Priziv kam vsichki "Da pomognem na Doktora"

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Doktora

Мнение от hullboy »

Doc,

Sega vidjah che si pisal 2 - ri pat v tazi tema i za tova pisa pak.

Stiga si se vaikal, pisa che idvas sam. Ostafvi deteto da si zavarsi uchenbata god. v BG.

Tuk da idva za novata kojato zapochva kraja na avgust.

Do togava ima mnogo vreme. I kolata ste si izplatil i na kraka ste si stapil. Kato doide deteto ste bachkas prez denja samo mezdu 9 - 18 pak s kolata.
Detsata imat zabavachka mezdu 15 - 18 chasa srestu malko zaplastane i ste se grizat za nego do 18 chasa

SLed 1 godina ot dnes i ti pochvas da uchis i tova e. Ne vizdam nisto slozno.

Pozdravi

Hullboy
Аватар
Mani
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 3:35 am
Местоположение: Varna-Montreal
Обратна връзка:

И аз ще за

Мнение от Mani »

Ще помогна с каквото трябва.Док има един компютър от мене ако дойде в Монтреал
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Български категории Хълбой имам АВСМТ.
Док.......
Последно промяна от Doktora на Нед Апр 30, 2006 8:36 am, променено общо 1 път.
TROUBLEMAKER
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ако имате връзки ,най-добре е да уредите човека за concierge. Безплатен апартамент + social + време за учене+ време за дете. Аз за жалост нямам.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pop
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 11:40 am
Местоположение: митарстващ

Мнение от pop »

Бройте и мене за $50/$100. Трябва да организираме нещо като българска взаимоспомагателна каса (credit union/caisse populaire)?
LT
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Май 06, 2005 3:36 am
Местоположение: Canada

Мнение от LT »

Бройте и мен. pop е прав трябва да се организира нещо подобно, идеята е много добра.
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

I az se vklychvam no sam vse oshte ot Bg i az shte my pomogna samo niakoi da kaje kade i kak da gi pratia !!!
DOK priateliyyyyyy taka kaji beeee mainata i na jenata shte si hvanesh po dobra i hybava sigyren sam
Taia ne moje da te nakara da namrazish CANADA !!!
S tebe sme :thumbsup:
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Doktora

Мнение от pumpy »

hullboy написа:Doc,

Sega vidjah che si pisal 2 - ri pat v tazi tema i za tova pisa pak.

Stiga si se vaikal, pisa che idvas sam. Ostafvi deteto da si zavarsi uchenbata god. v BG.

Tuk da idva za novata kojato zapochva kraja na avgust.

Do togava ima mnogo vreme. I kolata ste si izplatil i na kraka ste si stapil. Kato doide deteto ste bachkas prez denja samo mezdu 9 - 18 pak s kolata.
Detsata imat zabavachka mezdu 15 - 18 chasa srestu malko zaplastane i ste se grizat za nego do 18 chasa

SLed 1 godina ot dnes i ti pochvas da uchis i tova e. Ne vizdam nisto slozno.

Pozdravi

Hullboy
ти колко деца имаш за оставяне в БГ - не се заяждам, много е лесно да се каже и най-трудното нещо да се направи.....
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Dajte smetkata pra6tam vednaga chek za100 dol.Doktore ti si znae6 naj dobre no nameri sili da se vdigne6 na kraka.Ako ti triabvat o6te pari samo namekni.Dano uspee6!
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
Shock
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Яну 01, 2006 10:08 pm
Местоположение: Solun
Обратна връзка:

ре

Мнение от Shock »

Хълбой , тва е много хуманно от твоя страна! Браво! Аз също не съм в Канада , но ако ми дадете банкова сметка ще внеса 50 евро или еквивалента на 50 или 100 долара !
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Ще се радвам да гледаме детето , когато се налага - хем ще си играят с нашата дъщеря, хем ще е на сигурно място. И сега веднъж седмично у нас идва едно 10 годишно момиче вечер- може и тримата да ги събираме заедно.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

знаете ли и на мен ми дойде идеята да си търся някой да си шерваме по веднъж седмично гледането на децата.....
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Споменавали са ми за приравняване на лекарска диплома. Учене, учене, при това самостоятелно, без редовна програма. А от време на време някакви такси ти искат. Ако е семейство, единият трябва да работи и да го издържа, а другият да учи за лекарските изпити. Оставете човека, с каране на камиони или разнасяне на пици лекар няма да стане. Няма да може както почти всички други да се запише да учи редовно и да получава заем и стипендия, с които да живее. На чужд гръб и сто тояги са много. Как си го представяте сам човек и детето си да гледа, и домакинската работа да върши, и лекарска диплома да приравнява, че и семейство да издържа! Имам дете на същата възраст като неговото, ами то само да го видиш след училище как е с уроците, минимум един час отнема. И то да е само това. Ако някой има нужда от социал, то е точно хора като Доктора. Нека да си приравни дипломата и да не изпуска от поглед детето, а после ще върне всичко с лихвите.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

survivor написа:Споменавали са ми за приравняване на лекарска диплома. Учене, учене, при това самостоятелно, без редовна програма. А от време на време някакви такси ти искат. Ако е семейство, единият трябва да работи и да го издържа, а другият да учи за лекарските изпити. Оставете човека, с каране на камиони или разнасяне на пици лекар няма да стане. Няма да може както почти всички други да се запише да учи редовно и да получава заем и стипендия, с които да живее. На чужд гръб и сто тояги са много. Как си го представяте сам човек и детето си да гледа, и домакинската работа да върши, и лекарска диплома да приравнява, че и семейство да издържа! Имам дете на същата възраст като неговото, ами то само да го видиш след училище как е с уроците, минимум един час отнема. И то да е само това. Ако някой има нужда от социал, то е точно хора като Доктора. Нека да си приравни дипломата и да не изпуска от поглед детето, а после ще върне всичко с лихвите.
на мен ли ми ги разправяш ?
но социала какво ще му даде ? дали се събират 1000 долара с детските за сам родител ?
ще трябва да поработва нещо на черно по малко за да връзва бюджета и много учене и много малко спане.
знаеш ли миналата година през wеекend ите когато не работи градината съм водил сина си в детския кът на IKEA да си игреа 1 час а аз съм спал в колата на паркинга през това време.
знаеш ли и за стипендията си има цака - записва нещо елементарно за него - например nursing признават му половината курсове, на останалите трябва да присъства, но не вярвам да го научат на нещо така че ще му е лесно, ( аз съм така с hygiene dentaire която уча в момента - имам 12-13 часа седмично, на лекции не ходя така че ми остават 6-7 часа в колежа. така имам време и да уча и да отделям по 2-3 часа на ден на детето) бачка нещо малко на черно за да не му влияе на стипендията и в свободното време учи за приравняване и така следващите 5-6 години - трябва да е готов да се жертва много много и то да не е за сметка на детето, дано да има куража и търпението...
pol
Мнения: 302
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2003 6:16 am
Местоположение: Sofiq

d

Мнение от pol »

kakvi sa tezi neshta vaprosniat doktor do tam li ya e dokaral ima sotsial rabota na cherno i t.n az sashto shte izpratia pari samo kagete kade
Заключено