Здравна застраховка

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Щом имаш излишни пари да плащаш................твоя работа.
До колкото знам парите са "най- добре" разпределени по света.На никого не достигат!
Док................... :lol:
Bako
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Ное 19, 2003 5:09 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Bako »

Като почне лекар да ти разправа за достойнство..........
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Вако,тези неща дето ги пишеш не са за този форум.Подобни подмятания пък точно от някои "софиянци" не щем.
Bako
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Ное 19, 2003 5:09 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Bako »

OK, прав си за форума. Мисля че бях достатъчно коректен и ти казах да не го приемаш лично. Аз съм си софиянец и незнам защо са ти кавичките. Ти ако си такъв, обясни на Любима какъв ще бъде евентуалния неин или на детето престой в Инфекциозна болница например. Или в Окръжна болница, дето ако искаш кабелна ТВ трябва да си пуснеш монетки и дето ресторантско меню се предлага, ама "по желание". И как лекаря си пуши цигарка докато прави ехография?Или да ти споделя колко струваше операцията на майка ми от язва в Пирогов, и как санитарката и сестрите не разчитат на здравната каса, ами на твойто притеснение за близките ти. Виждал ли паркинга пред военна болница например - с тези скромни заплатки какжи коли се карат?
Нещо се разпалих май. Още веднъж извинявай, ти може да си свестен и да съм те засегнал, но такива са реалностите.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Bako написа:Или в Окръжна болница, дето ако искаш кабелна ТВ трябва да си пуснеш монетки и дето ресторантско меню се предлага, ама "по желание".


:shock: :shock:
кабелна телевизия и ресторанско меню

леле, колко сте се разглезили в БГ
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
dokidok
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 5:27 am

Hi

Мнение от dokidok »

BG zdraweopazwaneto e za "kashmer", nqma kakwo da si goworime po waprosa! Po to4no e ako se kaje zdraweuwrejdaneto ili zdraeosakatqwaneto, otkolkoto zdraeopazwaneto. Nekadarnici, samozwanci, podkupi, reket, mizeriq, smrad, infekcii i hlebarki dori w kofite kadeto darjat 3-dnewnite bani4ki na taka nare4enite bg doctori.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Докидок,айде не лошо!
Ти кой си,че да правиш такива квалификации и определения.Като чета колко време чакат в Ка за планов преглед и каква им и цената на здравното осигуряване явно и там нещата не са както трябва.
А.........за Вако:
-Не мога да коментирам автомобилите на другите.
Лично аз карам 24 годишен Мерцедес.Сега-мисля,че най важното нещо не е кабелната.Но това е още един начин шефовете да печелят % от кабеларите.А колкото до операцията на майка ти или отношението на средния и низшия персонал прав си.При нас не е точно така.
Извинете но така наречената здравна реформа не съм я измислил аз.Да не мислите,че на мен ми харесва?
Още нещо-ако продължавате в този тон скоро темата ще бъде преместена.
Док........... :beer: :lol:
Последно промяна от Doktora на Чет Юни 09, 2005 1:17 pm, променено общо 1 път.
Аватар
shantros
Мнения: 214
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 5:28 am

Мнение от shantros »

Lyubima написа: От направената справка в сайта на НОИ на сина ми излиза че е с непрекъснати права, което на практика означава, че би трябвало да има възможност при нужда да ползва здравни услуги, макар че не са му правени вноски от три години.
Констатацията ти е вярна :idea: защото всички деца който са български гражани и не са по-големи от 18 години се осигуряват здравно за сметка на Държавата.
Остава ти само когато дойдеш да му избереш личен лекар ( всички ще се натискат за такива пациенти :wink: защото ще получава парички целогодишно) който да издаде лична здравна книжка.
Така направи миналата година, моята приятелка когато се върна от Канада.
От мен е това.
Аватар
dokidok
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 5:27 am

Мнение от dokidok »

Докидок,айде не лошо!
Ти кой си,че да правиш такива квалификации и определения.Като чета колко време чакат в Ка за планов преглед и каква им и цената на здравното осигуряване явно и там нещата не са както трябва
Eee, haide be 4owek, ne se wrazwai i ne zapi4ai tolkowa. Ti pak kato si se krastil Doktora da ne mislish 4e si edinstweniq koito se e precakal da e u4il medicina w BG. Aide da ima i drugi hora koito sa wideli powe4e i ot dwete strani i mogat da naprawqt razlikata. To ima i edin drug koito se e krastil Doktora, te mai go garmqha po edno wreme, ama ne mi se wqrwa da si sashtiqt 4owek. Lekuwai si bg babi4kite i gi prawi shtastliwi. Az se predawam. Ti si praw. BG medicinata e warha. Ne se zaqjdam s teb, nito pak me interesuwa koi si i kade si. Prosto izkazah mnene za bg medicinata, no ti reshi 4e problema e li4no kam teb, tai kato moje bi ti si edinstweniqt doktor. Ne e li4no, werwai mi!
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Не се връзвам и не запичам сегментите.
Не обиждай цяло съсловие.
Оня адаша "Доктора" ми е роднина и ти е много ядосан.
Ако те побарат неговите хора в БГ ще ти вкарат двата крака в една обувка.А и ние поназнайваме някои работи.
И него не го гърмяха а го взривяваха.
Щото нали знаеш-"Казана дума хвърлен бумеранг."
Без уважение: Док.........
Аватар
Lyubima
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 5:52 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Lyubima »

shantros написа:
Lyubima написа: От направената справка в сайта на НОИ на сина ми излиза че е с непрекъснати права, което на практика означава, че би трябвало да има възможност при нужда да ползва здравни услуги, макар че не са му правени вноски от три години.
Констатацията ти е вярна :idea: защото всички деца който са български гражани и не са по-големи от 18 години се осигуряват здравно за сметка на Държавата
Остава ти само когато дойдеш да му избереш личен лекар ( всички ще се натискат за такива пациенти :wink: защото ще получава парички целогодишно) който да издаде лична здравна книжка.
Така направи миналата година, моята приятелка когато се върна от Канада.
От мен е това.
Как така се осигуряват от държавата, та нали докато бяхме в България си му внасяхме здравни осигуровки и на него :shock: И дори си има избран личен лекар, това значи ли че има права да ползва здравни "услуги" ?
Аватар
Jane
Мнения: 1781
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:15 pm
Местоположение: Mtl, QC

Мнение от Jane »

Lyubima написа:
shantros написа:
Lyubima написа: От направената справка в сайта на НОИ на сина ми излиза че е с непрекъснати права, което на практика означава, че би трябвало да има възможност при нужда да ползва здравни услуги, макар че не са му правени вноски от три години.
Констатацията ти е вярна :idea: защото всички деца който са български гражани и не са по-големи от 18 години се осигуряват здравно за сметка на Държавата
Остава ти само когато дойдеш да му избереш личен лекар ( всички ще се натискат за такива пациенти :wink: защото ще получава парички целогодишно) който да издаде лична здравна книжка.
Така направи миналата година, моята приятелка когато се върна от Канада.
От мен е това.
Как така се осигуряват от държавата, та нали докато бяхме в България си му внасяхме здравни осигуровки и на него :shock: И дори си има избран личен лекар, това значи ли че има права да ползва здравни "услуги" ?

Междувременно, не помня кога беше точно, имаше някаква промяна и влезе в сила това, което е написал/ла по-горе shantros.
Може би сте излезли от Бг преди тази промяна, а е истина че си беше така.
Аватар
Lyubima
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 5:52 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Lyubima »

Jane написа:Междувременно, не помня кога беше точно, имаше някаква промяна и влезе в сила това, което е написал/ла по-горе shantros.
Може би сте излезли от Бг преди тази промяна, а е истина че си беше така.

Jane, благодаря ти :D значи какво излиза - че няма нужда от никакви застраховки за детето :D Спестихте ми 200 долара, ще трябва да почерпя :lol:
Аватар
shantros
Мнения: 214
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 5:28 am

Мнение от shantros »

Bako
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Ное 19, 2003 5:09 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Bako »

Един съвет - направи си застраховка. Решението си е твое разбира се. А по ония въпрос с корупцията като се пусне на Yahoo търсене лекар+корупция излизат интересни неща. Та като кажеш от къде идваш да не станеш любимия пациент. Но дано нямаш поводи да оценяваш здравеопазването ни.
Айде и успех.
Заключено