Махане на гипс и контролна снимка

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Mani
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 3:35 am
Местоположение: Varna-Montreal
Обратна връзка:

Махане на гипс и контролна снимка

Мнение от Mani »

Синът ми счупил ръката в БГ и там го гипсирали както трябва.Въпросът е че той пристига тук на 20 август и не е още в здравната система а здравната застраховка която ще направя тук това не го поема защото е вече станало в БГ.Има ли някой информация как мога да постъпя за да махна тук гипса и да направя контролна снимка?
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Re: Махане на гипс и контролна снимка

Мнение от Doktora »

.
Последно промяна от Doktora на Съб Авг 13, 2005 7:52 am, променено общо 2 пъти.
TROUBLEMAKER
Botzo

Мнение от Botzo »

Mnogo losho Mani.
Verno e 4e zdravnata zastrahovka niama da ti go poeme. A ina4e 6te triabva da se 4aka 3 mesetsa za kartata maladi. Za mahaneto na gipsa moze i da se izmisli ne6to za6toto tuk e pulno s bulgarski lekari, no problema e kontrolnata snimka. Da ti kaza 4e 6te si pla6ta6. 6te provaria kolko struva i 6te ti pi6a.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

По лични причини трия всичко което съм написал и ви оставям да четете многознайкото Бозо.
Док....
Последно промяна от Doktora на Съб Авг 13, 2005 7:50 am, променено общо 1 път.
TROUBLEMAKER
kosciuszko
Мнения: 209
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 10:09 pm

Мнение от kosciuszko »

Doktora написа: .....ама си на всяка манджа мерудия......ами прекаляваш!
Замисли се малко!
Надявам се това поне можеш да направиш.
Иначе ще станеш пак за смяx
Doktore........... (iska ti se da si doktor)
mnogo tochno se samoopredeljash
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Eй докторе, чак сега разбрахме какъв доктор си :lol: ...
Наистина Боцо, защо се обаждаш след Доктора, какво повече можеш да кажеш, малко респект все пак :roll: .
Внасям малко доуточнения, тъй като имам скромен опит с всякакви видове счупвания. Най-вероятно се отнася за Colle's или Smith's compound fracture на радиуса, в зависимост от дислокацията и дали е чипнат скафоида, стилоида на улната, главата на радиуса или олекранона или не. Снимка на forehand (радиус+улна) струва около $20 с таксите, ела в Торонто и ще те щракнем :wink: . А гипса все ще се намери някой да го свали :lol: ...
P.S. Док, трябва да спреш да се вързваш на всяко куку което реши да се заяжда с теб, представи си че сте в различни измерения :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Mani
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 3:35 am
Местоположение: Varna-Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Mani »

Благодаря ви много за готовноста за помощ.Още не знам точната диагноза но съпругата ми ще я прати.От Варна ортопедите искат три снимки за да са сигурни че е наместена коста добре.Разбрах че две кости са счупени над кидката и лекарите в БГ са доволни от първата контролна снимка.Не знам колко струва тук една снимка и колко трябва да платя за контролен преглед.
Botzo

Мнение от Botzo »

Prosto za6toto t.nar DOKTOR (sudeiki po prosta6kia mu ton) ne e tuk i ne e diasno kakvo moze da se napravi ako triabva snmka. Az ne sum pravil diagnoza no tuk vseki moze da mu mahne guipsa. A kato doktora e tolkova otvoren za6to ne go naso4i kude da ide da napravi po-eftino snimka na sina si ako se nalozi.
Doktore ti mai zabravi kakuv doktor be6e.
Tuk govorim za frakturi pri horata taka 4e kade se izkazwa6 neznam ama karai.
Botzo

Мнение от Botzo »

Mani написа:.....Не знам колко струва тук една снимка и колко трябва да платя за контролен преглед.
Mi eto Dok-a da kaze.
No da go napravi s dobur ton (ne6to koeto mai mu e baia trudno)
anxeli написа: P.S. Док, трябва да спреш да се вързваш на всяко куку което реши да се заяжда с теб, представи си че сте в различни измерения :lol: ...
anxeli, MAN ti kude vidia zaiazdane v obe6tanieto da proveria tsenite, 4e mi e mnogo interesno ili pi6e6 bez da gleda6?
Аватар
shantros
Мнения: 214
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 5:28 am

Мнение от shantros »

Doktora написа:
Botzo написа:Mnogo losho Mani.
Verno e 4e zdravnata zastrahovka niama da ti go poeme. A ina4e 6te triabva da se 4aka 3 mesetsa za kartata maladi. Za mahaneto na gipsa moze i da se izmisli ne6to za6toto tuk e pulno s bulgarski lekari, no problema e kontrolnata snimka. Da ti kaza 4e 6te si pla6ta6. 6te provaria kolko struva i 6te ti pi6a.
Боцо,не ме карай да ти казвам в момента какво си мисля за теб!
Аз съм ортопед а ти многознайко пак се правиш на много отворен където трябва и където не трябва!
Кога научи медицината и ортопедията бе?
След като съм му писал това на човека значи ТОВА е!
От там нататък аз ще му обясня какво и как да го направи без да се набутва.
А ти.........пак както винаги се изказваш неподготвен.
Засрами се макар и за кратко бе Боцо!
Не може така!
Дразниш!
Разбираш ли,че се опитвам да не кажа и други неща които си мисля в момента защото знам,че наистина не си лошо момче .....ама си на всяка манджа мерудия......ами прекаляваш!
Замисли се малко!
Надявам се това поне можеш да направиш.
Иначе ще станеш пак за смях.
Пък аз подкрепих вчера твоята номинация за главен посрещач.
Не ме разочаровай повече моля те!
Док...........
Док, защо си губиш времето ? :idea:
Кога ще пием бира?
Ние този уикенд сме на хижа Здравец до вашето село.
on4o
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Сеп 06, 2003 3:36 pm

Мнение от on4o »

Doktora написа:Засрами се макар и за кратко бе Боцо!Не може така!
Докторе, ти не разбра ли, че той е опериран и това вече не го притеснява.
Doktora написа:Дразниш!
Това му е основната цел, не му се връзвай :idea:
on4o
Botzo

Мнение от Botzo »

OK Mani dneska biah do detskata bolnitsa Saint-Justin koiato e edna ot nai dobrite tuk.
Sega kato gledam ima6 sledniote varianti:
1. Da svali6 predvaritelno gipsa na deteto v Bg i tam da napravi6 vsi4ki kontrolni snimki
2. Niakoi da go svali tuk i da iska6 da ti se napravi rengenowa snimka
3. Da ti se svali tuk i srventno da ti se napravi snimka
Koi 6te izbere6 tova pretseniava6 ti, no iskam da ti aspodelia ne6to ot li4en opit.
Kogato doidohme estestveno zastrahovahme deteto tuk. Za zalost oba4e se nalozi po spe6nost da idem v bolnitsata. V bolnitsata za da te pregledat triabva da ti izdadat karta na samata bolnitsa koiato se izdava bezplatno ako predstavi6 tuka6nata karta maladi koiato 6te ia ima6 edva 3 mesetsa sled vlizaneto ti v stranata. Nie niamahme i suotvetno samo izdavaneto na kartata ni struva6e 440 CAD, da ne govorim za pregleda na deteto (estestveno vsi4ko tova ni go pokri zastrahovkata za 240 CAD koiato biahme napravili predvaritelno).
A pri vas 6te ima mahane na gips i rengen. Tuk rengena e skup pitah kolko gore dolu 6te struva no mi kazaha 4e purvo triabvalo suotvetnoto nazna4ene ot lekar za da se vidilo kakuv tip snikma 6te se pravi za da se kaze tsena. Li4no az mislia 4e se vurti niakade okolo 200 CAD, no ne sum siguren.
Zatova misli mnogo dobre kak 6te postupi6 i dano pak niakoi ne re6i 4e se zaiazdam s tova 4e sum oti6al da proveria na miasto kak da se pomogne da deteto na Mani.
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Мнение от nibis »

Мани , аз на 3 дена след моето влизане в Канада бях с детето ми в спешно отделени на Сен Жустин и ми оскараха карта на болницата без пари , но платих анализите 250 $ . Моят сьвет , отиди в някоя болница и се консултирай с канадци кебекари . Те нямат да се бьзикат или карат относно твоятя ситуация .
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Botzo написа: anxeli, MAN ti kude vidia zaiazdane v obe6tanieto da proveria tsenite, 4e mi e mnogo interesno ili pi6e6 bez da gleda6?
Боцо, ман, защо реши че имам предвид теб :lol: ? Имах предвид колегата изказал се преди мен по-горе. Недей да бягаш негонен :wink: .
Botzo написа: Tuk rengena e skup pitah kolko gore dolu 6te struva no mi kazaha 4e purvo triabvalo suotvetnoto nazna4ene ot lekar za da se vidilo kakuv tip snikma 6te se pravi za da se kaze tsena. Li4no az mislia 4e se vurti niakade okolo 200 CAD, no ne sum siguren.
Освен това недей да мислиш, особено когато нямаш матрял за обмисляне. Аз правя рентгенови снимки и казах по-горе, че ще струва $ 20 с таксите. Не знам колко ще е прегледа при лекар обаче. За това може да изкажеш още няколко хипотези :wink: .
И не съм ман а уо-ман.
Циганите - на Сатурн !
Botzo

Мнение от Botzo »

anxeli написа:И не съм ман а уо-ман.
Szeliaam,
avarata ostavi drugi vpe4tlenia u men.
Заключено