Dental problems

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
newannatt
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 2:49 pm

Dental problems

Мнение от newannatt »

Molia za mnenieto na veche ustanovili se v Canada bulgari otnosno stomatologichnite uslugi tam / kachestvo i tseni /.
Kude preporuchvate da si napravia " tsialosten osnoven remont "
/ koronki metalokeramika i ekstraktsia / na zubite?

Blagodaria!

Anna
kristie
Мнения: 115
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 12:40 am
Местоположение: Montreal, St.Laurent

Мнение от kristie »

В България
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

В България - по-евтино, в Канада - по-качествено. Въпрос ма избор и финансови възможности.
Let it go...
Аватар
sasedkata
Мнения: 252
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:42 am
Местоположение: Canada

Мнение от sasedkata »

Ivet написа:В България - по-евтино, в Канада - по-качествено. Въпрос ма избор и финансови възможности.
Ивет, с риск да те натъжа, ще споделя че от 01.01.2007 - стоматологичните услуги в БГ придобиха ЕВРОПЕЙСКИ цени :cry:
Една пломба ти варира от 45-55 лв. Коронка 120-180...
Маркизе, обичам те...
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

sasedkata написа:
Ivet написа:В България - по-евтино, в Канада - по-качествено. Въпрос ма избор и финансови възможности.
Ивет, с риск да те натъжа, ще споделя че от 01.01.2007 - стоматологичните услуги в БГ придобиха ЕВРОПЕЙСКИ цени :cry:
Една пломба ти варира от 45-55 лв. Коронка 120-180...
Кхъм-кхъм, да не те плаша, ама тук коронките са към 1000-1200, пломби (чакай да сметна) - май ще излязат към 200. Не съм много сигурна за точните цени, защото застраховката ми покрива от 50 до 80% от парите.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Мнение от koceto77 »

Без да имам претенции, че инфорацията е на 100% точна

Почистване около $100-$130
Пломба кариес около $100
Пулпит $600 - $800 при обикновен зъболекар и над $1000 при специалист. Преди 3 години ходих на такъв специалист и платих $1200 за един зъб като това не включва пломбата. Тя беше допълнително.
Коронка над $1000. Моя зъболекар ми иска $1200.

Всичко това е ако ти си плащаш. Ако имаш застраховка тя би трябвало да покрие по-голямата част от разходите.
Аватар
sasedkata
Мнения: 252
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:42 am
Местоположение: Canada

Мнение от sasedkata »

Инди, ако го сметнеш процентно - заплатата, която получаваш към манипулациите които прилагаш е кажи речи същото. А като сложиш и пътя Канада - БГ то ти излиза кон на магаре да си идваш само за едни зъби! При средна заплата в БГ 350-400, кво да ти кажа направо си е без пари :)
П.С. Да добавя и да имаш здравна застраховка т. нар личен стоматолог пак си плащаш - касата ти поема 2 х4 лв. за пломба и мисля имаш едно вадене на мъдрец с 25% отстъпка.
Маркизе, обичам те...
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Абе кво да ти кажа:

двупосочен билет докъм 2000 долара (след Коледа са даже към 1000) - това са две коронки. Да не говорим за "цялостен ремонт", както каза човекът. За останалото не споря. Да си призная обаче и на мен в България (с българската заплата) много ми се свидеха парите за зъболекар - едното чистене беше към 35-40 лева, направо се озъбих, като си плащах. Хем нали, таковата. Обаче през изминалата година в Канадско си направих точно "цялостен ремонт" (за който нямаше и да си помисля, ако нямах застраховка) - то не бяха коронки, кариеси, вадене на зъби и едно чистене за разкош. Сега не знам дали е защото докторката е факирка (а тя си е, спор няма), дали щото материалите са по-добри или какво, ама зъбите не са ми били по-добре от години насам. Обаче цената... Абе с две думи ме чака голямо данъчно облекчения заради тоя "ремонт"

Та ако и без това ще си ходи човекът в България И има добър зъболекар И няма тукашна застраховка, мисля е ясно какъв е изборът.

Да се оплача. Последните две години в България смених трима зъболекари. Само последната си знаеше работата. Ако някой иска добър специалист - веднага давам телефона. Единстеният недостатък - не работеше със здравната каса, ама като се има предвид колко покриваше здравната каса навремето, това ми беше най-малкият проблем.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
drowssap
Мнения: 68
Регистриран на: Нед Яну 07, 2007 4:09 pm

Мнение от drowssap »

v koi grad e tozi spezialist?
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

drowssap написа:v koi grad e tozi spezialist?
Кой те интересува - едната е в София, другата е в Монтреал :)
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
drowssap
Мнения: 68
Регистриран на: Нед Яну 07, 2007 4:09 pm

Мнение от drowssap »

v BG, ama SF mi e dale4e
Аватар
Kwon-Do
Мнения: 391
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 4:31 am

Мнение от Kwon-Do »

Ивет, с риск да те натъжа, ще споделя че от 01.01.2007 - стоматологичните услуги в БГ придобиха ЕВРОПЕЙСКИ цени
Една пломба ти варира от 45-55 лв. Коронка 120-180...
ха-ха-ха-ха....тази ме разсмя неистово!!!!!То това европейски цени ли са бе душа???Я виж за цените които ти споделят тука и тогава говори за европейски цени.........ха-ха 20 Евро били скъпо,божеее.....Не случайноказват ,че в Бг ще има шок след приемането в ЕС ,наистина ако си мислите че европейските цени са на такива нива, имат пр А между другото такова нещо като евтино и качествено наистина има...и това е именно зъболекарския труд в Бг.....той винаги е бил и ще си остане един от най-евтините в тая страна .......всичко скача,само цените за зъби падат.А като говориме за качество,ако си мислите ,че тук няма калпави зъболекари и пломбите си стоят за цял живот много се лъжете!!!
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

Kwon-Do написа:
Ивет, с риск да те натъжа, ще споделя че от 01.01.2007 - стоматологичните услуги в БГ придобиха ЕВРОПЕЙСКИ цени
Една пломба ти варира от 45-55 лв. Коронка 120-180...
ха-ха-ха-ха....тази ме разсмя неистово!!!!!То това европейски цени ли са бе душа???!!!
вуйчо, първо проучи немецът колко пари си вади от джоба за една пломба и тогава приказвай. Говоря за джоба, а не колко струва на касата или застрахователите. То и едно раждане в САЩ се връзва 10 000 $, ама реално кой ги заплаща.
Можеш и да помислиш за процент от заплата към цена на пломба, в различните държави.
Ама как се ядосвам на такива постинги, не е истина.
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

аз ти отговарям , една пломбичка е около 100Е, коронка-900Е, снимка на цялия комплект-90Е, ако ти изпишът и някакви лекарства и води за след това цената се увеличава.За вадене на зъб, проблема е само че трябва да чакаш с месеци, но не знам колко струва.Добрата новина е че, националното задължително здравно осигуряване/същото което в БГ ви иска пари за времето когато сте били в чужбина/ покрива 85% от разходите.Допълнителна здравна застраховка е просто безмислена.След като си направя сметката в левове, цената тук ми излиза по-евтина от тази в България.Та така, въртят се едни големи пари...
...мразя мастика без айрян...
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

totev написа:.Добрата новина е че, националното задължително здравно осигуряване/същото което в БГ ви иска пари за времето когато сте били в чужбина/ покрива 85% от разходите. Допълнителна здравна застраховка е просто безмислена.След като си направя сметката в левове, цената тук ми излиза по-евтина от тази в България.Та така, въртят се едни големи пари...
за това говоря, Кwon-Do
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Заключено