Pomo6t!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Gerito
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Ное 28, 2006 11:37 am
Местоположение: Montreal

Pomo6t!!!

Мнение от Gerito »

Majat mi ot 20 dni e s tejka kriza,diskova hernia.Napravihme vsi4ko koeto e po silite na nas i skromnata medicinata tuk.Niama podobrenie.
Molia Vi,daite informacia za lekari, terapevti ili kakvoto i da e bilo v tazi oblast!
Mnogo e spe6no!
Hiliadi blagodarnosti!!!
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Някои хора се скъсват да прехвалят КанаТската здравна система.
Интересно,защо не се обаждат сега?
Ако бяхте в БГ можехме да помогнем, но сега..........
SORRY!

Док.........
TROUBLEMAKER
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Drasti.

Pra6tai vednaga myja ti pri Dr. Todor Don4ev na Tennis 13 ( blizo do magistrala 13 sever v na4aloto na Laval )
1013, autoroute 13, T: 450-687-9913 / vytre6en 234, mobifon: 514-827-9544
Toi e 4akryk4iq i e mnogo qk.
Mene me e masajiral nqkolko pyti i sym super dovolen, kaza mi 4e da se opravi moq problem sa nujni do 8 seansa no moita e po-slojna.
Aide ciao i uspeh -:)
:beer: :beer: :beer:
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Doktora написа:Някои хора се скъсват да прехвалят КанаТската здравна система.
Интересно,защо не се обаждат сега?
Ако бяхте в БГ можехме да помогнем, но сега..........
SORRY!

Док.........
Докторе, точно двама приятели и близки имам с тази болест в България. Не 20 дни, а години продължи адът им. Единият дори накрая вече не можеше да ходи. Докато не ги оперираха. Консултации с много лекари, едни казваха операция, други не. Както разбрах операцията била много тежка и рискована, с опасност да неу могат да ходят след това. Ама при тях всичко мина добре и сега са добре и живеят пълноценно. Ама пак ти казвам, беше въпрос на много повече от 20 дни мъки докато се почустват като хора.

А ако никой досега не е дал информация по въпроса, най-вероятната причина е че не сме имали проблеми с тази болест.
Последно промяна от survivor на Вто Ное 28, 2006 8:39 pm, променено общо 1 път.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Mani, & az imam diskovi hernii ma ne sa tolkova qki, da pazi Gospod !!!
:beer: :beer: :beer:
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Haide, kojto znae da kaze.
Tva she e baia zor.
Sorry che ne moga da pomogna s info ama pone she se digne temata nagore.
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Мнение от Дякон Игнатий »

Малиииииии, горкия човечец..... :cry: :cry: :cry:
И аз съм го бил тоя тупан, и май продължавам ама от година-година и половина не съм имал криза, а само краткотрайни прещраквания.
Аз пия при криза :
DICLAC 75 ID на фирмата "HEXAL AG".
Това е като нашия Диклофенак, но по-качествен и по-чист лекарствен продукт.Тук не знам дали имат такова чудо или поне нещо подобно, но потърси,де.
Не искам да те плаша но,кризите стават все по -тежки една след друга.Това лекуване няма.За операция не ща и да чувам засега,много е fifty-fifty някакси....Има само профилактика и много пазене на кръста.Никакви резки движения и т.н.
Кажи му на мъжа ти да редува лежане с присвити колене и разхождане(доколкото може завалията.....)
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Geri, ako nqma koi da go zakara se obadi i az 6te go zakaram.
:beer: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Be ne znam dali nqma lekuvane, moito systoqnie baq se opravi otkakto po4nah da se uvisvam s kopitata nagore, tva opyva grybnaka, osvobojdava diskovete i razni nasybrali se tam toxini.
Osven tva doktora koito spomenah tuka e magiosnik po tiq problemi samo 4e moita e po-slojna ta za tva ne iskam se o6te da mi se opravi toq problem.
:beer: :beer: :beer:
Vaseto
Мнения: 85
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 10:03 am
Местоположение: Montreal

отговор

Мнение от Vaseto »

Ето и моя опит, дано съм полезна. В БГ преди години попаднах в такава ситуация и правих скенер, за да се установи между кои прешлени е проблема. Лечението ако не ме лъже паметта беше с Диклофенак, но имаше и процедури физиотерапия (по-точно интерферентна терапия). При идването ни тук си донесох от БГ крем "Волтарен" и за сега само с него се оправям. За да актуализирам информацията за състоянието на диска преди време след консултация с личния ни лекар и направление от него правих изследване с ядрено-магнитен резонанс. След това след доста борба и прехвърляния между секретарките успях да си уредя и среща със специалист-невролог. Последва друго изследване - за състоянието на мускулите.
Та ето ви името и телефона на лекаря-специалист невролог, който ми беше препоръчан от колежка- румънка. Той работи в CHUM- Hotеl Dieu Казва се Dr.Perez de Leon, tel.(514) 890-8165. Кабинета му е на 1-ви етаж, Pavilion de Bullion, porte 6-144. От няколко различни места по-късно чух добри отзиви за въпросния специалист. Аз самата имах една единствена среща, но понеже въобще не попадам по техните критерии в групата, която е важна и спешна, остава само внимание и ненатоварване от моя страна. Желая бързо решаване на проблема.
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Здрасти, Гери. Аз мисля, че лечението с Ултра-демоплас (Ultra-demoplas) ще му помогне. Това са ампули инжекционен разтвор. Прилагат се при радикулит и дископатия. За дискова херния не знам, поради което трябва да попиташ специалист дали могат да бъдат използвани. Лекарството е произведение на USA. Ако не разполагаш с него, ще ти дам тези, които имам. Пиши ми на лични, за да се разберем.

Чаровни усмивки,
Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
Geri37
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Ное 28, 2006 11:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Geri37 »

Blagodaria na vci4ki otzovali se na moita molba za pomosht. Hodihme pri
genata na Dr. Todor Don4ev ama problema ostava nepromenen. Ostava da opitame pri doktora. :cry:

Merci
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Това дископатия ли е?
Баща ми има дископатия и като се случи в криза ходи прегънат на 90 градуса, ужасна гледка е. Той си ходи непрекъснато с ластичен колан, не знам дали има лечение въобще. От тук сме му носили "Lakota "(това е име на лекарството), има хапчета и мазило, той твърди ,че много го успокоява. Има го във Фармапри, няма нужда от рецепта.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Geri37 написа:Blagodaria na vci4ki otzovali se na moita molba za pomosht. Hodihme pri
genata na Dr. Todor Don4ev ama problema ostava nepromenen. Ostava da opitame pri doktora. :cry:

Merci
Ne znam dali e hubavo tva deto 6e kaja no jena mu e po-slaba ot nego, toi e SUPER ...
Uspeh -:)
:beer: :beer: :beer:
Gerito
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Ное 28, 2006 11:37 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Gerito »

Po povod diskopatiata na moia maj.Cega e zna4itelno po dobre blagodarenie na edin balgarin kinezoterapeft tova my e nomera
514 591- 3212 mnogo e dobar. Kazva se Veselin Yotov
Заключено