25 неща, които загубихме за 25 години

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от optics »

miteto написа:Да не мислиш, че на този континент преди 30 години всеки е имал Плейстейшън 7 и му е било забранено да тича като изоглавен по улиците от сутрин до здрач? Питай някой местен дали преди 30 години някой е ебавал глутен в хляба или е бил лактоуз-интолерант :D Било е както при нас - побоища в училище, каране на колелета по тъмно без светлини (хелмет - муахахаха) и т.н.
Което си е тъй си е вярно.
А помните ли при нас как стоеше въпроса ако човек иска да тренира карате ?
Имаше някаква секретност, някакъв страх, че това се наблюдава повече (от другото).
И аслъ - комунистите добре помнеха собствените си методи отпреди да завземат властта
със създаване на "гимнастически" дружества, а в същността си бойни отряди или другояче казано
подривни ячейки.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от ivalin »

Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от plamsht »

optics написа:
miteto написа:Да не мислиш, че на този континент преди 30 години всеки е имал Плейстейшън 7 и му е било забранено да тича като изоглавен по улиците от сутрин до здрач? Питай някой местен дали преди 30 години някой е ебавал глутен в хляба или е бил лактоуз-интолерант :D Било е както при нас - побоища в училище, каране на колелета по тъмно без светлини (хелмет - муахахаха) и т.н.
Което си е тъй си е вярно.
А помните ли при нас как стоеше въпроса ако човек иска да тренира карате ?
Имаше някаква секретност, някакъв страх, че това се наблюдава повече (от другото).
И аслъ - комунистите добре помнеха собствените си методи отпреди да завземат властта
със създаване на "гимнастически" дружества, а в същността си бойни отряди или другояче казано
подривни ячейки.

Е чак пък..Карате, самбо, жиу-жицу, таекуон-до и т.н. се тренираше от всеки, който пожелае(поне в моя град).
Не ми се намесва в темата, но това ми се струва прекалено :rofl:
Корабомоделизъм(не знам как се пише) - Аврора?
Радиолюбител - диверсант?
Макраме - "отрича соц-реализма?"
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от ivalin »

plamsht написа:
optics написа:А помните ли при нас как стоеше въпроса ако човек иска да тренира карате ? Имаше някаква секретност, някакъв страх, че това се наблюдава повече (от другото).
И аслъ - комунистите добре помнеха собствените си методи отпреди да завземат властта
със създаване на "гимнастически" дружества, а в същността си бойни отряди или другояче казано
подривни ячейки.
Е чак пък..Карате, самбо, жиу-жицу, таекуон-до и т.н. се тренираше от всеки, който пожелае(поне в моя град).
Не ми се намесва в темата, но това ми се струва прекалено :rofl:
Корабомоделизъм(не знам как се пише) - Аврора?
Радиолюбител - диверсант?
Макраме - "отрича соц-реализма?"
Твоя град трябва да е бил с по-специален статут или извън пределите на страната ни, защото човека говори за преди 30/40 год. Свери си часовника!
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от Independent »

Аз пък помня, че когато в 5 клас исках да се запиша на карате, родителите ми трябваше да си набавят "характеристики" от работата (забравих как точно им викаха), че не са врагове на народа :x
Самбо (или май беше джудо) имаше само на едно място, близо до МВР.

За макрамето обаче не помня да е било забранено, даже напротив. Тогава някъде в "Жената днес" видях няколко страници с примерни възли, с които и до ден днешен правя мартенички.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Публикувай отговор