Неограничен интернет в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
eljbeta
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 11:49 am
Местоположение: Монреал

Неограничен интернет в Монреал

Мнение от eljbeta »

Здравейте!Моля,дайте ми съвет за неограничен интернет ,на сносна цена!Предварително благодаря!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Неограничен интернет в Монреал

Мнение от IRA »

Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Неограничен интернет в Монреал

Мнение от ablood »

Много внимавайте, когато някой ви хвали интернета си. В повечето случаи качествето не зависи от доставчика, а от адреса.
От доставчика зависи как/дали ще ви разрешават проблемите.
Мои приятели бяха на Аканак с чудесно качество. Когато се преместиха не можеха да ползват даже Скайп, въпреки многобройните обаждания. На този адрес било така.
Тази история съм я чувал няколко пъти.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Неограничен интернет в Монреал

Мнение от c200 »

electronicbox , vif.net , acanac, radioactif, teksavvy и т.н. риселъри, повечето могат да предложат инфраструктура от Бел или Видеотрон по желание на клиента.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
eljbeta
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 11:49 am
Местоположение: Монреал

Re: Неограничен интернет в Монреал

Мнение от eljbeta »

Благодаря много за инфото!
maia1966
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 1:43 pm

Re: Неограничен интернет в Монреал

Мнение от maia1966 »

http://www.brancheznet.webself.net/-" с предплата за половин година плащаме 40 долара,неограничен е и с доста добро качество за тукашните стандарти- гледаме телевизия без проблем
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Неограничен интернет в Монреал

Мнение от Kpetrov »

Кабелен по кабела на Видеотрон.
http://wiki.vif.com/doku.php?id=en:cable
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Неограничен интернет в Монреал

Мнение от ablood »

VIF хич не е толкова неограничен, колкото пише в офертата. Виж ситния текст:
However, the term “unlimited” does not mean that we will not take steps to reduce your data rate during periods of congestion or take other actions described in this acceptable usage policy
Тоест вечер и през уикендите активните потребители биват лимитирани до трафика на "нормални" потребители.

Аз няма да гледам Netflix само сутрин, я! Нито пък малкия ще пуска конзолата да точи игри преди да тръгне на училище. На нас нитрябва трафик вечер и уикендите, по най-натовареното време.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Неограничен интернет в Монреал

Мнение от Chomsky »

eljbeta написа:Здравейте!Моля,дайте ми съвет за неограничен интернет ,на сносна цена!Предварително благодаря!
вдгнах една по-стара тема (виж сходното име на дискусията). там има що годе реални измервания за това какво, колко, за колко и до колко.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Неограничен интернет в Монреал

Мнение от becks »

eljbeta написа:Здравейте!Моля,дайте ми съвет за неограничен интернет ,на сносна цена!Предварително благодаря!
Ако плащаш в момента за кабелна/сателитна телевизия на Бел/Видеотрон си избери интерент доставчик, който има IP телевизия. Мисля, че са 2 доставчиците с лиценз в Квебек за IP телевизия - Colba и Zazeen (Аканак-Дистрибютел). IP телевизията върви само ако имаш интернет от същия доставчик - това е изискване на CRTC. Зарежи сегашния си доставчик на кабелна и вземи пакет от независим доставчик - IPTV, кабелен интернет 30 mbit и евентуално IP домашен телефон (може да си прехвърлиш съществуващия домашен номер). Може да ти излезе под $100/месец за трите неща. Това е най-евтиното в момента, при положение, че ще плащаш за кабелна/сателитна телевизия, домашен телефон и искаш малко по бърз (по квебекските стандарти) интернет.
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Неограничен интернет в Монреал

Мнение от Kpetrov »

ablood написа:VIF хич не е толкова неограничен, колкото пише в офертата. Виж ситния текст:
However, the term “unlimited” does not mean that we will not take steps to reduce your data rate during periods of congestion or take other actions described in this acceptable usage policy
Тоест вечер и през уикендите активните потребители биват лимитирани до трафика на "нормални" потребители.

Аз няма да гледам Netflix само сутрин, я! Нито пък малкия ще пуска конзолата да точи игри преди да тръгне на училище. На нас нитрябва трафик вечер и уикендите, по най-натовареното време.
Не казвам нищо за качество, скорости, разпределение на трфика в натоварено време и т.н. нямам наблюдения не рекламирам никого и нямам изгода.
Поне го пишат и това важи за всички доставчици в една или друга степен. Нямам статистики и данни за сравнения.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Неограничен интернет в Монреал

Мнение от ablood »

Извинявай

Възмущението ми не беше насочено към теб, а към разликата между рекламата и ситния текст в общите условия.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Неограничен интернет в Монреал

Мнение от Kpetrov »

Няма проблем, не съм го приел лично.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Неограничен интернет в Монреал

Мнение от Kan_Tangra »

becks написа:
eljbeta написа:Здравейте!Моля,дайте ми съвет за неограничен интернет ,на сносна цена!Предварително благодаря!
Ако плащаш в момента за кабелна/сателитна телевизия на Бел/Видеотрон си избери интерент доставчик, който има IP телевизия. Мисля, че са 2 доставчиците с лиценз в Квебек за IP телевизия - Colba и Zazeen (Аканак-Дистрибютел). IP телевизията върви само ако имаш интернет от същия доставчик - това е изискване на CRTC. Зарежи сегашния си доставчик на кабелна и вземи пакет от независим доставчик - IPTV, кабелен интернет 30 mbit и евентуално IP домашен телефон (може да си прехвърлиш съществуващия домашен номер). Може да ти излезе под $100/месец за трите неща. Това е най-евтиното в момента, при положение, че ще плащаш за кабелна/сателитна телевизия, домашен телефон и искаш малко по бърз (по квебекските стандарти) интернет.
До колкото си спомням отпреди 1 година, условията за предлагане на интернет от Аканак между Монреал и Торонто са с огромна разлика.
Не помня, но мисля, вас имаше възможност Аканак да предлага по кабел на кабелна телевизия.
При нас е само през Бел. И бел целенасочено влошават качеството на сигнала като едвам докарва необходимия минимум критерий за шум и интензитет. Което прави максималната скорост 1 мбит, а понякога, дори и прекъсва.
Затова преди година замених с Видеотрон.
Тия 30мбита от аканак, само можем да ги сънуваме за сега ...
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Неограничен интернет в Монреал

Мнение от becks »

Не е само Бел. Ето ти два независими доставчика на IPTV. телевизията върви по кабел и DSL, мисля, че минимума, който изискват е 5 мбит/сек:

http://zazeen.com/quebec.html" (това е фирма на Аканак и Дистрибютел, трябва да имаш интернет от тях за да ти доставят IPTV)
http://www.colba.net/main.php?lang=en&cont=iptv"

30 мбита кабелен интернет от Аканак има в цял Монреал мисля за $56/месец:
http://acanac.ca/cable.html"

Дистрибютел - същата услуга 30 мбита, но на по-висока цена
http://www.distributel.ca/en/product.as ... nternet_30"

Същата услуга (но с 300 ГБ лимит) от ТекСави и без възможност да я комбинираш с телевизия в момента:
http://teksavvy.com/en/residential/inte ... e-cable-30"
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Публикувай отговор