Имам нужда от помощ относно Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
jna
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2005 10:40 am

Имам нужда от помощ относно Ванкувър

Мнение от jna »

Здравейте.Аз съм ветеринарен лекар с четири години стаж в областта на маркировка и интентификация и хуманно отношение на селско стопанските животни.Имам допълнителна специализация по ветеринарна микробиология и дипломна работа върху туберкулоза по Говедата.Понеже съм в процес на имиграция по процедурата за Квебек, но искам да се установя във Ванкувър-въпросът ми е мога ли да намеря работа в тази област и или ли въобщо възможност за реализация там.Какво биха ми признали като обучение и има ли университети където мога да си приравня дипломата.Как е животновъдството в района на Ванкувър.Предварително благодаря за информацията
nobleman

Мнение от nobleman »

agur
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Окт 18, 2004 6:52 pm

Мнение от agur »

zdravei,pogledni tozi site:
http://www.bcit.ca/ices/
tam mojesh da si priravnish diplomata,dori i ot bulgarira,koeto e po-dobria variant.
az podadox dokumenti prednata sedmica,shte otneme mejdu 7 i 15 sedmici,sega sajaliavam che ne sam go napravil predi tova.
jna
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2005 10:40 am

Blagodarj

Мнение от jna »

Благодаря много за информацията.А има ли възможност да се работи там нещо по квалифицирано или да започвам да тренирам с миене на чинии
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Re: Blagodarj

Мнение от Doktora »

jna написа:Благодаря много за информацията.А има ли възможност да се работи там нещо по квалифицирано или да започвам да тренирам с миене на чинии
Без техен лиценз НЯМА.
Почвай да тренираш.
Док........
TROUBLEMAKER
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Относно дипломите и другите биурокрации не знам ама ина4е ферми има доста и саответно крави колкото иска6. Е в самия Ван крави ба6 няма ( е има и представители на 4ове6ката раса дето може да влезнат в тая категория :D :D :D ) но 30-40км наолколо запо4ват фермите- така 4е работа за ветеринари има предполагам.
Състо така сам виждал и доста големи ферми за гъски и пилета - така 4е споко гладен няма да остане6.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Sory natisнах по рано коп4ето :D - продалжавам - все пак моито мнение е само на наблудател - просто като патувам нанам натам и поне фермите и кравите се виждат.
Аз сам дале4е от твоя бизнес а и састо не живея постояно в Канада.
agur
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Окт 18, 2004 6:52 pm

Мнение от agur »

nedei slusha doktora,koito iska namira rabota.moje i da ne e tochno kakvoto si bil bg,no podobno mojesh da namerish.s trud i jelanie vsichko stava.
osven kravefermi sam vijdal sashto i dosta konefermi.
jna
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2005 10:40 am

RE

Мнение от jna »

Blagodarj mnogo za informaziata.Stom ima kravi ste im trjbvat i gleda4i
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

agur написа:nedei slusha doktora,koito iska namira rabota.moje i da ne e tochno kakvoto si bil bg,no podobno mojesh da namerish.s trud i jelanie vsichko stava.
osven kravefermi sam vijdal sashto i dosta konefermi.
Ако иска да ме слуша.
Тук даже и за да бършеш лайната от гъза на стари хора трябва да си изкарал курсове за да го правиш сейфти! :shock:
Нищо не се признава от обучението ни в БГ!
Истината за съжаление е такава.
Не казвам,че след време няма да си защити момичето дипломата.
И не представяй нещата съвсем в розово ако обичаш.
Защото така заблуждаваш!
Док........
TROUBLEMAKER
agur
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Окт 18, 2004 6:52 pm

Мнение от agur »

Doktore, ne iskam da se zayajdam, no si spomniam kak v druga tema se chudeshe kak xorata za 2 sedmici razbirali kakvo e polojenieto v Canada. A ti kak razbra za edin mesec? Pak shte povtoria, che ne iskam da se zayajdam, a po-skoro da okuraja jna. Moga samo da spodelia, che rabotia v sferata na zdraveopazvaneto i si namerix rabota na 5-tata sedmica po specialnostta(ne sam sanitar i ne barsha zadnici), a saprugata mi si nameri rabota po specialnostta oshte na 3-tata sedmica. Vsichko e mnogo individualno. Triabva dobra podgotovka i kasmet, koito pojelavam na vsichki.
todoto

Мнение от todoto »

Изключения от правилото за сертификати и разрешителни сигурно има, но това е един от най-големите проблеми на Британска Колумбия. Спомням си една статия на декана на UBC Sauder School of Business (емигрант от USA - а Колю все още твърди че нямало имигранти от САЩ в Канада - има и то от най-висок калибър - was on the faculty of one of Europe’s top business schools, INSEAD :D :wink: ), който казваше, че в Британска Колумбия към 2001 имало около 400 000 регулации. Правете си извода сами как е, неговото мнение е, че това буквално блокира предприемачеството.
intel
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Окт 07, 2005 10:53 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от intel »

tozi sait za priravniavane na diplomite za ziala canada li e ili vsiaka provinzia si ima sobstvena organizazia interesuva me tuk v QC kak moje da se priravni diploma
Заключено