Dental problems

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
sasedkata
Мнения: 252
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:42 am
Местоположение: Canada

Мнение от sasedkata »

Kwon-Do написа: ха-ха-ха-ха....тази ме разсмя неистово!!!!!
ТАЗИ да ти обясни ли че не можеш да сравняваш ????
Или не си ми дочел постинга. Взимай 350 кинта заплата, плащай си разходите по апартамента, гледай си семейството, пък тогава да те видя колко зъба ще си оправиш и колко коронки ще си сложиш!
Аре стига простотии слез малко на земята или си забравил отдавна стандарта на живот в БГ.
Пак го казвам изчисли процент към заплата!!!!
Може да звучи смешно за 10 дни в "ЕС" цените си скочиха двойно
радвай се народе, ама какво е 20 евро за пломба като взимаш заплата 100 :beer:
Маркизе, обичам те...
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Значи да ви светна че Юлияна взима по-малко. За коронка на мен ми е предлагала за 800 долара, наа една приятелка й направи коронка за 600 долара (предполагам че зависи на кой зъб). При всички случаи ако човек ще прави основен ремонт с много коронки, много по-изгодно е в България. Но ще помоля специалистите да ми кажат - дали коронките, направени в Канада, или по-скоро материалите, са по-качествени от тези в България? Ако по отношение на цената предимството е за България, как е по отношение на качеството?
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Мнение от Gonzo#1 »

da se vklu4a i az, v BG edna mi opropasti niakolko zaba, v posledstvie razbrah ot sledva6tata zabolekarka, koronata ne bila napravena neznam si kak, a drugoia4e, keto dovede do kista i vadene na zaba tuk, ta misalta mi e 4e i zabotehnika triabva da e na nivo.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

survivor написа:Значи да ви светна че Юлияна взима по-малко. За коронка на мен ми е предлагала за 800 долара, наа една приятелка й направи коронка за 600 долара (предполагам че зависи на кой зъб). При всички случаи ако човек ще прави основен ремонт с много коронки, много по-изгодно е в България. Но ще помоля специалистите да ми кажат - дали коронките, направени в Канада, или по-скоро материалите, са по-качествени от тези в България? Ако по отношение на цената предимството е за България, как е по отношение на качеството?
То и аз за нея говоря. Но нали имало разлика в цените със застраховка и без застраховка, та не смея да споря.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Драсти.

Аз имам ужасно скапани зъби и съм редовен клиент на зъболекарите -:)
Та, мене БГ не ме кефи относно зъболечението.
Там ми правеха 1 зъб по 6 пъти а тука обикновено по 1 път ( освен ако не е много стар ремонта ).
С тва не си играя и си цакам яко, ако искаш ще пратя при мойте зъболекари, струва скъпо но за сметка на тва е качествено.

Чао & успех -:)
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Marginal39 написа:Драсти.

Аз имам ужасно скапани зъби и съм редовен клиент на зъболекарите -:)
Та, мене БГ не ме кефи относно зъболечението.
Там ми правеха 1 зъб по 6 пъти а тука обикновено по 1 път ( освен ако не е много стар ремонта ).
С тва не си играя и си цакам яко, ако искаш ще пратя при мойте зъболекари, струва скъпо но за сметка на тва е качествено.

Чао & успех -:)
:beer: :beer: :beer:
Напълно съгласна!!!
Аз в БГ зъби не сметам повече да си правя...
Тук не ми излиза без пари, обаче спрямо заплатата, която изкарвам, си е абсолютно безпроблемно да си платя зъболекарските услуги.
Да не говорим, че некой смета самолетните билети в коронки. И тук съгласна, с едно уточнение - за да заминеш за БГ ти трябват минимум 2 седмици, ама минимум! През това време си вземаш отпуска - я платена, я не! Ако не е платена - почвай да смяташ колко си назад. Да не псоменаваме, че имаш нужда от джобни пари, пари за да си заплатиш зъболекарската услуга на място...
Ако се напъна, ще се сетя за още некой харч, ама нема нужда - всеки сам си преценява.
Дълго време и аз се чудих къде да си направя имплант - сметах, сметах - ми в Канада ми излиза по-евтино, защото ми пести време и отсъствие от работа.
Да не забравяме и друго - при сложни интервенции правени в БГ и при евентуален проблем след това тук, няма кой да поеме отговорност, а просто ще си платиш като поп, за да отървеш кожата...
Като обобщение: не съм толкова богата, че да плащам евтино...
И да цитирам дългогодишния ми зъболекар в БГ - намери си богат мъж, та да ти плати металокерамика на всички зъби и после си пей сърце :lol: :beer:
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
drowssap
Мнения: 68
Регистриран на: Нед Яну 07, 2007 4:09 pm

Мнение от drowssap »

"Takmo mi izvadiha edinia madrez. Hi4 ne si popliuva zabolekaria. Imakna go s kle6tite. Slozi 1 pamuk i kaza - zaminavai i stiskai pamuka za 10 minuti. Az go darvza ot 2 4asa - dosta karvi a imam da hodya i na kardiolog. Niama kade da pliuia, za tui go darza. Vliazon v edna toaletna da se zaburkam - to nyama ni hartiia nito ko6. A ne moga da davam 50st za vsiako zaburkane (ili da pliuia po ulizite)
A ina4e doktora mnogo dobre vadi zabi.. V BG iavno se deistva po sa6testvo. Niama gumeni rakavizi, niama pinzeti i podobni. Za snimkite sestrata mi barka v ustata s goli raze ( i tia) i posle mi vzima pokazaleza i mi go postavia na platkata (edna platka se dopira do zabite za snimkata) da darza. Posle da go izvadia (opliun4eno) i tya si go vzima, zabarsva go s raka i go paha ot drugata strana. A to, ot stranata na izvadeniia zab i izleze karvavo. Az go zabarsah sas salfetka predi da i go dam i tia se zasmia (koi znae za6to?!)

Sled 6 4a'sa zabat mi (dupkata) o6te karvi i se nalaga da galtam vsi4ko. Urigvam se na surovi parzoli.
4udeh se sledva6tia pat dali da ne kupia rakavizi i da im gi zanesa, ama 6te me izhvarliat. Balgarite sa hora s dostoinstvo, vie kvo si mislite?!

Zabravih da spomena 4e tova may e nai- ili edin ot nai-dobrite zabolekari v SZ.
-------------------------------
Kardiologa me razpitva, oslu6va, po4ukva i elektrokardiogramira. Kaza 4e vsi4ko izglezdalo kato na zdrav 4ovek. Niamalo nuzda ot dopalnitelni izsledvaniia. Vsi4ko bilo ot nevralgia. T.e. triabvalo zena mi da se grizi pove4e za men. Da mi govori nezni dumi i sladko da me milva. Samo vinoto se pozvoliava da e trap4ivo.
Tova 6tyalo da mi se otrazi mnogo dobre, ne samo na men, ami na zialoto semeistvo, 4e i na zelia sviat. "
--------------------------
Pisah na zenata, tia obe6ta.
Dobre, 4e sa internet clubovete, 4e da ne gubia vrazka s zivilizaziata
Последно промяна от drowssap на Вто Яну 09, 2007 8:45 pm, променено общо 2 пъти.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Лельо, да не забравяме че много хора си търсят претекст за да се върнат в БГ.
:beer: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Леле drowssap тва е ужас ...
:beer: :beer: :beer:
Clarissa
Мнения: 258
Регистриран на: Пет Ное 05, 2004 2:42 pm
Местоположение: Montreal

ceni

Мнение от Clarissa »

Super ceni ste dali za Canada. Na men mi obiasniavat vseki pyt, che korenite sa mi zapylvani stranno (ne che e nekachestveno) i triavba da se prezapylniat = prezapylvane i koronka na shtift = 3000.
Marginal39

Re: ceni

Мнение от Marginal39 »

Clarissa написа:Super ceni ste dali za Canada. Na men mi obiasniavat vseki pyt, che korenite sa mi zapylvani stranno (ne che e nekachestveno) i triavba da se prezapylniat = prezapylvane i koronka na shtift = 3000.
Клари, тва за презапълването е вярно, ма 3 хилки ми се виждат бая много, пробвала ли си на повече места?
:beer: :beer: :beer:
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

Ivet написа:В Канада - по-качествено..
С това не съм съгласен. Некадърници има по целия свят.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ако сте зле със зъбите оправяйте ги в Бг. преди тръгване независимо колко скъпо струва услугата и какво качество ще получите срещу това заплащане ,защото тук за няколко пъти по голяма цена ще получите същото качество и по ниско.ако сте паралии и търсите качественна услуга тук е местото,тук когато си цакаш дебело не само зъбите ти ще извадят ,ами сестрата и свирка ще ти направи включена към цената.
Тия дето ви ги разправят горните потребители са ала-бала ,те прваят по 5-6К чисто на месец или имат застраховки от къмпанито дето гърбят и им дреме като отидат на зъболекър к'во ще платят,но за новодошли със заплати 1500 д. на месец ,каквото и да е зъболечение е непостижим лукс и ,ако предварително преди идване не са помислили за състоянието на собственните си зъби ще има дълго време да си ходят беззъби подобно на 50% от местното население ,което не е в състояние да си позволи визита при зъболекар.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Kiwi написа:
Ivet написа:В Канада - по-качествено..
С това не съм съгласен. Некадърници има по целия свят.
А аз па с тва.
Не е въпроса каде има некадърници и каде няма а каде некадърниците могат да се лигавят и каде им е по-трудно.
Освен тва не е само до кадърници и не а е и до материали, обоорудване, и стандарти.
:beer: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

bateto написа:ако сте зле със зъбите оправяйте ги в Бг. преди тръгване независимо колко скъпо струва услугата и какво качество ще получите срещу това заплащане ,защото тук за няколко пъти по голяма цена ще получите същото качество и по ниско.ако сте паралии и търсите качественна услуга тук е местото,тук когато си цакаш дебело не само зъбите ти ще извадят ,ами сестрата и свирка ще ти направи включена към цената.
Тия дето ви ги разправят горните потребители са ала-бала ,те прваят по 5-6К чисто на месец или имат застраховки от къмпанито дето гърбят и им дреме като отидат на зъболекър к'во ще платят,но за новодошли със заплати 1500 д. на месец ,каквото и да е зъболечение е непостижим лукс и ,ако предварително преди идване не са помислили за състоянието на собственните си зъби ще има дълго време да си ходят беззъби подобно на 50% от местното население ,което не е в състояние да си позволи визита при зъболекар.
Бате, недей да лъжеш хората.
За сравнение на качеството на зъболечението между БГ и Канада ше забравиш да обаждаш.
За тия с 5-6 хилковите заплати ше забравиш също, а застраховката ( за тия които я имат ) покрива само до еди колко си, след тва си плащам 100% от сметката.
Тва че тия които са с 1500$ на месец не могат да си позволят квато и да е зъболекарска услуга също е грешно щото обикновената пломба струва 70$ насякаде а за чекаджиите е -платна.
А местното население ходи - зъби щото е много отворено и са го научили ( за разлика от БГ ) че когато има проблем с 1 зъб е по-гот той да се извади, слава Богу, тая заблуда си заминава малко по малко.
:beer: :beer: :beer:
Заключено