Gotov li e Quebec da poeme potoka ot hora s visshe..........

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
bravo

Мнение от bravo »

i az sam hodila tam, o6te sam jiva.
:lol: :lol: :lol:
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

koga da vi chakam da se vrashtate v BG na letishteto !!?:)))))))
Shte bada s byket cvetia :))))))))))) :wink:
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

aaaaa 2 ma mangala za da me poznaete:)))))))))))))) :wink:
Eeeeeeeeee niama da me poznaete tyka saotnoshenieto e veche 2:1:)))))))))))))))))
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

не съм казала, че искам да се запознаваме 8)
bravo

Мнение от bravo »

myha написа:aaaaa 2 ma mangala za da me poznaete:)))))))))))))) :wink:
Eeeeeeeeee niama da me poznaete tyka saotnoshenieto e veche 2:1:)))))))))))))))))
tva ne razbrah kvo iska da kaje.

ne smiatam da se vra6tam i ne mi e iasno otkade zaklu4i podobno ne6to.
da se zapoznavame pak izob6to ne 6ta.
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Що бе, и аз през 2002 ходих до Кърджали и останах очарована. За разлика от Пловдив, който затъва все повече и повече, егати и келявите кметове които ни се падат, Кърджали доста е дръпнал напред. Беше много чисто, тъкмо асфалтираха шосето преди града, а самия град беше поне на центъра с чисто нов асфалт, нещо което в Пловдив не смея да си представя и в най-смелите си мечти... Светофарите по центъра навсякъде работеха, което силно ме учуди...

Само хората в магазините мааха на турски и ни гледаха много любопитно като им говорехме на български, когато искахме да си купим нещо, но бяха мили и любезни.

Виж, в едно селце на няколко километра от Кърджали беше вече друга картинка. Свърши ни водата, и спряхме да питаме можем ли да си налеем от чешмата в двора. Едно дете на около 12 години ни гледа, гледа... слуша, слуша как се обясняваме, и по някое време извика нещо на турски и излезе един човек и ни каза, че можем да си налеем вода. Оказа се, че горкичкото не разбирало какво го питаме, щото не знаело български.

Иначе, като оставим това настрана, хорама бяха много мили и имам хубави спомени, дори от ченгетата по пътя в района.
Alina
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Alina написа:Що бе, и аз през 2002 ходих до Кърджали и останах очарована.
Същото мога да кажа и аз, градът е станал много хубав. Турците там са ужасно срамежливи с непознати българи и наистина са любезни. Имам една приятелка от там, преди години имали за съседи една българка, голям бурсук била, изместила се в Стара Загора за тяхно щастие и после някакви турци купили къщата, семейството на приятелката беше много доволно. Сутрин си разменяли мекици и катми за закуска :lol: Като й бях
на гости и се ядосах, че няма къде да гледам F1 , тя звънна на съседа турчин и човека веднага ни покани. Пусна сателита, сложиха локумите и не помня какво друго и стана гостито. Обаче локумите добре помня, бяха домашни :wink:

Много се отплеснала тая тема, та и аз да дам своя принос за това 8)
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

Koga da vi chakam tyka e mnogo hybavo?:)
koga shte se vrashtate?:)
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Prostashtinata krai niama!!!
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

Nali !!!
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

I po-loshtoto e, 4e vsi4ki go gledat toia cirk, koito go niama nikude po sveta, kakto mejdu bulgarite :lol: :lol: :lol:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Dnes 19/11/2005 , vecherta ot 7 pm EST, po CBC (12 kanal) , v programate W5 shte ima interesno predavane za sadbata na kvalificiranite imigranti v Canada. Vchera v reklamata na tova predavane edin kaza " Ima goliamo razminavane m/u darjavnata politika po imigraciata i realnostta v Canada. Tova e vse edno da pokanish niakogo na vecheria i da go gostish s trohite ot trapezata"

Priatno gledane !!
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Mnogo dobro predavane (19/11/2005 , vecherta ot 7 pm EST, po CBC, W5) !

Ulovili sa niakoi osnovni momenti, a imenno:

1.Ikonomikata na Canada niama nujda ot visokokvalificirana rabotna raka.Ministera na imigraciata na Ontario kaza che provinciata ima nujda ot track drivers , welders i drugi "visokokvalificirani rabotnici" i che hora iskashti takava rabota vednaga ia namirat.

2.Sistemata za tochkuvane na kandidat imigrantite nabliaga imenno na tiahnata kvalifikacia i opit, a vedanj doshli tuk te ne sa tarseni za tiahnata kvalifikacia. Federalnia minister na imigraciata s neohota prizna che tazi sistema e neadekvatna i che triabva da se promeni. ne moja obache da kaje kolko vreme shte otneme tova. Mujduvremenno, kakto pravilno otbeliaza intervuirashtia, "hiliadi novi imigranti s visoka kvalifikacia prodaljavat da idvat v Canad i da ustanoviavat che niama rabota za tiah"
Toj spomena i stranicata http://www.notcanada.com. Vprochem tam, na parva stranica ima link ot kojto moje da vidite cialoto predavane ako ne ste go gledali.

Tuk niakoj moje bi shte kaje che vsichki strani i Canada si pravi propaganda. Kakto obache se spomenava v predavaneto, strani kato Velikobritania, Germania, Nova zelandia i Avstralia ne samo "primamvat" kvalificirani imigranti ami i se vazpolzvat ot tianite znania , umenia i opit.


Predavaneto e propusnalo obache oshte niakoi vajni momenti. V nego se kazva che imigrantite ne si namirat rabota zashtoto niamat Kanadsko obrazovanie i kanadski opit. Koeto e virno no i takiva imashti i dvete pak ne sa preuspeli. Moia milost e jiv primer za tova. Imam Kanadska universitetska diploma i canadian experience, no rabotata koiato rabotia e dosta pod kvalifikaciata mi. fakt e che boshinstvoto ot kolegite mi ne samo niamat universitetsko obrazovanie , no niamat i nikakvo drugo specializirano obrazovanie v oblastta v koiato rabotim !

Mislia che tova seriozno predavane dave mnogo veren i tochen otgovor na vaprosa dali Canada e gotova da prieme kvalificirani imigranti.
Аватар
Vasilii
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Фев 21, 2004 9:34 pm
Местоположение: Melbourne

Мнение от Vasilii »

sto ne vzemete da ne stoite povece tuka .
tova predavane e laza,m mrasna laza. mnogo dobre va znam cialata organizaciika tuka na4elo s Himuglubina, deto sa sabirate u tiah da pluete po Kanada i po Kvibek nai mnogo ve4e.
takova pridavane niama. Kvvibek ima nuzda ot obrazovani hora. az sam tuka ot mnogo malko vreme no ve4e me prieha i zivota ni e mnogo hubav. imame si vsi4ko i kvo kato na vasne vi haresva i nito rabota si namerihte.
hemoglobina tuka az hi4 ne ma interesuva iili pak negovia priatel doktora i ivhaidu.
vsi4kite deto ne va haresva da go ziveete tuka da sa mahate. tva e!
hodete si v balgariata, na smoleta i da va niama.
i kvo mi triete mneniata. kvo tuka samo tea deto obi4at balgaria li mogat da pisat. az obi4am kvebek esno li vi e?
ne moite mnenia a rasizma deto kakto hubavo mu go kazaha 4e e nau4en rasizam napravo deto gi pise toa da gi triete.
mnogo odbre mu vidiah i kastata i stoto i negovata e kartonena i ima besmant ama pluva tuka.
nema da mi vikate despe4er, vie ste despe4era az sym si normalen 4ovek, koito si e imigriral tuka i se opitwa da sa opravi i daze ve4e horata mi pomagat i ma opraviha i oste po hubavo sega ste stava.
haide siktir. az nemam mnogo nervi da sa zanimavam s tea.
i vikam nie s krimon i bravo i tutankamon i drugite hora deto sa mi priateli kato gledam v foruma da si napravim nas forum i da ne gi puskame tea ligliovcite i mranla4ove tam.
cao az obi4am kvebek povece ot vsi4ko i mnogo bbre go znam kakvo e v balgaria i vzemete si otedete da go vidite i vie.
az nari4am sebe si kuebekua i zena mi kebeuaz i deata mi ste se naprava da ne si vikat balgari a da stanat vsi4ki kanadci. pak koito iska da e nestasten tuka i plue az sam stastliv mnogo pri tova.
Mil Qvebek, pred teb se kalnem vav vqrnost !
Ti si moq "zemen rai"!
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Заключено