Северно сияние

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Andy D
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Май 31, 2007 11:46 am

Северно сияние

Мнение от Andy D »

Здравейте, може ли някой да ми каже , къде може да се види северно сияние и по кое време на годината.Колкото се може по близо до Торонто. Чел сам че е много красиви прородно явление. :)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Oт Торонто караш нагоре до Хъдсън бей и после наляво, през Чърчил, Манитоба, оттам на северозапад през езерото до Йелоунайф и оттам прашиш за Юкон, от Уайтхорс се вижда много хубаво, правят и излети с канута :D ...

Изображение
Циганите - на Сатурн !
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

anxeli написа:Oт Торонто караш нагоре до Хъдсън бей и после наляво, през Чърчил, Манитоба, оттам на северозапад през езерото до Йелоунайф и оттам прашиш за Юкон, от Уайтхорс се вижда много хубаво, правят и излети с канута :D ...

Изображение
Това да не е хотела в който може да отседне :lol: :lol: :lol:
Можете да наблюдавате северното сияние директно от вашата спалня :lol: :lol: :lol:
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

[quote="anxeli"]Oт Торонто караш нагоре до Хъдсън бей и после наляво, през Чърчил, Манитоба, оттам на северозапад през езерото до Йелоунайф и оттам прашиш за Юкон, от Уайтхорс се вижда много хубаво, правят и излети с канута :D ...

Tака както го описа все едно пътуваме от Пловдив за Стамболийски, има няма 15 минути с кола. А то е "само" 3000км дотам :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :beer:
Let it go...
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Саше, от Пловдив до Стамболийски е точно 18 минути, знам защото имаме хасиенда там, пътната настилка и трафика не позволяват по-бързо придвижване :D. До Уайтхорс не знам как е с кола, знам само че с кучешки след е около 2 месеца от Манитоба :lol:. Ако няма виелици де :?.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
7George
Мнения: 9667
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Северно сияние

Мнение от 7George »

До Торонто близо - едва ли.
Някъде 60 градуса северна ширина и повече ти вършат работа. Знам го от опит от едно време, когато живях няколко години в Коми.
Трява да е през зимата, голям студ (поне -30), ясна нощ, тъмно небе и магнитни бури. Случва се доста рядко, та трябва да живееш там, да излезеш на балкона и да го видиш случайно или някой да ти се обади. Аз само 2 пъти съм го гледал.
Embrace your climate change!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Ankseli, ама тая картинка си е направо за десктопа 8)
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
7George
Мнения: 9667
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

sasho71 написа:Ankseli, ама тая картинка си е направо за десктопа 8)
Така, ама едва ли ще я сложиш, ако и през прозореца виждаш същия ландшафт.. :wink:
Embrace your climate change!
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Re: Северно сияние

Мнение от drifter »

7George написа:До Торонто близо - едва ли.
Някъде 60 градуса северна ширина и повече ти вършат работа. Знам го от опит от едно време, когато живях няколко години в Коми.
Трява да е през зимата, голям студ (поне -30), ясна нощ, тъмно небе и магнитни бури. Случва се доста рядко, та трябва да живееш там, да излезеш на балкона и да го видиш случайно или някой да ти се обади. Аз само 2 пъти съм го гледал.
Колкото по на север, толкова по-добре, така е :) Но наистина най-важно е да си буден в подходящия момент. Аз за една година в Коми нито едно сияние не видях,а за 10 години нощна работа в България два пъти съм виждала северно сияние. Не е толкова ефектно колкото по снимки правени доста по на север (основно червена светлина), но пак си заслужава. Температурата не е важна, важно е да има висока слънчева активност.
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Скоро ще започне да се вижда и от екватора, и то посред бял ден :D. е, след няколкостотин милиона години де :mrgreen:, но четох една статия в списание Астрономия как слънцето ще се разрастне и ще изпърли земята, търсете нова квартира другари, локейшън, локейшън :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Северно сияние

Мнение от krimon »

drifter написа:Колкото по на север, толкова по-добре... за 10 години нощна работа в България два пъти съм виждала северно сияние.
дрифтер, ти утрепа рибата :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

Изпепеляването ще стане след около 4-5 млд. години, до тогава няма да сме живи :)
Кримон, аз тогава не снимах, а само се кефих, но ще се опитам да намеря снимки. Сиянието което помня по-добре е от лятото на 2000 година. Червено което постепенно се раздели на две и в средата се се появи синьо. По това време в България все още се снимаше предимно на лента, та за това по-трудно се намират цифровизирани снимки.
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Drifter,
аз някъде бях чел че стават необичайни реакции в ядрото на Слънцето и този срок щял да бъде много по-кратък от очакванато, даже имало вероятност да е към 2057г. То като избухне, това ли се нарича Свръхнова или е нещо съвсем различно?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

Аз докато живеех в Бг, бая ве4ери сьм виждал най-разли4ни сияния. А пьк лятото на 1999 преживях 3 седмици на морето в непрекьснато сияние. В Канада 4увам, 4е за да видиш такова нещо трябвало да се ходи на майната си райна. В Бьлгария беше доста по лесно да си свидетел на подобно явление. :lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор