Забавяне на accusé-то 2

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Jidja »

мерси uncontrollable :)
Хубавото поне е че до някаква степен си има обяснение на проблема :)
krisskka
Мнения: 172
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 4:01 pm
Местоположение: Lachine
Обратна връзка:

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от krisskka »

Здравейте и от мен,

Тази сутрин кутията в пощата ме зарадва с обратната разписка за получен чек в Канада. Толкова се зарадвах. Изпратих чека на 28-ми Март след като не мина плащането ми с кредитната карта. Изпратиха ни писмо да изпратим нов формуляр за плащане, но аз реших този път да не рискувам и им пратих чек. Но не очаквах толкова дълго да чакам за обратната разписка. Проверих днес и в банката и ми потвърдиха, че чекът е осребрен на 8-ми Май. Сега определено ми е поне малко по-спокойно, поне знам, че документите са на правилното място както й че са успяли да ми вземат парите :D С писмото, че не е минало плащането имам номер на досието, така че може би няма да ми пратят акюзе.
Сега само и единствено яко френски.

Успех на всички и само хубави новини :y:
DCS Виена -22/08/2011
Интервю - 17/09/2013
DCS Сидни -10/10/2013
Бар кодове - 20/11/2013
Медицински - 06/01/2014
Покани за визи - 04/03/2014
Визи - 03/04/2014
Полет - 16/06/2014
darena72
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 2:25 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от darena72 »

Здравейте......вчера получихме e-mail искат ни TCFQ/или подобните там/ако не го изпратим до 90 дни ни спират процедурата.Искат само на водещия кандидат.Подали сме документи декември 2010,имахме проблем с плащането и се забавиха нещата.Има ли други подобни честитки?Питането ми е когато се явяваш на тези изпити си заявяваш нивото и как някои съм чела пишат че са взели B1/B2 не са ли отделно или B1 или B2?!
vennyst
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 1:02 pm
Местоположение: Dely Orman

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от vennyst »

Нивото ти се определя на база резултатите от теста. Според мен TCFQ е по-подходящ, тъй като включва само разбиране и говорене. Едната оценка е за разбиране, другата за говорене. Подробна информация във форума, викито и нета има много, но можеш да видиш и долния линк:

http://www.ciep.fr/tcf_quebec/index.php"

В този сайт има всичко, вкл. филиали в целия свят! Просто реши къде в БГ искаш да се явиш и провери за дати. Френския Институт в София имаше опцията изпитът да се държи он-лайн т.е. отиваш и се разбирате кога да държиш теста. По този начин не се съобразяваш със сформирането на група, което отнема време. Не зная дали тази опция е вече валидна...

Успех :)
28.10.2011 - документи Виена
02.11.2011 - получени във Виена
29.02.2012 - осребрен чек
27.04.2012 - акюзе по ел. поща
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от milly »

darena72 написа:Здравейте......вчера получихме e-mail искат ни TCFQ/или подобните там/ако не го изпратим до 90 дни ни спират процедурата.Искат само на водещия кандидат.Подали сме документи декември 2010,имахме проблем с плащането и се забавиха нещата.Има ли други подобни честитки?Питането ми е когато се явяваш на тези изпити си заявяваш нивото и как някои съм чела пишат че са взели B1/B2 не са ли отделно или B1 или B2?!
2010 или 2011 сте пуснали?
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
darena72
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 2:25 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от darena72 »

2010 декември сме подали.Благодаря vennist.Но ако заявя ниво B2 а покрия B1 ще ми дадат ли B1 или не Притеснява ме въпроса какво да заявя?!!
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от azzura »

darena72 написа:2010 декември сме подали.Благодаря vennist.Но ако заявя ниво B2 а покрия B1 ще ми дадат ли B1 или не Притеснява ме въпроса какво да заявя?!!
При TCFQ не заявяваш нищо. Колкото изкараш толкова.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
razorman
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2009 4:55 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от razorman »

darena72 написа:Здравейте......вчера получихме e-mail искат ни TCFQ/или подобните там/ако не го изпратим до 90 дни ни спират процедурата.Искат само на водещия кандидат.Подали сме документи декември 2010,имахме проблем с плащането и се забавиха нещата.Има ли други подобни честитки?Питането ми е когато се явяваш на тези изпити си заявяваш нивото и как някои съм чела пишат че са взели B1/B2 не са ли отделно или B1 или B2?!
Здравей!
Видях, че ти искат TCFQ и то за 90 дни. Бих те посъветвал да побързате със записването за този изпит /от това, което пишеш предполагам, че не сте се явявали/, тъй като и там вече резултатите доста се бавят и не знам дали ще успеете да се справите с поставените ви срокове. Ако ще се явявате в ИЧС най-ранният изпит е на 28 юни. Лошото е, че самите сертификати от началото на тази година се бавят доста и пристигат след около месец и половина. Ако тази тенденция се запази означава, че при вас биха пристигнали към средата на август. Дано успеете да подготвите всичко в изискваните ви срокове.
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Jidja »

darena72 - да наистина запишете се възможно най-скоро :) Чувала съм отззиви, че в ИЧС С-я е по-добре да се явиш, отколкото във Варна, в Алианс-а нз как е. Ние лично се явихме в София и всичко си беше много добре - звук за слушането и жените говореха мн бавно на устната част. След като се явите, според мен пишете на Сиеп, примерно 20 дни след изпита дали са ви пратени резултатите от Ф-я в БГ ( на самия изпит ще ви кажат да си запишете едно номерче, като пишете на сиеп включете и това номерче и имена, за да разберат кои сте), те ще ви отговорят най-вероятно, че резултатите още не са изпратени, да бъдете търпеливи. Този имейл + обяснение, че резултатите ви се бавят го препратете към имиграционните, за да са наясно, че сте се явили, просто че ви бавят резултатите.

И така вие не сте виновни за забавянето.
Включето си и номера от изпита - така канадците могат да проверят и те, че сте се явили на изпит.
vennyst
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 1:02 pm
Местоположение: Dely Orman

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от vennyst »

Здравейте отново,

наше близко семейство (Подадени документи януари 2011) днес получи мейл с искане за представяне на следните документи в 90-дневен срок:
1. Attestation de travail de votre employeur (ясно, че става дума за служебна бележка от работодателя, но към настоящия момент или към датата на подаване на документите??)
2. Vos cotisations sociales (това, ако не се лъжа е документът, който издава НОИ)

Моля, някой с подобен случай да помогне с пояснение :)

Благодаря предварително :)
28.10.2011 - документи Виена
02.11.2011 - получени във Виена
29.02.2012 - осребрен чек
27.04.2012 - акюзе по ел. поща
darena72
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 2:25 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от darena72 »

Razorman,vennyst i Jidja благодаря ви много за информацията.Поздрави и успех!!! :y:
Аватар
Victualia
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 5:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Victualia »

Здравейте,
от банката ни казаха, че чекът, който изпратихме с TNT март месец, е бил осребрен на 12.04.12, но дамата в министерството на имиграцията твърди, че по нашата кандидатура все още се чака плащане, и няма да ни отворят досие, докато не платим.... Питам се where is the money....
DCS 25.10.2011
Визи 25.10.2013
Полет 25.08.2014

"Formal education will make you a living, self-education will make you a fortune...
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Misho76 »

Вариант да сканирате чека и по мейл да го изпратите или по факс?
Работя ежедневно с банки и за БГ например това е доказателство.
:^)
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
Victualia
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 5:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Victualia »

Точно това направихме - изпратихме сканиран чека - лицето и гърба с печатите на канадската банка, дати на осребряване и т. н. Те го разгледаха и излязоха със становището, което писах по-горе. Просто липсва печата на министерството на имиграцията - той е доказателството, което им трябва.
DCS 25.10.2011
Визи 25.10.2013
Полет 25.08.2014

"Formal education will make you a living, self-education will make you a fortune...
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от milly »

vennyst написа:Здравейте отново,

наше близко семейство (Подадени документи януари 2011) днес получи мейл с искане за представяне на следните документи в 90-дневен срок:
1. Attestation de travail de votre employeur (ясно, че става дума за служебна бележка от работодателя, но към настоящия момент или към датата на подаване на документите??)
2. Vos cotisations sociales (това, ако не се лъжа е документът, който издава НОИ)

Моля, някой с подобен случай да помогне с пояснение :)

Благодаря предварително :)
нещо ли ми замириса на предстояща сесия. Съвсем скоро ще разберем :geek:

vennyst, от НОИ не издават вече такова удостоверение. Пробвайте в НАП
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Публикувай отговор