Интернет и телефон в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
greatsoul
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 12:04 pm
Обратна връзка:

Интернет и телефон в Монреал

Мнение от greatsoul »

Здравейте.
От десетина дни сме в Монреал. Бихте ли дали съвет за телефонен и нет доставчик (може да са и различни предполагам), понеже след няколко часа ровене из интернет, четене на сайтове на доставчици и форума май ми става все по-трудно да избера. Става въпрос за:
1) 3 Mbps неограничен /времево и като трафик/ - мисля, че цената е около 30 $ (май без таксите)
2) Добър вариант ли е да се инвестира в DSL модем, понеже на един приятел му дадоха от Bell някакво подобие на DSL модем, което толкова грее, че за да работи като хората, трябваше да го отворим да се охлажда. Иначе трансфер ... никакъв. Въпросът е : можеш ли да ползваш свой, или трябва да го закупиш от доставчика?
Спрял съм се на Triple Value Bundle на Primus - $69.95 с включен неограничен 5 Mbps, включен Unlimited Long Distance за Канада и щатите. Какво е вашето мнение? (Четох във форума доста лоши отзиви за този доставчик, но все пак...)
http://primus.ca/en/residential/bundle/ ... Bundle.htm

Благодаря Ви предварително...
„Съвършенството е достигнато не когато няма какво
повече да се добави, а когато няма какво да се премахне!“

Антоан дьо Сент Екзюпери
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Аз от няколко месеца ползвам тази компания за интернет и домашен телефон. Три месеца ми трябваха да се откача от Bell. Много съм доволен. Интернета е супер, телефона има всички екстри на Белл безплатно. Плащам около 60 долара за телефон и интернет. Ползват кабела на Видеотрон. Могат да ти прехвърлят и стария тел. номер.
http://www.cybersurf.com/
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
greatsoul
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 12:04 pm
Обратна връзка:

Мнение от greatsoul »

Мерси Dog,
Доколкото разбирам, на http://www.cia.com/index.do - опция едно, става въпрос за телефон през интернет (или не) за $39.95 на месец с включен 5Mbps нет. На такъв план ли си ти?
И ако сваляш нещо от нета, това отразява ли се на качеството на телефонната връзка?
Необходимо ли е да имам вече телефон, преди да мина към Cybersurf, понеже във online формата искат да посоча телефонен номер?
„Съвършенството е достигнато не когато няма какво
повече да се добави, а когато няма какво да се премахне!“

Антоан дьо Сент Екзюпери
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Доколкото разбирам, на http://www.cia.com/index.do - опция едно, става въпрос за телефон през интернет (или не) за $39.95 на месец с включен 5Mbps нет. На такъв план ли си ти?
Телефон през интернет. + интернета superfast unlimited. Устройствата за интернета са ми под наем, за около 5-6 $ на месец.

И ако сваляш нещо от нета, това отразява ли се на качеството на телефонната връзка?
Не няма никакви проблеми. Няма ограничение за интернета и е много бърз.

Необходимо ли е да имам вече телефон, преди да мина към Cybersurf, понеже във online формата искат да посоча телефонен номер?
Не би трябвало да е проблем че нямаш телефонен номер, по-скоро за да ти го прехвърлят при тях ако искаш. Обади им се по телефона и ги разпитай.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
greatsoul
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 12:04 pm
Обратна връзка:

Мнение от greatsoul »

Мерси dog, ще им се обадя. Понеже на online формуляра за нов абонат задължително искат да им посоча телефонен номер, а аз нямам такъв...
Мерси за инфото...
„Съвършенството е достигнато не когато няма какво
повече да се добави, а когато няма какво да се премахне!“

Антоан дьо Сент Екзюпери
Аватар
ndimitrov73
Мнения: 93
Регистриран на: Чет Май 27, 2004 1:31 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от ndimitrov73 »

http://www.acanac.ca

Ето още една фирма която ми дадоха, но не мога да кажа нищо конкретно. Смятам и аз да се развеждам с Бел, но кога ще е :roll: .
А някой знае ли ако се откажа от телефонната услуга на Бел плаща ли се някаква неустойка?
"Всички знаят, че нещо е невъзможно, един не знае и го прави"
A. Айнщайн
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

ndimitrov73 написа:http://www.acanac.ca

Ето още една фирма която ми дадоха, но не мога да кажа нищо конкретно. Смятам и аз да се развеждам с Бел, но кога ще е :roll: .
А някой знае ли ако се откажа от телефонната услуга на Бел плаща ли се някаква неустойка?
Няма неустойки но трябва да ги предупредиш минимум един месец по-рано.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Квото и да правиш не отивай при Бел щото са мутри ...
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

[quote="Pinko"]...****************
Прочетете ТОВА или ТОВА и вземете мерки за да не бъдат изтривани мненията Ви занапред.

Linko


OK, take it easy, I'll use English from now on, when there's no BG layout on the PC I'm using.

*************
Няма проблем, използвай и китайски ако искаш. Важното е българският да е на кирилица.
Linko

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

Ние сме с videotron.com
За 6 месеца само веднъж сме оставали без сервиз за 1 час останалото е ок
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Видеотрон са бетон, но са скъпи. Освен ако не си вземеш триото (нет+кабелна тв+ тел.), тогава е добре.
Обичам да преча
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Потвърждавам за Видеотрон, с триото е ОК.
За АДСЛ имам добри отзиви за http://aei.net/
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
agaton
Мнения: 406
Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от agaton »

Видеотрон са стра6ни крадци... бях с тях 3 години и когато се преместих с 3Web направо се родих - пла6там 1/2 от цената за сь6тата врьзка - единственият проблем - хедофиса им е някьде на запад и ако трябва да оправя6 някакви проблеми виси6 на телефона.
"Une réaction anormale à une situation anormale est une réaction normale."
V.Frankl (1962)
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

agaton написа:Видеотрон са стра6ни крадци... бях с тях 3 години и когато се преместих с 3Web направо се родих - пла6там 1/2 от цената за сь6тата врьзка - единственият проблем - хедофиса им е някьде на запад и ако трябва да оправя6 някакви проблеми виси6 на телефона.
аз това казвам: много са скъпи, ако е само за И-нет. Обаче обслужването им е супер и 3уеб-а не им се връзва и на малкия пръст. Това го казвам от собствен опит. Цяла сага мога да напиша за опитите да се свържа с 3уеб-а по тел. И се оказва, че проблемът не е само защото офисът им е далеч (Калгари), хората от същия град имат същия проблем.
Обичам да преча
Аватар
lyubo
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Авг 11, 2003 4:42 am

Мнение от lyubo »

Enjoy The Silence!
Публикувай отговор