някой сблъсквал ли се е с подобно нещо?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Veliko написа:А че белите се дискриминират може да видите от сайта на известен професор от Тор. Университет.

http://www.forestry.utoronto.ca/ac_staf ... people.htm

Kogato faktite govoriat, vsichki triabva da malchat...Tochno v 10-ta!


:beer:
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Lub0 написа:Doktora, сори братче, обаче това дето си ги написъл са си пълни глупости, белият човек си е бял човек и всички бели са си расисти малко или много и е само въпрос на време да се сближиш с колегите си и да почнете да се подигравате на цветнокожите.
Мисля,че изобщо не си прав.
Преподавал съм медицина на студенти от къде ли не и си имам представа за нещата.
Расист не съм само дето не харесвам арабеските.
Док..... :oops:
TROUBLEMAKER
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Doktora, ок, ще дойдеш и ще видиш.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Lub0 написа:Doktora, ок, ще дойдеш и ще видиш.
Сигурно ще стане така Любо.
Друга среда.Нови представи и т.н.
Не разбрах какво точно имаш предвид.
Би ли обяснил!
Док....
TROUBLEMAKER
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Като дойдеш ще видиш, че не си прав с по-горното си изказване и с разказа на твоя приятел и арабите и това, че цветнокожите били на почит.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Искам да попитам първо родителите, като записвате децата си където и да било, знаете ли въобще къде ги записвате, и на какъв език ще ви обучават детето. Защото, ако това е англоговоряща група, грешката е лично ваша.
Второ, трябва ли прекалено много да се вярна на децата ни, не допускате ли, че понякога децата преувеличават, и ако е така, вие как мислите, имали въобще смисъл от вашето изказване в момента.
Напълно е недопустимо детето да бъде оставено на слънце цял ден, и да го разболеят. Всички са добре запознати, че едно такова оплакване може да донесе много щети, но при положение, че са неоснователни, е ясно, че така ще ви се реагира.
Колкото до детето Ви, не си мислете, че винаги вашето дете е право, погледнете и от другата страна на зарчето.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Това мнение го дава човек, който има колко деца ? Децата не са зарчета.

Оф-топик към сашка : тук с разправии нищо не става, нито с повишаване на тон - ефектът е точно обратния. Действай с писмени оплаквания - друг начин няма.
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Нестава въпрос, че децата са зарчета, а говоря за ситуация...
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

Doktora написа:
Doktora написа:
За какво говорим тогава НИЕ?
И ние ли се страхуваме да кажем неща,които мислим?
Докога с тоя СТРАХ бе братя българи?
До такава степен ли са успели да Ви унифицират и вкарат в някякви норми и релси?
Или и вие се превърнахте вече в поредната Тухла в Стената?

За Вас не знам ама за мене си знам,че докато дишам няма да спра да реагирам на неправдите независимо от кого са извършени!
Както и срещу расизма независимо с/у кого е насочен.
С уважение към всички/дори и несъгласните с мен/:
Док.............
Мда Док, нищо лично, но това е най-погрешния подход в Канада. Колкото
по-бързо го разбереш - толкова по-добре.
Ако ще реагираш на неправдите - те и тук са много, а особено човек като вземе да си интерпритира нещата пък относно него си - неправдите стават още по-големи. В крайна сметка само хабене на нерви и никакъв резултат. Те тука не знаят кво е да се пениш и те гледат с интерес и се забавляват. Наистина по институции съм забелязала само имигранти да правят скандали. Ти се пениш и искаш нещо дето според теб е правилно, а те ти казват "ами ваша работа". Щото като влвзеш в италиански ресторант нали не можеш да си поръчаш шкембе например.
Има си някави норми и си ги спазват, а ние искаме да ги променим. ХА ХА

Апропо тук не е за препоръчване да се изказва лично мнение особено ако не съвпада със това на събеседника, било той колега, шеф или агент. Особено ако е свързано с Канада.

УСПЕХ
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Влизаше тук доста по-рано един много готин човек, Светльо му беше ника, който пишеше много полезни неща. Та и той веднъж обясняваше как веднъж е проявявил нетърпението си на една опашка в аптеката, където едно бабе занимавало 15 минути аптекарката, а той бързал :D Резултатът от това "пенене" за него бил лош, накрая аптекарката просто го игнорирала, и той стигнал до същия извод, до който виждам са стигнали и други. Имаше тук и един от т. нар. преуспели българи, интервюиран в бг вестника. На него половината от работещите за фирмата му били българи, та той това каза - че българите имаме проблем в комуникациите, просто в това се различаваме от местните.
Мога да споделя с вас моя първи опит с лагерите, беше много сходен с този на Сашка, въпреки че беше положителен. Беше 2-3 месеца след като сме кацнали в Канада, и съответно децата са учили 2-3 месеца във френско училище. В квартала ни има само англофонски лагери, а аз още не можех да се ориентирам къде да търся франкофонски. Представяте си къкав стрес е това за децата - в рамките само на 3 месеца първо отиват в една чуждоезикова среда, а после в друга. Та особено малкото дори в детската градина не беше учило английски. Още при записването предупредих че не знае английски, но те ме успокоиха че ще се справят. Трябва да ви кага че и това не е лесно - освен че имаш една група деца да се грижиш за тях, да се оправяш и с дете, което не знае езика. След няколко дни учителката ме помоли да й напиша на български няколко основни фрази с инструкции - как звучат на български. Дадох и аз сутринта списъка, а като отидох да прибирам хлапето я питах дали вече го е използвала. И тя гордо и без изобщо да поглежда към листа ми каза: "Не прави така" :D Това беше с усмивка, изобщо не почувствах неудобство. После попитах детето какво е направило и то ми каза че е счупило нещо. Питах го дали са му са се скарали, и то учудено ме погледна и ми каза, че тук не се карат.
Та ако можете спестявайте на децата си този стрес да ходят още първата година на английски лагери. Ние се оправихме, сега говорят и двата езика еднакво, ама не им натоварвайте прекалено нервната система. Това на какъв език е лагерът си е пределно ясно предварително.
Много се надявам детето да се успокои, представям си как го изживява всичко това:(
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Pepon написа:
Veliko написа:А че белите се дискриминират може да видите от сайта на известен професор от Тор. Университет.

http://www.forestry.utoronto.ca/ac_staf ... people.htm
Kogato faktite govoriat, vsichki triabva da malchat...Tochno v 10-ta!
:beer:
Нормално е един мургав професор да се е заобиколил с мургави студенти и асистенти. А какви са всички останали професори и какви са техните студенти и асистенти, може да се види тук:

"Academic Staff at the Faculty:
Blake, T.J., B.Sc.(For.) (Sydney), M.F.(Yale), Ph.D. (Melbourne), Professor
Campbell, MM., BSc (Guelph), Ph.D. (Guelph/UBC), MA (Oxford), Associate Professor
Carleton, T.J.,B.Sc. (Hons.) (London), M.Sc. (Wales), Ph.D. (Toronto), Associate Professor
Caspersen, J.P. B.A. (Oberlin), Ph.D. (University of Connecticut), Assistant Professor
Cooper, P.A, B.Sc.F. (Toronto), M.Sc. (Oregon State), Ph.D. (Toronto), Professor
Kant, S., B.E (Hons) (India), M.A.(Toronto), Ph.D (Toronto), Associate Professor
Kenney, W.A., B.Sc.F.(Lakehead), M.Sc. (Guelph), Ph.D. (Toronto), Assistant Professor
Laaksonen-Craig,S., M.Sc.(Helsinki), Ph.D.(Berkeley), Assistant Professor
Malcolm, J.R., B.Sc., M.Sc. (Guelph), Ph.D. (Florida), Assistant Professor
Martell, D.L., B.A.Sc., M.A.Sc., Ph.D. (Toronto), Professor
Myles, T.G., B.A. (Colorado), M.S. (Hawaii), Ph.D. (Arizona), Assistant Professor (part-time)
Sain, M., M.M., BSc, BASc, MTech (IIT, Khatagpur), PhD(STU), P.Eng
Professor and Director, Centre for Biocomposites and Biomaterials Processing
Smith, S.M., B.Sc.Agr., M.Sc. (Guelph), Ph.D. (Toronto), Associate Professor
Thomas,S.C., B.A. (Swarthmore), Ph.D. (Harvard), Assistant Professor.
Timmer, V.R., B.Sc.F., M.Sc.F. (New Brunswick), Ph.D. (Cornell), Professor
Yan, N, B.A.Sc. (China), Ph.D. (Toronto), Assistant Professor "


От 16 човека, 2-ма индиеца и един китаец ... Голяма дискриминация за белите ти казвам, големо чудо :shock: !! :lol: :lol:
Obey gravity ... It's the law!
G_Rosi
Мнения: 714
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 5:35 pm

Мнение от G_Rosi »

VanBC,а ти виждал ли си тези хора на живо или на снимка?
от къде си сигурен че:
Blake, T.J., B.Sc.(For.) (Sydney), M.F.(Yale), Ph.D. (Melbourne),......
са хора от бялата раса ?

Аз познавам доста хора от южни Африка и Америка и арабските страни и югозападна Азия , които са от бялата раса и обратното - черни , жълти и араби, които са граждани на западноевропейски държави!
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

VanBC, имам един колега с име Leo Marten, според теб какъв е по народност?
Изображение ... и в темите също!
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

G_Rosi написа:VanBC,а ти виждал ли си тези хора на живо или на снимка?
от къде си сигурен че:
Blake, T.J., B.Sc.(For.) (Sydney), M.F.(Yale), Ph.D. (Melbourne),......
са хора от бялата раса ?

Аз познавам доста хора от южни Африка и Америка и арабските страни и югозападна Азия , които са от бялата раса и обратното - черни , жълти и араби, които са граждани на западноевропейски държави!
Роси, дал съм линк където е списъка на тези хора. Ти отиде ли да го провериш? Там можеш да кликнеш върху всяко едно от изброените имена и да видиш снимката на въпросния човек... Като ги разгледаш, ела и ми разкажи пак какви хора познаваш, че аз, нали съм раснал в саксия, освен близките си роднини други хора не съм срещал .... :nenam:

Иначе имам една грешка - китайците също са двама, а не един :oops: .

:beer: :beer:
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Таратор написа:VanBC, имам един колега с име Leo Marten, според теб какъв е по народност?
С това име, най-вероятно е черен ... Само дето не мога да ти схвана идеята на въпроса :roll:.
Последно промяна от VanBC на Пет Юли 22, 2005 4:12 pm, променено общо 1 път.
Obey gravity ... It's the law!
Заключено