Пристигнахме.........

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Doktore? Kak sekazva6 ne znaja, izvinime za ezika no ti si si bil i sega si si lusser!!!Mozhe da si na 50 na 40 god. ne znaja no znaja edno ti si shiban lusser....Tezi lajna deto si gi pisal Mojata borba...sa ebni golemi lajna!! Ida ti kazha neshto...kogato si dolu na zemiata padnal,nameri sili da stanesh otnovo i da prodalzhish.....
kakвото потърсило,такова намерило
bravo

Мнение от bravo »

potrebitel написа:Doktore? Kak sekazva6 ne znaja, izvinime za ezika no ti si si bil i sega si si lusser!!!Mozhe da si na 50 na 40 god. ne znaja no znaja edno ti si shiban lusser....Tezi lajna deto si gi pisal Mojata borba...sa ebni golemi lajna!! Ida ti kazha neshto...kogato si dolu na zemiata padnal,nameri sili da stanesh otnovo i da prodalzhish.....
amonieva selitra s tonove!

bati prosta6kia izkaz!
aide potrebvai tam i ne obijdai, ako moje6!
kvi gi maiki rajdat tez napravo s lobotomia.
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

potrebitel, наистина си зле. Това са реплики на недорасляк...
Док, можеш да го съдиш за обида :lol: Сериозно :luk:
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

potrebitel написа:Doktore? Kak sekazva6 ne znaja, izvinime za ezika no ti si si bil i sega si si lusser!!!Mozhe da si na 50 na 40 god. ne znaja no znaja edno ti si shiban lusser....Tezi lajna deto si gi pisal Mojata borba...sa ebni golemi lajna!! Ida ti kazha neshto...kogato si dolu na zemiata padnal,nameri sili da stanesh otnovo i da prodalzhish.....
Интересен изказ.
Разгледах ти профила за да разбера какво представляваш по това което си писал до момента.
Чудя се изобщо как са те пуснали в Канада с тези "интереси".Най-вероятно си придружаващ на някой или някой от многобройните никове на една шизофреидна личност дето от скоро вече не пише във форума.
А........за езика не те извинявам!
И не те извинявам въобще.
И последно да добавя-чат пат падам и се изправям но не съм бил никога на колене!
Компренде?
Док.............
TROUBLEMAKER
bravo

Мнение от bravo »

potrebitel

Отговори: 14
Видяна: 364
Форум: Имиграция в Quebec Пуснато на: Нед Дек 04, 2005 2:19 pm Заглавие: Sreshta vav Varna - 04.XII.2005
I az 6tiah da dojda amatriabva da rabotia.Niama koj da sabira bokluka vav Toronto ina4e!!!

ot tui izkazvane vsi4ko e iasno. nadiavam se, 4e 6te doidat horata s beli odejdi , deto osiguriavat po4ivka v kapitonirana staia bez brava i s re6etki na djama.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

За да прекъсна тези дразги, отклоняващи хубавата тема на Дякона и аз искам да добавя: радваме се от все сърце за вашето благополучно пристигане на Канадска земя, Дяконе! Пожелаваме ви много късмет и попътен вятър! Ще се видим там и ще изпием няколко бири, НАЗДРАВЕ :beer: :beer: :beer:
...мразя мастика без айрян...
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

survivor написа:
Doktora написа:Не е само лотария!
Въпреки,че е и въпрос на късмет както казвош.
Док........
Наистина не е само лотария. Ама представи си един и същи човек в две ситуации - в първата го настаняват в един гнусен дървен блок миришещ на индийски подправки, защото съседите му са такива, от най-лошите дървени блокове, защото има и прилични, а над него - арабско семейство с 3 деца. 15 минути след пристигането му идват съседи отдолу да се оплакват че детето му много тропа. И му предстои цяла година да живее там. Представи си същия човек, който от идването си идва в един приличен бетонен блок с басеин, с мокет по коридорите и мрамор на входа. Не мислиш ли че този един и същи човек в първия сценарий би намразил Канада още от първите си дни, и то с пълно основание, а във втория сценарий има силна вероятност това да не стане? Когато пристигнеш първите впечатления са страшно силни и играят огромна роля за цялостната нагласа на човека - дали след това ще търси само аргументи за Канада или аргументи против Канада. И това с жилището е само един от многото фактори на риска.

Donqkyde si prava, no ne sym mn syglasen.
Spored men mega mnogo zavisi ot kyde i ot kakvo trygvash. Shte ti razigraya treti scenarij - tozi deto e v betonniya blok s basejna i mramora e trygnal ot ednofamilna kyshta na 2 kata s gradinka i basejn4e, no e 4uval 4e v Canada e hubavo... E i toj kato dojde syshto nqma da mu haresa. A i takiva hora ima da ti kaja, koito samo sa 4uvali 4e tuka e mn hubavo. Eeeeh Canada. Doktora e prav 4e naistina informaciyata e nedostaty4na. Ili po-skoro dezinformaciyata e golqma i tova se dylji na 4oveshki faktor - na men primerno kyshtata deto jiveya mi haresva, no na teb da re4em shte ti se stori kato nqkakva baraka. Kakvo shte pishesh ti tuk i kakvo az za edno i syshto neshto - dve syvsem razli4ni neshta nali? Oba4e da re4em ti se otkajesh da pishesh i pisha samo az. T.e. samo hubavo...ami 4oveka otsreshta e deiznformiran, zashtoto moje da e ot tvoyata kategoriya primerno...
Otnositelno e ...hubavo losho... Vse edno govorim za tova dali e soleno edno yadene...
vnenovbg
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Сеп 05, 2004 2:17 am
Местоположение: Montreal , Qc
Обратна връзка:

Мнение от vnenovbg »

Ей хора ! Та темата е за Дякона ! Стига с тия дребни дразги ! Ей потребител ти си готин ! Но човека ( или Доктора ) има нужда да сподели много неща и да заеме всяко свобдно пространство ! Айде стига бе ............ ние си нямаме проблеми !!!!!!!! Дай да оплачем всичко ..........и съдете за човека по делата !!!
Чао :beer: :beer: :beer:
Всеки прави , каквото може !
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

И за да се намили малко дезинформацията ,аз все още участвам във форума ,с едничката благородна цел да помагам.Макар и да съм убеден,че процентът на вярващите от другата страна на бариерата да клони към 0,все още ме задържат многобройните лични съобщения които получавам от хора вече пристигнали тук и непищещи във форума с едничкото изречение -Ти беше прав ,но ние не вярвахме.Предполагам,че има и хора които не споделят моето мнение ,но все още не см получил съобщение от рода -Не си прав ,защо с мненията си манипулираш хората.
А иначе Другаря Картечар е прав за мен ,поддържам мнението му ,че нещата за всички са разностранни и не е нужно да си живял в еднофамилна двуетажна къща с басеинче от пред за да не харесваш тукашното си битие,достатъчно е и без тази екстра да си изкарвал много по лесно пари с които да си имал много по висок стандарт на живот,но да си си тежал на местото от
колкото тук с къртовски труд и с изкараното да покриваш има няма 15% от миналия ти стандарт.Е вижте ме мен например,аз изкарвам около 3000 чисто на месец и се оплаквам ,аритметично за да съм имал 6 пъти по висок стандарт в Бг.,както претендирам би трябвало да съм изкарвал 18000,но това изобщо не е така ,оставям ви малко да се поблъскате с тази аритметика ,аз отговора го знам ,ама няма да го споделя ,щото никой няма да повярва докато сам не си счупи главата. :D
За лицата които са нямали моя житейски статус тази аритметика и тази истина не важат,така че могат да ми прескочат мнението,което е насочено към определена категория ,мисля че се подразбира.
ts
Мнения: 286
Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 4:40 pm

Мнение от ts »

bateto написа:Ти беше прав ,но ние не вярвахме...
... казаха те, разкъсаха си дрехите, прегърнаха се със сълзи на очи и се хвърлиха от най-високия монтреалски небостъргач :lol:
bateto написа:Е вижте ме мен например,аз изкарвам около 3000 чисто на месец и се оплаквам ,аритметично за да съм имал 6 пъти по висок стандарт в Бг.,както претендирам би трябвало да съм изкарвал 18000,но това изобщо не е така ,оставям ви малко да се поблъскате с тази аритметика ,аз отговора го знам ,ама няма да го споделя ,щото никой няма да повярва докато сам не си счупи главата. :D
Бате, явно не си много добре в смятането, щом не ти е дошло наум преди да тръгнеш за чужбинско, че в БГ живееш супер добре. Те хората, които живеят добре, не тръгват току така в чужбината. Или са имали много илюзии, или са били много алчни, или пък са били от глупаците, дето виждат, че стадото тръгнало нанекъде и те след него... Виж кво приятелю, от сега те предупреждавам, спри да ревеш и да се праскаш с многото си пари, дето все не ти стигат за ракийца и салатка, както се казва по български "за социален живот", спри да плачкаш и не ни плаши, че се връщаш в БГ, щото отсега те виждам клюмнал и отново объркан...
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Не бе приятел,не се опаквам,не си ми схванал тезата.Опитвам се с малко метафори и художествени измислици да ти обясня на теб и на такива като теб ,че 3000 канатски са колкото 1000 български за да не е толкова сух разказа.Опитвам се да ти обясна ,че 3000 канатски са много пари тук ,по простата причина ,че много трудно се изкарват,опитвам се да обясня и някои други работи които ,ако си с отворени очи ще ги разбереш сам,но условието е вече да си тук,а не там и само да предполагаш.Нямам никакви лоши намерения и корисни цели,особенно да отказвам някой от намеренията му,а последното нещо е да с хваля ,аз по скоро се самоиронизирам ,щото съм си един гол охлюв ,както и болшинството от сънародниците ми тук с тази разлика ,че не се впечтлявам от възможноста си да напълня два хладилника с пържоли.
За пояснение използвам пържолата за метафора с кято обозначавам най евтиното нещо тук след кока -колата и бананите ,само 4 д. на китайския магазин килото.
Извинявай ,ако с нещо косвенно съм те засегнал,но аз все още правя разлика м/у социален и светски живот и социален статус/ положение/.
Заповядай и се огледай,може да ти хареса ,може и да не ти хареса ,хора разни.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Мнение от leaf »

Да взема и аз да уточня,
3000 долара Канадски не ти дават стандарта на живот с 1000 лева в България. За да имаш същия стил на живот са ти необходими 2000 български лева.
Батето оперира със стари данни.:)
И не знам дали 2000 лева заплата на месец се изкарват лесно в България. Който е там , той ще уточни.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

От тия 3000 канадски извади 1000 за наем или изплащане на ипотека и сметката ще се укаже и актуална и акуратна. :D
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

bateto написа:От тия 3000 канадски извади 1000 за наем или изплащане на ипотека и сметката ще се укаже и актуална и акуратна. :D
Ами аз и от 1000-та български като извадя не знам си колко за ипотека, и те ще намалеят.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ми 90% от жилищния фонд е собственност на гражданите,а не на банката и не повече от 5% живеят под наем зарди това не вадя ,а само констатирам.
Заключено