Как подцених медицинските изследвания

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Как подцених медицинските изследвания

Мнение от NaviD »

С тази тема искам да напомня на всички, че не винаги всичко върви гладко, а стават и фалове и то там, където най-малко си очаквал. Във форума преобладават положителните емоции, свързани с процеса на имиграция. Рядко някой ще напише нещо за неуспех или проблем. Аз реших да споделя с вас моите грешки при медицинските изследвания. Сигурен съм, че случаи като нашия ще има и след нас. Накратко: следвайки процедурата стигаме до мед.изследвания. Решаваме във Вита. На 4 октомври сме в София и действаме. Първо МОМ. Тук ми е първия пропуск - да попитам какво точно трябва да се получи като резултат и за всеки ли или само за главния апликант, а така също и да дам наши координати в случай на необходимост от обратна връзка.
Във Вита е ясно - прави едно, две и т.н. Втори пропуск - не обръщам внимание как ми записват телефона. На 14 октомври ми се обаждам от МОМ за повторна снимка на бял дроб на съпругата и ми казват, че са ме търсили още на 11 октомври, но не са ме открили. Наистина въпросния ден си бях забравил телефона и бях извън града, а вечерта имах 4 неприети разговора от непознати нимера и просто ги изтрих. Както и да е. На 16 октомври се прави втората снимка. Обаждам се на 25 октомври и каката ми казва, че имам ок на 12 октомври?! Как така, питам аз? Ами така, ми отговаря имате ок. Нещо ме гложди, но не питам с подробности. Грешка голяма. Започвам да чакам покана за визи - минават 2 мсеца и няма. Пиша до Букурещ - чакат медицинските на жена ми от Виена. Пиша във Виена - Лиза ми отговаря - ние с медицински не се занимаваме. Звъня в МОМ - да господине, имате ок на 12 октомври?!? Пиша пак в Букурещ - пишат ми любезно, че съм много нагъл и да чакам и т.н. Звъня пак в МОМ и искам подробно описание как и къде са минали медицинските - след малко ще ви се обадя , рече каката. Звъни след 10 минути и ето какво чувам: от Виена искат пак белодробна снимка и изследване за туберкулоза и между другото, защо не си вдигате телефона? Моля? На кой телефон? И чувам , че са ме търсили на грешен. И то от ЕДИН месец. Обадете се на Савчева. Обаждам се - ами да, посявка за ТБЦ. 3 проби последователни. След 45 ден ги носи. СЛЕД КОЙ? Ами да , така е - малко дълго, ама няма как. Пък и белодробната снимка по-рано от 16 януари нямаше да ви я направим...ужас.
Междувременно от 1 февруари сме ангажирали квартира, естествено резервации за полет, роднините знаят , че ще ни изпращат и т.н.

Съвета ми към всички, които ще си правят медицински е - когато проверявате резултатите се интересувайте за всеки един член на семейството. И не си мислете, че това е просто само една формалност, както си мислех аз, защото с жена ми сме без оплаквания и заболявания.

И още нещо - ако поканите ви за визи се бавят повечеот сроковете, които се наблядават във форума, не се притеснявайте да пишете на драгите чиновници, за да не преглъщате на сухо като мен сега.

Стана дълго, но дано послужи на някого.

Успех на всички!
ninaLILA
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:48 am
Местоположение: BC

Мнение от ninaLILA »

MNOGO NEPRIYATNO se e polychilo s vas,blagodarim za savetite i yspeh :D
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

Ей, батка, голям карък те гони, дано да е само в БГ, в Канада да те изостави.
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

Blagodaria, NaviD! (opitat e nai-zennata informazia)
engi
Мнения: 86
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 5:29 am

Мнение от engi »

Az iskam da blagodarja za informazijata. Neprijatna rabota ama za smetka na tova pou4itelna sa vsi4ki nas. Dano karaka" go ostavite v BG
Големи надежди...
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Мнение от DIMELBE »

„Животът не е това, което човек изживява, а
това, което си спомня и така, както си го спомня,
за да го разкаже”. Габриел Гарсия Маркес :D Пожелавам ти, да си спомняш с усмивка за този неприятен ден от живота ти и разбира се, да нямаш повече такива :P .
Мисли позитивно, че опитът ти, макар и неприятен ще е полезен на много хора.
УСПЕХ ОТ ТУК НАТАТЪК!!!
:thumbsup:
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
amigo
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 2:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от amigo »

Благодарим за споделения опит!Гадна работа,честно казано,дано от- тук нататък да е леко,бързо и успешно!Пожелаваме търпение и спокойствие! :thumbsup:
Аватар
mastika
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:10 am
Местоположение: Aurora - Toronto

Re: Как подцених медицинските изследвания

Мнение от mastika »

На 14 октомври ми се обаждам от МОМ за повторна снимка на бял дроб на съпругата и ми казват, че са ме търсили още на 11 октомври, но не са ме открили.

Lo6o e date zabavat , ama tova sa snimkata sigo ima v si4ki med.pregledi, potarsi nazad i 6te vidi6 4e e praktika na VITA za dopalnitelni dohodi - tapo e no e taka (li4no poznavah doktor koito rabote6e tam) priateli koito zaminaha predi3 g. me tersiha za taz usluga da izbegnat povtorna snimka (napravisi smetka shemata otkoga raboti) e 2 snimka nema6e za teh i si po4erpiha doktora, za tova ili si napravi snimka ili po4erpi i karai napred
P.S.
Abe hora koi hodi V VITA na pregledi te ako neudrusat nas koi :?:
Нема, нема току си $#% майката.
Описание на гейзер от прост човек
http://vbox7.com/play:c94fc5bb
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

Имам 2 въпроса:
1. Какво е МОМ?
2. Само в ВИТА и ГРИЙНБЕРГ ли могат да се правят тия изследвания? Ако да, явно е пожелание къде да си ги правиш?

И като цяло малко не схванах от къде е дошъл проблема с цялата обърквация, от грешния телефон или от това което малко не можах да разбера какво иска да каже NaviD:

"да попитам какво точно трябва да се получи като резултат и за всеки ли или само за главния апликант"

малко не схванах :) какво трябва да се знае по-точно?
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Аватар
Doktora
Мнения: 3384
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Блазе му на НавиД!
Отложил е временно пристигането си в трудовия камп Канада!
Док.............. :D
TROUBLEMAKER
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Мнение от petiov »

Az sa6to kato alkaponbg ne razbrah kakvo e MOM-medicinski centar li?I koi sa mestata kadeto se provejdat med.pregledite?Blagodarsko na tozi koito me svetne!
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

Еййй, хубави хора има в този форум. благодаря на всички, включително и на тези, които ми писаха ЛС.

Какво е МОМ - Международна организация по Миграция ( IOM )

Прегледи се правят само във Вита и Грийберг

Какво означава да питаш за резултатите на всички : просто в МОМ не те водят като общо досие, а всеки минак прегледа е с отделен номер и с личен статус

Съмнявам се да е практика за пари при снимките, защото снимката не се изисква от Вита, а от докторчето във Букурещ.

Вчера писах на Виса сървис и чакам отговор е ли възможно след като аз съм ок на медицинските да ми дадат виза и да бягам О Каната ( ех, батка) или ще вървим ан блок.
Аватар
mastika
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:10 am
Местоположение: Aurora - Toronto

Мнение от mastika »

Съмнявам се да е практика за пари при снимките, защото снимката не се изисква от Вита, а от докторчето във Букурещ.

:D
Zadaisi samo 1 vapros: Rezultatite ot vita se sabirat na grupa hora ise izpra6tat v MOM 1 pat sedmi4no mai be6e 4etvartak/petak ot tam se klasirat i se puskat na kup za Bukure6t pak na kup 1 sedmi4no 4esto i se motat dvete slugbi pri molko koli4estvo na dosieta-no ni6to optimalen variant 15dena i letat za Romania posle po kanalnia red , ta KAK ROMANSKIA DOKTOR TI ISKA 2 SNIMKA KAT DOK. O6TE SA BG (toz Rom.dok. e TELEPAT nekaf a ?) :rotfl: , a snimkite si gi pla6ta6 na VITA kat pop ako ne te namerat zvanat v MOM te da te tarsat da te zaradvat s hubavata novina,6toto s drugo ne mogat da te minat krav&urina ne stava da ne se raz4ita i t.n. Amati si znae6 koe e dobre za teb :wink: redno be6e da sekonsultira6 s tvoi doktor date svetne kak da postapi6 , i o6te ne6to stanovi6teto 4e si ZDRAV_PRAV_KORAV go dava VITA a v Romania go otraziavat ili usporvat(za 2 nesam 4uval), imaloe hora s bole6ki razni i sa si minavali :wink: dano i minavat
infoto e hora minali i patili i roveli i v MOM i v VITA
Нема, нема току си $#% майката.
Описание на гейзер от прост човек
http://vbox7.com/play:c94fc5bb
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

Относно това дали може само главния апликант да получи виза щом е с ок на медицински, отговора е не. Не си го измислям аз , а ми го написа служителката от Виза Сървис в Букурещ.
Аватар
nasko29
Мнения: 93
Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 11:19 am
Местоположение: Добрич-Монреал
Обратна връзка:

Мнение от nasko29 »

zdraveite ve4e ot canada,tova e naistina mnogo nepriatno no i az mihah dolu gore po sa6tiat pat,moiata jena polu4i ok na 27.09 a az taka i ne polu4ih do sega pisah do rumania,obajdahme se v mom i vseki kazva iz4akaite ,na men mi praviha povtorno izsledvane za asat i alat,tova sa izsledvania za 4erniat drob,taka 4e ne se pritesniavaite kato si napravite dopalnitelnite izsledvaniam ,moge da polu4ite napravo pokana za viza .

uspeh priateli .


kacnal v montreal na 17.12.2006 v 21-10 mesno vreme
Живота е кратък живей го добре.
Заключено