Здравейте на всички!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Здравейте на всички!

Мнение от Joya »

Здравейте, казвам се Радост и след години умуване реших да се пробвам за Канада.
Доста четох и статии и коментари в форума останах с впечатление че всички много си помагате което е страхотно.
Стигнах до 72 страница на форума и продължавам но имам някои въпроси и много се надявам да ми помогнете може би ще се повтарям ама не ми се сърдете нова съм :))
Това което разбрах е:
1. Изтеглям документите от официалния сайт и ги попълвам, обаче живея с приятеля си но няма как да го докажем и от там първи въпрос
-Има ли значение колко време преди подаване на документите сме се оженили или не аз останах с впечатление че не?
2. Копия на документите
-кои са тези документи? всичко което имам ли? диплома от средно и висше, сертификати, трудови книжки на мен и приятеля нотариално заверено и преведено
3.Банкова референция - това така и не мога да разбера какво е хем бачкам в банка? Избирам си една сметка вкарвам пари в нея и ми дават удостоверение от банката че я имам ли ?? А ако имма имот на мое име декларирам просто или някакъв официален документ нося тоест копие от нотариалниа акт може би. И ако имам такива трябва ли и пари да представям
4.Какво значи превод от заклет преводач, аз го разбирам от лицензиран демек нали така?
5. снимки ясно :)
6. Документ за платена такса
И всичкото това има ли определен начин на пращане или бутам в един плик и по пощата с обратна разписка?


Благодаря на всички които погледнат поста ми и отговорят :)
Аватар
Alabama
Мнения: 432
Регистриран на: Пон Окт 11, 2004 10:16 am
Местоположение: до Нефтозавода
Обратна връзка:

Мнение от Alabama »

Здравей,Радост и добре дошла във форума.
На първо време прочети това тук http://www.bgcanada.com/portal/index.ph ... gory&id=30 .Освен това можеш да използваш и търсачката http://www.bgcanada.com/pforum/search.php .Разбира се ,за всичко ,което не ти е ясно можеш да задаваш въпроси във форума, но съвета ми е въпросите ти да са конкретни,за да не получаваш тъпи отговори. Айде, vaya con dios и успех
Хубавото при склерозата е, че човек непрекъснато научава нещо ново...
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Мнение от Joya »

Благодаря
Конкретен въпрос
задължително ли е тази банкова референция да се праща с първите документи или може и по нататък ?
Аватар
Alabama
Мнения: 432
Регистриран на: Пон Окт 11, 2004 10:16 am
Местоположение: до Нефтозавода
Обратна връзка:

Мнение от Alabama »

Абсолютно задължително
Хубавото при склерозата е, че човек непрекъснато научава нещо ново...
Аватар
L@dy Marmalade
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 4:19 pm

Мнение от L@dy Marmalade »

а трябва ли към първите документи да се представят и свидетелства за съдимост на кандидатите

бях останала с впечатлението, че такъв документ не е необходим, а изчетах и оф. сайт, където също не срещнах такова нещо :shock:

някой може ли да ми даде инфо по този въпрос?
L@dy Marmalade...
Petrova_bs
Мнения: 215
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 7:12 am

Мнение от Petrova_bs »

НЕ, свидетелство за съдимост се праща с вторите документи, след като си получил сертификат за селекция.
Изображение
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

L@dy Marmalade написа:а трябва ли към първите документи да се представят и свидетелства за съдимост на кандидатите ?
свидетелство за съдимост се праща в Букурещ след интервюто
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Аватар
iv
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 2:04 pm
Местоположение: Toronto, Nort York

Мнение от iv »

Joya, много бързаш и допускаш грешки. прочети от главната страница всички стъпки свързани с имиграцията и след 1 месец пак питай!
Заклет преводач е този който работи във фирма за легализирани преводи. Твоите документи трябва да бъдат на фирмена бланка от такава фирма без легализация!
на циганина давали царство, а той: А има ли хляб?
Dee
Мнения: 149
Регистриран на: Нед Ное 14, 2004 9:43 am
Местоположение: Burgas

Re: Здравейте на всички!

Мнение от Dee »

Това което разбрах е:
1. Изтеглям документите от официалния сайт и ги попълвам, обаче живея с приятеля си но няма как да го докажем и от там първи въпрос
-Има ли значение колко време преди подаване на документите сме се оженили или не аз останах с впечатление че не?

NQMA, NIE SE OJENIHME 55 DNI PREDI DA PRATIM DOKUMENTITE.

2. Копия на документите
-кои са тези документи? всичко което имам ли? диплома от средно и висше, сертификати, трудови книжки на мен и приятеля нотариално заверено и преведено

DA, TOCHNO TAKA

3.Банкова референция - това така и не мога да разбера какво е хем бачкам в банка? Избирам си една сметка вкарвам пари в нея и ми дават удостоверение от банката че я имам ли ?? А ако имма имот на мое име декларирам просто или някакъв официален документ нося тоест копие от нотариалниа акт може би. И ако имам такива трябва ли и пари да представям

PO-DOBRE E DA POKAJESH PARI, OTKOLKOTO IMOT. AKO NE MOJESH, TRQBVA DA PREVEDESH NOTARIALNIQ AKT, NO MOJE DA TI POISKAT OCENKA OT LICENZIRANO LICE. NQKOI, KOITO E PO-ZAPOZNAT DA PISHE.
4.Какво значи превод от заклет преводач, аз го разбирам от лицензиран демек нали така?

ZAKLET PREVODACH E TOZI, KOITO E PODPISAL KLETVENA DEKLARACIQ. NO KAKTO PISAHA SYFORUMCITE, TRQBVA DA GI PREVEDE LEGALIZIRANO BURO. TOVA E
5. снимки ясно :)
6. Документ за платена такса
И всичкото това има ли определен начин на пращане или бутам в един плик и по пощата с обратна разписка?

MOJESH DA PRATISH S KURIER, TAKSI MEJDU 50 I 70 LV., MOJE S NASHITE POSHTI, ILI BULPOST MISLQ 34. NIE POZLVAHME IN-TIME - 52LV.

Благодаря на всички които погледнат поста ми и отговорят :)[/quote]

MNOGO USPEH I KYSMET!!
D :wink:
greatsoul
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 12:04 pm
Обратна връзка:

Мнение от greatsoul »

Ние сме с имот. Някой хора, както разбрах са минали с данъчна оценка на имота, която (ако не се лъжа) е 15-20 лв или някъде там.
Експертната оценка се извършва от лицензиран експерт-оценител или фирма и излиза (в зависимост мисля от имота) към 100 и нещо лв.
Ние бяхме с експертна оценка и за двустайно жилище ни излезе към 100 лв. (втория път - преди интервюто, ми струваше 70 лв.)
Имай предвид обаче, че преди интервюто ще трябва да си издадеш отново такъв документ, понеже те важат 6 месеца, а и хората изрично посочват, че искат нов.
Явно и двете стават. Експертната оценка е доста по "солиден" като документ, но пък е доста по-скъп.
Прецени сама...
Дано съм Ви помогнал и УСПЕХ ;)
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Мнение от Joya »

Благодаря на всички за отговорите:))
почвам да събирам документите, сигурно ще ми изникнат и нови въпроси.
Искам само да уточня нещо които е запознат,
за банковата референция става дума има ли значение каква е датата на нея напромер непосредствено преди подаване на докумените ли трябва да е издадена или може и , да кажем месец два по рано ?
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

Ние сме с имот. Някой хора, както разбрах са минали с данъчна оценка на имота, която (ако не се лъжа) е 15-20 лв или някъде там.
Експертната оценка се извършва от лицензиран експерт-оценител или фирма и излиза (в зависимост мисля от имота) към 100 и нещо лв.
Ние бяхме с експертна оценка и за двустайно жилище ни излезе към 100 лв. (втория път - преди интервюто, ми струваше 70 лв.)
Имай предвид обаче, че преди интервюто ще трябва да си издадеш отново такъв документ, понеже те важат 6 месеца, а и хората изрично посочват, че искат нов.
Явно и двете стават. Експертната оценка е доста по "солиден" като документ, но пък е доста по-скъп.
Прецени сама...
ами на някои хора явно са им в повече парите че си ги харчат.
аз пратих обикновена оценка от фирма за недвижими имоти и от виена казаха ок. абе те да не са банка, да ви отпускат кредит, че да искат експертна такава?
аз платих 15 кинта и това беше всичко. няма да правя такава щото никъде не пише срок на годност. тях ги интересува като си продадете панелката дали получените пари ще ви стигнат за всички разходи и билети и парите за трите месеца в квебек. а пък ако останат още, е супер, тамън ще си харчите спокойно.
Dee
Мнения: 149
Регистриран на: Нед Ное 14, 2004 9:43 am
Местоположение: Burgas

Мнение от Dee »

Joya написа: за банковата референция става дума има ли значение каква е датата на нея напромер непосредствено преди подаване на докумените ли трябва да е издадена или може и , да кажем месец два по рано ?
IMA. KOLKOTO PO-SKOROSHNA TOLKOVA PO-DOBRE. NE ZNAM DALI IMA DAVNOST, NO GLEDAI DA NE E MINAL POVECHE OT MESEC, OT MOMENTA NA IZDAVANE.

:wink:
Заключено