месеци гледах W5 (предаването на СВС) посветено на тази тематика; та там коментираха, че никой не ти дава информация защо един е приет за резидент, а друг не - затова споменах думата "късмет" - там ставаше въпрос конкретно за имигранти с лекарска диплома.
3. И аз така съм чувала, но не от "първа ръка", затова не съм сигурна.
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

beckythomas9 написа:Мерси за поздрава, обаче "неговата" е Беки Тачър. :lol: :lol:

Aa Beckito na Thom bila Tacher... Zabravil sym. Glei kak te obarkah :wink:
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Приравняването на дипломите е дълъг и сложен процес.Не е свързан със следване отново в канадски университети.Трябва да се вземат четири изпита от които трите са по медицина а четвъртия ТОЙФЕЛ.Тъй като последният важи две години за препоръчване е да се държи последен.За подготовката по тези изпити има учебници и материали за отработване на тестовата система,което е много различно от начина по който сме учили медицината в БГ.
Така или иначе говорим за яко четене и то на английски.Без разсейване!
Тези които са чели/независимо за какво/ знаят как се учи когато в стаята да теб има дете.
Знаят също и как се учи ако трябва да работиш за да се издържаш-НИКАК.
Просто бачкане и четене са две много трудно съвместими неща.Ние като студенти излизахме в сесии за да учим необезпокоявани а какво остава сега..........на тези години плюс грижи за работа,пазаруване,опити за готвене,пране,отделяне време за детето/то горкото си търси внимание/.И всичко това ако трябва да се прави сам..........трудно.Много трудно!
Е за това на мен ми се завъртя мисълта за социала като вариант,който би ми осигурил свободно време за четене,ако се докопам до него разбира се.
Нищо друго!
Единствената ми презумция е тази.
Другото което прави впечатление е,че има БГ лекари в Квебек които също четат форума но се натискат и никаква информация не дават.Защо ли се получава така?
Питам риторично и отговор не искам.
Благодаря на всички взели отношение по темата за мен пусната от Хълбой!
Благодаря Ви за желанието да ми помогнете!
Дано не се налага а наложи ли се ще си кажа.
Авек респе към всички!
Док.........
TROUBLEMAKER
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

Ok Dok
Kade da prashtam parite ?
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Хул нали беше във френската част , може да се установиш там и да получаваш помощи, а да приравняваш в Отава, което е оттатък реката. Плюс има едно момче тук от Хул което и работа на петия ден може да намери за някой лев отгоре. А от Тойфела нема да се пуашиш, като дойдеш ще ти изпратя дискове с тестове за самоподготовка :D. Ти другите изпити нагласяй. Поизясняват се нещата, нес па :D ?
Циганите - на Сатурн !
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

V Manitoba, mai niama vazmojnost da se zapochne doktorlaka VEDNAGA. Iziskvaniata za da ZAPOCHNAT da te aesvat sa:

must be a permanent resident (landed immigrant) or Canadian citizen;
must be a resident of Manitoba for at least 9 consecutive months before the CAPE assessment date;
must have a minimum of one year of postgraduate medical training acceptable to the College of Physicians and Surgeons of Manitoba;
must have practised primarily in general practice (primary care, family medicine);
must have been out of practice no longer than 10 years prior to March 31, 2005;
must have an unexpired pass standing on the Medical Council of Canada Evaluating Examination (MCCEE)* or Medical Council of Canada Qualifying Examination Part 1 (MCCQE1)
*MCCEE must be obtained after January 2002. This is in order to fulfill the requirement for entry onto the conditional register.'

Za poveche info:
http://www.gov.mb.ca/health/mlpimg/

Pogovorih s edin indiets koito e priravniaval skoro...ta toi kaza slednoto (ako sam razbrala dobre)

a) Chovek se gotvi za izpita po english i za vaprosnia izpit posochen po-gore v kashti na spokoistvie (dokato ima koi da mu gleda deteto)

b) idva tuka vzima izpitite vednaga (mestnia izpit po angl. niama davnost ako se ne laja) i bachka 9 mesetsa visokoplatena (12-20 CAD)nekfalifitsirana rabota (v stroitelstvoto primerno, kara taxi, raboti kato sanitar v bolnitsa i t.n.) da ponadipli niakoi lev i podava docs za assesmant...Polojitelnoto e che v Winnipeg sviasno jilishte moje da se nameri za 300-400 CAD, hranata za dvama bez glezotii e 300 CAD, detegledachka moje da se nameri za 6-7/h, a deteto moje da stoi do 5 na zanimalna v uchilishte (ne proverena lichno informatsia), pravitelstvoto dava po 200-250 CAD detski na mesets, dopalnitelno za Koleda. T.e. jivota e mnogo po eFtin ot Toronto primerno...

c) Po chukarite za 3-5 godini KATO lekar s chastichni prava i posle pei sartse...

Sas zdrave...
bravo

Мнение от bravo »

Tai to, ako ne znae frenski Doktora, 6a umre ot glad.
Mnogo hora si jiveiat i rabotiat bez frenski, i lekari daje.
Peditarkata na deteto mi kara s rudimentaren frenski, samo angl. i e silen.
da ne sam goloslovna, D-r CHIU, v walk-in clinic na sherbrooke -west.

Otnosno stipendiata ot kolej i sociala, razlikata e ne pove4e ot 100 kinta, ama v koleja 6te triabva da si zima izpitite, i da 4ete Dok, ta tva mu krade ot vremeto za priravniavane. Kakva garancia ima, 4e 6te mu dadat stipendia, ako e samo zaem? zadlajniava izli6no.

sociala e nai-neangajira6to i nai-mnogo svobodno vreme dava, tai mislia az.
M.Sc.
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 8:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от M.Sc. »

Temata zacikli. Imam edno predlozenie...neka Dok si izbere sam koi pat da poeme. Nie( az ...i xorata koito sa gotovi da pomognat) shte sa gotovi da pomognat i kogato mu doide vremeto. Kontakta go ima blagodarenie na Foruma. Taka 4e kato gledam..temata se razvi burno za okolo sedmica. Mislia 4e, i tolkova shte e neobxodimo, za da se saberat parite ako Dok reshi, da izpolzuva varianta koito mu predlozi Hullboy. Neka samo Hullboy otdeli i zapishe xorata koito sa gotovi i da kontaktuva s tiax kogato e neobxodimo. Taka mislia az. Dano ne gresha. Ako gresha - popravete me- niama idealni xora.
Pravi tova koeto neiskash da ti napraviat!
Заключено