За някои митове относно квалифицираната работа.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

Pepon написа: Abe v Canada vsichko e vazmojno, no nai-veche v postingite na niakoi tuka ot foruma.
bateto написа: Хубавото на ананимното пространство е,че всеки може да си избере позиция на успешен за да гъделичка собственното си его печелейки симпатизнти.
:beer: :beer:


http://www11.rhdcc.gc.ca/en/cs/sp/hrsdc ... ge04.shtml
Последно промяна от huba на Пон Юли 04, 2005 12:40 pm, променено общо 1 път.
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Аватар
exquisitus
Мнения: 497
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 10:12 am
Местоположение: Hell

Мнение от exquisitus »

THC написа: аре че трябва да нацепя камъни за огнището
:shock:
The secret of success is sincerity. Once you can fake that, you've got it made. -- Jean Giraudoux
--------------------------------------------------------
If the world were the perfect set of teeth, you would be plaque!! -- Dolph, the fascist hippo
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

На MrGeek честито и от мене.

Понеже темата така или иначе се отклони твърде много, ето една статия от днешният брой на МетроНюз - мисля че всеки може да си прави изводи сам за себе си.

http://www.metronews.ca/worksmart_news.asp?id=9335

Foreign professionals find help

The Canadian job market has been less than kind to Dhaval Shah and he can't understand why.

The 27-year-old arrived from India in January, a chemical engineer with an MBA, foreign work experience and a dose of optimism. What more could a Canadian employer want? Shah has asked himself this question often as the months roll by.

Aaron Chaze, on the other hand, has had an entirely different experience.

Also bright, well-educated and recently arrived from India, the 35-year-old investment expert was snatched up by a private investment firm. Chaze thinks the key for foreign-trained immigrants is preparation — mentally, economically and culturally — for the rough road that inevitably lies ahead.

He is willing to concede though, even the most highly skilled foreign professional faces employer prejudices and can use some help integrating into the culture of the Canadian work experience.

Which is why he enrolled last December in the Mentoring Partnership, a program that matches immigrants up with a mentor to help them find jobs in their fields. He landed his current job in January.

It's also why Shah enrolled in the same program, hoping the help from an established professional voluntarily assigned to him will give him that added edge to launch a career in Canada.

Business executives, teachers and other made-in-Canada professionals are volunteering for the Mentoring Partnership to help newcomers like Shah and Chaze stick-handle a job search.

The mentoring program, funded primarily by the federal Human Resources and Skills Development Canada, was launched last December by the Toronto Region Immigrant Employment Council (TRIEC), along with a number of employment agencies in Toronto, York and Peel, as one way to break down the barriers that foreign-trained professionals face in finding employment.

The task isn't easy. Eighty per cent of job openings aren't even advertised. Where positions are advertised, half of Canadian employers don't bother to look at resumés from immigrant job candidates who have overseas education or work, according to a study done last year for the Public Policy Forum, an Ottawa think tank.

"Despite the fact that immigrants are better and better skilled, they're having more difficulty getting jobs," says University of Toronto sociology professor Jeffrey Reitz. He attributes this to a more rapidly rising skill level among native-born Canadians, whose university degrees and letters of reference are more familiar to the average employer, offsetting any immigrant's competitive gain.

"I had a doctor in my office last week from Iran. He was crying — because he's a surgeon and he was working at McDonald's," says Jennie Brimicombe, who screens immigrants at ACCES, a Scarborough employment and counselling agency, for the mentoring program. She also interviews mentors before pairing them up.

TRIEC is responsible for finding the individual and corporate mentors, while employment agencies like Jobstart, ACCES and JVS screen immigrants to find a suitable match. To qualify, an immigrant must be in Canada less than three years, professional educated outside the country, currently unemployed or in a "survival" job, and speak fluent English.

A total of 246 immigrant-mentor matches have been made since the orientation sessions began in February. The goal is to make 1,000 matches in the first year, although mentors are in short supply. Forty immigrants, including Chaze, have found jobs in their field, says project manager Sangeeta Subramanian.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Koko написа:
TRIEC is responsible for finding the individual and corporate mentors, while employment agencies like Jobstart, ACCES and JVS screen immigrants to find a suitable match. To qualify, an immigrant must be in Canada less than three years, professional educated outside the country, currently unemployed or in a "survival" job, and speak fluent English.
Виж им последната закачка. Демек, ще те научат да ловиш риба, ама искат поне да си донесеш въдицата. Ако не знаех добре езика, сигурно и аз щях да се мъча да преживея накак си.

Като гледам аз какво работя - IT трябва да се води. Само че дипломата ми е за един вид IT, в България съм работил IT, ама не това което ми е в дипломата. В Канада IT-то ми е в съвсем друга посока.

Моите наблюдения са, че по-лесно е на хората, които са готови да прявят промени. Има такива, които забравят, че вече са направили една колосална промяна - вдигнали са си чукалата през цял океан, но за работата не щат и да помислят, че може да е нещо по-различно.

И съм се наслушал на истории от типа "имам магистърска диплома за забиване на 8-сантиметрови пирони плюс 6 години стаж по специалността. Пуснал съм сто резюмета, а никой не ме вика вече три години дори да покажа как го зачуквам тоя гвоздей. "

Както и на други - " като слезнах от самолета и с митническата декларация ми подадоха и предложението за работа в Royal Bank."

Не са изключени и двата варианта, истината е по-често някъде по средата

Не е лесно, дори и за програмисти. Има и един друг фактор, дето няма как да го предвидиш - късмета. Недостатъчно, но много необходимо условие.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: митовете

Мнение от sasho71 »

toncho написа:... жена ми стана счетоводител без да има грам стаж и образование за това. всичко стана по прословутия канадски модел - започна да реди едни папки, после я преместиха в друг отдел, видяха че бачка и после и попитаха дали иска да се пробва account receivable макар че според тях щяло дай е трудно без образование...
а първото ми тукашно гадже беше чистачка в CIBC, ама след туй я харесаха и застана на гише да обслужва клиенти, след година вече е мениджър на банковия клон. а има диплома от УПК за фризьор :rotfl:
туй е то , страната на неограничените възможности :wink:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

Сашо като тръгна гаджето по йерархията ли се разделихте? :lol: :lol:
стават такива работи да знаиш туй жените на всичко са готови за повече пари :D
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

mnogo se draznia kato cheta takiva statii
ne stiga che stranata im e otvorila vratata si ami che i pari shte harchi da im tarsi rabota
koito pluva, pluva, koito se davi - da ne e skachal v moreto

I had a doctor in my office last week from Iran. He was crying — because he's a surgeon and he was working at McDonald's," says Jennie Brimicombe, who screens immigrants at ACCES, a Scarborough employment and counselling agency, for the mentoring program. She also interviews mentors before pairing them up.
da mu se nevidi na doktora - koi go e karal da napuska Iran?
Da si sedi tam kato ne mu se raboti v McDonalds.
Az v US sam vijdal doktori da praviat kakvi li ne raboti i da sa dovolni che sa se izmaknali ot balgaria
togava v BG edni gumenki ne mojeshe da si kupiat s zaplatata i se radvaha che imat rabota, ...rabota po gadna i ot tazi v McDonalds.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

не бе те хората се дразнят ,че програмата за емиграция се казва "скилд уъркър и това ги подвежда ,че по света най-търсени са скилд уъркър" пък по кво са скилд и доколко - не е ясно...
това е почти всички напоследък са дошли по тая програма,ама май само аз не съм имал претенции да съм скилд по квото и да е - виках си - на място ще се оправя и се оправих как да е.
ама има хора които оставят много зад гърба си и тръгват подлъгани...
ето сега на 11 се каня да посрещам един познат ,който взема в Бг повече пари от мен тук - ами къде е тръгнал питах го...ама карай,като дойде ще види,а както съм казвал и преди-за обратен билет и социала стига ...
аз компотерджиите не ги разбирам кво търсят тука по мои наблюдение добрите навсякъде по света вземат едни и същи пари.
ама айде заради децата тва онова...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

THC написа:аз компотерджиите не ги разбирам кво търсят тука по мои наблюдение добрите навсякъде по света вземат едни и същи пари.
Така е, обаче работни визи се издават доста по-трудно. Като си представиш колко резюмета получават за 1 ИТ позиция (не само тук, ми и в САЩ, в Англия, в Германия и т.н.), от тях почти е сигурно че има поне 10-на с местно образование - е, за чий е на фирмата да тича по бюрократи, да троши нерви и пари (немалко), за да вади работна виза ? Не че няма такива случаи, ама обикновено иска или да имаш вътрешен човек във фирмата да ръчка нон-стоп за тебе, или да имаш некво супер-невероятно-хипер-ултра-яко резюме (и естествено да ги можеш сичките неща дето ги има в него) :D . Плюс това с работна виза не ти е толкова сигурен статута, кат те уволнят след 1 година (или фирмата вземе та фалира) и айдееее, аут ъв дъ гейм - почвай сичко отначало...
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

ми работете в бг - това е - с тоя интернет е все едно къде бачкаш.
аз примерно за хората, които визирам знам че работят за английски компании.
във варна имаме една сравнително голяма компотаджийска фирма диенджи се казва ами там работи един пич Иван-някакъв мениджър ли е кво ли,на който доколкото знам му дадоха виза за тук,но явно там взема повече пари та се отказа да тръгва
foxxbatter

Re: митовете

Мнение от foxxbatter »

sasho71 написа: а първото ми тукашно гадже беше чистачка в CIBC, ама след туй я харесаха и застана на гише да обслужва клиенти, след година вече е мениджър на банковия клон. а има диплома от УПК за фризьор :rotfl:
туй е то , страната на неограничените възможности :wink:
Сашо вкарах те в проблясъците от форума но тука да си попитам.

Защо сте се разделели? Да не си е вдигнала толкова тарифата на час че не ти е била по джоба? :wink: 8)
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

miteto написа:
THC написа:аз компотерджиите не ги разбирам кво търсят тука по мои наблюдение добрите навсякъде по света вземат едни и същи пари.
....Плюс това с работна виза не ти е толкова сигурен статута, кат те уволнят след 1 година (или фирмата вземе та фалира) и айдееее, аут ъв дъ гейм - почвай сичко отначало...
Мъхъм, питай някой твой приятел в САЩ да видиш как превиват гръб в ИТ-то на мизерни пари докато им издадат зелени карти....
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

аз нямам приятели в сащ ,мойте всичките са в бг и никой не иска да оди в сащ или канаЛа както я наричат :D
просто мойте приятели са тъпи като мене и от компоти и компутери не разбират,само тук там се среща по някой заблуден :shock:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

THC написа:ми работете в бг - това е - с тоя интернет е все едно къде бачкаш.
аз примерно за хората, които визирам знам че работят за английски компании.
във варна имаме една сравнително голяма компотаджийска фирма диенджи се казва ами там работи един пич Иван-някакъв мениджър ли е кво ли,на който доколкото знам му дадоха виза за тук,но явно там взема повече пари та се отказа да тръгва
Ами в някои случаи хич не е все едно къде бачкаш. Аз например не съм програмист и не съм толкова кадърен, че да работя от България и да ми плащат бала пари. Ей го на - утре имам две срещи, на които трябва да омайвам клиенти очи в очи. Само на е-мейлове и телефонни разговори не хващат вяра.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Айде наздраве на всички, не се дразнете, да са живи и здрави всички!
Приятно време настана сега в Канада, време за разлечения, хубаво време, емоции, бира, разнообразия, забравете си проблемите бе хора, нали виждате, че всички тук в Канада така правятт лятото, разпускат, какво сте се наострили.
Заключено