някой сблъсквал ли се е с подобно нещо?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
elibeliata
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Юни 19, 2005 8:43 pm

Мнение от elibeliata »

Премести си детето във френско говоряща група, като искаш и може би с това ще се приключи въпроса, но наистина трябва да говориш с началниците им
Въпроса със знанието наезиците не може да бъде повод за лошо самочувствие
Аз не съм специалист, доктора ще каже, но независимо на какъв език се развива действието, не можеш да допуснеш да оставят детето ти на слънце в такова време и то като за наказание
Дисциплината и здравето не са сравними и не виждам ни най-малко основание заради дисциплината да се рискува здравето
Това трябва да се обясниш на ръководителите на лагера, а не да извиняваш действията на детето си
Колкото до исказването на доктора, който инаме прави доказателство за силен характер, най-добре е расистните настроения да ги остави в България, първо защото тука са много чувствителни на тази тема и ,второ, защото не му прави чест

Иначе съм напълно съгласна с него за Квебек, но не цвета на кожата и произхода са причината, а липсата на елементарен разум в някои, не много редки случаи
Не знам как е по-другите градове, но в Монтреал много често ми се налага да си задавам въпроса аз ли съм луда или край мене е лудница
Аватар
As-Iv
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Мар 01, 2004 11:00 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от As-Iv »

....
Последно промяна от As-Iv на Пон Ное 07, 2005 7:04 pm, променено общо 1 път.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Сашке добре дошла в Канада.Не искам да те разочаровам ,но нищо сериозно не можеш да направиш освен да ги заплашваш и да се пениш.И тук гарван гарвану око не вади и ;мутрите; са недосегаеми.
Давам мнението на база личен опит,съжалявам ,за това ,но такива са фактите.
Botzo

Мнение от Botzo »

bateto написа:Сашке добре дошла в Канада.....
Ех бате ..............
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Кво Бате,по добре е да си казваме истината в очите ,отколкото да си засипваме главите с пепел.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

bateto написа:Кво Бате,по добре е да си казваме истината в очите ,отколкото да си засипваме главите с пепел.
Искащ да кажеш да си заровим главата в цимента? :lol:
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Мнение от Optimist Creed »

bateto написа:Сашке добре дошла в Канада.Не искам да те разочаровам ,но нищо сериозно не можеш да направиш освен да ги заплашваш и да се пениш.И тук гарван гарвану око не вади и ;мутрите; са недосегаеми.
Давам мнението на база личен опит,съжалявам ,за това ,но такива са фактите.
Бате ,къде ги тия мутри в Кебек?
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

bateto написа:Сашке добре дошла в Канада.Не искам да те разочаровам ,но нищо сериозно не можеш да направиш освен да ги заплашваш и да се пениш.И тук гарван гарвану око не вади и ;мутрите; са недосегаеми.
Давам мнението на база личен опит,съжалявам ,за това ,но такива са фактите.
бате на твоя личен опит-сподели го,коло деца имаш.и какви проблеми си имал с тях?????калъв ти е личния опит????????
ts
Мнения: 286
Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 4:40 pm

Мнение от ts »

Кофти история. Но ако детето не е получило слънчев удар и не е повръщало, а просто се е зачервило, по-добре не лъжете... просто го преместете на друго по-добро за детето ви място.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Doktora написа:Ето още нещо заради което кракът ми няма да стъпне във Френска Канада.
Като си се знам какъв съм аз на твое място не бих се здържал и може би щях да измета пода с тия цветнокожи расистки буклуци.
Знам много добре,че човек не трябва да си изпуска нервете ама когато става въпрос за детето ти..............
Съжалявам!Съвет от БГ не мога да дам.
Давам си само мнението относно ситуацията.
Док.......
Скъпи съфорумци,
Нека изгладя някои недоразумения които явно са вследствие бързото прочитане на цитирания ми по горе постинг без правилното Му интерпретиране.
Първо:
-Моето изказване не е расистко.Расисти са хора които отричат качествата,възможностите и свободата на цветнокожите.
Забележете-Казал съм "цветнокожи расистки боклуци".Не става въпрос за бели,които подтискат черните.
А за това,че цветнокожите емигранти са на много по-голяма почит и уважение от белите емигранти ВИНАТА не е в моя телевизор.Това е една печална истина,която всички знаят но кой знае защо никой не ще да си признае.И не ще да говори.И това е така не само в Канада а и в добрата Стара Англия също.Е и какво?
Обвинявате ме,че казвам някои истини.Ми да взема да спра да пиша за да няма кой да пречи на заспалата ви съвест.За да можете да се превърнете в типичните лицимерни западняци,които твърдят,че не са расисти и за да докажат това обсипват с цялото си внимание цветнокожите.А ако знаете някои от тях всъщност какви расисти са..........!Където аз съм го виждал това-ако бял човек падне на улицата малцина ще му обърнат внимание.........НО ако падне цветнокож всички се втурват да му помагат.
Расизмът ако въобще можем да говорим за такъв не е срещу цветните а вече срещу белите емигранти.
Ами какво да кажем и за това?
-Моя колежка през 1992 г е била в Онтарио и след като две години се е опитвала да се узакони и не успява си взема багажа и............обратно в БГ.
Една от добронамерените канадски служителки и отговорила така:
-Съжалявам много госпожице за отказа който получавате ........ВИЕ НЯМАТЕ ПРАВИЛНИЯ ЦВЯТ?!
Защото нашето момиче е бяло.Това и е бил един от основните проблеми.Ако беше някоя чалма с осем деца веднага щяха да я настанят,че и сума ти пари щяха да и отпуснат за живеене.
Да ама тя е имала нещастието да е бяла жена,родена в една вече посткомунистическа страна и отгоре на всичкото високо образована.
Естествено,че ще я изритат.
Ами какво да кажем и за това:
Седим една вечер в Обединеното Кралство и си пием в един паб и си говорим с един Майкъл.Той беше даскал към 55-60 годишен и току що се беше върнал от гурбет от Саудитска Арабия.Там работил по специалността си а вечерта като музикант в някакъв ресторатнски оркестър.За повече пари естествено.Таааааа на колко бири бяхме вече не помня но определено бяхме подминали петата.Той се окуражи от цапнатата ми уста и вероятно в следствие куража придобит от поетия алкохол тихо ми сподели:
-Док,не искам да говоря за това,че сега успях да си купя къща а и не малка сума вече имам в банковата си сметка от работата ми за арабите.Искам само да ти кажа,че толкова много ги мразя,че ми е трудно да ти го обясня.Само,че се СТРАХУВАМ да го кажа на глас.
-Що бе Майкъл му викам аз?
-Щото така!Не е прието и може да си имам неприятности.
За какво говорим тогава НИЕ?
И ние ли се страхуваме да кажем неща,които мислим?
Докога с тоя СТРАХ бе братя българи?
До такава степен ли са успели да Ви унифицират и вкарат в някякви норми и релси?
Или и вие се превърнахте вече в поредната Тухла в Стената?
Ако някой съм обидил да ме прощава!
За Вас не знам ама за мене си знам,че докато дишам няма да спра да реагирам на неправдите независимо от кого са извършени!
Както и срещу расизма независимо с/у кого е насочен.
С уважение към всички/дори и несъгласните с мен/:
Док.............
TROUBLEMAKER
Botzo

Мнение от Botzo »

goliama mechka написа:
bateto написа:Сашке добре дошла в Канада.Не искам да те разочаровам ,но нищо сериозно не можеш да направиш освен да ги заплашваш и да се пениш.И тук гарван гарвану око не вади и ;мутрите; са недосегаеми.
Давам мнението на база личен опит,съжалявам ,за това ,но такива са фактите.
бате на твоя личен опит-сподели го,коло деца имаш.и какви проблеми си имал с тях?????калъв ти е личния опит????????
НАли ви казаха батето да не г овзимате на сериозно. Той сега е отпуска.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Боцо Боцоооооооооо,половин метър дълъг постинг съм изпраскал а ти пак се изказваш за отдавна забравени неща непосредствено след мен.
Поне малко от уважение към труда ми не трябваше да го правиш.
Може ли така?
Разбирам,че по въпроса за дескриминацията може и да не си компетентен но поне остави компетентните да се запознаят и изкажат.
Док......... 8)
TROUBLEMAKER
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

V Canada niama po-diskriminiran subekt ot heterosexual single white male immigrant i nikoi nikoga niama da me ubedi v obratnoto.

:beer:
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Расизъм си има навсякъде по света, от бели към черни, и обратното. Това си е нормално и хората си го показват, но не явно разбира се. Така на купони на християни не мож видя арабели например. А че белите се дискриминират може да видите от сайта на известен професор от Тор. Университет.

http://www.forestry.utoronto.ca/ac_staf ... people.htm

Нямам време да ровя, но има жълти професори и всичките им студенти са жълтури. Така че, нема страшно, корабът потъва бавно, вода има за всички :wink:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Doktora, сори братче, обаче това дето си ги написъл са си пълни глупости, белият човек си е бял човек и всички бели са си расисти малко или много и е само въпрос на време да се сближиш с колегите си и да почнете да се подигравате на цветнокожите.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Заключено