споделяне на опита от интервютата от миналите сесий

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: споделяне на опита от интервютата от миналите сесий

Мнение от troll »

martatabs написа:То комунизма преживяхме,демократичния преход преживяхме с всичките му негативи,за капак и кризата ни удари...та една Канада ли ще ни уплаши,ама ха де! ;) :y:
Ми то баш там е проблема!
Че си мислиш тъй!
То тук е рая, ако така ще си говорим!
Какво си мислиш, че ще те правят тук?
В магазина пълно с дебели пържоли и евтина пресна кайма и като се хванеш на минимална заплата, ако не ходиш на ресторант и не пиеш и не пушиш, всеки ден пържоли ще ядеш. А може и да ги сменяш! Един ден кифтета, един ден пържоли.
Докато се наядеш!
И почнеш да се сравняваш с Канадците и тогава вече виденовата зима и борда не важът. Останали са в историята!
И тогава си нещастен, но добре наяден, насред Канада!
А ако се върнеш, пак си нещастен, щото си видял как живеят хората и не можеш да забравиш!
Изобщо не е добре да се увеличава познанието много, щото води до печал. :D
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: споделяне на опита от интервютата от миналите сесий

Мнение от Julian_04 »

Лелелей, колко си материален...Аз пък не знам защо бях най-хепи по време на купонната система...по Луканово време,... може би щото бяхме млади и въобще не ни беше това до главата... ;) после идват отговорностите и проблемите ...и почваш да се сравняваш... :(, а е толкова жалко...защо ли не можем да се освободим от тая зависимост от парите и да си литнем като волни птички... :)
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: споделяне на опита от интервютата от миналите сесий

Мнение от troll »

Добре де! :D
Още като кацнеш на летището и се диша различно!
Щото си свободен!
Свободен да дишаш или да не дишаш!
В БГ не е така!
Там трябва да дишаш!
Комунизъмъ, димократични периоди и кризи, а ти дишаш, ли дишаш! Щот немаш избор!
А тука в магазина има едни пържоли по 6.59 за килограм! Ако искаш си купуваш, ако искаш - не! Твоя воля!
Ако искаш се сравняваш с канадците, ако искаш - не! Твоя воля!
Ако можеш да си купиш билет за самолет, можеш дори да се върнеш на изходна позиция!
Изобщо Свобода!
И както пишеше едно време в "Поглед": "некой е наел дирижабъл и е написал на него:Добра година" (Goodyear)
Хепинес!
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: споделяне на опита от интервютата от миналите сесий

Мнение от Julian_04 »

:handshake: :)
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: споделяне на опита от интервютата от миналите сесий

Мнение от Joya »

Аз пък мисля, че това е добре, да се сравняваш с другите, да искаш да ги надскочиш, да вземеш най-доброто за себе си и семейството си. Нали за това отиваме, за да сме по-добре да постигнем повече отколкото тук. Не за паржолите....
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: споделяне на опита от интервютата от миналите сесий

Мнение от demococcus »

Joya написа:Аз пък мисля, че това е добре, да се сравняваш с другите, да искаш да ги надскочиш, да вземеш най-доброто за себе си и семейството си.
Пак ще ми правят забележка че съм модератор, който не пише по темата.. ама.. да си кажа. Не мисля че надскачането трябва да е самоцел. По-скоро човек трябва да скача, докато си стигне нивото и като си го стигне - да му се радва. Достатъчно българи съм виждал, които са си надскочили нивото и всички им ръкопляскат, ама на тях им е зор и не са щастливи. И се чудят и не разбират защо - нали уж високо ниво, скъпи коли..
Познавам и няколко, които са си надскочили нивото, осъзнали са грешката си и са слезли на по-ниско ниво, за да не ги брули много вятъра и да имат време да се радват на постигнатото.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: споделяне на опита от интервютата от миналите сесий

Мнение от Joya »

ако можеш да си прецениш нивото :lol: Не всеки може, затова се получава така.
Айде по темата.....
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
thriller
Изгонен от форума
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 4:42 pm

Re: споделяне на опита от интервютата от миналите сесий

Мнение от thriller »

Като махнем оня пиниз с доктора което прилича по скоро на фейлетон от Алеко Константинов,реално никой не е написал нищо съществено по темата.А тя е много важна и би могла да помогне на много хора стартирали вече процедурата.Така,че моля пишете по същество.

Човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му.
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: споделяне на опита от интервютата от миналите сесий

Мнение от JennyAnyDots »

Извинявай, Трилър, но хората са ти дали готови линкове към старите теми, за да не се мориш да ги търсиш - повече по същество от това, здраве му кажи...

Понеже виждам, че се споменават различни интервюиращи, да споделя, че ние бяхме есента на 2008 при мосю Чор (по-известен тук като "Кзор" :) , според изписването на името му), канадец франкофон от чешки произход. Човекът беше направо мил, много деликатен и любезен, стараеше се да предразполага и отпуска кандидатите без да им дава зор, и това не е само наше мнение. Така че по-спокойно, има интервюиращи, които не държат непременно да ви изплашат.

По принцип ми се струва, от всички прочетени и лично чути истории, че за интервюиращите е важно да видят, че сте "debrouillard" - хубава френска думичка за оправен човек. Дали ще го докажете с отлични познания по езици, с ясна представа как да се реализирате във вашата професия, с добра предварителна ориентация за живота в Квебек, с чар и характер, или с ясен "План Б" от типа пици и чинии, или с произволна комбинация от тези неща, зависи от вас.
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: споделяне на опита от интервютата от миналите сесий

Мнение от troll »

JennyAnyDots! :y:
Отличен пост!
Имиграционния офицер иска да добие представа за кандидатите и техните взаймоотношения. Та с чиста съвест да си даде точките, да направи калкулацията и да каже "Да" или "Не".
Аз си признавам, честно, че имах проблеми с процедурата.
Писах отначало във Виена, че искам да емигрирам в Квебек и колко ще струва, горе долу това. Пратиха ми въпросник. Попълних аз въпросника и като им го пратих им напомних любезно, че ме интересува, колко ще струва това. Във въпросника имаше въпрос: "Колко пари имаш в банката?", който аз пропуснах. Струва ми се много тъпо. Влизаш в магазин да си купиш пиле и питаш: "Колко струва?", а продавача, ти отговаря: "А ти колко пари имаш?".
Та след серия разменени писма те казаха, че не могат да ми кажат и аз ги пратих да квасят млеко.
В продължение на 2-3 години ми пращаха подсещащи писма от типа:"Кво става, бе?!?".
В един момент ситуацията в милата ни татковина стана толкова абсурдна, че кореспонденцията с Виена започна да ми изглежда доста нормална. Писах им и те ни назначиха интервю.
Та стигнахме до непопълнената банкова сметка!
Ся ме мързи да предавам целия разговор, ама неговата/на интервюиращия идея беше, че трябва нещо да се пише. А моята идея беше, че не е тяхна работа колко пари имам. Да си кажат изискванията и ако не отговарям да ме не пускат.Препирахме се сума време.
Накрая кво стана?
Пуснаха ме ако докажа, че имам апартамент. Еми доказах и ей мъ тук, значи.
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: споделяне на опита от интервютата от миналите сесий

Мнение от Julian_04 »

Като каза банка та се сетих какви ли не галимации не правихме за да извадим бордеро от банкова сметка в България, щото аз там банка не признавах...И все още смятам, че банките там са опасни!... :D Нещо като тука има тука нема... :D
anibani
Мнения: 159
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 5:39 pm

Re: споделяне на опита от интервютата от миналите сесий

Мнение от anibani »

Има ли някой банков служител (кредитен специалист), който се е явявал на интервю? Молбата ми е да сподели какви въпроси относно работата и задълженията са му задавали.
Мерси предварително.
----------------------------------
документи Виена-03.07.2009
Визи - 23.12.2010
Полет - 23.01.2011
elenagh
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 4:31 pm

Re: споделяне на опита от интервютата от миналите сесий

Мнение от elenagh »

Аз съм банков служител и при задаване на въпрос "В какво се състоят задълженията ви?",аз ги изредих:
1.Обслужване на клиенти -запознаване на клиентите с банковите продукти-сметки,кредити,условия за получаване на кредит,лихви,предимства на нашите продукти...................
2.Обработка на на молби за искане на кредит
3.Изготвяне на договори
и т.н.
т.е.описваш един твой ден .
Публикувай отговор