Nakratko ot BG

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Прав е Щастливеца!
В БГ виждаш около себе се само навъсени и угрижени хора,които животът е смачкал от всякъде и които са в непрекъснат стрес от несигурността в която живеят.Не знаят какво ще им сервира съдбата в утрешният ден-обикновенно нищо хубаво.Цялото това напрежение избива в една немотивирана агресия която залива всички нива на човешки отношения.
Сивотата,стреса,гадното ежедневие,безпаричието,несигурността в утрешният ден,страха от настоящето,безперспективността,завистта,злобата,чувството за безнадежност и още много други от този род са натиснали българите в нещастната ни Родина.И единствените,които не могат да осъзнаят гадната реалност са децата и младежите,които все още не са се сблъскали със суровата действителност наречена България.
Пиши Щастливецо,пиши!
Подкрепям те и ще те подкрепям защото знам,че казваш Истината!
Няма какво да се залъгваме!
Никой от нас емигрантите от хубаво не е тръгнал по чужбините.
Включително и ние в този форум(да ме прощавате,че си позволих да го кажа от името и на останалите).
И мен ме боли за БГ като Вас ама........живот.
Док...........
TROUBLEMAKER
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Чужбина
П.Р.Славейков

Далеч от мила бащинина,
от драго първо либе,
на тази чужда земя
разтуха ми не иде.


Ах, весела е пролетта,
приятно е времето,
но тъмен е за мен света
и тъжно ми сърцето.


В гората славей като пей,
на жалост отговаря
и тихий ветрец ако вей,
сълзите ми събаря.


Шумливи, росни ветрове
тъги не разпиляват;
градински, полски цветове
не ме развеселяват.



От тукашните красоти
една не ме привлича,
към тях сърце ми не лети,
не мож да ги обича.



Днес Щастливеца ме подсети за дядо Славейков и не мога да се сдържа :) :beer: :beer: :beer:
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
miko
Мнения: 305
Регистриран на: Вто Дек 23, 2003 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от miko »

Аз пък все се чудя, как така ви е мъчно за България или за Канада или за която е да е държава. Разбирам да ви е мъчно за хора или места в тези райони, ама дори думата държава е лошо нещо.
Това че някой е решил че точно това са границите на тази държава ми е най-гадното нещо. Защото вие олицетворявате родината с нещо което Сталин, Чърчил или Рузвелт са решили да бъде България. Иситината е че има националности , но държавите са глупост и истината е в свободният и безграничен свят. Аз националността си я пазя , така че си имаме и България в държавата Канада. Е не е в "официалните тъпи граници" на България, ама си е нашата родина.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

ivanko13 написа:Чужбина
П.Р.Славейков

.....

Днес Щастливеца ме подсети за дядо Славейков и не мога да се сдържа :) :beer: :beer: :beer:
Това стихотворение надали се отнася за огромното болшинство от тук наличните - и не се вписва в контекста. Надали някой възприема така имиграцията си в Канада.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Godis написа:
ivanko13 написа:Чужбина
П.Р.Славейков

.....

Днес Щастливеца ме подсети за дядо Славейков и не мога да се сдържа :) :beer: :beer: :beer:
Това стихотворение надали се отнася за огромното болшинство от тук наличните - и не се вписва в контекста. Надали някой възприема така имиграцията си в Канада.
Щом казваш :nenam:
Никой от нас емигрантите от хубаво не е тръгнал по чужбините.
Включително и ние в този форум(да ме прощавате,че си позволих да го кажа от името и на останалите).
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
sneja
Мнения: 144
Регистриран на: Пет Мар 04, 2005 8:45 am
Местоположение: Varna-Sofia

Мнение от sneja »

Но все пак трябва да допуснете, че и в България има хора, които се чувстват добре и са щастливи, опитват се да се справят с несгодите в живота, които определено не заслужават, но не се отказват. Мисля, че и тези хора заслужават уважение. Не може всички да се изнесат в Канада. Просто между вас и тях, колкото и да е неприятно, вече има една пропаст, която няма как да не се усети при общуването. За тях вие също сте далечни и неразбираеми. Това е нормално стечение на обстоятелствата и мисля, че е трябвало да го предвидите още, когато сте решили да се разделите с тези хора и с тази обстановка. Вие дори нямате общи теми за разговор с тях и всичко, което казват те ще ви се струва лицемерно, понеже е изсмукано от пръстите, за да се поддържа някакъв разговор. Така мисля аз - не е задължително да съм права, но моля ви не слагайте всички българи под един знаменател. Разбира се всяко стадо си има мърша и това е вярно както за България, така и за Канада. Аз също се сблъсквам с токова отношение от хората, на които казвам, че имам намерение да имигрирам, но пък и попаднах и в другата ситуация - да посрещам гости от чужбина, които гледат със снисхождение на опитите ми да подобря живота си. Така че истината е някъде посредата според мен.

:) :)
Документи до Виена - 22.04.06 г.
Accusé - 28.04.06 г.
Интервю - 29.11.06 г. 10.00 h ОК
Документи Букурещ - 19.12.06
Баркодове - 29.03.07
Медицински - 10.04.07
Направени-24.04.-OK - 03.05.
Покана за виза - 1.06.- ВИЗИ 23.06.
Аватар
perah
Мнения: 349
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 6:29 am
Местоположение: BC

Мнение от perah »

sneja написа:Но все пак трябва да допуснете, че и в България има хора, които се чувстват добре и са щастливи, опитват се да се справят с несгодите в живота, които определено не заслужават, но не се отказват. Мисля, че и тези хора заслужават уважение. Не може всички да се изнесат в Канада. Просто между вас и тях, колкото и да е неприятно, вече има една пропаст, която няма как да не се усети при общуването. За тях вие също сте далечни и неразбираеми. Това е нормално стечение на обстоятелствата и мисля, че е трябвало да го предвидите още, когато сте решили да се разделите с тези хора и с тази обстановка. Вие дори нямате общи теми за разговор с тях и всичко, което казват те ще ви се струва лицемерно, понеже е изсмукано от пръстите, за да се поддържа някакъв разговор. Така мисля аз - не е задължително да съм права, но моля ви не слагайте всички българи под един знаменател. Разбира се всяко стадо си има мърша и това е вярно както за България, така и за Канада. Аз също се сблъсквам с токова отношение от хората, на които казвам, че имам намерение да имигрирам, но пък и попаднах и в другата ситуация - да посрещам гости от чужбина, които гледат със снисхождение на опитите ми да подобря живота си. Така че истината е някъде посредата според мен.

:) :)
Снежи напълно съм съгласна с теб!И аз имам приятели които са млади , образовани и съм сигурна че биха се справили във всяка една държава и когато разговаряме те ми казват че се чувстват добре тук , много неща ги дразнят в БГ обаче искат тук да живеят и да отгледат децата си въпреки трудностите...Аз не мога да ги разбера и те не могат да проумеят как искам да напусна страната и да живея далеч от всички които ме обичат и държат на мен...
Но не се опитваме да спорим или да се обиждаме един друг просто уважавам мението на човека срещу мен и не се опитвам да го променям , всеки сам следва съдбата си и аз мисля като теб, че тези хора са достойни за уважение.
Аватар
rorcho
Мнения: 308
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 6:30 pm
Местоположение: BC, Vancouver
Обратна връзка:

Ne se struva v BG da se jivee !

Мнение от rorcho »

Hi all !

Absoliutno sam saglasen s Doktora i Щастливеца !!!

Neka da se utochnim, koi hora po se navivat da ostaviat v BG. Predimno hora koito jiveiat vav Varna (ot Varna sam), Sofia, Burgas i Plovdiv. Naposledak niakolko pati biah v sredata na BG. Maleeeeee AD ! Horata se radvat na 250-300 lv zaplata. Gradovete stavat martvi. v BG vsichko e HAOS i ANARHIA. Kak da si pravia deca tuk, maleee tuka 12 godishno hiumna si pushe,pie i demonstrira tova na centara na grada si. Sigurno veche narkotici shte mojete ot policai da kupuvate. kak moga da sam spokoen za decata si tuk ??? Absurd. Kogato biah v USA 16godishnata mi kolejka v McDonalds (sas studentskite birgadi biah v USA) beshe pod policeisko dabliudenie zashtoto sa ia hvanali da pushe tiutiun.
Lapitii s lekota si vlizat v noshni klubove i diskoteki. Bedna vie e procenta na deca, koito pushat i piet. Tezi, koito iskat da jiveiat v BG im pojelavam da imat dashteri - savsem niama da mojete da spite spokoino !!!

Spored men horata koito sa reshili da ostanat tuk sa zabludeni, i gi sajeliavam che tolkova umni hora shte badat machkani ot mutri ili shefove, kompleksirani ot tova che imat maaalko vlast.

Aide koito ne mi viarva neka da si sedi tuk veche si e "demokracia" po skoro anarhia de. Az se maham i se molia na Gospoda da butne edno ramo po tozi vapros :D 8) :D

Be happy :D :D :D :krila: :krila:
Аватар
sneja
Мнения: 144
Регистриран на: Пет Мар 04, 2005 8:45 am
Местоположение: Varna-Sofia

Мнение от sneja »

А пък аз познавам млади хора от вътрешността на страната, които работят от изгрев до залез и даже нямат време да се оженят. Пари не им липсват, а по-скоро време да ги харчат. И такива хора няма и да помислят да имигрират, понеже нито имат време да се занимават с такива неща, нито имат нужната информираност на хората от по-големите градове. А точно хората от големите градове са тези, които имигрират. Другите просто нямат тази възможност. :D
Документи до Виена - 22.04.06 г.
Accusé - 28.04.06 г.
Интервю - 29.11.06 г. 10.00 h ОК
Документи Букурещ - 19.12.06
Баркодове - 29.03.07
Медицински - 10.04.07
Направени-24.04.-OK - 03.05.
Покана за виза - 1.06.- ВИЗИ 23.06.
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Re: Nakratko ot BG

Мнение от maria29 »

anito написа:Koito misli, 4e w Ca e gadno, da izkara edin opresnitelen kurs w BG :)
ХА-ХА какви са тези глупости Ани. Супер си е тук. Ела и виж на морето какво хотели и заведения са построили "бедните и нещастни" българи... Колко ли са българите в Канада които са построили поне един хотел :?: :?:
И много моля сега не ми излизайте с песните от рода " Това са мръсни пари.." защото и за канадските хотели не съм сигурна с какви пари са строени. Всеки грамотен счетоводител знае какво се крие зад една fiducie в Сanada.
Браво Българи !!!! С всяка година България става все по-хубава ... :beer: :beer:
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

eto malko snim4itzi ot Bg i dano niakoi hora ot foryma yspeiat da vidiat i hybavoto v na6ata (tiahnata) rodina

Линк към снимките
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
sneja
Мнения: 144
Регистриран на: Пет Мар 04, 2005 8:45 am
Местоположение: Varna-Sofia

Re: Nakratko ot BG

Мнение от sneja »

maria29 написа: Ела и виж на морето какво хотели и заведения са построили "бедните и нещастни" българи... Колко ли са българите в Канада които са построили поне един хотел :?: :?:
Това ми се струва малко злобно от твоя страна, Мария29 - все пак повечето от българите не само че нямат хотел, а и не могат да си позволят да почиват на някои от тези хотели, ако изобщо могат да почиват. Те са достъпни по-скоро за вас, отколкото за нас. И мислиш ли, че ако имах хотел щях да си усложнявам живота, мъчейки се да дойда в Канада. :?
Документи до Виена - 22.04.06 г.
Accusé - 28.04.06 г.
Интервю - 29.11.06 г. 10.00 h ОК
Документи Букурещ - 19.12.06
Баркодове - 29.03.07
Медицински - 10.04.07
Направени-24.04.-OK - 03.05.
Покана за виза - 1.06.- ВИЗИ 23.06.
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Мария29 - малко грубичко, не мислиш ли? Хората мерят с различен аршин, това което харесва на един, ужасно дразни друг. Да категоризираме нечии изказвания като глупости...не е толерантно. Радвай се на България-та, която виждаш! Аз лично не успях, ама не се намирам за по-проста поради този факт...
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
perah
Мнения: 349
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 6:29 am
Местоположение: BC

Мнение от perah »

не знам колко от Вас са почивали в луксозен хотел в БГ обаче това че хотела изглежда прелестно на картинката не означава че наистина всички услуги в него са на нужното ниво.Повечето от моите познати са завършили като мен Международен туризъм и работят в тази сфера затова имам преки наблюдения.
Груб и надменен пресонал, повечето така да ги нарека лица сложени на ръководни постове са поставени и много от тях хабер си нямат от икономика или от управление на хотел и ресторант...
Работила съм в агенция за настаняване на бизнес туристи и с изключение на утвърдени вериги като Хилтън, Радисон и т.н всички други хотели са гола вода и заставам зад мнението си съвсем отговорно.
Така че честно казано дори и да имаш пари пак не можеш да се наслаждаваш пoлзотворно на ваканцията си като гледаш такива абсурди около теб...
Мога до утре сутринта да Ви разказвам истории за "луксозни хотели" които кой знае защо са категоризирани 4 или 5 звезди и където никой не говори сносно западен език ,централният климатик не работи , на закуска сервират с плaсмасови прибори или управителя се разхожда по къси панталонки и дори си позволява да крещи на гости които да се осмелили да го занимават с проблем в хотела, и където служителките се издигат според номера на сутиена си и тн...
Така че дайте малко по-реалистично.Това че са построени няколко по-засукани сгради не означава че сме много напред в обслужването.
Последно промяна от perah на Вто Авг 30, 2005 9:14 am, променено общо 1 път.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

maria29 написа:eto malko snim4itzi ot Bg i dano niakoi hora ot foryma yspeiat da vidiat i hybavoto v na6ata (tiahnata) rodina
Снимки
Ne si pusnala uda4nite snimki , 4e da raz4ustvash nqkoj... Tova sa pametnici na mutrinstvoto iz BG... Ili pone tova si e moeto ednoli4no mnenie de. Panteoni na sivata ikonomika:)
Aleluya!:)
Aidiiii du skoruuu!
Заключено